Quantcast
Channel: Dreamworld
Viewing all 1171 articles
Browse latest View live

Közeleg...

$
0
0
                              egy meglepetés, melynek főszereplője:

A viharszívű Mya Mavis

Ám mielőtt szeptember 19-én lehullana az a bizonyos lepel a meglepiről, elevenítsük fel egy kicsit az első részt! 
Emlékeztek még az erődházban egyedül éldegélő Pippára? Vagy a női olvasók térdét megrogyasztó Rubenre? És a sápadtakra, vagy magára Péntekre? Én egytől-egyig a szívembe zártam őket! Rengeteg körömlerágós, vicces, vagy éppen megható pillanatot köszönhetek nekik, és természetesen Kemese Fanninak, az ő megálmodójuknak. 
Azok számára, akik valamilyen okból eddig még nem hallottak a regényről, vagy nem olvasták, csak annyit tudok mondani, hogy irány a legközelebbi könyvesbolt, könyvtár vagy ismerős, akitől kölcsön tudjátok kérni, mert Pippa izgalmas kalandját nem érdemes kihagyni! A posztapokaliptikus regények rajongóinak igazi csemege. 
Lélegzetelállító helyszínek, vad összecsapások, vér, könnyek, humor, remek, talpraesett karakterek - ezt mind megtaláljátok A napszemű Pippa Kennben!

Ha kíváncsiak vagytok bővebben a véleményemre, akkor ide kattintva elolvashatjátok. Itt pedig a regény első fejezeteit találjátok meg a kiadó jóvoltából. Ha pedig Pippa felkeltette az érdeklődéseteket, akkor ide kattintva megrendelhetitek!

Tartalom:
Pippa Kenn tizenkét évesen veszítette el az édesapját: ő volt az egyetlen ember, akit valaha ismert. A lány egyedül marad az erődházban, ahol a napok egyformák, és társaságot csak színes digitális magazinok adnak.
Pippa bármit feláldozna az élő emberi beszédért vagy egy érintésért. Azonban nincs más rajta kívül az erdőben, kivéve a biológiai katasztrófa áldozatait. Ezek a lények gyűlölik a szépséget és emberséget, az elvesztett életük nyomait. Bármikor megölnék Pippát.
Pippa tizenhetedik születésnapján döbbenetes dolog történik: egy vándor érkezik. A sebesült fiú fittyet hány a túlélés szabályaira. Egy paradicsomi kolóniáról beszél, ahol rengeteg ember életben maradt. Azonban őket is halál fenyegeti, egy horda közeledik, és a fiú ennek hírét viszi hozzájuk.
Vajon Ruben igazat mond? Létezik ez a hely? Pippa bizalmát nehéz elnyerni, az örökös küzdés óvatossá tette.
Ruben azonban nem adja fel. Útra kelnek, bármilyen veszélyes is, és a vándorlás közepette egy bensőséges, lágy érzés is életre kel… Létezhet szerelem egy ilyen zord világban? Mit jelent a társ? És mit jelent a bizalom? Mi az, amit Ruben elhallgat?
A napszemű Pippa Kenn posztapokaliptikus-romantikus ifjúsági regény, a Pippa Kenn trilógia első része.


És a végére:

Kedvcsináló idézetek


"– Te lány vagy. Hallom a hangodból. Én pedig úriember vagyok. Az úriemberek meg nem bántanak lányokat. Bárhová követlek, ha van vized."

"Zavartan elmosolyodtam, mire keresztbe fonta a karját, ajka lebiggyedt, és ettől már megint irtó csúnya lett. Pedig épp azt hittem, hogy a hiedelmekkel ellentétben egy lány reggel is lehet szép."

"– Fordulj el! – suttogtam, és a karomat összefontam magam előtt.
– Majd hülye leszek! Már a látványodtól is melegem lesz! Lenne szíved ezt megvonni tőlem ebben a hidegben?"

"– Miért is kellett nekem mászni először? – kérdeztem összevont szemöldökkel.

– Mert nagyon jó volt végignézni, ahogy félmeztelenül, a passzentos fekete nadrágodban felküzdötted ide magad."

"– Mind egyedül vagyunk, Pippa, ha van velünk valaki, ha nincs.
– Ez nem igaz – jelentettem ki. – Maga soha nem tapasztalta meg, hogy milyen egyedül lenni, hogy milyen minden egyes nap úgy felkelni, hogy nincs kivel szót váltania, nincs kiért aggódnia, nincs kit szeretnie. A tudattal élni, hogy talán soha nem találkozik majd egyetlen emberrel sem. – Rövid szünetet tartottam. – Nem becsüli amije van, mert nem tudja, milyen anélkül."

"– Még nyújtózkodhatok, ha szeretnéd – mondta, miközben felkönyökölt.
Zavartan elmosolyodtam.
– Elmosolyodtál. Már megérte. – Erre vörösödni kezdtem, ezért gyorsan a bogrács fölé hajoltam, hogy megállapítsam, a kukoricák még közel sincsenek kész. – Ó, ráadásul el is pirultál.
Bosszantani akarsz ?"

"– … A jelenléted több, mint amit kívánhatnék.
– Éppen ez az – sóhajtotta. – Nemcsak jelen szeretnék lenni, hanem a része akarok lenni az életednek."

"– Kövess! – mondta, és kecsesen egy magasabb ágon termett. Azt akartam mondani, hogy bárhová vagy hogy örökké , de hiba lett volna hangosan elpocsékolni ezeket a szavakat. Tenni akartam róla, hogy érezze azt a bárhovátés örökkét ."
 

Közeleg A viharszívű Mya Mavis meglepetés!

$
0
0

A keddi bejegyzésemben már említettem, hogy szeptember 19-én lehull a lepel egy bizonyos meglepiről, melynek főszereplője A viharszívű Mya Mavis, A napszemű Pippa Kenn második része. Immár elárulhatom, hogy a meglepetés nem más, mint maga a fülszöveg és a borító, melyből már ma is láthattok egy kis részletet. Íme:




Én személy szerint már rettentően várom, hogy olvashassam, a prológus - amit ide kattintva tudtok elolvasni -, nagyon felpiszkálta a fantáziámat. Alig várom, hogy újra belecsöppenhessek Pippáék világába, és kíváncsi vagyok, miként alakul tovább a szereplők sorsa, merre vagy milyen kalandokba sodorja őket az élet.
De itt még mindig nincs vége a jó híreknek! Sorolom, mire számíthattok:
- szeptember 19-én borító leleplezés! 
- blogturné Myával
- szombaton érdemes lesni Kemese Fanni oldalát, mert újabb részletet oszt meg
- és végül, de nem utolsó sorban: egy kis teaser idézet a regényből:



További idézeteket találtok az alábbi blogokon:
Bibliotheca Fummie

Cat Winters - Fekete madarak árnyékában: beharangozó

$
0
0

A Scolar Kiadó hamarosan megjelenteti Cat Winters izgalmas misztikummal teli szerelmes történetét, melynek főszereplője egy 16 éves lány, név szerint Mary Shelley Black. Az első világháború idején játszódó Fekete madarak árnyékában egy nagyon különleges és félelmetes történet, és ehhez különleges blogturné dukál.
Szeptember 15 és 22 között részleteket olvashattok a könyvből, majd szeptember 30. és október 9. között megismerheted a regény szereplőit, az adott kort, és érdekes extrákkal járhatod körbe ezt az apokaliptikus világot. Készülj! Hamarosan felszállnak a fekete madarak! 


Cat Winters: Fekete madarak árnyékában
Kiadó: Scolar Kiadó
ISBN: 9789632445281
Oldalszám: 304 oldal
Fordító: Simonyi Ágnes

Fülszöveg:
1918-ban a világ az apokalipszis felé száguld. Félelem és zűrzavar uralkodik, ráadásul avilágháború árnyékában halálos járvány tombol. A 16 éves Mary Shelley Black gyötrődve figyeli, ahogy a kétségbeesett gyászolók összesereglenek a spiritiszta szeánszokon és a szellemfényképészeknél. Mary Shelley maga soha nem hitt a szellemekben. A kilátástalanság percei azonban arra kényszerítik, hogy átgondolja addigi felfogását az életről és a halálról; első szerelme ugyanis – aki a fronton halt meg – szellemalakban tér vissza hozzá…

„Winters mesterien megírt debütáló könyve hatásosan festi le a háborús idők szerelmi kapcsolatait, az 1918-as spanyolnátha-járványt és a korszakot jellemző spirituális divatot – magával ragadó szerelmi történet izgalmas misztikummal keverve.” - Publishers Weekly


Ha felkeltette az érdeklődésedet, olvass bele!

Sophie Jordan - Vanish

$
0
0



A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hamarosan megjelenik Sophie Jordan: Firelight trilógiájának második része, a Vanish - Szökésben. A Blogturné Klub négy bloggere ezúttal is belopózott a Drakikhoz. Szeptember 19-től, szeptember 25-ig kétnaponta olvashattok majd arról, hogy mi vár rátok, ha követitek Jacindát és beléptek a Drakik városának kapuján.

És persze ahogy az nálunk lenni szokott, ezúttal is három szerencsés nyerhet egy példányt a könyvből! A bejegyzések végén megtaláljátok a részleteket és a játékhoz tartozó Rafflecopter dobozt, aminek helyes kitöltésével versenybe szállhattok a könyvekért, illetve a könyvjelzőkért!


Sophie Jordan: Vanish - Szökésben

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633738917
Oldalszám: ~ 268 oldal
Fordító: Gát Anna

Füszöveg:
Sophie Jordan Tűzláng-trilógiájának második részében a lázadó, korábban önkéntes száműzetésben élő Jacinda – aki egy titkos közösséghez, a drakikhoz tartozik, akik a mitikus sárkányok leszármazottai – kénytelen családjával visszatérni a falkájukhoz. Jacindát, mivel nem tudott szerelméről, az ember Willről lemondani, és emiatt számtalan kárt okozott magának és szeretteinek, nem fogadják kitörő örömmel az övéi. Ő azonban mindent elkövet, hogy legalább látszólag beilleszkedjen. Amikor a falka „trónörököse”, Cassian, a pártfogásába veszi, egyrészt könnyebb lesz az élete, ugyanakkor a még mindig Willbe szerelmes lány érzelmi életét teljesen felborítja az új hódoló. Főleg mivel Jacinda ikertestvére, Tamra, szintén különleges képességeket kezd mutatni, és így egyre értékesebb a falka szemében, és egyre esélyesebbnek érzi magát Cassian szerelmére…

Saját véleményem:
Miután Jacinda Will megmentése végett felfedte a drakik titkát, és drakivadászok előtt manifesztált, menekülnie kell anyjával és ikertestvérével, Tamrával. De csupán egyetlen hely létezik, ahol biztonságban lehetnek, mégpedig a falka. A falka, ahol eltűnésük előtt meg akarták metszeni a lány szárnyát, engedetlensége miatt, és ahol mindenki valami olyasfajta trófeaként tekint rá, akit a leendő vezér, Cassian jegyesének szánnak. Cassian azonban megnyugtatja Jacindát, hogy történjék bármi, ő megvédi Severin és a többiek haragjától.
A falkában nagy felbolydulás kíséri az eltűnt család visszatértét, s bár Severin dühös a lányra, figyelmét mégis inkább Tamrára fordítja, akinek az események következtében előbújt a drakija, képessége pedig talán még nagyobb is, mint  Jacindáé.
Tamrát Nidia felügyelete alá helyezik, Jacindát és anyját viszont régi házukba küldik, ahol Severin emberei folyamatos megfigyelés alatt tartják őket. Ám közel sem ez az egyetlen probléma amivel az egykor tisztelt tűzokádónak szembe kell néznie. Ugyanis történjék bármi, Jacindának el kell felejtenie Willt, és újra visszailleszkednie hajdani életébe, ami nem könnyű, mivel társai kigúnyolják, és kiközösítik. Ráadásul Azure sem áll szóba vele...

"Vajon egy fogoly, egy elítélt elfogadja valaha is a celláját?"

Az első rész befejezése azt sugallta, hogy a folytatásban végre betekintést nyerhetünk egy draki falka felépítésébe, működésébe. Nos, ez valamilyen szinten meg is valósult, ám továbbra is úgy érzem, Sophie Jordan nem aknázta ki kellően a történetében rejlő ezernyi lehetőséget. Tehát aki arra vár, hogy ezúttal sárkánytúladagolást kap... azt el kell keserítenem. 
Ennek ellenére a Vanish jóval pergőbb ütemet diktál, mint a Firelight, és azért ha kevés is, de csurran-cseppen a draki hierarchiából és tradíciókból is. 
Nem véletlenül azok a kedvenc részeim, amikor a szokásaikról, hagyományaikról olvashatunk, mert az írónő bámulatos módon képes szemléltetni a drakiság mibenlétét; az önfeledt repüléstől kezdve, a manifesztáláson át a.... addig a bizonyos jelenetsorig, ami a nagy kedvencem lett. Ez a spoileres dolog lélegzetelállító, és jóval kifejezőbb, mint a szavak. Hogy kedvenc sárkányos mesénk főhősét, Hablatyot idézzem: "Az egész lényemre mutattál."
Onnantól kezdve valóban megmutatkozik, hogy a törvényeknek, illetve a falka évezredes hagyományainak pontosan mekkora súlya és jelentősége is van, akár fizikálisan, mentálisan, sőt még lelkileg is. 
Emellett van még egy cseppet sem elhanyagolható szempont arra vonatkozóan, miért is ajánlott belevágni a Vanishbe: CASSIAN! 
Nagyon sokáig nem tudtam eldönteni, hogy én most Team Will vagy Team Cassian vagyok, de Cassian kellőképpen meggyőzött arról, hogy a kis sátramat melyik táborban verjem fel. Zenghetnék róla ódát, hogy mennyire helyes, veszélyes, tiszteletet parancsoló, és, hogy milyen jó szíve és tiszta lelke van, vagy, hogy minden megmozdulása mennyire tökéletes (a maga tökéletlenségében), de nem teszem... hoppá, már meg is tettem? Nézzétek el, belezúgtam, mint Micimackó a mézesbödönbe...
Ellenben Jacinda vajmi kevés fejlődést mutat. Míg az első részben az elnyomott drakija miatt siránkozott - már amikor éppen nem a virág szirmait tépkedve próbálta eldönteni, hogy most együtt akar-e lenni Willel vagy sem -, addig itt az emberi mivolta miatt....és azért, hogy el kell felejtenie Willt... de nem akarja... bár, igaz, ami igaz, neki Cassian is mindig bejött, csak nem szerette, hogy az emberek mit sem törődve vele, a képességeik miatt párként kezelték őket... de most... áh, most sem, hisz ott van Tamra... vagy talán.... de nem, mert hát Willl....- Fárasztó, ugye? Jacinda joggal indulhatna a Minden Idők Legfárasztóbb Karaktere (MILK) címért. 
Én nagyon toleráns vagyok, és bizonyos ideig megértettem a Will vs. Cassian közti vívódását, de eljött a pont, amikor már képtelen voltam követni a gondolatmenetét. Mást érzett, gondolt, mint amit cselekedett. Úgy játszadozott a két fiúval, akár a macska az egérrel...
Ám, hogy valami pozitívat is említsek vele kapcsoaltban: becsültem a tartását. Azt, ahogyan az egész kirekesztettséget kezelte, és, hogy soha, egyetlen percig sem hagyta megtörni magát. Még Severin előtt sem alázkodott meg. Úgy vélem, ha Sophie Jordan a drakiságot nem háttérelemként alkalmazta volna, előtérbe helyezve a tinirománcot, hanem fordítva, akkor egyrészt sokkal jobb tudott volna lenni ez a sorozat, valamint Jacinda lázadó karaktere is sokkalta erőteljesebbé tudott volna válni. 
Mindezek ellenére én őszintén élveztem ezt a rövid kis kalandozást a falka falain kívül és belül. Érdekes és izgalmas fordulatokban volt részem, és a történet végkifejletét tekintve úgy vélem, a harmadik rész még bőven tartogathat meglepetéseket, váratlan fordulatokat, vagy meglehetősen vicces/kínos szituációkat, és nem utolsósorban: enkrószókat is... talán.
A Tűzláng folytatásában a szerelmi háromszög immár sokszöggé tágul; Tamra idegesítő ikertesóból, tiszteletetparancsoló, színes, izgalmas karakterré fejlődik, és a régi ismerősök mellett új karakterek is felbukkannak, akik nem éppen finom modorukkal újabb problémákba sodorják a szereplőket. Összességében tehát ajánlom mindenkinek, aki olvasta az első részt (ez annál sokkal jobb), illetve a fiatalabb olvasóközönségnek, aki kedveli a fantasy elemekkel átszőtt tinirománcokat.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Cassian
Kedvenc jelenet: az a bizonyos jelenetsor; végén lévő négyesfogat; Cassian és Jacinda a toronyban
Negatívum: Jacinda döntésképtelensége
Borító: 5/5




10 ok, hogy Jacinda szerint miért jobb drakinak lenni


1) A repülés (természetesen)! A legjobb érzés a világon!
2) Repülés közben közelebb érzem magam apához... mintha velem lenne.
3) Ez minden, amit valaha is ismertem, ami lenni akartam.
4) Rettenetesen vezetek... viszont a repülés... sokkal kényelmesebb.
5) Kölyökkorom óta vártam az első manifesztálásomat.
6) Mérhetetlenül nagy büszkeséggel tölt el, hogy részese lehetek, és folytathatom ezt az évezredekre visszanyúló örökségünket.
7) Sok kalóriát égetek.
8) Manifesztálás után sokkal szebb a bőrőm.
9) Fantasztikus tehetséggel rendelkezünk, de hívhatjuk szupererőnek is, ami az én esetemben a tűzokádás!
10) Nem vámpír vagyok!




Sárkányok a filmekben, sorozatokban, mesékben


Sárkányszív - Draco
Ezt a filmet minden sárkányrajongónak látnia kell! Gyönyörű történet (az egyik kedvenc filmem)...de zsepit készítsetek be. 
Bowen, az Ősi Törvény lovagja kardforgatásra okítja Einon herceget. Amikor a herceg apját, a gonosz királyt megölik, a csatában Einon is halálos sebet kap. A királynő a Sárkány barlangjába viteti a fiát, ahol Draco, a sárkány felajánlja fél szívét a hercegnek, aki megesküszik, hogy igaz és jó király lesz. Csakhogy Einon még apjánál is gonoszabb és az elkeseredett Bowen ezt a sárkányszívnek tulajdonítja. Megfogadja, hogy addig nem nyugszik, amíg meg nem találja és el nem pusztítja a sárkányt. Ám a viadal váratlan fordulatot vesz, a két ádáz ellenfél barátságot köt egymással.

Sárkányszív 2. - Drake
Amikor Geoff, az árva lovászfiú felfedezi Drake-et, a világ utolsó élő sárkányát, rájön, hogy valóra válhat legnagyobb álma: ő is ragyogó páncélzatú lovag lehet. Együtt hamarosan olyan kalandokba vágnak, melyek során ünnepelt hősökké válnak. De új életük izgalmaiba merülve Geoff és Drake nem veszik észre, hogy Lord Osric milyen gonosz tervet szőtt ellenük. Későn jönnek rá, ki is ő valójában, ám ekkor már az ellenség legyőzéséhez kevésnek bizonyulnak a vakmerő hőstettek és bátor cselekedetek.

Trónok harca - Drogon, Rhaegal, Viserion
Daenerys sárkányainak fejlődését tojáskoruk óta végigkövethetjük

George R.R. Martin nagy sikerű, A tűz és jég dala című regényciklusának kötetei sorozat formájában, amelyben több nagyhatalmú család vív halálos harcot a Westeros Hét Királyságának irányításáért, a Vastrónért.
 
A hobbit - Smaug
Hatvan évvel járunk A Gyűrűk Ura történetének kezdete előtt. A békésen éldegélő Zsákos Bilbó (Martin Freeman) akaratlan kalandba kényszerül: Szürke Gandalf (Ian McKellen) tűnik elő a semmiből, s szervezi be őt egy váratlan utazásba, melynek során tizenhárom törppel és azok legendás vezetőjével, Tölgypajzsos Thorinnal együtt kell visszakövetelniük az elveszett Törp Királyságot, Erebort a rettegett sárkánytól, Smaugtól. Utazásuk temérdek veszélyes földön át vezet, találkoznak koboldokkal, orkokkal, halálos vargokkal, óriáspókokkal, alakváltókkal és mágusokkal. S noha végső céljuk a keletre fekvő Magányos Hegyet övező sivár vidék, előbb ki kell menekülniük a kobold alagutakból, ahol Bilbó találkozik azzal a lénnyel, aki örökre megváltoztatja az életét - Gollammal. Itt, a földalatti tó partján, egyedül Gollammal, a szerény Bilbó nem csak arra jön rá, hogy bátorsága és furfangja még őt magát is meglepi, egyszersmind megszállottjává válik Gollam "drágaszágának", a titokzatos gyűrűnek, amely kiszámíthatatlan és hasznos tulajdonságokkal bír. Egy kicsiny aranygyűrű, amely egész Középfölde sorsára hatással lesz, és amelyről Bilbó ekkor még semmit sem tud.

Így neveld a sárkányodat 1-2. (+ sorozat) - Fogatlan, Bütyök, Kampó, Viharbogár
A Cressida Cowell sikerkönyve alapján készült film a melák viking harcosok és vad sárkányok világába röppenti nézőit. A történet középpontjában egy viking tinédzser áll, aki Berk szigetén él, ahol a sárkányokkal való küzdelem a mindennapi élet része. Elérkezik a beavatás ideje, amikor hősünk bizonyíthatja rátermettségét törzsének és apjának. Ám amikor találkozik egy sebesült sárkánnyal, és végül összebarátkozik vele, a kis "sárkányölő" világa a feje tetejére áll.

Eragon - Saphira
Galbatorix (John Malkovich) egyesével végez társaival, a hatalmas, varázserővel bíró Sárkánylovasokkal, majd leigázza Alagaesiát. Csakhogy egy kis faluban él még a sárkánylovasok rendjének egy leszármazottja. A fiatal Eragon (Ed Speleers) és az utolsó sárkány, Saphira a nagy harcos, Brom (Jeremy Irons) segítségével harcba indul, hogy legyőzze a gonosz királyt és varázslóját, Durzát (Robert Carlyle).

Süsü, a sárkány
Süsü, a sárkány igencsak eltér szokványos társaitól, hiszen csak egy feje van. A többi társával ellentétben nem várakat ostromol, hogy a vár bevétele után királylányokat raboljon magának. Inkább lepkéket kerget, és arról ábrándozik, milyen jó volna rózsabimbónak lenni, mert úgy legalább rászállnának a gyönyörűségesebbnél gyönyörűbb pillangók. Szelídségével belopja magát az emberek szívébe. Szülei kitagadják az egyfejű jóságos Süsüt, aki vándorlása során találkozik a királyfival, aki megsajnálja és hazaviszi. Először Süsü idegenforgalmi szenzációként szerepel, s megtanul "rettentően" viselkedni. Azután, mint kőtörő lelkesen cipeli az ország hegyeit. Ha kell, megvédi a várost Torzonborz király ármánykodásaitól. De nem csak hős várvédő. Ha sors úgy hozza, gyengéd lelkű szerelmes sárkányfi, aki képes bármire, hogy meghódíthassa leendő arája, Süsela kezeit.

Egyéb sárkányos filmek:
- Harry Potter 1,4,7/2
- A király nevében 2
- A Sherwoodi erdő titka
- Sárkányvadász
- A tűzsárkány birodalma
- Merlin és a sárkányok világa
- Szent György és a sárkány
- 2020 a tűz birodalma
- D-war sárkány háború
- Sárkányok háborúja
- Sárkányok birodalma
- Sárkányok kora




Nyereményjáték


Néhány draki elszökött a népétől, segítsetek megtalálni őket! Nem tudjuk pontosan hányan szöktek el, ezért a ti segítségeteket kérjük. Kaptunk egy fülest, miszerint a turné állomásain rejtőztek el. Számoljátok össze hány darab sárkány logót találtok az állomásokon és írjátok be a helyes megfejtést a rafflecopter megfelelő rublikájába! A helyes megfejtők közül három szerencsés egy-egy Vanish példánnyal lesz gazdagabb.




Nézzetek be a többi állomásra is

09/19 Függővég - részlet
09/21 Kelly Lupi olvas - Interjú
09/23 Dreamworld - 10 ok, hogy Jacinda szerint miért jobb drakinak lenni + sárkányos filmek
09/25 MFKata gondolatai - Sárkányos könyvek

David Levithan - Nap nap után

$
0
0

Óriási a várakozás az olvasók körében, hiszen először jelenik meg magyarul David Levithan regény! A Nap nap után című történetet a Maxim Könyvkiadónak köszönhetjük. A Blogturné Klub bloggerei is kiemelt figyelemmel olvasták a könyvet, a turné során 12 különböző véleményt olvashattok erről a nem hétköznapi történetről, melyben “A” minden nap új testben találja magát.. A kiadó jóvoltából szokás szerint 3 példányt sorsolunk ki azok között, akik helyesen válaszolnak a játék kérdéseire.


David Levithan: Nap nap után

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615110
Oldalszám: 322 oldal
Fordító: Vincze Judit

Fülszöveg:
„A" sohasem tudja előre, hogy másnap hol fog ébredni, és kinek a személyiségét fogja felvenni. Már rég beletörődött ebbe, sőt kialakította saját életstratégiáját is: Ne kötődj senkihez! Maradj észrevétlen! Ne avatkozz bele semmibe! Minden megy is a maga útján rendesen, mígnem egy reggel „A" Justin testében ébred, és találkozik a fiú barátnőjével, Rhiannonnal. Attól a pillanattól fogva „A" jól bevált szabályai értelmüket vesztik, mert főhősünk nap nap után a lánnyal akar lenni. David Levithan az írói képzelet új távlatait nyitja meg. A szerző feltárja az olvasó előtt egy magával ragadó történetben „A"életének és szerelmének bonyolultságát, melyből kiderül, vajon Rhiannon képes lesz-e igazán szeretni a mindennap valaki más testében formát öltő „A"-t.

Saját véleményem:
"A" mindennap új testben ébred. Nincs igazi családja, barátai, vagy barátja/barátnője. Állandóan más és más emberek életébe kell beilleszkednie, majd 24 óra elteltével távoznia. Mindössze két szabály létezik: soha nem tér vissza korábban már lakott emberekbe, és mindig a korának megfelelő személyekben ébred. Ám minden más rugalmas.
Egy alkalommal, amikor A egy Justin nevű srác hétköznapjába csöppen, váratlan dolog történik vele. Megismerkedik Justin barátnőjével, Rhianonnal, és miután egy csodálatos délutánt töltenek el kettesben a tengerparton, A képtelen elfelejteni a lányt. Napokkal később sem tudja kiverni a fejéből, és bár józan ésszel tudja, hogy nem lehet köztük semmi, mégis elkövet egy végzetes hibát. Új gazdatestével felkeresi Rhiannont, és megpróbál vele kapcsolatot létesíteni, ám igyekezetében valami balul sül el, és a test valódi tulajdonosa másnap, visszatérve, szinte mindenre emlékszik A napjából, és elkezdi fenyegetni A-t, aki eközben foggal-körömmel küzd Rhiannonért.

"Ha úgy érezzük, megtaláltuk valakiben életünk értelmét, egyben csapdába is kerülünk: minden más aspektusa az életnek értelmetlenné válik."

"A" története egyszerre gyönyörű, szomorú, izgalmas és elgondolkodtató. Olvasás közben kb. úgy éreztem magam, mintha érzelmi hullámvasúton ültem volna. Egyik percben nevettem, a másikban olvadoztam, majd a következőben kedvem lett volna megölelgetni A-t, de ugyanígy a könnyek sem kerültek el. 
David Levithan nem pusztán egy misztikus szállal tarkított szerelmi sztorit kerekített, annál sokkal, de sokkal többet. 
"A" utazásainak során rengeteg kényes témát érint. Hogy párat említsek: függőségek, betegségek, homoszexualitás és öngyilkossági hajlam. S mindezeket olyan természetességgel kezeli, hogy az komolyan irigylésre méltó. Nem holmi defektként, hanem az élet természetes velejárójaként. "A" szemén keresztül látva minden új megvilágításba kerül.
Nagyon szerettem azokat a részeket, amikor megismerkedhettünk A aznapi gazdatestével, és annak sorsával, emlékeivel. Némelyik mélyen elgondolgodtatott, és általuk sok dolgot átértékeltem. Ha más pozitívum nem is lenne benne (de van), akkor már csak emiatt is elolvastatnám mindenkivel.
Emellett mindenképp pluszpont jár a történet egyediségéért is. Az elmúlt években számtalan fantasy regénnyel és lénnyeltalálkoztam már, vámpírok, vérfarkasok, tündérek, boszorkányok, stb., és bár szeretem őket, mégis nehezen tudnak újat mutatni. David Levithan viszont gondolt egyet (vagy többet) és letért a kitaposott ösvényről. Megalkotta A-t, a mindennap más testbe költöző lelket, akinek a mibenlétéről ugyanúgy nem tudunk semmit, mint saját maga.
Nem tudjuk, miként keletkezett, volt-e valaha családja, de még csak azt sem, miért vándorol folyton, van-e igazi, saját teste, vagy, hogy fiú vagy lány. És őszintén? Mindez nem is számít, hisz A valója bőven elég (akárcsak A burokban, Vanda esetében). Persze hazudnék, ha azt mondanám, kezdetben a kíváncsiság nem égetett lyukat az oldalamba, hogy megtudjam a választ az előző kérdésekre.

"Ha valakit szeretünk, sokkal vonzóbbnak látjuk, mint amilyen valójában. (...) Igazán szívderítő a gondolat, hogy az érzelmeink ennyire képesek befolyásolni a puszta tényeket."

A másik dolog: ki ne játszott volna már el a gondolattal, milyen lenne másvalaki életét élni? Hát... a Nap nap után köszönöm, én tökéletesen megelégszem a sajátommal.
Minden tiszteletem és becsületem A-é, aki emberfeletti erővel viselte a sorsát, és soha, egyetlen pillanatig sem akart ártani a birtokba vett test tulajdonosának. Nem lehet könnyű egész életünkben, nullától huszonnégy óráig mások érdekeit nézni saját magunk helyett.
Ám amennyire szerettem A-t, annyira nem tudtam kibékülni Rhiannonnal. Hiába értékeltem nagyra a tartását, és a racionalitását, valamint értettem meg az indokait, sajnos az önzősége mindezt elnyomta. A kettejük kapcsolata viszont szép, aranyos és rendkívül emberi volt.
A végére pedig nem is tudom mi a legjobb szó... Gyönyörű, szívszorító, érzelmes, megható, és egyszerre kegyetlenül függő és mégsem. Az olvasó úgy alakítja, ahogyan csak szeretné. Bár én azért sikítani tudnék egy folytatásért. Sőt!
Összességében tehát mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy igazán jól megírt, elgondolkoztató, példaértékű könyvet a kezébe venni. Én pedig a magam részéről minnél több David Levithan regényt szeretnék a polcomon tudni. 


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: a végén lévő cetlis jelenet
Kedvenc jelenet: A némelyik élete
Negatívum: Rhiannonviselkedése
Borító: 5/5




Kedvcsináló idézetek II.


"A reményt megmérgezi a kétség, a kétséget pedig újraszínezi a remény."

"Milyen kétségbeejtő lehet megbízni valakiben, azután elveszíteni a bizalmát!"

"Az emberek magától értetődőnek veszik a szerelem örökkévalóságát, csakúgy, mint a testi mivoltuk állandóságát. Nem ismerik fel, hogy a legklasszabb dolog a szerelemben, annak a folytonos jelenléte. Ha egyszer sikerült létrehoznod, hozzáad valamit az alapokhoz, amire támaszkodni tudsz az életben. De ha hiányolnod kll a személyes jelenlétet, nem támaszkodhatsz rá."

"A mondandónkat gyakran másképp értékelik, akiknek szánjuk, mint mi magunk, akik belül halljuk."

"Megtanultam, hogy egy élet nem lehet valódi addig, amíg valaki más el nem ismeri a valódiságát."

"Tapasztalataim szerint nincs különbség a vágyés a szerelem fajtái között. Nem a neme, hanem az egyénisége alapján szeretek bele valakibe."

"Mert ha a saját igazságod szerint akarsz élni, végig kell haladnod a kezdetben fájdalmas, ám végső soron megnyugvást hozó folyamaton."

"Amikor valaki, aki közel áll hozzánk, meghal, hirtelen helyet cserélünk vele, és továbbéljük az életét. A halálból az életbe jutunk, a betegségből az egészségbe."

"A tánc a vízszintes vágyak függőleges kifejezése. (George Bernard Shaw)"




Nyereményjáték


A blogturné állomásain 12 David Levithan könyv kezdőbetűit rejtettük el. Figyelem! A társszerzővel írt könyvek is számítanak!! Gyűjtsd össze a könyvcímeket és írd be a Rafflecopter doboz megfelelő sorába. A nyerteseket azok közül sorsoljuk, akik minden címet megfejtenek. Goodreads segít! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! Sok szerencsét!




Nézzetek be a többi állomásra is

09/02 Kelly & Lupi olvas
09/04 MF Kata gondolatai
09/06 Nem harap a..
09/08 Deszy könyvajánlója
09/10 Bibliotheca Fummie
09/12 Roni olvas
09/14 Könyvszeretet
09/16 Angelika blogja
09/18 Always Love a Wild Book
09/20 Könyvgalaxis
09/22 CBooks
09/24 Dreamworld

Maria V. Synder - Méregtan

$
0
0


Szeptember 9-től egy újabb blogturnén vehettek részt, ahol megismerkedhettek Yelenával, aki a mérgek szakértője. De a turné során a tudásotokra is kíváncsiak vagyunk, hogy vajon ti felismeritek-e a mérgeket... Természetesen itt a tét nem az életetek, csak 3 példány a könyvből. Ezenkívül izgalmas extrákkal és véleményekkel várunk benneteket!  Sok sikert az életben maradáshoz, mert ez a turné gyilkos lesz! ;)


Maria V. Snyder: Poison Study - Méregtan

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633737750
Oldalszám: ??? oldal
Fordító: Robin Edina

Fülszöveg:
Koporsószerű sötétségbe zárva nincs körülöttem az égvilágon semmi, ami elterelhetné figyelmemet az emlékeimről. Megöltem Reyadot. Megérdemelte a halált – ám a törvény szerint a tettemért én is halált érdemlek. Ixiában a gyilkosságért kivégzés jár. S most már csak a hóhér kötelére várok.
Ám ugyanaz a törvény, amely ítélettel sújt, akár meg is mentheti az életemet. Ixia ételkóstolója, akit arra választottak ki, hogy a Parancsnok egészségét a mérgezett ételektől megóvja, immár holtan hever. A törvény pedig kimondja, hogy a soron következő halálbüntetésre ítélt fogolynak – vagyis nekem – fel kell ajánlani a tisztséget.
Merénylet, mágia, megpróbáltatások…

Saját véleményem:
Yelena gyilkosság vádjával, a börtöncellában sínylődve várja kivégzését. Ám amikor megjelennek az őrök, hogy kikísérjék, a lány legnagyobb döbbenetére nem a bitófához viszik, hanem egy szobába, ahol papírok fölé görnyedve egy jóképű, rideg természetű férfi várja, akiről kiderül, hogy nem más, mint a Parancsnok legfőbb bizalmasa és jobbkeze, Valek.
Valek váratlan ajánlattal áll elő. Mivel a Parancsnok ételkóstolója sajnálatos módon életét vesztette, a törvény értelmében kénytelen felajánlani ezt a pozíciót a legelső halálraítéltnek, aki történetesen nem más, mint maga Yelena. A lány ugyan meglepődik, de készséggel elfogadja, és fejben már a szökésén gondolkozik.
Csakhogy Valek jóval előbbre jár, mint Yelena, és egy ügyes csellel olyan mérget juttat a lány szervezetébe, mely 24 órán belül végez vele, ha nem kapja meg az ellenszerét mindennap. Így Yelena élete végéig a férfihez és a palotához van kötve. Hiába menekülne meg, egy nap múlva halott lenne...

Az Üvegtrónés a Gyilkos kegyelem után már nagyon vágytam valami hasonlóan fantasztikus és letehetetlen olvasmányra, és a Méregtan minden tekintetben teljesítette az elvárásaimat, sőt! Bőségesen túl is szárnyalta azokat. Minden megvan benne, ami csak kell: tengernyi izgalom, akciódús jelenetek, pergő cselekmény, lehengerlő karakterek, rengeteg rejtély, és természetesen, ha már egy fantasyről beszélünk, akkor a mágia sem hiányozhat belőle. Ráadásul az írónő valami egészen bámulatos módon bánik a szavakkal, és a cselekményszálakat úgy szövi, hogy az olvasó egyetlen pillanatig sem unatkozhat, hisz a feszített tempó nem engedi lankadni a figyelmét.
Már maga a komor hangulatú kezdés is baromi ütősre sikerült, és nagyon jó kis alapot adott a folytatásnak. Nem beszélve a két főszereplőről, Yelenáról és Valekról. Mind a ketten érdekes, tekintélyt parancsoló karakterek.
Yelenáról a legelső perctől kezdve tudjuk, hogy gyilkossággal vádolják, és annyira retteg előző gazdáitól, hogy rémképek gyötrik. Az viszont nagyon sokáig homályban marad, hogy miért. Csak szép lassan, visszaemlékezések során derül ki ennek a pontos oka. Annyit mondhatok, hogy engem nagyon megdöbbentett, és lelkileg sem volt könnyű feldolgozni az olvasottakat.
Emellett Yelena egy nagyon erős, tökös csaj, aki minden helyzetben feltalálja magát, és a (nem csak mágikus) képességeinek köszönhetően mindig sikerül a lehető legelőnyösebb módon kivágnia magát bizonyos szituációkból. További előnye a fejlődés utáni igénye, és a rendkívüli túlélési ösztöne. Utóbbi egy ételkóstoló esetében nem is annyira hátrány...
A regény egyik legjobb fordulópontja, amikor Yelena elhatározza, hogy megtanulja, miként védheti meg magát ellenségeitől fizikálisan is, és ehhez segítséget kér Jancótól és Alitól. Külön pluszpont, hogy nem csak gyorsított üzemmódban lehetünk tanúi a lány fejlődésének, hanem lépésről-lépésre nyomonkövethetjük, egészen a kezdeti csetlés-botlásaitól. Ráadásul a segítői is igazán szerethető karakterek, rengeteg jó pillanatot okoznak az olvasónak.
Aztán persze ott van még Valek, akit végtelenül nehéz kiismerni. Egyrészt van valami fenyegető és tekintélyt parancsoló a megjelenésében, másrészt Yelenához hasonlóan őt is rengeteg titokzatosság övezi, továbbá lehetetlen nem teljesen, sőt fülig belezúgni. Én legalábbis megsemmisültem tőle.
De nem pusztán a karakterek és a cselekmény dicsérendő ebben a történetben, hanem a háttérvilág is. Maria V. Synder egy teljes birodalmat épített fel, saját törvényekkel, szokásokkal, és minden egyébbel.
Az ixiai életet leginkább a középkori élethez lehetne hasonlítani. Van az uralkodó - ebben az esetben Parancsnok -, a saját udvartartásával, főnemeseivel és minden egyébbel, és míg a szegények művelik a földeket, javakkal látják el a "királyságot", addig a háttérben viszont kegyetlenül folynak a különféle politikai és hatalmi harcok. Illetve, akárcsak a középkorban, itt sem nézik jó szemmel a mágiát. A Parancsnok minden mágikus képességgel rendelkező személyre vadászik, és kegyelmet nem ismerve mészárolja le őket. Emellett különféle rendezvényeket is szerveznek, melyek minden személyt, főként a szegényebbeket, vagy a szolgálókat mozgatják meg. Egy ilyenbe mi is bepillantást nyerhetünk. Annyit mondhatok, hogy varázslatos, és aki szereti a cirkuszok világát, az teljesen el lesz tőle ragadtatva. Az írónő úgy bánik a szavakkal, hogy olyan, mintha mi magunk is tényleg ott lennénk, és ez az összes szituációra, helyszínre érvényes. Érezni lehet a sülő sütemények, és a fürdővízbe cseppentett olajok illatát, a lángok melegét, a selymek és egyéb anyagok tapintását, vagy az erdő friss levegőjét.
Összességében tehát mindenkinek ajánlom, aki szereti a középkori hangulatú fantasykat, a talpraesett főhősnőket, a mágiát, a mérgeket, és szeretne egy igazán fantasztikus könyvet olvasni. Ne hagyjátok ki!


Pontszám: 5/5*
Kedvenc szereplő: Yelena, Valek, Ari, Janco
Kedvenc jelenet: az engedélyezett szökés és keresés
Negatívum:-
Borító: 5/4




Borítók








Nyereményjáték


A természet telis-tele van mérgekkel, melyek évszázadok óta erkölcstelen tettek főszereplői. A 19 éves halálraítélt Yelena kapott még egy esélyt. Ám csak addig élhet, amíg tökéletesen látja el feladatát, mint a Parancsnok ételkóstolója. Egy apró hiba számára halálos lehet.

Minden blogon találtok egy-egy üvegcsét. Ezekben az üvegcsékben különféle italok vannak, minden italnak van egy-egy neve. De vigyázzatok, nem minden arany, ami fénylik: a nevek becsapósak lehetnek. A ti feladatok hasonló Yelenáéhoz. Ki kell találnotok melyik üvegcse mérgező és melyik nem. Segítségképpen mindegyik ital receptjét megtaláljátok a blogokon.


Vénuszlégycsapó

- 6 cl Milagro Tequila

- 6 cl Kamilla Citrus Berry AperiTea

- 3 cl Vad Hibiszkusz virág szirup

- 3 cl frissen facsart citromlé 







Nézzetek be a többi állomásra is

09/09 MFKata gondolatai - Kávébab
09/11 Nem harap a... - GYIK
09/13 Insane Life - Interjú
09/15 Kelly Lupi olvas -
09/17 Deszy könyvajánlója - Méregpróba + Fülhallgatós játék
09/19 Roni olvas -
09/21 Függővég -
09/23 Zakkant olvas - Folytatásokról
09/25 Dreamworld - Borítók
09/27 Könyvszeretet
09/29 Media Addict

Claudia Gabel & Cheryl Klam - Káprázat

$
0
0


A Maxim kiadó jóvoltából szeptemberben megjelenik Claudia Gabel és Cheryl Klam írónőpáros Káprázat című könyve.
Tarts te is velünk ezen a káprázatos utazáson! - Számos extra és értékelés mellett megnyerheted a három példány egyikét!


Claudia Gabel & Cheryl Klam: Elusion - Káprázat

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615080
Oldalszám: 352 oldal
Fordító: Béresi Csilla

Fülszöveg:
A Káprázat hamarosan megváltoztatja a világot, amelyben eddig éltél. A kötet egy futurista sorozat lenyűgöző első darabja, amely egy tökéletes virtuális világ ellenállhatatlan vonzásáról szól. A nem is olyan távoli jövőben az ipar, a tömegtermelés és a gyárak sivárrá, szennyezetté teszik a lakóövezeteket. Minden szürke és mocskos. Detroit lakói szinte robotként élik mindennapjaikat. Egy technikai újdonságnak köszönhetően azonban felcsillan a remény, hogy bárki maga mögött hagyja a nyomasztó valóságot. Egy program segítségével beléphet a Káprázat világába, ahol a gyönyörű tájak, új élmények, nyugalom és boldogság várja. Csupán virtuális szemüveget és csuklópántot kell öltenie, hogy hátrahagyhasson mindent, és megtapasztalhassa pár órára a tökéletességet. Mikor azonban vádak érik a programot, hogy függővé tesz és veszélyes, Regan a védelmére kel. Mivel a programot édesapja tervezte, a lány úgy érzi, tartozik apja emlékének azzal, hogy nem hagyja bemocskolni fő művét. De miután a Káprázat magába szippantja, olyan igazságokra jön rá, amelyek választásra kényszerítik szerelem és lojalitás között… Ez az izgalmakkal, titokzatossággal, románccal és új technológiával fűszerezett thriller nem csupán a disztopikus sci-fik rajongóit ejti majd rabul.

Saját véleményem:
Regan édesapjának minden álma, hogy egy olyan virtuális világot hozzon létre, mely segít az embereknek kiszakadni a való életből, és kiutat jelent a szennyezett, mocskos világból, mellyé a Föld vált az idők során. Ám nem sokkal azután, hogy végre sikerrel jár, és megalkotja a Káprázat nevű programot, életét veszti egy repülős balesetben. 
Projektét Regan gyerekkori barátja, és egyben apja jobbkeze, Patrick veszi át, s fiatal kora ellenére, az egész vállalat fejévé válik. 
Amikor Patrick egy sajtótájékoztató keretében bemutatni készül a továbbfejlesztett Káprázatot, Regan egyik iskolatársa, az elkötelezett Káprázat ellenes aktivista azzal vádolja meg őket, hogy a program rossz hatással van az emberekre, függővé teszi őket. Regan az apja iránti szeretetből, és tiszteletből nekitámad, és mindent elkövet annak érdekében, hogy megvédje elhunyt édesapja becsületét. Csakhogy egyre több baleset történik, ami a szerkezet használatához vezethető vissza. Fiatalok lesznek rosszul, halnak meg vagy tűnnek el. És az egyik ilyen áldozat nem más, mint Regan újdonsült ismerősének, Joshnak a húga.
Regan két tűz közé kerül. Vagy behunyja a szemét és mélyen elkötelezve hisz az apja és Patrick művében, vagy kinyitja, és utánajár az igazságnak, még akkor is, ha ez romba döntheti egész addigi világát.

A szerzőpáros történetében minden kétséget kizáróan a Káprázat felépítése a legerőteljesebb. Általa varázslatos, olykor meseszerű színekben pompázó helyszíneken kalandozhatunk. Így aztán nem is csoda, ha az emberek idejük nagy részét szívesebben töltik ezekben a virtuális világokban, mint a valóságban, ami csupa kosz; és ahol a  légszennyezettség olyan mértékeket öltött, hogy oxigénmaszkra van szükségük, és védőruhára a savas eső ellen.
Ám a Káprázat ennél jóval összetettebb. Használata bizonyos szabályokhoz van kötve. Egy szemüveg és egy csuklópánt segítségével lehet bejutni a virtuális valóságba, de amikor a csuklópánt úgy érzékeli, hogy a fizikai test elérte azt a maximális szintet, amit nem ajánlott átlépni, akkor leáll. Továbbá egy olyan tűzfal is védi a kalandozókat, ami korlátozza a mozgásteret. Csakhogy, mint minden programnál, úgy itt is vannak olyanok, akik megpróbálják áttörni a tűzfalat, és hogy ez milyen következményekkel jár, az Regan és Josh feladata, hogy kiderítsék.
A karakterek sótlansága - merthogy különösebben mély nyomot egyikük sem hagyott bennem - ellenére a regény nyomozós része teljesen rendben van. Kellően izgalmas, és bár vannak dolgok, amik előre kitalálhatóak, azért meglepetésekből sincs hiány. A sztori másik nagy előnye a pörgőssége. Mindig történik valami. Ha nem valamelyik világban kalandozunk, akkor éppen betörünk egy nagy cég számítógépes rendszerébe, programokat  törünk fel, árulásokkal és egyéb megdöbbentő fordulatokkal és kapcsolatokkal szembesülünk, sőt még egy lightosabb szerelmi háromszögbe is belecsöppenünk. 
A romantika szerencsére nem nyomja el a főszálat, inkább csak azzal vegyülve egy kis pluszt ad hozzá, és még intenzívebbé varázsolja a regényt. Bár azért azt nem mondom, hogy Regan és Josh, vagy Regan és Patrick között vibrált volna a levegő. Kevés kémiát tapasztaltam, és azt is inkább csak a vége fele. 
Regan számára sokkal fontosabb volt az apja, és az, hogy ha kevés remény is van rá, de meglehet, hogy a férfi még életben van. Ebből kifolyólag mindent megtett azért, hogy a nyomára bukkanjon, még akkor is, ha ez azzal járt, hogy el kellett árulnia régi ismerőseit, és szövetkeznie kellett az ellenségével. Hogy jól tette-e, az maradjon titok.
Josh és Patrick pedig nem igazán tudott nagy katarzist okozni. Patrickkel ellentétben, aki egy elkényeztetett, milliomos kisfiú volt, Josh még néha-néha villantott valami izgalmat, de egyelőre nekem ő is kevés volt. De azért benne van potenciál a későbbiekre nézve. Adódtak pillanatok, amikor nem tudtam eldönteni, melyik oldalon is áll, és hogy mit miért tesz.
Ám, mint már említettem minden értelemben a történet központjában lévő Káprázat a legnagyobb húzóerő. És ahogy haladunk előre, úgy lesz egyre jelentősebb. Imádtam a rejtélyes kódokat, Regan apjának rövid felbukkanásait, és a tűzfal elérésére tett kísérleteket. Mindemellett érdekes volt látni, hogy egyes egyénekre milyenfajta hatást gyakorol a program, vagy, hogy milyen mellékhatásokat okoz. 
A vége pedig orbitális függővég. Komolyan, mostanában egyre nagyobb divat lett az olvasó idegeivel való játszadozás. A szerzőpáros egy bravúros, idegtépő, adrenalindús akciójelenet után gyakorlatilag úgy hagyja ott a szerencsétlen olvasót, hogy az csak tátog, mint egy partra vetett hal.
Összességében tehát ajánlom mindenkinek, aki szereti a disztópiát és/vagy a sci-fit, vagy akkor is, ha csak egy virtuális valóságban szeretnétek kikapcsolódni. Érdekes, könnyed olvasmány kínálhat egy estére.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Josh
Kedvenc jelenet: gleccseres kirándulás
Negatívum: semleges karakterek, Regan anyja
Borító: 5/4,5




Dreamcast


Sokáig gondolkoztam, melyik színészeket választanám, de a végső döntésem alapján Ashley Benson (Pretty Little Liars - Hannah) lenne Regan, Liam Hemsworth (Az éhezők viadala - Gale) Josh, Susanna Thompson (Zöld Íjász - Moira Queen) Cathryn (Patrick édesanyja). A legnehezebben Patricket találtam meg. Szoros verseny alakult ki Alex Pettyfer (mert hát egyik film nem lehet kasszasiker, ha Alex Pettyfer neve nem merül fel) és Bradley James (Merlin kalandjai - Artúr) között, és végül utóbbi győzött.







Nyereményjáték


Gyertek és utazzatok velünk!
A könyvben Regan különböző érdekes helyre utazik a Káprázat nevű program segítségével. Azonban a Káprázatba valami hiba csúszott és az emberek benne ragadtak.

Mindennap más csodás helyre invitálunk titeket, ahol azt kell megállapítanotok, hogy “bugos” a kép vagy sem. A “bug” szó angolul bogarat jelent, informatikában pedig valami véletlenszerűen fellépő hibára utal.
Tehát bizonyos helyen oda nem illő elemeket rejtünk el, nektek pedig nincs más dolgotok, mint megállapítani a képen van a normálistól eltérő részlet vagy sem. Ha találtál valami hibát a képen, akkor elég egy “igen” szó, ha a képen nincs semmi eltérő részlet és az eredeti képet látjátok, akkor elég egy “nem” szócska.

(A kiadó kizárólag Magyarország területére postáz! A nyerteseket emailben értesítjük, kérünk titeket, arra az emailre válaszoljatok. Amennyiben 72 órán belül nem kapunk választ az emailre, újabb nyertest sorsolunk. Ha kérdésetek van, esetleg úgy érzed rossz mail címet adtál meg a játékban, a klub hivatalos mail címén tájékoztatást kérhettek.) 






Nézzetek be a többi állomásra

09/15 MFKata gondolatai
09/16 Bibliotheca Fummie
09/17 Kelly & Lupi olvas
09/18 Deszy könyvajánlója
09/19 CBooks
09/22 Insane Life
09/23 Nem harap a...
09/24 Roni olvas
09/25 Könyvszeretet
09/26 Dreamworld

Robin LaFevers - Sötét diadal

$
0
0


A Maxim Kiadó elhozta nekünk a A halál szépséges szolgálólányai trilógia második részét, a Sötét diadalt. Robin LaFevers sorozata a késő tizenötödik századba, egy harcokkal és női orgyilkosokkal teli világba kalauzol el minket. 
Tarts velünk az állomásokon, ismerd meg ezt a világot és ha szerencsés játékos vagy, megnyerheted a könyv egyik példányát! Jó szórakozást!


Robin LaFevers: Sötét diadal

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615158
Oldalszám: 448 oldal
Fordító: Bozai Ágota

Fülszöveg:
A XV. századi Franciaországban a Halál szolgálóleányát, Sybellát, kötelessége arra kényszeríti, hogy hazatérjen, abba a pokolba, ahonnan megszökött. Szerelem és kaland, történelem és varázslat, bosszú és megváltás keveredik a Gyilkos kegyelem folytatásában.
Sybella a gyásztól és elkeseredéstől félig eszét vesztve érkezik a kolostor küszöbére. A Halál szolgálóleányai készségesen menedéket adnak neki… a segítségnek azonban ára van. Sybellát, akinek természetes tehetsége van a halál és a csábítás művészetében, a kolostor a legveszélyesebb fegyverei között tartja számon. Ám ezek az orvgyilkos képességek nemigen vigasztalják, amikor a kolostor visszaküldi őt abba az életbe, amely kis híján megőrjítette. És miközben Sybella maga a Halál Istene által kovácsolt fegyver, a cél érdekében az istenség kénytelen életcélt találni a lány számára. Amikor a Halál szolgálóleánya a várbörtönben váratlan szövetségest talál, vajon a bosszún kívül talál magának mást is, amiért élni érdemes?

Saját véleményem:
Sybella az apja által elfoglalt nantes-i vár egyik elhagyatott toronyszobájából nézi, amint D'Albret gróf emberei és szövetségesei tőrbe csalják a fiatal királynőt és annak maroknyi segítőcsapatát. Ám a lány észreveszi Ismae-t, kolostorbeli nővérét, és még időben jelez neki, s tudtára adja, hogy csapdába sétálnak, így Ismaéknak sikerül a királynővel elmenekülniük. 
Később, Sybella gyűlölete és bosszúszomja - melyet apja iránt táplál - csak tovább izzik, amikor a gróf kivégzi a várban lévő összes szolgálót, akik azt állítják, történjék bármi, ők Anne-hez maradnak hűségesek.
A lány minden vágya, hogy végre megpillanthassa Mortain jelét D'Albret-én, és annak talpnyalóin. Ennek érdekében bármire hajlandó, akár még az életét is kockára teszi. Csakhogy nincs könnyű dolga. Szolgálólányai folyton a nyomában lihegnek, és testvére, Julian, aki egyben szeretője is, éjjel-nappal ostromolja...
Egy napon, a vadászat után Sybellának levele érkezik a kolostorból, melyben új megbízatást kap. Ki kell derítenie, hogy Sir Waroch életben maradt-e, és ha igen, akkor épségben Rennesbe kell juttatnia, a királynőhöz.

"Ha legalább annyira megtanítottak volna arra is, hogyan kell végignézni, ahogy ártatlanok pusztulnak el a szemem láttára, mint ahogy a gyilkolásra, akkor sokkal jobban felkészülhettem volna arra a rémálomra, amelybe beletaszítottak."

Ha a Gyilkos kegyelmet imádtam, akkor a Sötét diadalra nincsenek szavaim. Zseniális! Az egyik legeslegjobb történelmi regény, amit valaha olvastam. Pimasz, pörgős, izgalmas, tele van akcióval, váratlan fordulatokkal, sötét titkokkal, és tengernyi fájdalommal. Sokkal, de sokkal, jobb, mint az első rész, és aki olvasta már Ismae történetét, az pontosan tudja, hogy ez nem kis szó.
Rögtön a nyitójelenetet átitatja egyfajta melankólia, mely mindvégig megmarad. És, ha már nyitójelenet: nagyon tetszett, hogy egy olyan mozzanattal indul a sztori, amit a Gyilkos kegyelemből ismerhetünk - Ismaék szemszögéből. 
Egyébként Sybella karaktere sokkalta komorabb, mint Ismaé. Súlyos, nehéz titkok nyomják a lelkét, amiket igyekszik minél mélyebbre temetni magában. Olyannyira, hogy sokáig az olvasó is csak sötétben tapogatózik. Persze azt tudjuk, hogy mindennek valamilyen módon a családjához van köze, legfőképpen bátyjaihoz és apjához, a kegyetlen és undorító D'Albret grófhoz, hisz a fekete hajú szépséget mindvégig egyetlen dolog hajtja, méghozzá a bosszúszomj.
Világosan látszik az is, hogy Ismae sokkal érettebb a koránál (17 éves). Egyrészt ez betudható a kolostorbeli kiképzésének, a küldetéseinek - gyilkolás és férfiak elcsábítása -, másrészt a családjának, ám igazán csak utólag jövünk rá a valódi okokra. És a pillanat, amikor mindenre fény derül: letaglózó és fájdalmas (még olvasóként is). Bevallom, sok mindenre számítottam, de arra nem.
Másrészről Sybella nagyon kemény. Vérbeli badass hősnő, akit nemhogy nem undorít a gyilkolás, de ha az illető megérdemli, még örömét is leli benne. Egészen más módszerei vannak az ölésre, mint Ismae-nak, ezáltal teljesen új szemszögből ismerhetjük meg, milyen praktikákkal végzik feladataikat a lányok, és talán több ilyen jelenetet is kapunk, az első részhez képest. Emellett nagyon tetszett az a lelki-, szemléleti megközelítés is, ahogyan Sybella Mortainhez áll.
Sybella mellett azonban ott van még valaki, akiért majdhogynem visítva ugráltam örömömben amikor felbukkant, annyira megszerettem az előző kötetben. Ez pedig nem más, mint Sir Waroch, aki szintén szöges ellentéte Duvalnak. Ízig-vérig katona, amihez utolsó csepp véréig tartja is magát. Még a halál vagy a sérülések sem állhatnak az útjába, ha az Anne-hez való lojalitásáról van szó. 
Rennes-i kastély a valóságban
Külön kiemelném, hogy végre nem egy helyes férfi főszereplővel van dolgunk, merthogy Rémlovag igen távol áll a jóképűtől. Ám ékes bizonyítéka annak, hogy a külső közel sem minden. Esetében a lélek és a szív ezerszer fontosabb.
Rémlovag múltja, Sybelláéhoz hasonlóan tele van kegyetlen titkokkal - nem is akármilyenekkel -, melyek akarva-akaratlanul kihatással vannak egész életére. Így miután ezek ketten összekerülnek, minden érzés csak felfokozódik. A legelső perctől kezdve működik köztük a kémia. Hiába veszekednek - ami  megjegyzem, oltári! - a nap 24 órájában, a levegő mégis sistereg körülöttük. Az érzelmeik szép fokozatosan fejlődnek, gyönyörű ívet írnak le, és ennek tudatában érezhető, hogy valódi szenvedélyről van szó, nem pedig az írónő kényszerítette őket ebbe a skatulyába.
Ami a cselekményt illeti: izgalmas kis kalandozásoknak, csatáknak lehetünk szemtanúi, melyek később csak egyre nagyobb volumenűvé nőnek, és garantáltan lerághatjuk közben az összes körmünket. A tét pedig lapról lapra nő. Nem utolsó sorban, ahogyan azt már Robin LaFeverstől megszokhattunk, most is gyönyörű leírásokkal kalauzol végig bennünket mindezen. S teszi ezt úgy, hogy igyekszik a lehető leginkább kor és történelemhű maradni. 
Mindent egybevetve ajánlom mindenkinek, aki olvasta az első részt, a történelmi regények kedvelőinek, és azoknak, akik szeretnének valami igazán nagyszerűt olvasni. Könnyek, bosszú, fájdalom, és vér - ez mind a Sötét diadal.


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő: Sybella, Rémlovag, a porkoláb, Ismae & Duval
Kedvenc jelenet: az összes Sybella-Rémlovag jelenet; Sybella találkozása Mortainnel, illetve Julian utolsó tette
Negatívum: az apátnő
Borító: 5/5




Kedvcsináló idézetek


"- Miért hurcolt magával?
Fejét ingatja, mintha próbálná rendbe szedni gondolatait.
- Utolsó emlékem, hogy egy akaratos, idegtépő hang dühös hazugságokat vág a fejemhez.
- Én voltam - közlöm a legnagyobb udvariassággal.
- Ön? - Rettenetesen csodálkozik, mintha nem tudná összeegyeztetni azt a hangot azzal, amit maga előtt lát."

"Elvigyorodik.
- Ön hallott rólam?
Komoran nézek rá.
- Hallottam az elmeháborodottról, aki úgy ölti magára a harci lázat, mint más a páncélt, és kirohan a csatamezőre egymaga százak ellen.
Kényelmesebben elhelyezkedik a takarón.
- Ezek szerint tényleg hallott rólam - mondja mély, elégedett hangon."

"Tapasztalatból tudom, hogy a remény az istenek gúnyolódása velünk, emberekkel, és gyűlölöm, hogy ez a férfi valahogy ezt érezteti velem."

"- A Halálnak nincsenek ártatlanok és bűnösök (...)"

"Ez a legerősebb vigasztalás, a legnagyobb biztonság , amit vala éreztem... ahogy a kezemet fogja, ahogy ebben az érintésben becsületesség és ígéretek vannak."




Nyereményjáték


Sybellát, akinek természetes tehetsége van a halál és a csábítás művészetében, a kolostor legveszélyesebb fegyverei között tartják számon. De nem ő az egyetlen fikcionális női bérgyilkos, akitől még kedvenc 47-es ügynökünk is behúzná fülét-farkát.
9 blog, 9 hírhedt női bérgyilkost takar. Vajon le tudod-e leplezni őket, mielőtt az áldozatukká esnél? A feladatod, hogy a leírások alapján találd ki melyik blog, melyik bérgyilkost rejti. Segítségül kapsz egy-egy képet is.

A rafflcopter helyes kitöltése:


KÖTELEZŐ:
+1 pont E-mail cím megadása
+9 pont MINDEN állomás kitöltése

OPCIONÁLIS, NEM KÖTELEZŐ:
+5 pont Lájkolni a BTK facebook oldalát
+5 pont Lájkolni a Dream Válogatás facebook oldalát
+10 pont Egy tetszőleges blogon írd meg hozzászólásban, ki a kedvenc fikcionális orvgyilkosod!

Mai bérgyilkos:
Egy néma gyilkos, kinek kedvenc fegyvere egy pár szamuráj kard. Extra élvezetét abban leli, hogy megöli azokat, akik megbántják. Ami még vészjóslóbbá teszi, hogy “játszik” az ellenfelével gyorsan elkerülve a támadásaikat mielőtt végezne velük. Mint egy szadista előjáték.




Nézzetek be a többi állomásra is

09/26 Könyvszeretet
09/27 Deszy könyvajánlója - Interjú
09/28 Dreamworld - Kedvcsináló idézetek
09/29 Always Love a Wild Book - Tündérmesék
09/30 Nem harap a...
10/01 Angelika blogja - Trailer
10/02 Függővég
10/03 MFKata gondolatai
10/04 Kelly Lupi olvas

Rainbow Rowell - Eleanor és Park

$
0
0

A Scolar Kiadó jelenteti meg október 9-én Rainbow Rowell: Eleanor és Park című könyvét, mely a külföldi debütálása óta eltelt másfél év alatt számos díjat besöpört, többek között első lett a Goodreads 2013-as szavazásán a Young Adult Fiction kategóriában, ugyanezt elérte az Amazon éves összesítésén is. Fiatalok százezreinek lett a kedvence ez a történet, melyet most 12 állomáson keresztül mutatunk be a blogturné keretein belül. Érdemes követni a turnét, a játék könnyű lesz, megnyerhetitek a Scolar Kiadó által felajánlott három nyereménykönyv egyikét!



Rainbow Rowell: Eleanor és Park

Kiadó: Scolar
ISBN: 9789632445359
Oldalszám: 320 oldal
Fordító: Simonyi Ágnes

Fülszöveg:
Park Sheridan tökéletesen kigondolta. Ha senki sem látja, senki sem fogja zavarni. Ha láthatatlanná tud válni, mindenki békén hagyja majd. Eleanor Douglas akkor sem lenne képes eltűnni, ha megpróbálná. Minden túl sok rajta őrült vörös haja, fantasztikus ruhái, a szokatlan bolondságok, amik elhagyják a száját. Mikor Eleanor feltűnik Park iskolabuszán, a fiú nem tudja eldönteni, hogy bátor-e, vagy öngyilkos típus De nem tudja kiverni a fejéből. Két rossz csillagzat alatt született fiatal története, akik elég okosak ahhoz, hogy tudják, az első szerelem szinte sohasem tart soká, de elég bátrak és elszántak ahhoz, hogy mégis megpróbálják.

Saját véleményem:
A 16 éves, félig ázsiai származású Park hétköznap reggelei mindig ugyanúgy indulnak. Felül az iskolabuszra, és megpróbál láthatatlanná válni abban a reményben, hogy társai békén hagyják. Ám egy napon megjelenik egy ismeretlen, kissé duci, szeplős, göndör, vöröshajú lány, furcsa öltözékben. 
Miután senki nem hajlandó helyet adni Eleanornak, Park kénytelen-kelletlen ráförmed, és bentebb húzódik, hogy a lány leülhessen. És ez minden reggel és délután így zajlik. Eleanor lehuppan Park mellé, és feltűnés nélkül olvassa a fiú kezében lévő képregényeket, egészen addig, míg a megállóhoz nem érkeznek. 
Park egy idő után megelégeli a leskelődést, és inkább odaadja Eleanornak a képregényeket, aki szó nélkül elveszi, majd másnap sértetlenül visszaviszi. 
Ez a szavak nélküli furcsa szokás lassan tovább bimbózik, és a két fiatal azon kapja magát, hogy beszélgetésbe elegyednek, egymás kedvenc zenéit hallgatják, kibeszélik a képregényeket, és egyre többet éreznek a másik iránt. Kezdeti ellenséges kapcsolatuk átfordul egy mély, és rendkívül őszinte, igaz kapcsolatba, amiben nincsenek üres szavak, vagy elcsépelt bókok.

„– Nem tetszel nekem, Park – mondta Eleanor, és egy pillanatra ez úgy hangzott, mintha komolyan is gondolná. – Azt… – a hangja majdnem eltűnt – hiszem, én érted élek”

Rainbow Rowell történeteire egyrészt rettentő kíváncsi voltam, hisz rengeteg ismerősöm dicsérte és istenítette, másrészt viszont bevallom, gyarló - és ez esetben sekélyes - ember módjára, valahogy a külföldi borító miatt idegenkedtem is tőle. Nem szólított meg. Ennek dacára, amikor megláttam, hogy a Scolar kiadó jóvoltából nálunk is megjelenik, abszolút nem volt kérdés, hogy nekem ezt olvasnom kell. Most pedig bátran mondhatom, hogy a borító pont olyan, mint Eleaonor és Park. Más, mint a tucat, egyszerre rí ki és bújik meg a többi között, továbbá végtelenül egyszerű, mégis sokatmondó. 
Maga a történet viszonylag lassabb lefolyású. Az Eleonor és Park közötti kapcsolat hosszasan bontakozik ki, ám annál gyönyörűbb ívet ír le. A kezdeti undokoskodás idővel, a képregény kölcsönadásával félénk, tapogatózó ismertséggé, majd barátsággá szelídül, onnantól kezdve pedig komolyabb, intimebb érzések ütik fel a fejüket. Csodálatos illusztrálása az első szerelemnek. 
Ám pont emiatt, miután elült a képregény és kazetta kölcsönadásos dolog varázsa, kicsit unalmasnak éreztem a sztori elejét. Vontatottá vált a reggeli, délutáni buszozás, csere, suli dolog. Sokkal jobban izgatott Eleanor családja. Merthogy nem csak két különc fiatal találkozásáról szól ez a történet... annál sokkal keményebb kérdések húzódnak meg a háttérben, amiktől hiába borzongtam minden alkalommal, mégis szívesen olvastam volna róla többet.
Eleanor édesanyja a válása után nem sokkal összejött a zűrös életű Richie-vel, aki mellett a család (Eleanor, a testvérei és édesanyjuk) élete hamarosan teljesen megváltozott. Az illegális élvezeteknek hódoló alkoholista férfi elüldözte otthonról Eleanort, aki csak egy év elteltével költözik vissza anyjához. Csakhogy ezalatt az idő alatt a helyzet egyáltalán nem javult... Sőt! Eleanor testvéreivel egy szobán osztozik, félve tud csak megfürdeni, alig vannak ruhái - és azok is legfőképp férfiruhák -, nincs fogkeféje, és retteg az őrült Richie-től, aki mindenbe beleköt. Persze ez még közel sem minden, de nem akarok spoilerezni.

"Ha nem tudod megmenteni a saját életedet, akkor érdemes egyáltalán a megmentésre?"

Eleanor forradalmi karakter. Végre egy olyan lány, aki a legapróbb mértékben sem tökéletes. Rengeteg hibája van. Ráadásul - aminek nagyon örültem - van még valami, ami olyan ritka a YA regények világában, mint a fehér holló, mégpedig a túlsúlya.
Rainbow Rowellnek gigantikus pluszpont azért, hogy be merte vállalni, hogy egy ilyen hősnővel operáljon, hisz a molettebb emberek sokakból váltanak ki ellenszenves érzéseket, rengetegen idegenkednek tőlük, főleg ha az illető lány. És ahogy a könyv is alátámasztja, az ilyen személyeket gyakrabban érik különféle atrocitások, beszólások, pedig a külsejük miatt semmiben sem térnek el az átlagtól, nekik is ugyanolyan érzéseik, szükségleteik vannak. 
Eleanor lelkivilága az őt ért (iskolai és otthoni) bántalmazások miatt sokat sérült. Ennek következtében ő egy nagyon visszahúzódó, félénk lány, aki mindig igyekszik elbújni és a háttérben maradni, valamint a bizalma is ingatag lábakon áll. Szinte mindig mérges vagy szomorú, nehezen tud feloldódni, retteg az új szituációktól, amik csak egy kicsit is kimozdítják a komfortzónájából. Ennek függvényében érdekes, miként hat rá a Parkkal kialakult kapcsolata, ami igazán aranyos, és nagyon valósághű! Ahogy haladunk előre a történetben, és Eleanorék egyre jobban megnyílnak egymás számára, úgy varázsolódtam el egyre jobban én is. Lapról lapra lopták magukat a szívembe, és olykor valóságos lelki gyötrelmet okozott számomra a szenvedésük. Ám amikor boldogak voltak, én is szárnyaltam.
Ami még nagyon tetszett, az a sok háttéreszköz, ami erősítette '90-es évek életérzését. Remek hangulatteremtőként szolgált a sok X-men képregény, a kazetták, a különböző együttesek, és a ruhák, frizurák.
Egyvalamiről viszont jó, ha tudtok: a vége brutális! Nem elég, hogy az írónő előtte cafatokra tépte a lelkemet, de azért az utolsó szóért, konkrétan ölni tudnék! 
Összességében tehát ajánlom mindenkinek, aki egy különleges, cseppet sem átlagos ifjúsági könyvre vágyik, vagy csak szeretné újra átélni az első szerelem minden kínját és szépségét. Az Eleonor és Park egyszerű, aranyos, és szívszorító!


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Eleanor, Park
Kedvenc jelenet: az első csók
Negatívum: Richie, Eleanor "anyja"(azt a nőt távolról sem nevezném anyának)és tesói
Borító: 5/4




Illusztrációk


Park és a szemceruza


Eleanor

Tina












Nyereményjáték


A regényben sokat szerepel az X-MEN képregény, a nyereményjátékunk is ehhez kapcsolódik. Minden állomáson a játék leírása alatt/mellett találtok egy-egy szereplőt. Fel kell ismernetek a kép alapján a karaktert és beírnotok a Rafflecopter doboz megfelelő sorába. Magyar és angol neveket is elfogadunk. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A sorsolás után e-mailt kapnak a nyertesek, akiknek 72 órájuk van emailben válaszolni, ennek hiányában új nyertest sorsolunk.






Nézzetek be a többi állomásra is

09/25 Kelly és Lupi olvas - Rainbow Rowell
09/26 CBooks
09/27 Angelika blogja - Idézetek
09/28 Bibliotheca Fummie - Képregények
09/29 Könyvszeretet
09/30 MFKata gondolatai - Filmes jogok
10/01 Deszy könyvajánlója - Borítók
10/02 Always Love a Wilde Book
10/03 Nem harap a...
10/04 Media Addict
10/05 Zakkant olvas - Rainbow Rowell további könyvei
10/06 Dreamworld - Illusztrációk

Anna Banks - Poszeidón

$
0
0


A Maxim Kiadó jóvoltából október 10-én hazánkban is megjelent Anna Banks: Poszeidón című regénye, a Szirénia öröksége trilógia első része. Ennek örömére a Blogturné Klub hét bloggere egy blogturné keretein belül bemutatja Emma és Galén szárazföldön és óceánokon átívelő történetét!

2014. október 1-től minden másnap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Anna Banks: Poszeidón

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615196
Oldalszám: 328 oldal
Fordító: Komáromy Rudolf

Fülszöveg:
Emma barátnőjével, Cloe-val nyaral a tengerparton, amikor egy aprócska baleset során megismerkedik a jóképű Galénnal. Ez a találkozás valóban a véletlen műve? Emmának nincs lehetősége ezt kideríteni, mert egy tragédia beárnyékolja ottlétüket. A lány, miután hazatér, nem képes egykönnyen túltenni magát a traumán. Ekkor váratlanul ismét fölbukkan az ibolyakék szemű idegen. Galén, a szirén herceg a szárazföldön kutat egy lány után, akiről azt hallotta, hogy talán ő az utolsó élő szirén, aki egyesítheti a tenger mélyén élő két uralkodóházat. Bár erőteljes kötődésük azonnal érezhető, Galén még sincs teljesen meggyőződve róla, hogy Emma az, akit keres. Végül a sok bizonyíték meggyőzi, hogy csakis Emma és különleges képessége mentheti meg a herceg országát. Galénnak szüksége van a lány segítségére – bármilyen kockázattal jár is. Vajon képes lesz Emma beváltani a hozzá fűzött reményeket? És vajon összefonódhat két ennyire különböző világ?

Saját véleményem:
Emma legjobb barátnőjével, Chloéval, és annak szüleivel Florida partjainál tölti a nyár utolsó heteit. Miközben a lányok a tengerre igyekeznek, a fiúk terén kissé bátortalan Emma véletlenül beleütközik egy sötét hajú, izmos, helyes srácba. Kellemetlen helyzetét csak tovább rontja barátnője, és Galén gyönyörű, ám annál undokabb ikerhúga, Raína.
Miután a lányoknak sikerül elszabadulniuk a furcsa szemű ikerpártól, az óceán közepére eveznek szörfdeszkájukkal. Önfeledt szórakozásuk azonban hamar tragédiába torkol, amikor Chloét magával ragadja egy cápa.
Noha Emma egy kiskori trauma miatt fél a víztől, mégis barátnője segítségére siet. Tehetetlen dühében megparancsolja a cápának, hogy engedje el áldozatát, és az állat hallgatva rá, arrébb áll...
Mindeközben Galén képtelen kiverni fejéből azt a furcsa érzést, amit Emma érintése okozott. Sziklaszilárd meggyőződése, hogy a lány, hozzájuk hasonlóan szirén. Gyanúját méginkább alátámasztja Emma kommunikációja a cápával, és a víz alatt töltött időtartama. Noha a szőkeség a baleset után felszívódik, Galén meglehetősen jó kapcsolatainak hála a nyomába ered, és egészen New Jerseyig követi.

Anna Banks története egy igazán szórakoztató, könnyed kikapcsolódást ígérő, minden ízében nyári könyv, tele humorral, gyönyörű helyszínekkel, szerethető karakterekkel, és nagy titkokkal. Meg sellőkkel! Bocsánat, szirénekkel.
Mikor belekezdtem, semmilyen elvárásom nem volt vele szemben. Kivéve annyi, hogy évek óta vágytam már egy hableányos, hablegényes regényre. Ezt meg is kaptam. Galénéknak hála csodaszép vízalatti helyszíneken barangolhattam, miközben mindenféle tengeri állat úszkált körülöttem.
Rettentően élveztem az óceáni élet bemutatását, már-már olyan érzés volt, mintha én magam is a vízben lubickoltam volna, miközben apró kishalak siklottak keresztül a hajamon, vagy bújócskáztak az ujjaim között. Hangulatteremtésből tehát mindenképpen ötös az írónő. Akárcsak mitológiából.
Minden fantasy-nél sarkalatos pont a tálalás, és a hihető alapok megteremtése. Nos, örömmel jelenthetem, hogy ez itt megtörtént. A szirének társadalmában, akárcsak nálunk, embereknél, rengeteg szabály és hagyomány létezik, amit folyamatosan adagolva ismerhet meg az olvasó. Ahogyan Galén tanítgatja Emmát, és próbálja kihozni belőle a szirént, valamint ahogy haladnak előre az események, úgy tárul elénk ennek a csodálatos víz alatti világnak a felépítése. Van itt minden, ami szem, szájnak ingere: hadban álló királyságok, öreg bölcsek, rostálási rituálé, párosodási törvények, és rengeteg legenda. Sőt még a szirének fizikai, biológiai működésébe is bepillanthatunk, és azt kell mondanom, abszolút hihető magyarázatot talált ki Anna Banks a testi és szervi felépítésükre.
Annak érdekében, hogy minél jobban átláthassuk a cselekményeket, két szemszöget kapunk. Mind a kettő jelenidejű, ám amíg Emmáé E/1-ben íródott, addig Galéné E/3-ban. Emmáé teljesen rendben van, viszont Galén esetében néha(!) úgy éreztem, mintha nem regényt olvastam volna, hanem forgatókönyvet. A jelen idejű E/3 átka. Illetve a párbeszédek olykor elég egyszerűnek tűntek.
Azonban mindezért bőségesen kárpótolt a rengeteg humor. Már az első fejezeten is majdnem elfolytam a nevetéstől - igaz a cápás eset kicsit lejegelte a szituációt -, a folytatásban pedig már úgy vigyorogtam, mint egy vadalma. Kivétel nélkül mindegyik szereplőnek voltak dilis dolgai.
Emmában nagyon szerettem a lobbanékonyságát, a szarkasztikus megjegyzéseit, és az őrületes, magában lefolytatott monológjait. Aranyos hősnő. Egyszer-kétszer esetlen, csetlik-botlik, máskor viszont teljes erőből áttöri a hurrikánálló üveget, és úgy püfölni Raínát, mintha az egy bokszzsák lenne. A szíve és az igazságérzete pedig nagyon is a helyén van. Továbbá, ami miatt könnyen tudtam azonosulni vele, az az állatok iránti szeretete. A történet legaranyosabb, legmeghatóbb részei között toplistás helyen van a delfines és a bálnás mutatványa.
De ugyanúgy a szívembe lopta magát Raína és Tóraf is, akiket a szirének törvényei értelmében összeházasítottak, noha a lány abszolút ellenezte ezt, és még csak ott sem volt az esküvőjén. Ebből sejthető, mennyi huzavona és csipkelődés tarkítja kapcsolatukat.
És végül, de nem utolsó sorban: Galén. Hát én totálisan belezúgtam! Hihetetlenül aranyos, ahogy rácsodálkozik bizonyos emberi dolgokra, viselkedési formákra vagy szavakra. Az Emmához fűződő érzéseitől pedig elolvadtam, mint egy bödön napon felejtett fagyi. Ám ne higgyétek, hogy ettől valami esetlen halfarkú srácról van szó! Galén nagyon is férfias, és ...hmm... védelmezi a saját területét.
Összességében tehát azoknak ajánlom, akik szeretik a szirénes történeteket, vagy valami üde kikapcsolódásra vágynak. Mellesleg csak úgy mondom: kegyetlenül függővéges!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Galén, Tóraf, Emma, Raína
Kedvenc jelenet: Titanic randi, verekedések
Negatívum: Galén szemszöge kicsit forgatókönyvszerű
Borító: 5/5




Idézetek


"Megbotlani elég gáz. Valakibe belebotlani sokkal gázabb. De ha ennek a valakinek olyan a teste, hogy a márványszobrokat eszi a sárga irigység - és aggódom, nem tört-e be az orrom a mellizmán -, hát akkor a megbotlás utcahosszal második az emberséges eutanázia mögött."

"- Szevasz, ebihal! - bokszol jó nagyot üdvözlésül barátja karjába Galén. - Látom, meglelted az egyik fürdőnadrágomat. Örömmel látom, hogy a nyomkövető készséged a baleset óta is zavartalanul működik.
- Baleset, persze - mered Raínára Tóraf. - Legközelebb majd nyitva tartom a szememet, ha megcsókolom a nővéredet. Akkor nem fogom véletlenül újra sziklába verni az orromat. Én béna."

"- Hétfőn gyakorlatilag lenyomtad a torkomon a kocsit, most meg elveszed a kulcsot. Mit vétettem?
- Hogy mit? Kezdjük azzal, hogy az arcodat használtad a menzaajtó lefékezésére."

"Én most... zavarba jöttem? Nem. Zavarba akkor jön az ember, ha ketchup ömlik az ölébe, és gyanús területen hagy vörös foltot.
Kínosan érzem magam? Nem. Kínos érzésre az ad okot, ha nap nélküli barnítóval kísérletezünk, de a lábfejünket kifelejtjük, azután olyan látványt nyújtunk, mintha a strandruhához és gumipapucshoz zoknit vettünk volna föl.
Totál kiakadtam, Ühüm."

"- Miért? Szakított veled? - Leül mellém, és lefejti kezemet az arcomról. - Azért hagyott ott, mert nem feküdtél le vele?
- Anyu! - sikítom. - Nem!
Elrántja a kezét.
- Úgy érted, lefeküdtél vele?
Remeg az ajka. Ez nem lehet igaz.
- Anyu, mondtam már, hogy nem járunk!
A kiabálás nem szerencsés ötlet. A szívverésem a halántékomon dübög.
- Még csak nem is jársz vele, mégis lefeküdtetek?"

"Az emberek hátborzongatóbbak, mint hittem. Mire jó, ha valaki másnak tetteti magát, mint ami?"

"A pingvinek imádják Emmát. Körbetotyogják, ki-be ugrálnak a medencéjükben, hívogatják a lányt.
- Úgy zajonganak, mint a szamarak! - nevet Emma.
- Talán szamarakkal is szót tud érteni? - mosolyog Milligan doktor.
- Tudok - bólint a lány. - Galén időnként csökönyös szamár."




Nyereményjáték


Mostani játékunk során egy kis sellővadászatra invitálunk benneteket. Az egyes állomásokon található rövid ismertetők alapján találjátok ki, mely hableányokra, hablegényekre, vagy szirénkere gondoltunk. Írjátok be a rafflecopter megfelelő mezőjébe a nevüket, és máris esélyetek nyílik megnyerni, a Maxim Kiadó által felajánlott 3 könyvnyeremény egyikét.
Figyelem! A kiadó csak Magyarország terülteén belül postáz! Valamint, ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol, új nyertest sorsolunk!



"A szirént egy támadás során elfogják a kalózok, és egy üvegtartályban magukkal hurcolják, mivel szükségük van a könnyére. Ám a szirént megszereti egy, a kalózok közé keveredett misszionárius, aki útjuk során többször segít rajta, hogy életben maradhasson, sőt még el is nevezi őt."




Nézzetek be a többi állomásra is

10/01 CBooks
10/03 Kelly & Lupi olvas - Hamgulatteremtő
10/05 Roni olvas - Atlantisz
10/07 MFKata gondolatai - Trailer + Titanic
10/09 Deszy könyvajánlója - Kiegészítő novellák
10/11 Dreamworld - Idézetek
10/13 Nem harap a...

Alan Snow - Gatyára fel!

$
0
0

Hallottatok már Sajthida városáról? Ismeritek Alantvilág lakóit? A káposztafejeket, a nyúlasszonyokat, az ügetőborzokat? Neem? A doboztrollokat sem??? Nahát, akkor éppen itt az ideje, hogy megismerjétek őket!

Tartsatok velünk október 6-12-ig Alan Snow Gatyára fel! című gyermekkönyvének blogturnéján, és megismerhetitek a doboztrollok kalandos életét, Sajthida különös lakóit, érdekességeket tudhattok meg a könyvből készült filmről és persze részt vehettek velünk egy nagyszerű sajtvadászaton! Aki ügyes vadásznak bizonyul, megnyerheti a Kolibri Kiadó által felajánlott könyvpéldányok egyikét!


Alan Snow: Doboztrollok 1. - Gatyára fel!

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9786155450310
Oldalszám: 208 oldal
Fordító: Pék Zoltán

Fülszöveg:
Mikor Sajthidán Arthurt sarokba szorítja a gaz Suvasz, a fiúnak egy pillanat alatt minden reménye odavész, hogy visszajusson föld alatti otthonába. Ám segítségére siet egy nyugdíjas ügyvéd, egy félénk káposztafej és néhány izgága doboztroll.
Segítség! Szörnyek!!!
Hallottatok már Sajthida városáról? Ismeritek Alantvilág lakóit? A káposztafejeket, a nyúlasszonyokat, az ügetőborzokat? Neem? A doboztrollokat sem???
Nahát, akkor éppen itt az ideje, hogy megismerjétek őket!

Saját véleményem:
Arthur egyik éjjel szokásos élelemszerző körútjára indul, hogy a föld alatt élő nagypapájának és magának némi ételt szerezzen. Próbálkozását hamar siker koronázza, az egyik család kertjében megpillant egy banánfát, tele gyümölccsel. Ám időközben meglátja a háziasszony, és üldözőbe veszi. Arthurnak a nagyapja által tákolt repülőszerkezet segítségével sikerül meglógnia, de hogy a balhét kiheverje, lepihen a régi, használaton kívüli sajtgyár tetején.
Pihenés közben valami furcsaságra lesz figyelmes. Szokatlan, lóra egyáltalán nem emlékeztető paripák hátán egy csapat férfi érkezik, megkötözött Sajtokkal, majd eltűnnek a gyárban.
A kisfiú nagyapja útmutatására - akivel egy babába rejtett adóvevő segítségével kommunikál - az alakok után ered, csakhogy azok észreveszik, és kis híján túszul ejtik. Arthur szabadsága pusztán a szerencsén, és néhány doboztrollon múlik, akik gyorsan betessékelik egy kapun. A doboztrollok Majszoltay úr elé vezetik a fiút, aki pártfogása alá veszi őt, és a doboztrollok, valamint a káposztafej segítségével mindent megtesznek, hogy hazajuttasák Arthurt. De útjukak számos akadály és rejtély nehezíti...

Alan Snow története egy vérbeli steampunk mese, ami képes nullától kilencvenkilenc éves korig mindenkit elvarázsolni! Az író bámulatos képzelettel rendelkezik, ami egyaránt igaz magára a sztorira és a fantasztikus rajzokra, ugyanis az illusztrációkat is Alan Snow készítette.
Minden egyes kép - kicsik és nagyok - tökéletesen passzol az adott oldal eseményeihez, és akár gyerekkel olvasva, akár nélküle nagyon jó kis hangulatteremtőként szolgál. A nézegetésükkel percekig el lehet szöszölni.
Ami a cselekményt illeti, eleinte több szálon futnak az események, ám ahogy haladunk előre, szép lassan mindegyik összeér egy nagy egésszé. Valamint kezdetben jóval nagyobb hangsúlyt kap a világ megismerése.
Majszoltay úr és Suvaszék segítségével bejárjuk Sajthida városának fontosabb helyszíneit, megismerjük a különféle lényeket, szabályokat, és minden mást, ami által kellően képbe kerülünk, és csak ezután gyorsulnak fel a dolgok.
Mindez viszont semmit nem von el az élvezeti értékéből, hiszen a doboztrollok és az összes többi lény nagyon eredeti, színes és izgalmas.
A kis doboztrollok rettentően a szívemhez nőttek! Hihetetlenül aranyosak, olyanok, mint a naiv kisgyerekek, ráadásul rossz hírükkel ellentétben csupaszív jószágok. Imádtam a gyermeki lelkesedésüket, amit akár egyetlen csavar, vagy alkatrész képes volt kiváltani belőlük. De ugyanezt elmondhatnám a kissé félénk, visszahúzódó Káposztafejről, az édesvízi tengeri tehenekről, vagy az üvegtőborzokról is.  És őszintén remélem, a folytatásokban megismerjük a most kimaradtakat is.
A történet másik két nagy erőssége a steampunk háttérvilág, a rengeteg kütyüvel, találmánnyal, és a 18. századi Angliára meglehetősen hajazó helyszínekkel, valamint az erőteljes pozitív és negatív karakterek jelenléte.
Mindegyik szereplő más és más egyéniség volt. A negatív figurákat imádtam gyűlölni, hisz vérbeli gonosztevők voltak, már amennyit láthattunk belőlük, mivel egyelőre ők a háttérbe szorultak, és csak a gonoszságaik következményeivel szembesülhettünk, míg a pozitívabbakkal jóval több időt tölthettünk el.
Arthur szerethető, kalandokra vágyó kisfiú - gyerekek számára tökéletes, könnyen tudnak vele azonosulni, míg Majszoltay úr egy idősebb, bölcsebb férfi szerepét tölti be, aki terelgeti kis hősünket, és vigyáz rá. A többiekről spoilerveszély miatt nem mondok többet.
Mindent egybevetve erről a részről elmondható, hogy egyfajta bevezető, prológus, mely előkészíti a terepet a nagyobb akcióknak, ami a sztori vége alapján borítékolható, ugyanis a befejezés eléggé függő.
Összességében ajánlom minden gyereknek és gyereklelkű felnőttnek, aki szeretne a sok királyfi, királylány, szuperhős mellett valami egyedi, kicsit komor hangulatú, mégis szórakoztató mesét olvasni. A Doboztrollok tökéletes kikapcsolódást jelent kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Ó, és mielőtt megnéznétek az Alan Snow regénye alapján készült mesefilmet (amit én 10 éves kor alatt semmiképp sem ajánlanék), mindenképpen olvassátok el a könyvet! Ég és föld a kettő.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Hal, Majszoltay úr
Kedvenc jelenet: ahogy a doboztrollok és a káposztafej az újakat fogadja
Negatívum: Madame Frufru vására
Borító: 5/4









Nyereményjáték


Sajthida városában rég bezárt már a Sajtpalota, és hosszú évek óta betiltották a sajtvadászatot is. Hébe-hóba azonban előfordul, hogy illegális sajtvadászoktól hangos az erdő, akik kegyetlenül lecsapnak szegény sajtokra...
Mi egy ennél sokkal békésebb és minden tekintetben legális sajtvadászatra hívunk titeket! Kapjátok el a legfinomabb sajtokat a sajtvadászat során, és írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő kérdéséhez, hogy melyik blogon melyik sajtot sikerült fülön csípni.
/A szókereső sajtvadászat a hagyományos szókeresés szabályait követi, tehát az értelmes szavakat - ezúttal a sajtok nevét - kereshetitek a szókeresőkben föntről lefelé, lentről felfelé, balról jobbra, jobbról balra és átlósan is!/
Aki minden sajtot megtalált, megnyerheti a Kolibri Kiadó által felajánlott könyvpéldányok egyikét!
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! Amennyiben a nyertes 72 órán belül nem válaszol a sorsolás után kiküldött értesítő emailre, úgy új nyertest sorsolunk!




a Rafflecopter giveaway


Nézzetek be a többi állomásra is

10/06 Roni olvas - A mozifilmről
10/08 Deszy könyvajánlója - Filmzenék
10/10 Kelly & Lupi olvas - Illusztrációk
10/12 Dreamworld- Kislexikon

Janet Evanovich & Lee Goldberg - A nagy zsákmány

$
0
0

Janet Evanovich-ot nem kell bemutatni a magyar könyvmolyoknak, mert az írónő Szingli fejvadász sorozata sokak rekeszizmát megmozgatta évekkel ezelőtt. Evanovich stílusa maradt, ám egy szerzővel kiegészülve egy ütős sorozat első darabjával tör a könyves sikerlisták csúcsára. Lee Goldberg neve külföldön összekapcsolódott az igényes krimikkel, itthon a Monk sorozat által írt könyvekből hallhattunk már róla. E kettős most a Maxim Kiadónál A nagy zsákmány című könnyel kápráztatja el a pikáns poénokra, pörgős akcióra és az ütős nyomozó párosokra specializálódott olvasókat.

Október 13-án kiderül, hogy Kate O'Hare, az FBI nagyszájú és bátor különleges ügynöke és a svindlijeiről ismert jóképű bűnőző, Nick Fox hogyan tud együttműködni egy olyan ügyben, aminek szálai izgalmas és egzotikus helyszínekre vezeti párosunkat. Tarts velünk ezen a blogturnén és ismerd meg ezt a lehengerlő és ütős párost, akik semmitől sem riadnak vissza. Ha te is bátor vagy, és jól vág az eszed, akkor most esélyed van megnyerni a Maxim Kiadó által felajánlott 3 darab A nagy zsákmány című könyvet. Nyomozásra fel!


Janet Evanovich & Lee Goldberg: A nagy zsákmány

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615271
Oldalszám: 308 oldal
Fordító: Komáromy Zsófia

Fülszöveg:
Kate O’Hare, az FBI különleges ügynöke közismert elkötelezettséggel és fegyelemmel végzi a munkáját: a világ leghírhedtebb bűnözőit hajszolja, és juttatja rács mögé. A főnöke szerint állhatatos és becsvágyó; a barátai szerint szívós, makacs és talán egy kissé megszállott. És bár Kate az elmúlt öt évben komoly hírnevet vívott ki magának, őt csupán egyetlen név érdekli: Nicolas Fox, a nemzetközileg körözött svindler, akire a nő több okból is le akar csapni.
A vakmerő, jóképű és veszélyesen elbűvölő Nicolas Fox született szélhámos. Hírhedt a bonyolult svindlijeiről, amelyekkel híresebbnél híresebb gazdagokat kopaszt meg. Eleinte a pénz motiválta. Manapság az izgalom. Tudja, hogy az FBI a sarkában van – különösen Kate O’Hare, aki minden lépését figyeli. Nick számára nincs is ennél izgalmasabb, élvezi, hogy egy gyönyörű nő hajszolja… még ha a hölgy dutyiba akarja is juttatni. Ám épp, amikor úgy tűnik, Nicolas Fox ezúttal tényleg nem ússza meg szárazon, a férfi sikerre viszi eddigi legnagyobb svindlijét: állást ügyeskedik ki magának az FBI-nál, Kate O’Hare különleges ügynök társaként.

Saját véleményem:
Kate, az FBI különleges ügynökeként évek óta üldözi a jóképű svindlert, Nick Foxot, akinek az utolsó pillanatban minden alkalommal sikerül meglógnia előle. A kettejük közti macska-egér játék az eltelt idő során odáig fajult, hogy mára szinte mindent tudnak a másik életéről, szokásairól, sőt Nick, ha csak teheti, személyes, a nőt érintő apró csínytevésekkel is bosszantja Kate-et; például míg az ügynök őt üldözi, beszökik a szállodai szobájába, megeszi annak kedvenc csokiját, a Toblerone-t, és kifosztja a minibárját.
Ám egy alkalommal Kate-nek sikerül átvernie és letartóztatnia a férfit, amint az éppen egy értékesnek hitt gyémánttal menekül. Ezek után azonban az életét a munkájának szentelő harminchárom éves ügynöknőnek szembesülnie kell a valósággal: nem minden ügy lehet olyan izgalmas, akcióval teli, mint Nick Fox. Amikor Kate már éppen kezdené végleg elveszíteni a reményt, megtudja a szenzációs hírt, miszerint Nick a bírósági tárgyalására menet meglépett az őt kíséri rendőrök elől. A szingli hölgyemény kapva kap az alkalmon, és újra magának követeli az ügyet, csakhogy főnöke nem engedi, így Kate-nek más módszerekhez kell folyamodnia, még akkor is, ha ezzel megszeg néhány törvényt. Ám az események időközben olyan váratlan fordulatot vesznek, amelyre még ő sem számított... szövetségre kell lépnie Nickkel.

"- (...) Neked mi az álmod?
Kate sokatmondó pillantást vetett rá, és azt felelte:
- Daniel Craig, egy trópusi sziget, egy bödön fagylalt meg egy bilincs."

Janet Evanovich nevét szinte mindenki ismeri, vagy legalábbis hallott már róla és másik sorozatáról, a Szingli fejvadászról. Ugyan én még nem olvastam azt, de az ismertségi körömben annyian dicsérték, hogy már igencsak itt volt az ideje, hogy végre megismerkedjek az írónő munkásságával. Nos, keresve sem találhattam volna erre jobb alanyt, mint A nagy zsákmány.
Fogalmam sincs, hogy ebben a sztoriban melyik szerzőnek mekkora része van - lévén, hogy annyira egyben van az egész, hogy egyáltalán nem érzékelhető a két különböző író stílusa -, de őszintén szólva nem is érdekel, engem így ahogy van, megvettek kilóra! Az egész történet dinamikus, állandóan történik valami. Rengeteg helyszínt bejárunk, gyönyörűbbnél gyönyörűbb tájakon barangolunk, és ami még ennél is fontosabb, nem csak átfutunk rajtuk, hanem extra érdekességeket is megtudunk róluk. Sokszor olyan információkkal leszünk gazdagabbak, amikről az iskolában egyáltalán nem hallhattunk. Na meg a földrajztanárunkat sem Nicolas Foxnak hívták...
Nick minden ízében egy vérbeli svindler, a testbeszédétől kezdve, a tettein át a mondataiig. Árad a lényéből a ravaszság, a játékosság és a szexualitás. Mindenkivel úgy játszik, ahogy a kedve tartja. Főleg Kate-tel. De további erényei közé tartozik a műveltség, amit szinte senki nem nézne ki belőle, és ezt rengetegszer képes az előnyére fordítani.
Ám nem Nick az egyetlen briliáns karakter. Kivétel nélkül minden szereplő az, legyen akár rosszfiú, esendő vagy a megtestesült jóság. Oké, ez utóbbiból mindössze egyetlenegy van, mégpedig Kate... bár nála is mozog a léc. Az a jó bennük, hogy egytől egyig húsvér emberek, és mint ilyenek, vannak hibáik. Ettől függetlenül imádtam Nickék kis svindlercsapatát, amit a legkülönfélébb figurákból verbuválták össze, és külön pluszpont, hogy mielőtt csatlakoztak volna a csapathoz, megismerhettük a háttértörténetüket, és ezáltal azt is megérthettük, milyen indokok, indulatok vezérlik őket abban, hogy egy nem teljesen legális akcióban kockára tegyék szabadságukat vagy életüket. Mindannyian más világból, más mentalitással és élettapasztalattal érkeznek, mégis kiválóan képesek együttműködni. Nekik köszönhetően számtalan vidám pillanatban lehet részünk. Olyanokra gondolok, mint az el nem ismert tehetségű, kissé fura színész káprázatos alakítása drogbáróként, vagy a nagymellű, férfifaló hölgyemény, aki több-kevesebb sikerrel bármilyen járművet elvezet, és bőven sorolhatnám tovább. Illetve van köztük egy kakukktojás, aki legnagyobb sajnálatomra megbújt a háttérben, egy igazi badass nyugdíjas, Jake (Kate apja), aki képes 16-féle módon megölni valakit egy szemöldökcsipesszel.
És persze nem lenne teljes a kép Kate nélkül. Meghaltam tőle! Kicsit Sandra Bullockra emlékeztetett a Női szervekből.
Kate a munkájának él. Számára egy glock, vagy bármilyen fegyver, bilincs, üldözés többet jelent, mint egy pasi. Olyannyira, hogy szinte abszolút nem randizik. A férfiakkal szemben visszahúzódó, és abszolút nem is igyekszik elnyerni a figyelmüket. Slamposan jár, irtózik a feszes, női ruciktól, amik többet mutatnak a kelleténél... és közben eleped Nick Foxért, még akkor is, ha ezért legszívesebben fejbe verné magát, de becsületére legyen mondva, Nick minden ostromának ellenáll. Ám ezek a szituációk iszonyatosan viccesek! Kate és Nick között sziporkázó test- és/vagy párbeszédek zajlanak le. Izzik köztük a levegő, és soha nem lehet eldönteni, hogy éppen megölni akarják egymást, vagy hanyatt dönteni. 
Összességében tehát ajánlom mindenkinek, csajoknak és pasiknak egyaránt, ha szeretnétek egy igazán vicces, kalandos és izgalmas történetet olvasni. A humorforrás garantált, hisz egy ősi ellentétben álló párosnak kell együtt működnie, átlépve saját korlátaikat. Míg egyikőjüknek meg kell tanulnia, miként szegje meg a törvényt, másikuknak fel kell adnia valódi önmagát és a jó oldalra állni.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Nick, Kate, Willie, Jake
Kedvenc jelenet: Boyd drogbárós alakítása, a kemény tobleronés jelenet
Negatívum: hol a második rész???
Borító: 5/5




Helyszínek



Athosz-hegy

"Ott található a világ legrégebbi szerzetesi közössége, amelynek múltja legalább az időszámításunk szerinti hetedik századig nyúlik vissza. (...) Elméletileg Görögország része, valójában viszont autonóm köztársaság, ahol buzgó, szakállas szerzetesek és remeték élnek többévszázados erődszerű kolostorokban, ősi kunyhókban vagy éppen barlangokban."



Cape Girerdeau

"(...)Kate rákeresett a Google-ön Cape Girardeau-ra, és megtudta, hogy egy nagyobbacska város a semmi közepén, félúton St. Louis és Memphis között, a Mississippi partján. Híres volt a törvényszéke dombtetőn emelkedő, festői szépségű, régi épületéről, az árvíz ellen emelt falait díszítő freskókról, illetve arról, hogy ez volt a konzervatív rádiós műsorvezető, Rush Limbaugh szülőhelye."



Fassbender & Rausch Schokoladen Café

"(...) eltalált a Fassbender & Rausch Schokoladen Caféba a Gendarmenmarkton,  egy tizennyolcadik századi piactéren, amelynek mindkét szélén gazdagon díszített katedrálisok álltak. A Fassbender & Rausch, Berlin legrégebbi és leghíresebb csokoládézója egy Gendarmenmarktra néző saroképület két alsószintjét foglalta el. Az egyik kirakatban a Reichstag hatalmas csokoládészobra állt (...).



Tanjung Benoa-félsziget, Bali

"A félsziget, ami egykor rozzant halászfalvak otthona volt, mostanra közkedvelt turistacélpont lett, ahol luxusszállodák használták ki a szélben lengedező pálmafák, a hófehér tengerpart, az égszínkék víz és a lélegzetelállító kilátás vonzerejét."






Nyereményjáték


A nagy zsákmányban több olyan svindliről is olvashatunk, ahol Fox értékes műkincseket lovasít meg elképesztő technikával. Amíg Fox a regényben teszi mindezt, addig a valóságban léteztek/léteznek olyan tolvajok, akik felbecsülhetetlen kincseket loptak már el különböző múzeumoktól, magángyűjtőktől vagy tulajdonosoktól.

A te feladatod az lesz, hogy segítsd az FBI-t abban, hogy a hiányzó részleteket kitöltöd a nyomozási aktában. Segítségül az aktában találsz egy-két infót az eltűnt tárgyról, ám mindegyik aktából egy-egy fontos adat hiányzik. Ezeket írd be a Rafflecopter dobozba, így neked is esélyed lesz megnyerni a 3 db könyv egyikét a Maxim Kiadótól. Nyomozásra fel!



FBI akta iktatási száma: 01234567-06
A műtárgy eltűnési ideje: 2011
Az ellopott tárgy értéke: nincs adat
Eltűnés helye: hamburgi múzeum
Kié volt az eltűnt koponya? __________________?
Az ügy állapota: valaha élt leghíresebb német kalóz feltételezett koponyája az eltűnt tárgy. A legendás hírű német kalóz, a Vitális Testvérek vezetője, aki bandájával jó pár évig rettegésben tartotta a Balti- és Északi-tengert. A szöggel átütött koponya hosszú évek óta a hamburgi Történeti Múzeum kiállításán volt látható, eltűnését január 9-én észlelték. Az intézmény szerint a fej a "vörös kalózé" lehetett, akit 1401-ben végeztek ki bandájának tagjaival egyetemben.




Nézzetek be a többi állomásra is

10/03 Zakkant olvas - Gasztrotúra
10/05 Book Heaven
10/09 Insane Life
10/11 Kelly & Lupi olvas - Hangulatteremtő
10/13 Dreamworld - Helyszínek
10/15 Nem harap a...

Cat Winters - Fekete madarak árnyékában

$
0
0

Igazi különlegességet jelentetett meg szeptember 18-án a Scolar Kiadó, melyben az első világháború Amerikáját ismerhetjük meg jobban. A Fekete madarak árnyékában az 1918-as spanyol-nátha idején játszódik, főszereplője egy különleges névvel megáldott lány. A 16 éves Mary Shelley Black akarva akaratlanul belekerül egy spirituális közegbe, ahol hátborzongató dolgok kezdenek történni. Fura szellemalakok jelennek meg az előhívott fotókon, és a lánynak úgy tűnik mindehhez sok köze van.

A misztikus és sprituális félelmektől terhes levegőben egy szerelem is kibontakozik, ám a tömegeket elpusztító nátha járvány és a háború kilátástalansága sok aggódásra ad okot. Mary Shelley megpróbál rájönni mit akar a szellemalak tőle, és mi zajlik a háttérben. A Scolar Kiadótól most megnyerheted ezt a különleges hangulatú regényt, csak követned kell a fekete madarakat. Készülj a misztikumra és vedd elő a spirituális látásodat. Szükséged lesz rá!


Cat Winters: Fekete madarak árnyékában

Kiadó: Scolar
ISBN: 9789632445281
Oldalszám: 304 oldal
Fordító: Simonyi Ágnes

Fülszöveg:
1918-ban a világ az apokalipszis felé száguld. Félelem és zűrzavar uralkodik, ráadásul a világháború árnyékában halálos járvány tombol. A 16 éves Mary Shelley Black gyötrődve figyeli, ahogy a kétségbeesett gyászolók összesereglenek a spiritiszta szeánszokon és a szellemfényképészeknél. Mary Shelley maga soha nem hitt a szellemekben. A kilátástalanság percei azonban arra kényszerítik, hogy átgondolja addigi felfogását az életről és a halálról; első szerelme ugyanis – aki a fronton halt meg – szellemalakban tér vissza hozzá…
„Winters mesterien megírt debütáló könyve hatásosan festi le a háborús idők szerelmi kapcsolatait, az 1918-as spanyolnátha-járványt és a korszakot jellemző spirituális divatot – magával ragadó szerelmi történet izgalmas misztikummal keverve.”

Saját véleményem:
A 16 éves Mary Shelley-nek sikerül megmenekülnie a rendőrök elől, akik elkapták és letartóztatták édesapját. Ám a férfi már jóval a foglyul ejtése előtt felkészítette lányát, miként éljen tovább, ha vele történne valami, továbbá azt is megígértette vele, hogy ha egyedül marad, elutazik San Franciscóba, a nagynénjéhez, Evához.
Mary Shelley így is tesz. Egy táskával, mely édesanyjáé volt, és maszkkal az arcán - ami az influenzajárvány miatt szinte mindenki számára kötelező - felkászálódik a legközelebbi, menekülő családokkal zsúfolt vonatra.
San Franciscóban meglepődve szembesül egykor gyönyörű, nőiességet sugárzó nagynénje új, olajfoltos, izzadtságtól bűzlő, férfias külsejével, és a városban is dúló járvánnyal, melynek áldozataitól hemzsegnek az utcák. Csakhogy mindezek ellenére Mary Shelley szíve mégis hevesebben ver, hisz alig várja, hogy végre többet megtudjon gyerekkori jóbarátjáról és szerelméről, Stephenről, aki mindent hátrahagyva, bevonult a seregbe. És bár a lány pontosan tudja, milyen kockázatokkal jár ez, mégsem hajlandó eljátszani a veszteség gondolatával, még akkor sem, amikor a fiútól már nem érkezik több levél, egészen addig, míg meg nem tudja a lesújtó hírt. Ám ezután az események váratlan fordulatot vesznek, és a szkeptikus Mary Shelley előtt megjelenik Stephen, szellemként.

"Amikor valaki a világ legszörnyűbb borzalmaival néz szembe, akkor vagy összetörik, és megadja magát a rútságnak, vagy megőrzi a legbelsőbb lényegét, és harcol az igazságtalanságok ellen."

Amikor megláttam Cat Winters regényének magyar borítóját, azonnal beleszerettem, és tudtam, éreztem, hogy kell nekem. Egyrészt áradt belőle a fájdalom, másrészt nagyon hátborzongató hangulatot keltett, és bármennyire is félek, mégis imádok rettegni. (Tudom, kezeltessem magam.)
Mivel nagyon ritkán olvasok fülszöveget (helyette inkább megérzésre, trailerekre és véleményekre alapozok), ezért amikor belekezdtem a regénybe, teljesen meglepett, hogy az I. világháború idejébe csöppentem. Be is pánikoltam, hogy tejesszusatyaúristen, most mi lesz velem?, mivel őszintén bevallom, bármennyire is imádom a történelmet, az első és második világháború időszaka finoman szólva sem tartozik a kedvenceim közé, nem mellesleg egy kísértetsztorira számítottam. Ehelyett egyből a reális világ mélyvízében találtam magam: kaotikus hangulatú városok, telezsúfolt vagonok, maszkos, influenza ellen védekező emberek, újonnan besorozott katonák, gyászoló családok, férfimunkát végző nők, és egy árván maradt lány, akinek az édesapját épp most tartóztatták le.
Szerencsére Cat Winters zseniális stílusának és megkapó történetének hála, hamar feloldódtam, és olyannyira sikerült átadnom magam a történet sodrásának, hogy egyre gyorsabban és gyorsabban faltam a lapokat. Mélyen megérintett Mary Shelley és Stephen karakterének keserédes története.
Úgy vélem, Mary Shelley neve már önmagában is elég érdekességet szolgáltat, hát még a múltja és a jelene! Tetszett, hogy a lány egyszerre felelt meg és mondott ellent híres névrokonának. Míg elhunyt édesanyjához hasonlóan imádta a találmányokat, szeretett kísérletezni, addig Frankestein megalkotójával ellentétben ő két lábbal állt a földön. Nagyon sokáig szkeptikus maradt. Hiába győzködte nagynénje, és hiába készített Stephen utálatos, rosszindulatú bátyja már évek óta szellemfotókat, a lány egészen addig míg saját bőrén meg nem tapasztalta a természetfelettit, mindezt merő szemfényvesztésnek tartotta, és minden esetben, legyen az valós, vagy spirituális, kiállt az elképzelései mellett. Kicsit olyan mai, modern gondolkodású lányként képzeljétek el. Folyamatosan próbált kitörni a kor és az életét beárnyékoló tragédiák közül. Valamilyen szinten a Stephennel való kapcsolata is ezt jelképezte.
Ám a lehangoló háttérvilág, a háború és a betegség okozta szörnyűségek közepette igazi színfoltot jelentett kettejük szerelmének alakulásáról olvasni. Imádtam a levelezéseiket, és a múltbeli visszaemlékezéseiket, valamint későbbi szellemalakos találkozásaikat. Sütött róluk, hogy szívük legmélyéről, őszintén szeretik a másikat, és az egymás elvesztése miatt érzett fájdalmat olvasóként is gyötrelmes volt átélni. Ritka az olyan páros, amelyik ennyire intenzív érzéseket képes kiváltani belőlem.
Ami nagyon tetszett még az a háttérvilág. Az írónőnek bámulatosan sikerült érzékeltetni a háborús állapotokat, a járványveszély jelentette fenyegetettséget, pánikot, valamint a megtört, gyászoló emberek hiszékenységét, és utolsó kapaszkodóit elhunyt szeretteikkel. Gyönyörű és egyben hátborzongatóan valóságos leírásokkal kalauzol végig bennünket, ám ami a természetfelettit illeti, meghagyja olvasójának a döntést, hogy akar-e hinni az egészben, vagy teljes mértékben elzárkózik az egésztől.
Összességében olyanoknak ajánlom leginkább, akiket érdekel, milyen is volt az élet az első világháború ideje alatt, kíváncsiak egy gyönyörű, mégis rettentően szomorú szerelmi történetre, vagy egy kis borzongásra vágynak. Hisz nem maradunk félelmetes, rémisztő jelenetek nélkül. Ahogy a cselekmény halad előre, úgy válik az egész sztori egyre rejtélyesebbé. Cat Winters pedig zseniális módon csepegteti az információmorzsákat, így még véletlenül sem fenyeget minket az a veszély, hogy a szereplők előtt rájövünk a csattanóra.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Mary Shelley & Stephen
Kedvenc jelenet: Shelley és Stephen első csókja
Negatívum: Julius
Borító: 5/4



Az eredeti borító koncepciójáról


A regény eredeti borítójának történetéről Maria T. Middletont, a művészeti direktort faggatták egy interjú során, aki rengeteg kulisszatitkot osztott meg az olvasókkal. A legfontosabb tudnivalókat lentebb, pontokba szedve megtaláljátok. (forrás: thelucky13s.blogspot.com)

1) Miután Maria befejezte a regény olvasását, azonnal tudta, hogy egy olyan szellemfotónak kell szerepelnie a borítón, amihez hasonlóakat Julius is készített. Az első koncepció így nézett ki:


2) Világéletében inspirálóan hatottak rá a filmek és sorozatok címeinek tipográfiája, hiszen a cím és annak kinézete az egyik legelső dolog, amivel az olvasó/néző találkozik, és ez mindenképpen meghatározó élmény.
A Fekete madarak árnyékában esetében az American Horror Story hátborzongató, de mindenképpen figyelemfelkeltő betűtípusa volt az egyik, ami mintául szolgált számára.


3) Maria részt vett a borító modell castingjában, és Olive, a végső változaton szereplő lány volt az első választása. Amikor meglátta, tudta, hogy ő lesz a tökéletes Mary Shelley Black. Abszolút illett rá Shell leírása.
Olive-val egyébként öröm volt együtt dolgozni. A fotózás több óráig tartott, és ezalatt a lánynak végig egy kényelmetlen karosszékben kellett ülnie és pózolnia - ami lássuk be, nem könnyű feladat. Ám Olive olyan lelkes volt, hogy még saját ruhákat (ami egykor az édesanyjáé volt), és fekete körömlakkot is vitt magával.
Mindemellett Olive kinézeténél (haj, smink, ruha) jelentős szempont volt, hogy egyrészt megfeleljen egy 1918-ban élő tinédzserének, másrészt a mai, modern olvasókat is megragadja.


4) A fotós szerepére egy olyan különleges stílusú fényképészt kerestek, aki képes hűen visszaadni a szellemfotókat. Maria kételkedett benne, hogy találnak ilyet, de aztán a kreatív igazgató beajánlotta nekik Symon Chowt, akivel korábban már dolgozott, és miután Maria megnyitotta Symon honlapját, szemernyi kétsége sem volt afelől, hogy ő lesz az igazi. "Symon tökéletes stílussal rendelkezik, lenyűgözően kombinálja a viktoriánus furcsaságokat és a kísérteties szépséget."
Miután átbeszélték az elképzeléseiket, annyira szinkronba kerültek, hogy Symon már egy 1920-as aviátor szemüveggel a kezében, és egy pár bőrlakkcipővel (ami látható is Olive lábán) várta őket a stúdióban...


5) A fotózás során segítségükre volt egy lepedővel leterített barát is, aki néhány órán keresztül a szellem szerepét töltötte be.


6) A fotózás ideje alatt Olive kétszer öltözött át, és közel száz-száz kép készült mind a két esetben, így a választás egyáltalán nem volt könnyű. Ám a végső döntés során olyan tényezőket vettek figyelembe, mint Olive arckifejezése, -testbeszéde, a szék beállítási szöge, a megvilágítás, és a szellemalak pozíciója. Maria azt szerette volna, hogy Olive úgy nézzen ki, mintha abban a pillanatban jött volna rá, hogy valaki vagy valami áll mellette. Mintha felállna a szőr a hátán, és ugrani készülne, hogy elhagyja a széket.



Végső borító:





Nyereményjáték


A regényben visszatérő motívumként szerepelnek az anagrammák. Mary Shelley Black szerelme, Stephen ezek segítségével vezeti el a lányt egy csomaghoz. Az anagramma egyfajta szójáték, amit a megadott betűk összes felhasználásával új és értelmes szavak rakhatók ki.

A te feladatod az lesz, hogy az állomásokon található anagrammák segítségével egy a könyvhöz kapcsolódó kifejezést tegyél ki. Ha helyesen rendezed a betűket megnyerheted a Scolar Kiadó által felajánlott 3 db Fekete madarak árnyékában című könyvet. Nézz a szavak mögé és hajrá!
Ne feledd! A Kiadó csak magyarországi címre postázza a nyereménykönyvet. 72 órán belül, ha nyertél a Blogturné csapata felveszi veled a kapcsolatot, ha nem válaszolsz a nyereményértesítő mailre, új nyertest sorsolunk.


Mai anagrammánk megfejtéséhez akár asztalt is táncoltathattok:
aszpirin szász testi




Nézz be a turné többi állomására is

10/01 Zakkant olvas - Szellemfotózás
10/03 Deszy könyvajánlója - Interjú
10/06 Always Love a Wild Book - Történelem
10/09 Könyvszeretet - Spanyolnátha
10/11 CBooks
10/13 Dreamworld - Az eredeti borítóról
10615 Nem harap a...

Carina Bartsch - Cseresznyepiros nyár

$
0
0


Carina Bartsch első regényét, ami a Cseresznyepiros nyár címet viseli, a Maxim Kiadó jóvoltából már ez év októberétől kapható a boltokban. De még előtte egy kis ízelítő és kedvcsináló blogturné indul a Blogturné Klub 7 bloggere által, ahol megismerhetitek a bloggerek véleményeit, a könyvhöz kapcsolódó érdekességeket és egy nyereményjátékot is találtok, melynek nyereménye 3 pld a Cseresznyepiros nyár c könyvből.


Carina Bartsch: Cseresznyepiros nyár

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789632615233
Oldalszám: 460 oldal
Fordító: Hajdúné Vörös Eszter

Fülszöveg:
Nem létezik olyan lány, aki elfelejtené, milyen is volt az első szerelem ezt senki sem tudja jobban, mint Emely. Hét év után találkozik ismét Elyas-szal, a jó megjelenésű, kedves, és világítóan türkizzöld szemű sráccal. Legjobb barátnőjének bátyja, aki már egyszer teljesen összezavarta az életét, és ezeket a sebeket még mindig mélyen magában hordozza. Emely teljes szívéből utálja őt. Sokkal inkább a rejtélyes, e-maileket író Lucára irányítja a figyelmét, aki az érzékeny és romantikus üzeneteivel megérinti a szívét. A két férfi különböző irányba tereli Emelyt, akinek el kell döntenie, melyik közülük, aki megmutatja neki az igazi énjét.
De vajon tényleg beleszerethet valaki egy ismeretlenbe, vagy jár egy második esély az első szerelmednek?

Saját véleményem:
Emely szinte a föld felett repes az örömtől, amikor megtudja, hogy gyerekkori és egyben legjobb barátnője, Alex, három év után végre visszaköltözik Berlinbe, ami egyben azt is jelenti, hogy végre, oly hosszú idő óta, megint napi kapcsolatba kerülnek. Csakhogy az ezer fokon égő lány nem egy helyi koleszt vagy albérletet választ új lakhelyéül, hanem nőcsábász bátyja, Elyas lakását. Annak az Elyasnak, aki évekkel korábban, Emely első szerelmeként úgy összetörte a lány szívét, hogy az azóta sem képes normális párkapcsolatot létesíteni.
Alex miatt Emely akarva-akaratlan újra kapcsolatba kerül Elyasszal, és kezdetét veszi köztük egy őrült tempójú, meglehetősen intenzív macska-egér párbaj. Ám mindeközben felbukkan a 23 éves lány életében egy titokzatos hódoló, Luca, aki állandóan e-mailekkel bombázza. Lucáról kiderül, hogy akár egy potenciális jelölt is lehetne Emely számára: kedves, aranyos, vicces, intelligens és mindenben tökéletes ellentéte a szexi, pimasz, állandóan flörtölő Elyasnak, aki valamilyen módon, állandóan felbukkan, és szüntelenül nyaggatja a lányt.

"A szerelem csodaszép, állították legtöbben, én viszont azon tűnődtem, hogy akkor miért fáj olyan rettenetesen."

Vannak könyvek, amik megnevettetnek. Vannak könyvek, amik elvarázsolnak. Vannak könyvek, amik akár rólad is szólhatnának. És vannak könyvek, amikről pontosan tudod, hogy neked íródtak. Na, a Cseresznyepiros nyár pont ilyen. Megnevettet, elvarázsol, rólad és neked szól.
Az utóbbi időben egyre több New Adult regény tört be a könyvpiacra, és ennek egyik elkerülhetetlen következménye, hogy már nehezen tudnak újat mutatni. A sablon szerint a főhősök általában szenvednek az elérhetetlen szerelem vagy az elhagyatottság miatt, majd lángra lobbanva összeborulnak, végül szakítanak, csak hogy újra összejöhessenek. Ez valamilyen szinten persze itt is megjelenik - Emely és Elyas közös múltját és jelenét tekintve - , de a körítés, ahogy Carina Bartsch mindezt tálalja, az egészen egyszerűen fergeteges és nem mindennapi!
A sztori legfőbb kulcsa a rengeteg humor. A két főszereplő folyamatosan piszkálódik és beszólogat egymásnak, valamint a legfurcsább helyzetekben keserítik meg a másik életét. Ebből kifolyólag a nevetés garantált... de szinte folyamatosan. Engem itthon teljesen hülyének néztek, mert csak ültem, olvastam, és azt látták, hogy már-már folyik a könnyem a sok röhögéstől. Emely és Elyas ontotta magából a jobbnál jobb poénokat.
Emely-vel szinte a könyv végéig sikerült azonosulnom (de a végén már fejbe csapkodtam volna, hogy ne kínozza tovább szerencsétlen srácot, eleget vezekelt). Ő egy végtelenül egyszerű, nyugodt lány, akinek a múltban az első nagy szerelme csúnyán összetörte a szívét, és ez olyannyira rányomta a bélyegét a szerelmi életére, hogy azóta sem tud normális párkapcsolatot létesíteni. Ezen túlmenőleg remek barátnő - jól kezeli a szeleburdi, álmodozó, mindent ezer fokon megélő Alex fellángolásait, és tipikus csajos megnyilvánulásait -, vérbeli könyvmoly, és olyan szarkasztikus belső monológokat nyom le, hogy az eszméletlen. Továbbá a közös pontunk: az 1967-es Ford Shelby Mustang GT. Emely (is) a lelkét eladná, ha megkaparinthatná álmai autóját... és mit gondoltok, kinek van ilyenje? Naná, hogy Elyasnak! (Megjegyzem, Emely-vel ellentétben én abszolút nem tiltakoznék, ha a Mustáng mellé kettőt fizet, egyet vihet akcióban megkapnám ezt a türkiz szemű félistent.)
Elyas... *sóhaj*... ő annyira könyves álompasi. Magabiztos fellépésű, csibész, szarkasztikus, humoros, őszinte, kitartó, úgy félti a kocsiját, mint más a gyerekét, karizmatikus, és oké, oké leálltam. Szóval ő az a tipikus rosszfiú, aki jófiú. 

"(…) ha Elyasról volt szó, a szívemnek és a fejemnek mindig is jelentősebb kommunikációs problémái akadtak."

Emely és Elyas látszólag nagyon más. Mindössze két dologban hasonlítanak: csökönyösek, mint a szamár, plusz a Mustang, ugye. De a párosuk bombasztikus! Imádtam a macska-egér játékaikat, és minden együtt töltött másodpercüket. Amikor egy légtérben vannak vagy valamilyen módon kommunikálnak, valósággal forr közöttük a levegő. Kémiai szinten (is) rettentően jó páros. Olvasóként tudod, hogy ha ezek egyszer végre összejönnek, az felér majd egy atomrobbanással.
Maga a cselekmény egyébként egyszerű. Emely, a két fiú, Luca és Elyas, valamint a lány múltban gyökerező szerelmi csalódása áll a középpontban, de ilyen zseniális fő és mellékszereplők (merthogy Alex, és Elyas barátai is szuperek) mellett ez bőven elegendő. Nem kell mindig gigantikus titok vagy világfájdalom. Ráadásul olyan izgalmas, élvezetes pillanatokat köszönhetünk a karaktereknek, amit olvasóként egy jó darabig tuti, hogy nem felejtünk el. Például a közös sátrazás, a motorozni tanulás, a mustangos jeleneteket, vagy a fagyiért folytatott harc. Olvassátok el, nem fogjátok megbánni!
Ajánlom mindenkinek - kortól függetlenül -, aki szeretne egy lehengerlő, vicces, új és eredeti New Adult történetet olvasni az első szerelemről, a megbocsátásról és továbblépésről. A vége miatt viszont előre szólok, hogy brutálisan kegyetlen függővég! Éppen ezért:
Kedves Maxim! Térden állva csúszok-mászok, Shrek Kandúr szemeket meresztve, hogy minél előbb jelenjen meg a második rész, mert még a tegnap is túl késő hozzá, és az írók által megtépázott lelkem már nem bírja sokáig a várakozást.


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő: Elyas, Emely, Alex, Sebastian
Kedvenc jelenet: biliárd nyeremény, sátrazás, motor oktatás
Negatívum: Emely viselkedésa vége felé
Borító: 5/5




Epres Margarita


Emely kedvenc itala az epres margarita, amit most akár Ti magatok is kipróbálhattok. Ha alkoholmentes változatban szeretnétek elkészíteni, akkor a Cointreau-t cseréljétek át narancslére, a tequilát pedig szóda- vagy szénsavas ásványvízre.

Hozzávalók:
- 5 cl tequila
- 1 cl Cointreau
- 3 cl eperpüré (3-4 szem eper leturmixolva, átpasszírozva)
- 1 cl lime lé
- 1 cl cukorszirup (ha nincs, akkor 1 ek. vizet, 1 ek porcukorral összeforralunk)
- finomszemű kristálycukor a pohár szélére
- lime/eper szeletek
- jég

Elkészítés:
1) Egy tányérra cukrot öntünk, és a koktélpohár szélét egy citromgerezd levével megnedvesítjük, majd a pohár száját a cukorba mártjuk.
2) Kevés jéggel az összes hozzávalót összeshakeljük, majd beöntjük a pohár aljába tett kevés törtjégre.
3) Lime és eper szeletekkel díszítjük a pohár szélét.

(forrás: piszke.blogspot.hu (az alkoholos változat))




Nyereményjáték


A történet szinte teljes egészében Berlinben játszódik. Arra gondoltunk, hogy ismerjük meg a várost jobban egy játék keretein belül, ahol a feladat felismerni a képen látható berlini nevezetességet. Természetesen nyeremény is vár rátok, mégpedig 3 pld Cseresznyepiros nyár kerül sorsolásra!!!

A kiadó kizárólag Magyarország területére postáz! A nyerteseket emailben értesítjük, kérünk titeket, arra az emailre válaszoljatok. Amennyiben 72 órán belül nem kapunk választ az emailre, újabb nyertest sorsolunk.
Ha kérdésetek van, esetleg úgy érzed rossz mail címet adtál meg a játékban, a klub hivatalos mail címén tájékoztatást kérhettek.







Nézzetek be a többi állomásra is

10/02 Deszy könyvajánlója - 10 érdekesség az írónőről
10/04 MFKata gondolatai - Mustang
10/06 Kelly & Lupi olvas - Idézetek
10/08 CBooks - Borítók
10/10 Nem harap a…
10/12 Könyvszeretet - Zenék
10/14 Dreamworld - Epres margarita

Sarah J. Maas - Éjkorona

$
0
0


Kedvenc bérgyilkosunk: Celaena Sardothien október 14-én visszatér, immár a velejéig gonosz Adarlan király bajnokaként. Tarts velünk, hogy kapj egy kis ízelítőt abból, hogy mi vár rád ha visszatérsz Résvárba és nyerd meg a három nyereménykönyv egyikét! Jó szórakozást!


Sarah J. Maas: Éjkorona

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633991350
Oldalszám: 494 oldal
Fordító: Hetesy Szilvia

Fülszöveg:
A harc folytatódik!
Az ördög koronázta meg.
A kötelesség rabja.
A szerelem foglya.

A tizennyolc éves, gyönyörű lány, Celaena a király, Adarlan legveszélyesebb orgyilkosa. De vajon a szíve is egy gyilkosé?
Szabadságát azzal nyerhetné vissza, ha a király ellenségeinek vérét ontja, de nem képes rá, hogy a koronáért öljön. És minden, látszólag végrehajtott megbízatásával, minden hazugságával azok életét teszi kockára, akiket szeret.A lány a szíve mélyén őrlődik a kapitány és a koronaherceg között, miközben a királynál is jóval sötétebb erővel kell megküzdenie. Döntenie kell, hogy miért fog harcolni: a szabadságáért, a szívéért vagy pedig a királyság sorsáért.

Saját véleményem:
Mióta Celaena megnyerte a bajnokságot, Adarlan király orgyilkosaként, az uralkodó parancsainak eleget téve, teszi el láb alól a férfi által kijelölt embereket. Legalábbis látszólag. 
A lány ugyanis képtelen kiontani ártatlan emberek életét, ezért inkább dacolva a király akaratával és fenyegetésével - miszerint kivégzi összes szerettét, beleértve Chaolt és Nehemiát, ha nem végzi jól feladatát -, megrendezi leendő áldozatai halálát, és segít nekik a menekülésben. 
Legutolsó küldetéséről visszatérve azonban olyan megbízást kap, melyre még ő maga sem számít: régi ismerősét, a kurtizán Archert kell meggyilkolnia, akit az uralkodó elleni összeesküvéssel vádolnak. Ám a férfit közel sem lesz olyan egyszerű megmentenie, mint a többieket.
Mialatt Celaena mindent megtesz, hogy a rendelkezésére álló egy hónap alatt alaposabban megismerje Archer életét, szokásait, és bűnrészességét, újabb rejtélyek bukkannak fel. A könyvtárban találkozik egy rémisztő, furcsa lénnyel, majd a kriptában, miközben Elenát keresi, egy mágiával életre keltett ajtókopogtató elegyedik vele meglehetősen bizarr beszélgetésbe. Továbbá Nehemia és Kaltain is furcsa említéseket tesz számára. Ráadásul a Chaol iránti érzései is elhatalmasodni látszanak...

"Hogy megmeneküljön a haláltól, ő maga lett a halál."

Ha annak idején azt mondtam, hogy az Üvegtrónt imádom és teljesen megbabonázott, akkor most fogalmam sincs, miként jellemezhetném az Éjkoronához fűződő érzéseimet. Elfogytak a szavaim. Miután tegnap éjfélkor (csak stílusosan) befejeztem, egyrészt ordítani tudtam volna, másrészt megpróbáltam összekaparni magamat és a szilánkosra tört szívemet, harmadrészt pedig ébren, dühösen és zaklatottan forgolódtam az ágyamban. Néhány nappal ezelőttig nem hittem volna, hogy Sarah J. Maas képes túlszárnyalni első regényét. Tévedtem.
Celaena halálosabb, mint valaha. Pedig már eddig is tudtuk róla, hogy egy igazán tökös, talpraesett csaj, aki nem riad vissza semmitől, de most aztán valóban megmutatja, mennyire is badass tud lenni.
Számtalan arcát ismerhetjük meg. A magából kifordult, könyörületet nem ismerő, brutális, kegyetlen gyilkostól kezdve a selymektől és édességektől megbabonázott kislányon át a szerető nőig. És én mindegyiket imádtam. Nem túlzás azt állítani, hogy a valaha volt legjobb könyves női karakter. 
Sarah J. Maas mesterien elkapta ennek a sebzett lelkű, orgyilkosnak nevelt, bányákban és kegyetlenségeken edződött lánynak a lényét. Minden egyes mozzanata annyira intenzív, hogy az olvasó szinte magáénak érzi mindazt, amin éppen átmegy. Legyen az színtiszta szerelem, gyász vagy bosszúvágy. 
Nem mellesleg annyira örültem, hogy Celaena végre valahára megnyitotta a szívét egy férfi előtt... és, hogy ez a férfi nem volt más, mint az én drága, egyetlen szívszerelmem, Chaol kapitány... hát az már csak hab volt a tortán. Ez a kötet minden Chaol rajongó álma... és rémálma. Gyönyörű és egyben keserédes a kapcsolatuk. Számtalan alkalommal belehaltam egy kicsit. Hiába rettentő édesek együtt, milliónyi akadály nehezíti meg a dolgukat. A rangjaik, a király, a múltjuk, és persze a herceg.
Doriannel kapcsolatban már a kezdetektől fogva vegyesek az érzéseim. Eleinte igazi papucs alkatnak találtam, ám mostanra elindult a fejlődés útján; ki mer állni az igazáért és az olyan ügyekért, amiben hisz. És bár voltak pillanatok, amikor őszintén sajnáltam a benne éledező új dolgok, valamint a Cealena elvesztése miatt érzett fájdalom miatt, továbbra sem tudom megkedvelni. Túl későn kapott észbe...
Ami viszont nagyon furcsa, az a kapitány és Dorian barátsága. Jobban mondva elidegenedése. Értem én, hogy mind a ketten ugyanazt a nőt szeretik és ez valamilyen szinten éket ver közéjük, de könyörgöm, mi lett hosszú-hosszú évek őszinte, igaz és mély barátságával? (Fájdalmas beismerés: egy-két tette - vagy éppen annak hiánya - miatt Chaolt is fejbe csapnám.)
Ám ezen túllendülve, minden mást imádtam. Az első betűtől az utolsóig. A Sarah J. Maas által felépített káprázatos, hátborzongató, rejtélyes és izgalmas világ egyre nagyobb szeletkéjét ismerhetjük meg, titkok, felbukkanó mágia, és természetfeletti erejű lények segítségével. Oké, a vasfogú boszorkányon eleinte megütköztem, kicsit túl meseszerű volt, de csak addig, míg drága Sárgalábú Bábánk át nem váltott horrorrba. Onnantól egy cseppnyi meseszerűség nem volt benne. De, hogy én soha többet nem megyek be a vidámparkban a tükörterembe, az hót ziher. Egyébiránt rengeteg félelmetes, hátborsóztató jelenetet kapunk (és naná, hogy én mindegyiket éjjel olvastam, mert hát mikor máskor?), olyan feszített tempóban, hogy körülbelül levegőt venni sincs időnk. Állandóan történik valami. A figyelmünk egyetlen másodpercre sem lankadhat, hisz mindenhonnan veszély les ránk, vagy egy megfejtendő rejtély zümmög a fejünkben. A magam részéről rettentően élveztem a titkokat, és azt, hogy minden mindennel összefügg. Iszonyú komplex világ ez, ahol senkit nem ismerhetünk igazán. Mindenkinek vannak titkai, és más, mint aminek mutatja magát. Nem is csoda, hogy bizonyos karakterek, annak ellenére, mennyire szoros a viszonyuk, nem teljesen bíznak egymásban. Egy biztos: rengeteg meglepetés vár az olvasóra. Na meg kegyetlen összecsapások, fájdalmas veszteségek, régi/új szereplők eddig nem ismert oldalának kiteljesedése, forrongó hangulat, lázadások, vér, könnyek, szerelem, titkos járatok, ősi családfák, árulók, és rengeteg egyéb finomság. Az viszont tuti, hogy az írónő rokonságban áll George R. R. Martinnal. Míg utóbbi szemtől-szembe, fájdalmasan gyilkol, addig Sarah J. Maas hátulról, lassú, fondorlatos kínhalállal gyötri olvasóit.


Pontszám: 5/5*** (de igazából végtelen)
Kedvenc szereplő: Celaena, Chaol, Nehemia, Mort, Kaltain, Fürge
Kedvenc jelenet: Chaol szülinapja, valamint a seprűtároló
Negatívum: Vasfogú
Borító: 5/5




Kedvcsináló idézetek


"Chaol megérintette az orrával a nyakát.
- Egek ura, hogy te milyen rettentő büdös vagy! - mormogta.
Celaena dühösen félrelökte, ezúttal valóban égett az arca.
- Valóban nem lesz jó illata az embernek attól, ha hetekig testrészeket vonszolt magával. Ha pedig talán hagytak volna egy kis időt arra, hogy megfürödjek, és nem kellett volna azonnal megjelennem a király előtt, akkor talán...
Chaol vigyorát látva nem folytatta, és a vállába bokszolt.
- Te idióta!"

 "A legjobb hazugságok mindig tartalmaznak némi igazságot."

"Dorian is értette a pillantást, és vigyorgott. De még mielőtt megszólalt volna, unokatestvére alaposabban szemügyre vette Celaenát, valahogy tól alaposan.
- Lehet, hogy alkalmanként együtt fogunk dolgozni, Lillian. Az ön pozíciója felkeltette a kíváncsiságomat.
Nem volt ellenére, hogy együttműködjön vele, de nem úgy, ahogy Roland gondolta. Inkább egy kés, egy lapát és egy névtelen sír képe rémlett fel lelki szemei előtt."

"- Ha olyan arcot fogsz vágni, minta valakit azonnal el akarnál verni - zümmögte a férfiba karolva -, akkor garantáltan észreveszi, hogy valami nincs rendben. És még egyszer kérlek, hogy egy szót se szólj hozzá. Hagyd, hogy én beszéljek és hízelegjek neki!
Chaol felvonta a szemöldökét.
- Akkor én csak dísznek vagyok itt?
- Örülj neki, hogy méltó kelléknek találtalak."

"- Most jön az a rész, amikor befogod a szádat, és úgy teszel, mintha csak kellék lennél hajjal a fején. Szerintem ez annyira nem nehéz feladat."

"Chaol félórányi hallgatás után úgy vélte, talán lecsillapodott annyira, hogy újra civilizáltan tudjon viselkedni.
- Laena? - kérdezte.
Legalábbis valamelyest civilizáltan."

 "- Tudom, hogy vigyázol magadra. De aggódom, mert fontos vagy nekem. Az istenek bocsássanak meg nekem, tudom, hogy nem kellene így viselkednem, de nem tehetek róla. Ezért mindig kérni foglak arra, hogy legyél óvatos, mert mindig fontos lesz nekem, mi történik veled."

"- Elmondod a királynak?
A férfi karbatett kézzel odalépett az ágya széléhez, és lenézett rá.
- Nem. - Megint ez az ingerültség a szemében. - Azért, mert semmi kedvem arról vitatkozni, hogy képes vagy-e úgy kémkedni, hogy ne érjenek tetten. Az embereim is tartani fogják a szájukat. De ha még egyszer ilyesmit csinálsz, akkor tömlöcbe vettetlek.
- Mert megöltem?
- Mert halálra rémisztettél!"

 "Talán a zenében és a művészetben olyan mágia van, amit nem lehet feltartóztatni."

"A külvilág teljesen megszűnt körülöttük. Ebben a pillanatban Celaena csak a férfit látta, és tudta, hogy tíz hosszú év után végre hazaért."

"A vágy elárasztotta, minden védőfalat romba döntött, amit magában felépített, minden távolságot eltörölt, amiről pedig azt hitte, hogy meg kell őriznie."

"- Én lennék a legnagyobb bolond a világon, ha hagynám, hogy egyedül elmenj.
A lánynak erre könnyek folytak végig az arcán, és remegni kezdett a szája.
A kapitány picit hátrébb lépett, de nem engedte el.
- Miért sírsz?
- Mert - suttogta remegő hangon -, mert arra emlékeztetsz, hogy a világnak milyennek kellene lennie, hogy milyen lehetne."

"- Egyetértek. De ne gondold azt, hogy én bármi miatt is szégyenkeznék.
- Ki beszélt itt szégyenről? - Celaena a takaró alatt meztelen testére mutatott. - Őszintén szólva, meg vagyok lepve, hogy nem hordod fenn az orrod, és nem vágsz fel mindenütt velem! Én biztos, hogy ezt tenném, ha magamat lefektetném."




Nyereményjáték


Mennyire ismered a karaktereket, szavajárásukat? Eljött az idő, hogy megtudjuk, tényleg akkora rajongó vagy-e. ;)
A király legjobb kéme vagy, és mivel ő senkiben sem bízik, ezért azt a küldetést kaptad, hogy kövesd e halálos játszma fő játékosait, de ne legyél szem előtt. Aztán jelentsd a királynak, ha valami érdekeset hallasz. Minden állomáson találsz egy-egy idézetet a könyvből. A feladatod az, hogy kitaláld ki mondhatta/gondolhatta, illetve kik között zajlott le az a beszélgetés, különben erős lefokozásra számíthatsz.






Nézzetek be a többi állomásra is

10/10 Függővég - Részlet
10/11 Deszy könyvajánlója - Trailer
10/12 Nem harap a...
10/13 Kelly Lupi olvas - Borítók
10/14 MFKata gondolatai
10/15 Dreamworld - Kedvcsináló idézetek

Sherry Gammon - Hihetetlen

$
0
0


Sherry Gammon Port Fare sorozatának második kötetét, Hihetetlen címmel október végétől olvashatjátok a Maxim Kiadó jóvoltából.Előtte viszont egy rövid blogturnét indítunk kedvcsinálóként, ahol a Blogturné Klub 4 bloggere mutatja be a könyvet, ismertet meg veletek pár érdekességet a történettel kapcsolatban és persze lesz játék is, ahol 3 példányt nyerhettek a Hihetetlen című könyvből.


Sherry Gammon - Hihetetlen

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615431
Oldalszám: 436 oldal
Fordító: Kocsis Anikó

Fülszöveg:
Három év telt el azóta, hogy a Dreser fivérek megpróbálták uralmuk alá hajtani Port Fare-t. Az ügy még mindig érzékenyen érinti a város lakóit. A híresztelések szerint a kegyetlen testvérpár apja, Harry Dreser is meghalt egy rosszul elsült kábítószerüzlet során. De persze a pletykák nem mindig igazak. A Dreser fivérek féltestvére, Delilah Lopez Dreser a városba érkezik, hogy bevégezze, amit a bátyjai elkezdtek. A lány gondosan eltervezi a bosszú lépéseit, és megpróbál közel férkőzni ahhoz a két nyomozóhoz, Seth Prescotthoz és Booker Gattóhoz, akik állítólag fivéreivel végeztek. A legegyszerűbb megoldásnak az tűnik, ha Lilah behálózza Cole Coltert, a két rendőr barátját, aki orvosként dolgozik a helyi kórházban.
Ám ahogy telik az idő, Lilah nemcsak arra döbben rá, hogy apja hazudott neki, de kötődni kezd ehhez a társasághoz, és végzetesen beleszeret Cole-ba. Ám a helyzet kezd egyre tarthatatlanabbá válni. Lilah választás elé kerül. Ha véghez viszi a családi bosszút, olyan emberek életére kell törnie, akik – talán életében először – szeretettel veszik körül. Ha viszont szembeszáll apjával, nem csak saját életét sodorja veszélybe, hanem mindazokét is, akiket éppen meg akar menteni. 

Saját véleményem:
Lilah Dreser, Port Fare-be érve mindent megtesz, hogy apja megbízásának eleget téve olyan munkát találjon, ami által közelebb kerülhet elhunyt féltestvérei gyilkosaihoz, Seth Prescotthoz és Booker Gattóhoz. Némi kutakodás után sikerül beférkőznie ahhoz a lakberendező céghez, akiket Booker megbízott új irodaháza felújításával. 
Első találkozásukkor, kiváló referenciájának köszönhetően Booker felkéri a csinos, félig mexikói származású lányt, hogy szedje rendbe a munkájának élő, a kórházat szinte soha el nem hagyó barátja, Cole kórházi szobáját, hogy az némileg otthonosabb legyen. Lilah örömmel beleegyezik, mivel így még jobb lehetősége nyílik arra, hogy behízelegje magát a kis társaságba, és megtudja az apja számára fontos információkat, bankszámla és biztonsági kódokat.
Miután megismeri a kedves, egyszerű, csetlő-botló dokit, rájön, hogy terve megvalósítása még egyszerűbb lehet, ha elcsábítja Cole-t, akinek láthatóan tetszik. Csakhogy az időközben feléledő érzéseivel nem számol... Lilah nem pusztán Cole iránt kezd egyre többet érezni, de Maggie-vel és a többiekkel is összebarátkozva úrrá lesz rajta a kétely, hogy apja talán átverte, és hamis vádakkal illette a baráti társaságot.

"(...) mindannyiunkban ott van a lehetőség a jóra és a rosszra. Hogy melyik kerekedik felül, az attól függ, hogy melyiket tápláljuk magunkban."

Az első rész után már nagyon vártam, hogy megkaparinthassam a folytatást, csak ezalatt az idő alatt arról feledkeztem meg, hogy a három fiú közül még nem Booker a soros, hanem a Bella-szindrómás Cole. Az e miatt érzett kezdeti csalódásom viszont hamar elpárolgott, köszönhetően Sherry Gammon élvezetes stílusának, szórakoztató karaktereinek, és az ígéretesnek mutatkozó történetnek.
Az alapszituációt tekintve adott egy temperamentumos, félig latin származású főhősnő, Lilah, aki apja bosszúvágyától vezérelve megérkezik Port Fare-be, hogy visszavágjon és földig rombolja kedvenc szereplőink életét, valamint a jóságos, kissé - na jó, nagyon - ballábas, naiv és jólelkű Cole, aki mindezidáig csak és kizárólag a munkájának szentelte életét, és mint ilyen, abszolút esetlen a szerelmi kapcsolatok terén. A lány pedig mindent elkövet, hogy elcsábítsa, és/vagy zavarba hozza őt. - Pontosan ez az a felállás (végre felcserélődött az ártatlan kislány és a tökös pasi szerepe), ami megfogott. 
Lilah és Cole olyan, mint a tűz és a víz, ám ebből adódóan számtalan érdekes és szórakoztató pillanatnak lehetünk részesei. 
Nagyon élveztem a kapcsolatuk alakulásának összes állomását. Azt ahogyan kezdetben Cole olyan kis ártatlanul, mindenen elpirulva megpróbálta hárítani Lilah közeledését, és figyelmen kívül hagyni intim jellegű flörtjeit, illetve ahogy a lány ezen méginkább felbuzdulva tovább nyomult. Majd az ezt követő puhatolózó érintéseket, ártatlan, idézetes játékaikat, és a csók statisztikát!
Viszont Lilah múltjának és Port Fare-be érkezésének okán sejthető, hogy rengeteg bonyodalom vár az olvasóra. Ám ezek a konfliktusok inkább érzelmileg csúcsosodnak ki, mint tényleges akciójelenetekben. Szinte kivétel nélkül az összes szereplőt üldözik a múlt vagy a jelen démonai, de Lilah-é mind közül a legrosszabb. 
Noha a lány mindent megtesz, hogy végre szabad lehessen, és kitörhessen családja rossz hírének árnyékából, akkor is Dreserként kezelik. Egy veszélyes gyilkos és drogbáró sarjaként. Senki sem törődik azzal, hogy hány éven át bujdokolt, milyen szörnyű tragédiákon ment át, vagy, hogy milyen gyerekkori traumák gyötrik azóta is, rémálmok képében. Persze, ahogy fentebb említettem Cole, Maggie, sőt még Book sem kivétel.
És akkor itt el is érkeztünk ahhoz a ponthoz, ahol megjegyzem, mennyire jó érzés volt újra látni Sethéket! Az pedig már tényleg csak hab a tortán, hogy az írónő ennyire intenzíven bevonta őket, és nem csak egy-két felbukkanás erejéig jelentek meg. Így például megismerhettük az új, kevésbé gondterhelt, bohóckodó Maggie-t, és úgy egészében az ő kis négytagú családjukat. 
Összességében tehát, mindent egybevetve én jobban szerettem ezt a részt, még a hibái és kiszámíthatósága ellenére is, merthogy igen, tagadhatatlanul vannak benne kényes pontok. A legfőbb ilyen a problémák extragyors megoldása, és a hihetetlen, már-már telenovella szerű fordulatok. De akit ez nem zavar, annak jó néhány órányi felhőtlen szórakozásban és egy kicsi szívfacsargatásban lehet része a vad lány és a korlátai közül kitörni próbáló, hiper aranyos doki meséjében.
És ahogy az írónőtől már megszokhattuk, most sincs hiány kényes és tabu témákból, sziporkázó szócsatákból, vagy édes romantikázásból. Én a magam részéről tűkön ülve, kíváncsian várom Booker történet, és persze azt is, hogy megtudjam, miként alakul tovább a szőke herceg élete.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Lilah, Cole, Meggymag, és Seth
Kedvenc jelenet: csók statisztika + piknik + átalakulás
Negatívum: a végső összecsapás villámgyors alakulása
Borító: 5/5




Kedvcsináló idézetek


"(...) nagy csata zajlik mindannyiunk lelkében, és ezt a csatát két farkas vívja egymással. Az egyik a Gonosz, aki haragos, irigy, féltékeny, mohó, fennhéjázó, siránkozó, keserű, büszke, fennsőbbséges és önző.
- A másik a Jó - folytatja.- Ő vidám, békés, szeretetteljes, rmeénykedő, alázatos, kedves, jószándékú, együttérző, nagylelkű, igazságos és hűséges.
A kisfiú elgondolkodik, aztán megkérdezi: - És melyik farkas fog győzni?
- Az, amelyiket eteted - mondja az öreg."

"- A megtört szív romantikus dolognak hangzik, de a valóságban elég nagy szívás..."

"-Cole, a rossz fiúk csak a filmekben meg a könyvekben olyan izgalmasak - teszem hozzá, mikor visszajövök a konyhából. - A való életben hazug disznók."

"- A szerelem átgázol minden statisztikán."

"- ,,Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk, / Bárhogy nevezzük, éppoly illatos." - Döbbenten nézhetek rá, mert megkérdi: - Miért, meglepett, hogy egy ilyen fickó, mint én Shakespeare-t olvas?
- Az lep meg, hogy egyáltalán olvas..."

"Méghogy csőnadrág! Ne vicceljünk. Talán Maggie nem tudja, mit tesz egy ilyen az ember férfiasságával? Már a nyelvemen, hogy kimondjam, mit mond a statisztika a szűk nadrágot hordó férfiak termékenyítőképességéről, de visszanyelem. Csak semmi statisztika!"

"Már az is vicc, ahogy egy ilyen csőnadrágot magára rángat az ember. A hangom egyből két oktávval feljebb megy attól, hogy ilyen szűk."

"- Megütötted? - fut el Seth mellettem.
- Igen, és amint feláll, kap még - lihegi Cole villogó szemmel.
- Nem üthetem meg a legjobb barátomat - sziszegi Seth. - Mert én fogom! (...) - Seth Bookerhez fordul: - Na, tápászkodj!
- Szó sem lehet róla - feleli Booker lazán a könyökére támaszkodva, félig ülő, félig fekvő helyzetben. - Itt maradok, amíg mindenki le nem higgad.
Maggie is beront a szobába. - Kelj fel, mert szeretnélek visszaküldeni a padlóra!
- ,,Te is fiam, Brutus?" - teszi a kezét a szívére Booker színpadiasan."

"- Szeretlek.
- Én jobban...
- Lehetetlen!"




Nyereményjáték


A regényben Cole annyira ismeri Shakespeare műveit, hogy 1-2 sor alapján bármelyik darabot beazonosítja.

“- Tessék, tegyél próbára! Nyisd ki akárhol, és a sárgával jelölt részből olvass fel egy-két sort! Megmondom, melyik darab melyik felvonásából és melyik jelenetéből van.”

Azt persze nem várjuk el tőletek, hogy a felvonásokat és jeleneteket is tudjátok, de azért kíváncsiak vagyunk, hogy Ti hány darabot ismertek fel egy-egy rövidebb részletből.
Minden blogon közzéteszünk egy Shakespeare műből egy-egy rövidebb idézetet, a feladatotok pedig, hogy a mű címét beírjátok a Rafflecopter megfelelő mezőjébe.
A kiadó kizárólag Magyarország területére postáz! A nyerteseket emailben értesítjük, kérünk titeket, arra az emailre válaszoljatok. Amennyiben 72 órán belül nem kapunk választ az emailre, újabb nyertest sorsolunk.Ha kérdésetek van, esetleg úgy érzed rossz mail címet adtál meg a játékban, a klub hivatalos mail címén tájékoztatást kérhettek.



"Te vagy szememben az egész világ:
Ki mondaná hát, hogy magam vagyok,
Midőn egész világ néz itt reám?"




Nézzetek be a többi állomásra

10/13 Deszy könyvajánlója - Borítók
10/15 Kelly Lupi olvas - Blogturné extra: interjú az írónővel
10/17 Dreamworld - Kedvcsináló idézetek
10/19 Könyvszeretet

Jennifer A. Nielsen - A hamis herceg

$
0
0


A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Jennifer A. Nielsen: A hamis herceg című regénye, A hatalom trilógia első része. Ennek örömére a Blogturné Klub négy bloggere egy blogturné keretein belül bemutatja Sage veszélyekkel, izgalmakkal és hazugságokkal teli kalandját!

2014. október 17-től minden másnap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Jennifer A. Nielsen: A hamis herceg

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633738696
Oldalszám: ??? oldal
Fordító: Szujer Orsolya

Fülszöveg:
Egy merész terv borzalmas útra és az árulás szélére sodor egy árva fiút.
Carthya királysága a polgárháború szélén áll. Hogy egyesítse a széthúzó népet, Conner, egy nemesember a királyi udvarból, ravasz tervet eszel ki: kitanít egy árva fiút, hogyan adja ki magát a király rég elveszett fiának, és bábhercegként trónra ülteti.
Négy árva verseng a szerepért, köztük a makacs Sage is. Sage tudja, hogy Conner szándékai nem éppen nemesek, de mivel saját élete is cérnaszálon függ, nem tehet sokat – el kell érnie, hogy Conner őt válassza, vagy nem kerül ki élve a kalandból.
Ahogy Sage az omladozó árvaházból Conner bámulatos birtokára kerül, egyre több hazugságra és árulásra derül fény, míg végül az igazság is kiderül, ami Conner minden tervénél veszélyesebbnek bizonyulhat.Hihetetlen kaland tele veszéllyel, izgalommal és hazugsággal, az utolsó oldalig fogva tartja az olvasót.

Saját véleményem:
Sage, az árvaházban élő bajkeverő, szokásához híven lopni készül, hogy megtömhesse maga és társai korgó gyomrát, csakhogy menekülés közben egy idegen férfi előbb elgáncsolja, majd megmenti az életét. Végül pedig az árvaházba visszakísérve megveszi őt.
A nyughatatlan fiú mindent megtesz, hogy elszökhessen, ám nem jár sikerrel, így ha csak ideiglenesen is, de kénytelen belenyugodni, hogy három másik, vele egykorú fiúval, és ugyanennyi férfival tovább zötykölődjön egy szekéren az ismeretlenbe.
Sage első perctől kezdve sejti, hogy óriási zűrbe keveredett, és ez az előérzete egyre csak nő, amikor Conner, aki megvette őket, szabadon engedi az egyik árvát, majd távoztában megöli azt. Végül Conner fényűző birtokára érve, beigazolódik legnagyobb félelme. A férfi beavatja a három fiút ravasz tervébe, miszerint két hét alatt herceget kíván faragni belőlük, méghozzá nem is akármilyet: Carthya halottnak hitt Jaron hercegét kívánja feltámasztani, és bábkirályként trónra ültetni. Arról, hogy mi lesz a maradék két sráccal, egy szó sem esik, de mindannyian tudják. Így hát kezdetét veszi a túlélésért és a trónért folytatott ádáz küzdelem.

"Ha mindent elölről kezdhetnék, nem választanám ezt az életet.
Ugyanakkor viszont kétlem, hogy valaha is volt választási lehetőségem."

Kezdetben - a sztorit illetően - valami olyasmi kép élt a fejemben, mint a Koldus és királyfi, ahol a herceg és a szegénynegyed tolvaja helyet cserél, majd később ez az elképzelés kiegészült egy enyhe középkori Éhezők viadala feelinggel, hisz a három fiú, valamilyen úton-módon mégiscsak azért küzd, hogy túlélhesse Conner őrült tervét. Még akkor is, ha nem szemtől-szemben kell egymást megölniük.
Sage karaktere ilyen szempontból (is) egy kicsit kilóg. Rajta az elejétől fogva érződik, hogy más, mint a többiek. Egy igazi lázadó, betörhetetlen jellem, akit nem lehet bábként mozgatni. És ezzel el is érkeztünk a bonyodalmakhoz, mivel Conner azzal a nem titkolt szándékkal választotta a három (kezdetben négy) küllemre és korra hasonló fiút, hogy egyiküket látszatkirályként a trónra ülteti, míg ő maga szépen a háttérből uralkodik Carthya felett.
A srácok Conner birtokára kerülve új ruhákat kapnak, és részt kell venniük egy kéthetes kiképzésben, mely során nem csupán írni, olvasni, lovagolni, és vívni tanulnak meg, hanem Carthya királyi családjának története mellett el kell sajátítaniuk az etikettet is, hogy valóban a néhány évvel korábban, kalóztámadásban eltűnt Jaron hercegként jelenhessenek meg az udvarban. 
Míg a másik két fiú mindent elkövet annak érdekében, hogy ők legyenek a befutók, addig Sage pont az ellenkezőjét teszi. Látványosan unatkozik és kivonja magát az órákról, olykor szabotálja őket, vagy egészen egyszerűen csak a végletekig feszíti a húrt oktatóinál. Ebből kifolyólag számtalan galibába keveredik, és még ennél is több mókás, izgalmas vagy kínzó pillanatot okoz az olvasónak.

"- Senkit sem szolgálnék még egy óráig sem, ha nem lehetek szabad - mondtam."

A fentebbi idézet Sage legalapvetőbb és legfontosabb alapelve. Számára a szabadság és a saját akarata mindenek felett áll. Amikor csak teheti, éjszakánként kiszökik a Rodennel és Tobiasszal közös szobájából, hogy bejárja a birtok és a ház minden zegét-zugát. Általa pedig mi magunk is körbenézhetünk. 
Tehát, ha szeretitek a középkori díszleteket, a kardozást - amiből kapunk egy fantasztikus jelenetet -, a titkos folyosókat, vagy a nemesek és szolgák között feszülő éles határt, esetleg a kínzásokat, akkor ez a Ti regényeteket. Én minden oldalát imádtam. Különösen tetszett, hogy végre nem a romantikán volt a hangsúly, hanem a titkokon és a tervszövögetéseken. Bár egy leheletnyi romantika azért csírázásnak indult, Sage és Imogen, a néma szolgálólány között. 
Ha valami negatívumot kellene mondanom, akkor talán a háttérvilág kiforratlansága lenne az. Noha az írónő egy új világot teremtett - ami számomra mindig óriási öröm -, egyelőre csak egy hangyányi szegletébe kaptunk betekintést. Ez viszont simán betudható annak is, hogy ebben a részben a herceg megalkotása volt a főszempont, nem pedig Carthya kormányzása, így mégsem feltétlenül sorolnám a negatív halmazba, ráadásul az írónő könnyed, olvasmányos stílusa, a rengeteg rejtély, a könyv hangulata, és a gigászi csavarok bőségesen kárpótolnak mindenkit.
Amikor nekiálltam az olvasásnak, azt hittem, tudom, a végén hova fogok kilyukadni. Na, ez óriási tévedés volt részemről, ugyanis Jennifer A. Nielsen olyanokat csavart a történetszálon, hogy nem győztem pislogni, és óóóó-zni meg hűűű-zni. Minden elképzelésemet felülmúlta, amit ez a nő művelt, egyszerűen hülyére vett. És utólag visszatekintve verhetem a fejemet a falba, hisz minden jel előttem volt. Nem hiába mondják, hogy az a titok a legjobb, aminek a megoldása az ember orra előtt van. Szóval ha szeretitek a középkori, kalandos, rejtélyes, romantikát nélkülöző regényeket, akkor olvassátok. Fiúknak különösen ajánlom! Végre egy könyv, ami nem csak lányoknak szól.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Sage, Mott
Kedvenc jelenet: Mott-Sage kardforgató órája, Sage lovas esete
Negatívum: a korbácsolás(az olvasóként is gyötrelmes volt)
Borító: 5/5




Carthya és szomszédos országainak térképe






Nyereményjáték


Mostani játékunk során meginvitálunk benneteket, gyertek legyetek Ti magatok is hamis hercegek és hercegnők. Ám ahhoz, hogy bejuthassatok a palotába, előbb tökéletes csalókká kell válnotok, ami egyben azt is jelenti, hogy részletekbemenően ismernetek kell a királyságot, melynek örökösei akartok lenni. És mi lehetne egy uralkodóház legfontosabb éke, mint maga a korona?
Nincs más dolgotok, mint az egyes állomásokon található képek alapján kitalálni, melyik korona, melyik birodalomhoz, országhoz tartozik, majd a helyes választ beírni a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe. De, hogy ti nyerjétek el a végső jutalmat, mind a négy választ ki kell töltenetek. Elvégre is ahhoz, hogy hercegni, hercegnői címet kapjatok, kemény munka szükségeltetik.
A játék végén, a Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából három szerencsés nyertes kerül kiválasztásra, akik a könyv 1-1 példányával lesznek gazdagabbak.
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz. Illetve ha 72 órán belül nem válaszoltok az e-mailre, automatikusan új nyertest sorsolunk!






Nézz be a többi állomásra is

10/17 Kelly Lupi olvas - Borítók
10/19 Deszy könyvajánlója - Trailer
10/21 Nem harap a (blog)
10/23 Dreamworld - Térkép

Rachel Hawkins - Démonüveg

$
0
0


A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Rachel Hawkins: Démonüveg című regénye, a Hex Hall sorozat második része. Ennek örömére a Blogturné Klub hét bloggere egy blogturné keretein belül bemutatja Sophie démon kalandját!

2014. október 12-től minden másnap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Rachel Hawkins: Démonüveg

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633738733
Oldalszám: 304 oldal
Fordító: Acsai Roland

Fülszöveg:
Sophie Mercer azt hiszi magáról, hogy boszorkány, és ezért került be a Hex Hallba, a kiskorú prodigiumok (vagyis boszorkányok, alakváltók és tündérek) javítóintézetébe, de rájön a családi titokra, és arra, hogy Archer Cross, aki iránt gyöngéd érzelmeket táplál, A Szem ügynöke. Azé a csoportosulásé, aminek egyetlen célja, hogy a prodigiumokat eltöröljék a föld színéről.
Kiderül az is, hogy Sophie a világon élő két démon egyike – a másik démon az apja. De ami még ennél is rosszabb, hogy olyan varázserő birtokába került, ami életveszéllyel fenyegeti a szeretteit. Ezért úgy dönt, hogy Londonba megy, és aláveti magát a Megfosztásnak, annak a veszélyes rituálénak, ami során vagy a varázserejét veszti el örökre, vagy az életét.
De amikor Angliába érkezik, megdöbbentő felfedezést tesz. Kiderül, hogy az új lakótársai is démonok. Valaki démonokat ébreszt, méghozzá azzal a hátsószándékkal, hogy felhasználja az erejüket – és nem biztos, hogy jó célokra. Eközben A Szem Archer Cross segítségével tovább vadászik Sophie-ra, de Sophie már nem érez a fiú iránt semmit. Vagy mégis?

Saját véleményem:
Egy májusi napon, Sophie épp Ms. Vandy prodigiumüldözési óráján szenved, amikor a tanárnő kiszúrja, mint kísérleti alanyt. Noha a lány mindent elkövet annak érdekében, hogy kibújjon a feladat alól, a jó öreg Vandy nem ismer kegyelmet. Csakhogy a próba következtében Sophie kis híján a tóba fullad. És amikor már azt hinné, a helyzet nem lehet még ennél is rosszabb, megjelenik soha nem látott apja, aki azzal a céllal érkezik, hogy közölje lányával, megvétózza Megfosztási kérelmét. Ám mielőtt a fiatal démon haragja elhatalmasodhatna, James ajánlatot tesz neki. Arra kéri, töltse vele, Angliában a nyarat, és ismerje meg jobban a démon létet, s ha a nyár végén még mindig úgy gondolja, hogy alá szeretné vetni magát a ceremóniának, áldását adja rá. Sophie beleegyezik, de egyetlen kikötéssel: Jennát, különc vámpírbarátnőjét is magával viszi. James elfogadja a feltételeket, sőt Calt - akiről kiderül, hogy Sophie jegyese - is kikéri Mrs. Casnofftól, így a három fiatal együtt vág neki a kalandoknak.
Londonban, a Tanács nyári szállásán, Sophie két új, korabeli démonnal, Daisy-vel és Nickkel is találkozik, akik bár meglehetősen furán viselkednek, Sophie mégis velük tart egy prodigium buliba, ami nagyon hamar mészárlásba torkollik, amikor megjelennek a Szem emberei... és velük együtt Archer is.

"- Én démon vagyok, ő meg A Szem tagja. Képzeld el, milyen kínosak lennének a családi ünnepek, ha összejönnénk! Csak úgy repkednének a varázslatok, meg a tőrök, még a karácsonyfát is felborítanák..."

A Hex Hall után élvezettel vetettem bele magam újra a Prodigiumok világába, és örömmel tapasztaltam, hogy a sorozat színvonala továbbra is megmaradt. A Démonüveg sokkal pörgősebb, pikírtebb és izgalmasabb lett elődjénél.
És ha valaki nem emlékezne, mi történt az első kötetben, probléma egy szál se, ugyanis kezdésként, Sophie szokásos szarkasztikus humorával fűszerezve, gyorsan felelevenítjük a legfontosabb dolgokat, majd ezt követően egy vicces jelenettel felvezetve beindulnak a tényleges események. Megjelenik Sophie apja, a hideg, kimért, talpig angol James, aki mindenáron azt szeretné, ha lánya megismerné saját fajtáját, és megpróbálna együtt élni azzal, ami ő maga. Ezért eléri, hogy Sophie nyáron Londonba utazzon.
A Tanács londoni, nyári rezidenciáján néhány tag és két fiatal démon köszönti Sophie-t, Jennát és Calt, majd kezdetét veszi a lány kiképzése. Legalábbis elméletileg. Gyakorlatilag ugyanis szinte semmi nem történik azon kívül, hogy James egyszer leül a lányával és mond neki pár bölcsességet, valamint ad egy démonológiai könyvet - ami Sophie-t halálosan untatja és nem is foglalkozik vele -, illetve tíz perc alatt megtanítja koncentrálni. Ezen a téren tehát kissé csalódnom kellett. Abban reménykedtem, hogy James és a fülszövegben ígért démon lakótársak majd jól kiképzik a mi szabadszájú hősnőnket, de hát mégsem. Továbbá Nick és Daisy szerepe is elnagyoltra sikeredett. Fogalmam sincs mit vártam, de az biztos, hogy nem ezt. Rengeteg lehetőség rejlett bennük, a sejtelmességükben, és ehelyett két kiszámíthatatlan, hol jófej, hol bunkó tinit kaptam, akiknek össz-vissz annyi szerepük volt, hogy elvitték Sophiékat a Prodigium szórakozóhelyre (ami pont olyan, mint Cassandra Clare Pandemoniumja). És a gondok is villámcsapásra oldódtak meg. Ha apuci azt mondta, Sophie koncentrálj, Sophie megpróbálta, de nem ment, majd jött, apuci, hogy próbáld erősebben és tádááám. Pedig ha az írónő egy kicsit nagyobb erőfeszítést tett volna, sokkal nagyobbat tudott volna ütni - véleményem szerint. Így viszont maradtak az állapotos nők hangulatingadozásaival megegyezően viselkedő új szereplők (James, Daisy, Nick). 
Ám ha mindezen túl tudunk lendülni, és elfogadjuk, hogy ez a könyv nem akar több lenni, egy könnyed kis szórakoztató sztorinál, akkor kényelmesen hátradőlve élvezhetjük a sok izgalommal, feszültséggel, humorral, könnyekkel, fájdalommal, és rejtéllyel teli kalandot. Aminek a minősége határozottan javul Archer felbukkanásával.
Mivel Sophie és Archer két hadban álló csapathoz tartozik, ezért már-már borítékolható a kettejük kapcsolatában megjelenő bonyodalom. Bár Archer korábbi késes mutatványa sem jelent igazán előnyt... Ámde a kémia az mégiscsak kémia, és sokan hiába nem akarják, az mégiscsak működik.
Kettejük kapcsolata és magánakciója az, ami igazán tetszett. Mint már mondtam, remek páros (akár ölik egymást, akár nem). Jó érzékkel látnak hozzá a titkok felgöngyölítésének, és számos galibába keverednek, ami rengeteg színt visz a történetbe. 
Ám a regény legerősebb pontja, minden kétséget kizáróan a humor, amiből sosincs hiány. Sophie csak úgy ontja magából a jobbnál jobb beszólásokat, és ha épp nem beszélne, akkor belső monológjaival sziporkázik.
Illetve, ami még nagyon tetszett, az a kezdetektől jelenlévő, jó időben, jó helyen elejtett baljóslatú megjegyzések sokasága. Folyamatosan kapjuk az izgalomra és rettegésre okot adó kis löketeket, és ahelyett, hogy azok megoldódnának, csak méginkább pattanásig feszítik az olvasó idegeit. Már nem pusztán a Szem vs. Prodigiumok közt kitörni készülő háború a legjelentősebb probléma. Valaki démonokat támaszt fel a legfélelmetesebb varázslatokat rejtő grimoire-ból kitépett útmutató szerint, és a Hex Hallban végbemenő események is új fordulatot vesznek.
És vége! Te jesszusatyaúristen! Rachel Hawkins minden titkos fegyverét az utolsó fejezetekben kapta elő. Csak úgy pörögtek az események. Nem győztem kapkodni a fejem a nem várt csavarok láttán, és amikor az érzelmek és az indulatok a tetőfokára hágtak, akkor puff, vége lett. Komolyan sikítófrász környékezett, hogy ott és akkor szakadt félbe minden. Bár hozzáteszem, Sophie-ra haragszom. A történtek fényében én tuti nem azt tettem volna, amit ő.
Összességében tehát úgy vélem, aki szerette az első részt, az ezt is fogja. Új karakterek, új helyszín, baromi sok megválaszolatlan kérdés, titkos ügyletek és... Archer Cross.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Archer, Sophie, Jenna
Kedvenc jelenet: Nick-Sophie ruhapárbaja, Archer-Sophie tervezgetése ott
Negatívum:összecsapottság+ jegyesség(minek ide szerelmi háromszög? felesleges)
Borító: 5/5
 



Itineris


Az itineris latinul utat vagy utazást jelent, de hogy pontosan mi is ez? Egy átjáró, ami segítségével a prodigiumok utazgatni tudnak. Funkcióját tekintve valahogy úgy képzeljétek el, mint az Árnyvadászok Portálját. De nézzük az itineris gyorstalpalót!

Hogy néz ki?

 "Egy nagy nyílás tátongott a legalább három méter magas falon, és egy ajtóra hasonlított, de a nyíláson túl csak sötétséget láttam."


Az első alkalom mindig kemény...

"(...) a halántékom vadul lüktetni kezdett. Mintha migrént kaptam volna, csak ez százszor rosszabb volt. (...). (...) nem voltam felkészülve a koponyámban tomboló dübörgésre, sem a mindent elnyelő sötétségre. De a repülés érzése is elmaradt, pedig egy varázsút esetében minimum erre számítottam. Minden teljesen mozdulatlan maradt, csak a sötétség omlott rám."


Milyen távolságot képes megtenni?

"Őrültség százhatvan kilométernél messzebb menni az első utazáskor."


Bárhová elrepít?

"- Várj! Csak odavonulunk ehhez a kapuhoz, és bármilyen úti célt megadhatunk neki? - kérdezte Jenna.
- Bármilyet - vonta meg a vállát Nick."


Mindenkire ugyanolyan hatása van az utazásnak?
"-Az itinerisutazás a vámpíroknak különösen megterhelő - felelte Nick "


Hogy jön létre az itineris? Kik hozzák létre?

"Csak nagyon erős boszorkányok képesek létrehozni a kapukat (...). Vagy démonok persze..."




Nyereményjáték


Miután Sophie megtudta, hogy démon, és olyan erő van a birtokában, ami a szeretteire is veszélyes, elhatározta, hogy aláveti magát egy rituálénak, mely során vagy a varázserejét veszti el örökre vagy az életét. Ám mielőtt ez bekövetkezne, meg kell ismernie a démonság mibenlétét. Mostani játékunk során tarts velünk, és tudj meg többet ezekről a lényekről!
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz! Valamint, ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol, új nyertest sorsolunk!


Sophie apja szerint ezeknek a lényeknek a különböző alfajától ered az összes prodigium, beleértve a démonokat is.




Nézzetek be a többi állomásra is

10/12 Kelly Lupi olvas - Idézetek
10/18 Függővég - Részlet
10/20 Deszy könyvajánlója - Megfosztás
10/22 MFKata gondolatai - Divattippek
10/24 Dreamworld - Itineris

A. Meredith Walters - Utánad a sötétbe

$
0
0



Október 14 - 30. között kilenc blogger mutatja be nektek A. Meredith Walters: Find You in the Dark - Utánad a sötétben című regényét, Maggie és Clay szívszorító történetét. Az értékelések mellett egy rendhagyó extrával készültünk és persze lesz játék is, ahol 3 példányt nyerhettek a könyvből.


A Meredith Walters: Utánad a sötétbe

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633991206
Oldalszám: 408 oldal
Fordító: Somogyi Eszter

Fülszöveg:
Maggie Young maga volt a hétköznapiság.
Átlagos barátok, átlagos szülők, átlagos eredmények… hétköznapi élet.
Aztán jött A Fiú.
Clayton Reed a múltja elől menekült, démonjaival a nyomában, amik bármikor leteríthetik. Soha nem hitte, hogy esélye lehet a boldogságra.
Aztán jött A Lány.
Maggie abban hitt, hogy a szerelmük majd mindent túlél. Clay abban, hogy csak a lány kell, és minden helyrejön zavaros életében.
Hogy együtt lesznek, ketten a világ ellen.
De a sötétség mindig ott ólálkodik a közelben.
Néha az igaz szerelem legnagyobb gátját saját magadban kell keresned.

Saját véleményem:
Kislányként mindannyian álmodozunk az első, mindent elsöprő szerelemről, a fehér paripán érkező hercegről, az általa hozott boldogságról, pillangókról és a rózsaszín ködről, mely egészen a míg meg nem halunkig tart. Ez mind szép és jó lenne, ha A. Meredith Walters egy tündérmeséről írna, nem pedig a való életről. És mint tudjuk, az élet olykor fájdalmas, sötét. Ettől eltekintve, nem gondoltam, hogy ez a történet ennyire kemény lesz. Persze a megkapó, komor hangulatú borító szürkés árnyalataiból, a fiúba kapaszkodó lányból - aki úgy markolja a srácot, mintha az életéért küzdene -, valamint a frappáns fülszövegből sejtettem, hogy nem vattacukor felhőben fogok úszkálni, de Clay és az ő titka megdöbbentett.
Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon megosztó könyvvel állunk szembe. Sokan fogják szeretni, és talán még többen gyűlölni. Lesz, aki legszívesebben falhoz vágná, és lesz olyan, akit bármennyire is dühít, nem fogja tudni letenni. Így vagy úgy, de senkit nem hagy majd hidegen. Ám ne szaladjunk ennyire előre.

„Valami tényleg gyönyörű volt köztünk néhány boldog hónapon át. Valami őrülten szép.
Vagy csak simán őrült.”

Kezdetben egy vicces, szórakoztató, kissé klisés (új, titokzatos fiú & átlagos lány), de mindenképpen szerethető felvezetéssel indít az írónő, ahol többek között megismerjük Maggie-t és az ő unalmas, ámde annál tökéletesebb életét, idilli családdal és gyerekkori barátokkal. 
Maggie alapjáraton egy egyszerű lány, aki beleolvad a tömegbe. Átlagosan öltözködik - sőt, nem is nagyon igyekszik hangsúlyozni a nőiességét -, tagja az iskolai távfutó csapatnak, barátaival sülve-főve együtt lóg, és egyáltalán nem lohol a fiúk után... egészen addig, míg szó szerint bele nem fut Claybe, a jóképű, de annál borzalmasabb modorú új srácba.
Clay vonzó külseje és titokzatos viselkedése felkelti a lány érdeklődését, aki elhatározza, hogy kerüljön bármibe, barátságot köt vele és kideríti, miért olyan a fiú, amilyen. Teszi ezt sziporkázó, szarkasztikus humorával és gondolataival fűszerezve, mely által nemegyszer csal mosolyt az olvasó arcára.  
Ismerkedésük izgalmat és életet visz Maggie monotonná vált napjaiba. Nem beszélve a spontaneitásról. Csakhogy miközben egyre inkább összegabalyodnak és kezdik megismerni egymást, úgy folynak ki a színek történetükből, és válik minden vagy feketévé vagy fehérré.
Clay fájdalmas és sötét múltja, valamint komoly mentális betegsége egyre jobban átveszi az uralmat az idill felett. Míg egyik percben a mennyben járnak, addig a következőben a poklok poklát élik át.

"A legtökéletesebb emlékeket a legfájdalmasabb elfeledni."
 
Miután fény derült Clay szélsőséges hangulatváltozásainak okára, úgy éreztem magam, mint akit nyakon öntöttek egy vödörnyi jéghideg vízzel. Rettentő kemény témába tenyerelt az írónő.
Clay önmagában egy irtó aranyos, érzelmes srác. Az a típus, akit szívesen ölelgetnél, meghódítanál és soha el nem eresztenéd. De bizonyos események, illetve a betegsége következményeként, ha nem szedi a gyógyszerét - márpedig nem hajlandó, mivel az fásultságot okoz -,  kiszámíthatatlanná, indulatossá, sőt agresszívvé válik. Pedzegeti a határokat, majd önmagát sanyargatva vezekel.
Kezdetben, Maggie-hez hasonlóan még én is elnéztem a srác hülye húzásait, és inkább sajnáltam, mint haragudtam rá. Aztán ahogy telt az idő, és kettejük kapcsolata másból sem állt csak az állandó veszekedésből, egyre nehezebben viseltem. Szerettem volna Clayt felképelni, és a szemébe ordítani, hogy nem takarózhat állandóan a bajával. Arról nem is beszélve, hogy végtelenül dühített a szemét viselkedése, gyakorlatilag földbe tiporta a lányt.
De néha Maggie-t is szívesen megráztam volna, hogy emberelje már meg magát, és álljon végre a sarkára, ne dőljön be a huszadik sajnálomnak, mert úgyis lesz huszonegyedik és századik is. Ugyanakkor, be kell látnom, Clay minden alkalommal olyan jól manipulálta a lányt, és vele együtt engem is, hogy végül mégis megsajnáltam és a szívem szakadt meg érte. Emellett pedig legmélyebb tiszteletem Maggie-nek a helytállásáért, végtelenül tisztelem és becsülöm emiatt. Kevés ember lett volna képes arra, hogy a történtek fényében kiálljon a srácért, és pátyolgassa. Erején felül teljesített, még akkor is, ha közben ő maga is tönkre ment.
Szerencsére azonban a sors (és A. Meredith Walters) adott neki két fantasztikus barátot, Rachel és Daniel személyében, akik folyamatosan pátyolgatták, felkarolták és megpróbálták a helyes irányba terelgetni. Jóban-rosszban kitartottak mellette. És ez oda-vissza működött. Bármelyiküknek kellett segítség, a másik kettőre tuti biztos számíthatott. Nem mellesleg irtó aranyos volt Rachel és Daniel szerelmi huzavonája. Imádtam őket. A regény egyik legnagyobb gyöngyszemei!
Mindezek fényében rengeteget tipródtam a pontozáson. Sokszor csapkodtam a fejemet, és szerettem volna a falhoz vágni a könyvet, érzelmileg mégis mélyen érintett. Értettem, miért viselkedtek úgy a szereplők ahogy, bár elfogadni nem mindig sikerült. Ráadásul nem egy logikai baki is volt benne. Egyik oldalon például még arról beszélnek, hogy eltört Clay ujja, vagy össze kell varrni ezt-azt, majd pár mondattal később ennek már semmi látszatja. Sőt olyan is előfordult, hogy Maggie éppen hazafelé tartott utolsó órájáról, amikor elkapták a barátai, és a beszélgetés végére már csak két óra közti szünet lett az egészből. Ezek tekintetében, minden összeadva, kivonva, nyugodt szívvel mondtam volna, hogy négy pont. Aztán jött a finálé, ami egyesen falhoz vágott. Fájt. Nagyon. Kihasította a lelkemet. És most itt állok és úgy érzem, 5 pontot adnék, de racionálisan gondolkodva meg tudom, hogy nem érdemel annyit... De azt hiszem, a szívem és az eszem között félúton megállapodok. 
Ha tehát szeretitek a megosztó, kemény témákat boncolgató, fájdalmas, csodálatos, szívszorító, fülledt hangulatú történeteket, akkor semmiképp se hagyjátok ki.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Rachel, Daniel, Maggie és Clay (amilyen bolond vagyok)
Kedvenc jelenet: fürdés a tóban, és Maggiék barátsága
Negatívum: bál, és a sok logikai baki
Borító: 5/5




Hangulatteremtő zene


A mára már ismerőssé váló turnés poszt-ráadások helyett ezúttal rendhagyó extrával készültünk. Minden állomáson 3-3 olyan zeneszámot ajánlunk figyelmetekbe, amelyek szerintünk megragadják a regény egészének vagy egy-egy jelenetének hangulatát. Az utolsó bejegyzés közreadását követően pedig valamennyi dalt megtaláljátok majd egy playlistre gyűjtve a klub honlapján, hogy akár olvasás közben is hallgathassátok a válogatást.










Nyereményjáték


Mert az első szerelem a legnagyobb...
Nem minden esetben persze, de lévén van bennük valami utánozhatatlanul megkapó, nagyon kedvelt téma a tűzön-vízen át kitartó első nagy szerelem. A regényekben… és a mozivásznon is. Mostani játékunkban ez utóbbiakat szeretnénk kicsit feleleveníteni. Ahhoz, hogy a Könyvmolyképző Kiadó által felajánlott három könyv egyikét megnyerhessétek, ki kell találnotok, hogy mely filmből származó jelenetet idéz fel a bejegyzésekben közreadott fénykép. Tehát: kilenc turné állomás, kilenc filmcím, kilencszeres esély a nyereményre.
(Figyelem! A Rafflecopter doboz megfelelő sorába írjátok be a megfejtést. A kiadó csak Magyarország területén belül postáz! Ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol az értesítő emailre, automatikusan újra sorsolunk.)






Nézzetek be a többi állomásra is

10/14 Angelika blogja
10/16 Kristina blogja
10/18 Deszy könyvajánlója
10/20 Kelly & Lupi olvas
10/22 Könyvszeretet
10/24 Nem harap a (blog)
10/26 Dreamworld
10/28 CBooks
10/30 Media Addict

Calderon, avagy egy nem mindennapi férfihoz blogturné dukál

$
0
0


A Blogturné Klub ezúttal egy minden szempontból rendhagyó turnéval jelentkezik! Hogy miért lesz rendhagyó? Nos, először is nem egy, hanem rögtön két könyvvel foglalkozunk majd október 25-től nyolc állomáson át: On Sai két Calderon kötetével. De ez még nem volt elég nekünk, úgyhogy még néhány dologban más lesz ez a turné, mint amihez eddig szoktatok. Az egyes állomásokon ezúttal az extrákon kívül nem értékelést olvashattok, hanem válaszokat olyan kérdésekre, amelyeket egymásnak tettünk fel a könyvekkel kapcsolatban. És mivel a történetben fontos szerep jut a teakultúrának, minden állomáson ajánlunk nektek egy-egy finom teát is.
Viszont nem szeretnénk teljesen értékelés nélkül sem hagyni Titeket, ezért a turné első napján beharangozó posztot olvashattok, amelyben a korábban írt értékeléseink egy-egy részletét és linkjét találjátok meg.
És még egy dolog miatt lesz különleges a turné: On Sai volt olyan kedves és felajánlotta nekünk a segítségét, így a turné során nem csak vele, de néhány karakterével is olvashattok interjút.
Tehát izgalmas turnénak nézünk elébe, de azért a jól megszokott dolgok sem maradnak el! Ezúttal is lesz nyereményjáték, amelynek keretében egy példányt nyerhettek a két könyvből! Ne feledjétek: hullajelölt kerestetik és felségáruláshoz bricsesz dukál!


On Sai: Calderon, avagy hullajelölt kerestetik

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789632459851
Oldalszám: 288 oldal
Értékelésem: ide kattintva elérhetitek
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Calderon kapitány nem mindennapi férfi. Egy jóképű, ifjú főnemes, aki eldobta a rangját egy lányért. Csakhogy a lány meghalt, így Calderon öngyilkos akar lenni. Úriember nem temetkezik hitelbe. Calderon másodkapitányi állást szeretne egy űrhajón, hogy egy kényelmes urnára gyűjtsön, de döbbenetére a kapitányi munkakört kapja meg. Vajon miért sóz rá a Flotta egy hatalmas űrcirkálót, amit nem tud vezetni? Milyen Játszma folyik körülötte? Mit kavarnak a nemesek a háttérben? És mit kezdjen Tainával, a csinos japán kadétlánnyal, akiből árad a narancsillat? És aki a parfüm per légköbméter arányt is képes kivizsgálásra felterjeszteni? Taina szamuráj családok leszármazottja, és ugyanúgy űzi a Játékot, vagyis más manipulálását, mint Calderon. Bármit megtenne, hogy az űrben maradhasson, hiszen odahaza nagyapja már férjet keres számára. A lány útmutatást kér az Ősanyáktól, de a jóskövek veszélyre és halálra figyelmeztetik. Mire rájönnek, mi folyik a háttérben, csak önmagukra számíthatnak, és a kettejük között kialakult érzékeny kötelékre. Vajon elég jó játékosok, hogy szavak nélkül is megértsék egymást? És Taina elég ügyes ahhoz, hogy a kapitányt rávegye a túlélésre?



On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633734643
Oldalszám: 512 oldal
Értékelésem: Még várat magára, előbb be kell szereznem. :)
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Calderon kapitány élete pokol: a sajtó árulónak hiszi, a nemesi körök megvetik, ráadásul még az űrhajón is próbára teszi türelmét a nőkből álló legénység. Calderon el akar jutni a hadgyakorlatra, nehogy merényletet kövessenek el a császár ellen, de áldásos tevékenységének hála a Ferrero Ház a bukás szélén táncol.
Ami a legbosszantóbb, Taina körül is felbukkan egy jóképű, szőke szamuráj.
Calderon kénytelen cselekedni, bár nem épp úgy, ahogy mások várják…
Taina élete is kemény. A nagyapja férjjelölteket válogat, ám a lány megsejti, hogy a szamurájokat nem a keze érdekli, hanem egy érthetetlen politikai játszma.
Kicsoda ő? Miért irtották ki a család Tivesgei-ágát?
Barátja vagy gyilkosa a szamuráj, aki a nyomában jár?
Taina csak két dolgot szeretne: nyugalmat és Calderont.
A fiatal főnemes és a makacs japán lány összefog a Birodalom megmentéséért. Azonban most Sexert báró az ellenség, aki mindenkinél ügyesebben űzi a Játékot.
Vajon sikerül megvédeni a császárt a merénylőktől? És önmagukat a császártól?
De legfőképpen, ki kerül ki győztesen abból a harcból, ahol a szerelmi ötszög tagjai rajtuk kívül egy nemes hölgy, egy szamuráj és egy élő kard?A Calderon, avagy hullajelölt kerestetik várva várt folytatása.




Kérdések


Fummie-tól egy nagyon jó kis kérdést kaptam, azokkal a kikötésekkel, hogy 1) "pozíció alatt semmi szexuális dologra nem kell gondolni", 2) "nem válaszolhatod azt, hogy Calderon alatt szolgálnál legszívesebben - bár mindenki azt a helyet töltené be -", 3) és felette sem. Nos, ennek fényében, íme a kérdés... és a válasz.


Ha a Wellstonon szolgálhatnál, milyen pozíciót töltenél be szívesen?
Nos, erre a kérdésre kapásból legalább három válasszal tudtam volna szolgálni, de... Nem, ne gondoljatok semmi rosszra. Ennek a de-nek abszolút semmi köze Fummie kikötéseihez, egyszerűen csak úgy éreztem, egy ilyen fontos dolog, gondos mérlegelést igényel. *bekapcsolja a glóriáját*
Tehát. Hosszas gondolkodást követően végül három posztot is találtam magamnak, amit szívesen kipróbálnék a Wellstonon. Az első egy stylist pozíció lenne Calderon szolgálatában, hisz esetében (is) rettentően fontos a megjelenés. Attól még, hogy néhanapján terroristák lepik el az űrhajót, vagy belekeverednek egy-két csatába, számít a megjelenés. Elvégre is ott az a rengeteg festmény meg fotó az újságokban, (tan)könyvekben, múzeumokban és egyéb helyeken, amik egy-egy harcjelenetet örökítenek meg az utókor számára. Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy a jövő generációjának elméjében milyen ruhában tündökölve jelenik meg drága kapitányunk.
Második állásként örömmel lennék Calderon kardvivője, amennyiben megengedi, hogy hozzáérjek. Ha nem, úgy a bordó, aranyszegélyű selyempárnát, és egy fehér kendőt cipelnék utána. Előbbit arra az esetre, ha mégis meggondolná magát és letenné pihenni fegyverét. Utóbbit pedig a különféle testnedvek, úgy mint vér, nyál, eltávolítására.
Végül, de nem utolsósorban: a legcélszerűbb egy kadétpozíció lenne (főleg hétvégén, Calderon társaságában). Így az alapoktól kezdve tanulhatnék meg mindent - ami nem árt, ugyanis egy kicsit hadilábon állok az űrhajókkal és a tisztségekkel.


Milyen teát ajánlanál az olvasáshoz?
Őszintén szólva nem vagyok az a nagy teázó, de alapvetően az édes, gyümölcsös teákat preferálom jobban, úgy, mint barackos, erdei vegyes, málna, cseresznye vagy áfonya. De ha csak egyet mondhatok, akkor a cseresznyét választom, ami némiképp a japán kultúrára emlékeztet.





Kardszertartás


A kardszertartás legalapvetőbb tudnivalója, hogy mindig a fegyver választja a harcost, és nem fordítva. Emellett nagyon óvatosan kell bánni vele. Elég egy rossz mozdulat és a harcos átszúrhatja a combját vagy egyéb testrészét. Ám, hogy az ilyen jellegű baleseteket elkerüljék, a fegyverkovácsok száz évvel ezelőtt hőérzékelőkkel látták el a kardokat. 

"Úgy mondják, a szertartás közben a kardot nem a test, hanem a lélek nyitja ki."

A kard és a harcos első egyesülése veszélyes, van, aki nem tudja uralni fegyverét. Továbbá az első egyesülésnek minden alkalommal öléssel kell végződnie. Ha a harcos megölte a bikát vagy bármilyen másik állatot, akkor beindul a levezető rituálé az imával és a kard megtörlésével.

A kardszertartások minden alkalommal önhipnózishoz kötődnek, melynek az első lépése a helyes póz felvétele. Ilyenkor a harcos mezítelen talppal és felsőtesttel leül törökülésbe, lehunyja a szemét, ezáltal kirekesztve a külvilágot, majd felfelé fordított bal tenyerét a térdére helyezi, míg a jobb kezében, vízszintesen, a másik felé tartva fogja a kardmarkolatot.
Második lépésként jön a koncentráció - Calderon például a vívócsarnokra gondolt, a mozdulatokra: szúrásra, hárításra és visszalépésre - és a némán suttogott rituális szavak: harc, halál, hősiesség. Ezek a mondatok, imák megnyugtatják a harcost, lecsendesítik a testet.

"Calderon a falevelek árnyékaira összpontosított, a hajladozásra és az érzésre, ahogy kecsesen eltáncol a mester kardja elől. Szisszent a penge, ahogy előcsusszant, pontosan a bal tenyerére érkezve. Nem vette észre, hogy megnyomta a gombot. Minden lebegő volt, csak az emlékek maradtak, a mozdulatok. A pillanatok, ahogy gyerekkorában az edzőterem padlóján megül a fény, és benne úsznak a porszemcsék. Csak lebegnek, libegnek..."

Ha a kardszertartás felcsigázta az érdeklődéseteket, akkor még többet olvashattok róla a könyvekben. :)




Trailer


Másfél évvel ezelőtt készítettem egy trailert a Calderonhoz, amit gondoltam, most megosztok veletek. A videó minősége - finoman szólva - nem a legjobb, nézzétek el nekem. :)






Nyereményjáték


Ezúttal nem szerettük volna nagyon megnehezíteni a dolgotokat, ezért csak egy egyszerű játékra invitálunk titeket. Calderon nagyon sokszor szavak mögé rejti a valós céljait és bravúrosan bújtatja mögöttük a manipulációit. Mi természetesen nem vagyunk olyan ravaszak, mint ő. Tizenkét nevet azért mi is elrejtettünk, nektek nincs is más dolgotok, mint megtalálni a tizenkét Calderon szereplőt a betűhalmazban, majd ezeket beírni a Rafflecopter doboz soraiba.
Plusz pontot szerezhettek On Sai, a Blogturné Klub, valamint a résztvevő blogok Facebook oldalainak lájkolásával is.
Mielőtt azonban ezt megtennétek, még egy információra szükségünk van tőletek. Ha ügyesek vagytok, megnyerhetitek a sorozat első vagy második részét. Mivel azonban két nyertest sorsolunk, egy-egy kötetet, tudnunk kell, az első vagy a második részt szeretnétek-e megnyerni. Írjátok meg nekünk! A jó hír, hogy már ezért is kaptok egy pontot a nyereményjátékban!
Már akár egy név kitalálásával is nyerhettek, de minél többet kitaláltok, annál nagyobb esélyetek van a győzelemre! Viszont legalább egy név kitalálása kötelező!
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz. Illetve ha 72 órán belül nem válaszoltok az e-mailre, automatikusan új nyertest sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

10/25 Beharangozó a közös blogon
10/26 Deszy könyvajánlója
10/27 Kristina blogja
10/28 Bibliotheca Fummie
10/29 Dreamworld
10/30 Roni olvas
10/31 Insane Life
11/01 Media Addict
Viewing all 1171 articles
Browse latest View live