Quantcast
Channel: Dreamworld
Viewing all 1177 articles
Browse latest View live

Ikonok - extra

$
0
0


A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Margaret Stohl Ikonok című regénye, az Ikonok sorozat első része. Ennek örömére a Blogturné Klub négy bloggere bemutatja az Ikon Gyermekek izgalmas történetét, melyben kiderül, hogy az érzések meggyengítenek vagy megerősítenek-e bennünket.

2015. január 29-től egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Margaret Stohl: Ikonok

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633738771
Oldalszám: 408 oldal
Fordító: Mátics Róbert

Fülszöveg:
Minden megváltozott A Napon. Azon A Napon, amikor az Ikon megjelent Los Angelesben. Azon a napon, amikor az áram megszűnt. Azon a napon, amikor Dol családja holtan esett össze. Azon a napon, amikor a Föld elveszített egy háborút, amelyről azt sem tudta, hogy már vívja.
Azóta Dol egyszerű életet élt vidéken túlélőtársával, Roval együtt, biztonságban az Ikon árnyékától és rémisztő hatalmától. Elrejtőzve az egyetlen igazság elől, amelyet nem kerülhet el.
Ők valamiképpen mások. Ők túlélték. De miért?Amikor a kormány felfedezi a titkukat, arra kényszerítik őket, hogy fogságban csatlakozzanak a bátortalan Timahoz és a karizmatikus Lucashoz. Ikon Gyermekeknek hívják őket, és csak ők négyen vannak az összes ember között a Földön, akikre nem hat az Ikonok ereje. Miközben Roval szeretne törődni és Lucas irányába érzései is kezdenek kialakulni, a múlt és a jövő között őrlődve Dol szíve még soha nem látott módon sebezhetővé vált. Ahogy a feszültség egyre nő, az Ikon Gyermekek felfedezik, hogy az érzéseik, amelyekről mindig azt gondolták, hogy a legnagyobb gyengeségük, talán a legnagyobb erősségük lesz.




Ikonok









Trailer







Nyereményjáték


A történetben fontos szerepet játszanak a latin idézetek. Ezért mostani játékunk során híres latin közmondásokat, könyves idézeteket kell megfejtenetek.
Nincs más dolgotok, mint az adott állomáson található idézetet kitalálni, és magyar megfelelőjét beírni a rafflecopter megfelelő mezőjébe. Fortes fortuna adiuvat!
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz. A nyerteseknek kiértesítést követően 72 órájuk van válaszolni az emailre, azután újabb nyertest sorsolunk.


Basia coquum. 




Nézzetek be a többi állomásra is

01/29 Kelly Lupi olvas - Interjú
02/01 Media Addict - Beleolvasó
02/04 Dreamworld - Extra állomás
02/07 Könyvszeretet

10xNégyes az egyenlő A lázadó bemutatójával

$
0
0

Kereken 40 nap múlva láthatjuk a mozivásznon Tris és Négyes történetének folytatását. Szerte a világon Insurgent lázban égnek a rajongók, ami alól én sem vagyok kivétel. Hogy gyorsabban teljen az idő, arra gondoltam, édesítsük meg a várakozást. 

Március 19-ig minden egyes nap hozok valamilyen érdekességet a filmmel/filmekkel, valamint a könyv(ekk)el kapcsolatban. Kulisszák mögötti fotókat, videókat, jelenetképeket, posztereket, előzeteseket, zenéket, "Ismerd meg a színészeket" típusú bejegyzéseket, idézeteket és egyéb érdekességeket. 
Ha semmiről nem akartok lemaradni, akkor érdemes követni a blogot és a facebook oldalt egyaránt, ugyanis lesz olyan, amikor ide kerülnek fel a posztok, míg máskor a facebook oldalra.
Négy napos turnusokban - hogy stílusos legyek - igyekszem hozni egy beharangozó képet, ami előrevetíti a programot. 

Holnaptól kezdve erre számíthattok:



39 nap A lázadóig - Barátságosak terepszemle

$
0
0

Míg A beavatottban a Bátrak csoportját ismerhettük meg jobban, addig A lázadóban a Barátságosak lépnek előre. Egy szerencsés külföldi lányt pedig az a megtiszteltetés ért, hogy ellátogathatott a forgatásra. 
Ha nem is testközelből, de a Professional fangirls oldalnak köszönhetően viszont mi is terepszemlézhetünk egy kicsit a Barátságosaknál.













38 nap A lázadóig - Ismerd meg a szereplőket I.

$
0
0

Octavia Spencer - Johanna

1970. május 25-én látta meg a napvilágot az alabamai fővárosban, Montgomery-ben, hatodik gyerekként. Édesanyja szobalányként dolgozott.
Octavia 1988-ban végzett a Jefferson Davis középiskolában, majd két évig drámát tanult az Auburn Montgomery egyetemen, ahol sikeres tanulmányainak köszönhetően diplomát szerzett. Ezek után részt vett a Hosszú út hazáig c. film forgatásán, melynek főszereplője nem más volt, mint Whoopi Goldberg.
Színészként az 1996-os Ha ölni kell c. John Grisham regénye alapján készült adaptációban debütált, ahol egy nővért alakított olyan színészek mellett, mint Sandra Bullock, Matthew McConaughey, Donald Sutherland, Samuel L. Jackson vagy Ashley Judd (aki A beavatottban Natalie Priort formálja meg).
Karrierje innentől kezdve beindult, rengeteg moziban kapott szerepet. Többek között szerepelt a Csillagszóróban, A bambanőben, a Gagyi mamiban, Pókemberben, Tökös srácban, Doktor szöszi 2-ben, vagy a Beépített szépség második részében, csak hogy néhány ismertebbet említsek. A teljes listát ide kattintva megtaláljátok.
2012-ben megnyerte a legjobb női mellékszereplőnek járó Golden Globe díjat A segítségben nyújtott teljesítményéért. Később ehhez csatlakozott még egy BAFTA, valamint egy Oscar-díj is. 



Naomi Watts - Evelyn

1968. szeptember 28-án az angliai Shoreham-by-Sea-ben született, de anyjával Ausztráliába utazott 1982-ben, apja halála után (édesapja, Peter a Pink Floyd hangmérnöke volt). Nicole Kidmannel tanult színészetet Sydneyben.
Először televíziós reklámokban jelent meg, majd a Home and Away című drámasorozatban 1988-ban, Julie Gibson szerepében. Első kitörése az 1995-ös Tank Girl című filmmel történt, Jet Girlként.
2001-ben Watts főszerepet játszott David Lynch Mulholland Drive – A sötétség útja című filmjében. Alakítását több díjjal is jutalmazták. Naomi szerepeinek minősége és mennyisége nőtt a Mulholland Drive után, és szerepelt az igen népszerű amerikai filmben, A körben (a Kör című japán horror feldolgozása). 2004-ben pedig Oscar-díj jelölést kapott a legjobb színésznő kategóriában, a 21 gramm című filmben való alakításáért.


(forrás: imdb, starity, wikipedia)

37 nap A lázadóig - Poszterek 1.

$
0
0

Mint minden filmhez, úgy A lázadóhoz is rengeteg poszter készült, amiket a napokban szépen sorra veszünk. A legelsők közé tartozott a szereplőkről készült szilánkosodó fajta, így ma őket hoztam. És velük kapcsolatban hamarosan lesz egy meglepim is, ha sikerül összehozni. :)

A tovább mögött találjátok a képeket...












Nagyobb méret eléréséért kattintsatok a képre, vagy ha még nagyobbat szeretnének, mentsétek le. Az eredeti méretük 1280x1897 képpont. :)

36 nap A lázadóig - Jelenetfotók I.

$
0
0

Rengeteg jelenetfotó látott napvilágot, amiket igyekszem egytől-egyig hozni. Íme az első tíz a teljesség igénye nélkül (nagyobb méret eléréséért kattintsatok a képre, vagy mentsétek le őket):









 

Jeney Zoltán - Rév Fülöp és Nyár Lőrinc

$
0
0

A Blogturné Klub február 11-e és 15-e között három állomásos turnéra indul, méghozzá egy nagyon fontos küldetéssel: végére kell járnunk, hová tűnt az éltető víz a Tóból.
Rév Fülöppel és Nyár Lőrinccel az oldalunkon biztosan nem fogunk unatkozni, és olyan kalandokat élhetünk át, amelyeket soha nem felejtünk majd el.
És ha ügyesek vagytok a nyereményjátékunkban, Ti is elmerülhettek a kalandban, hiszen megnyerhetitek a regény egyik példányát!


Jeney Zoltán: Rév Fülöp és Nyár Lőrinc

Kiadó: Kolibri
ISBN: 9786155234996
Oldalszám: 232 oldal
Illusztrálta: Haránt Artúr, Fórizs Gergely
Tetszett? Vidd haza!

Fülszöveg:
Vészesen apad a Tó. De vajon miért? Rév Fülöp, a lovaglegény a litéri sárkány hátára pattan, hogy kiderítse az okát. A nyomok Nagylapály birodalmába vezetnek, ahol találkozunk Nyár Lőrinccel, Zivatarzug lovagjaival, Hötödik Hőbörödött királlyal és a világ legpimaszabb leányzójával, akire nem lehet haragudni.
Kiderül, mi van a Mély Kút mélyén, és az is, hogy miért nincs tó, ha van…

Saját véleményem:
Balatónia lakossága békében éli mindennapjait. Nem fenyegeti őket harc, háború vagy viszály. Idilljüket mindössze a nyugalmazott király, Csobánc éves tűzvédelmi terepgyakorlata bolygatja fel, melyen mindenkinek kötelező részt vennie.
Ám a mostani gyakorlat kissé balul sül el, minek következtében majdnem porrá ég a vár. Szerencsére azonban Rév Fülöp és a Litériai - tűzfóbiás - sárkány idejében cselekszik.
Az uralkodói család hálája jeléül nagy lakomát rendez tiszteletükre, csakhogy a vacsora új fordulatot vesz, amikor az Udvari Fővízállásjelentő, türelmetlenül, meg nem várva a király beszédének végét, beront, hogy közölje: a Tó vészesen apad.
Fülöp, sárkánybarátjával elvállalja, hogy kideríti ennek a szörnyűségnek az okát, s azon nyomban útnak is indulnak, de nem sokkal később, a kőtengerrel borított tavon való átkelés közben elszakadnak egymástól, így a fiú egyedül kénytelen nekivágni a kalandnak. Útja során megismerkedik egy testvérpárral, kikkel temérdek bajba bonyolódnak, s még annál is több titkot fedeznek fel.

Arra a kérdésre, hogyan került a kezembe elsőre egy sorozat harmadik része, igazán egyszerű a válasz: sárkány. Imádom őket! Bármilyen formában és mennyiségben jöhetnek, soha nem unok rájuk. Az irántuk érzett szerelmem egészen hátulgombolós koromig nyúlik vissza; sok kislánnyal ellentétben én ugyanis nem a szőke hercegeknek drukkoltam, hanem mindig a sárkányoknak. (Fránya Targaryen vér)
A sárkánymániám gyakorlatilag azóta sem ismer határokat, így amikor megláttam a borítót, és a fülszövegben lévő "Litériai sárkány" szót, menthetetlenül elvesztem. Litériai barátunkban pedig abszolút nem kellett csalódnom, ő egy kissé sete-suta tünemény, imádom! Ráadásul azt is megtudtam, hogy az előző részekben is benne volt, úgyhogy, ha másért nem, már ezért muszáj beszereznem a többi kötetet. De az igazság az, hogy nem ő az egyetlen oka annak, hogy a kívánságlistám plusz két fővel gyarapodott; elmesélem, miért...
Amikor kézhez kaptam a könyvet, nem győztem csodálni. Meseszép kívül-belül! A borító részletes kidolgozása, a gyönyörű illusztrációk, az ajándék-, valamint a beépített könyvjelző mind-mind hozzáadott az élményhez. És, hogy miért térek ki erre, mikor a tartalom a lényeg? Azért, mert a borító egyszerre keltett bennem olyan érzést, mintha egy középkori, díszes kódexet tartanék a kezemben, és idézte fel a régi mesekönyvek igényességét, stílusát. A nosztalgia mellett pedig vizuálisan is megadta az alaphangulatot ehhez a középkori világhoz. (Említettem már, hogy a középkor és a lovagok a másik nagy szenvedélyem?)

A Rév Fülöp és Nyár Lőrinc tipikusan az a meseregény, amit korra és nemre való tekintet nélkül mindenkinek szívből ajánlok. A család apraja-nagyja találhat benne olyan dolgot, mely leköti, megérinti és rabul ejti.
Gyerekek számára adott a kaland, kiegészítve vicces szituációkkal, poénokkal. Könnyen azonosulhatnak a merész, bátor, furfangos, mégis esendő fiatal szereplőkkel: Fülöppel, Lőrivel (bocsi, Lőrinc, de nekem már Lőri maradsz), vagy Zsanával. A felnőttek pedig élvezhetik a szerző által beleszőtt szójátékokat, régies szóhasználatot, hangvételt, hisz Jeney Zoltán élt a magyar nyelv szépségével, és bátran mert játszani is vele. Bevallom, ezidáig nem találkoztam hasonló könyvvel, de nagyon élveztem, számomra ez jelentette a sztori egyik báját a sok közül.
Továbbá tetszett, hogy a könyv első fejezete viccesen vezetett be Fülöpék világába. Nem akart nagyot ütni, helyette kinyújtotta felém a kezét, és hagyta hogy megszorítsam azt, majd szép fokozatosan magával húzott, és huss, mire feleszméltem, már Balatóniában jártam.
A kifejezetten laza és humoros kezdés után, túljutva az első döbbeneteken (tűzfóbiás sárkány? tűzvédelmi gyakorlat, amiről mindenki azt hiszi igazi, pedig tudják, hogy nem?), megérkezett a főkonfliktus, mely köré tulajdonképpen ez az egész épült: a Tó apadása. Fülöp és a Litériai azzal a céllal indult küldetésükre, hogy kiderítsék, mi történt.
Közös útjuk azonban hamar ketté vált (igen, itt sárkányrajongó énem majdnem zokogásban tört ki), amikor a Litériai elsodródott, mi meg Fülöp oldalán maradtunk, akinek ezt követően számtalan nehézséggel kellett megküzdenie. Bandukolása közben népmesei vonásoknak megfelelően újabb és újabb próbatételek követték egymást életében. Hol galibába keveredett, hol csatlakozott hozzá egy másik karakter, hol pedig újabb rejtélyekkel találkozott, melyek egyszerre adtak hozzá az alapkonfliktushoz, és ágaztak szét.
Ez a fajta láncszerűség meg-megtörte a történetet, frissítőleg hatott rá. Ha csak rövid időre is, de kiragadta az olvasót a mostból, adott egy új élményt. Az új szereplőkkel érkező kis mesék pedig kifejezetten érdekfeszítőnek bizonyultak, amolyan történet a történetben jelleggel.
Ami érdekes még, hogy meséhez képest jobban felépített, mint az átlag, szövevényesebb, ráadásul a háttérvilág is rettentően kiforrott. Érződött rajta, hogy a szerző nagy hangsúlyt fektetett rá, gondosan kialakította a történelmét, a szabályokat és minden egyebet. Részletekbe menően helyén vannak a dolgok. Egy 9-10 éves gyerek nyilván nem ezt fogja nézni, neki ebből az élmény és a hangulat marad meg, de az nagyon.
Összességében tehát én nagyon szerettem ennek a kis lovalegénynek a kalandját. Minden megvolt benne, ami kellett: rengeteg humor, bonyodalom, titkok, izgalmas szituációk, nyomozás, összecsapás, szerethető karakterek egyedi jellemmel. Az is nyugodtan olvashatja, aki hozzám hasonlóan kihagyta az első két részt. Önmagában is tökéletesen érthető, főként úgy, hogy az elején van egy kis összefoglaló az alapinfókkal. Ami pedig engem illet: várom a folytatást, merthogy így nem lehet vége! Ugye? Kérek még Fülöpöt, Zsanát, Lőrit és Litériait.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Fülöp, Litériai sárkány, Lőri, Zsana, Hatodik Hőbörödött
Kedvenc jelenet: Fülöp és Hőbörödött "futkározása" az udvarban, és a náthás sárkány
Negatívum: -
Borító: 5/5*




Sárkányok a mesékben


A sárkányok mítoszai évszázadok óta foglalkoztatják az emberiséget. Számtalan legenda kering róluk. Írók, filmesek egyaránt előszeretettel alkalmazzák őket, más és más tulajdonságokkal felruházva. A Rév Fülöp és Nyár Lőrincben is felbukkan egy, a szerethető fajtából (de hát létezik olyan, amelyiket nem lehet imádni?), ennek apropójából pedig összegyűjtöttem nektek, milyen mesékben találkozhattok velük.


Magyar népmesék

A sárkányok a magyar mesékben is jellegzetes szereplők, csakúgy, mint más népek mesevilágában. Különböző egyedi sajátosságaikon túlmenően számos közös vonással rendelkeznek.
A népmesék sárkányai általában sötét erdőben, barlangokban vagy a föld alatt élnek. Gyakran laknak arany-, ezüst- vagy gyémántvárban; kastélyaik nemritkán kacsalábon forognak.

Néhány példa:
  • Benedek Elek: A kék liliom és más mesék
  • Csukás István: A Hétfejű (Tűzokádó) Sárkány
  • Csukás István: Süsü, a sárkány
  • Fedina Lidia: Akiről a mesék szólnak
  • Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese



Így neveld a sárkányodat



Shrek



Mulán

 

Bűvös kard



Süsü, a sárkány






Nyereményjáték


Jeney Zoltán úgy tűnik, szerelmes a Nagy Tóba, és imád játszani a nevekkel meg a nyelvvel. A Rév Fülöpben éppen ezért emberszereplők, állatok, növények, ételek és foglalkozások is ismerős földrajzi neveket vettek fel. 
Mi ezek közül most hármat választottunk ki. Nincs is más feladatotok, mint az egyes állomásokon található kis leírások alapján kitalálni, milyen földrajzi név lett névadó a Rév Fülöp sorozatban.


"Egyike a Balaton-felvidéki tanúhegyeknek, lapos tetejéről könnyen felismerhető."






Nézzetek be a többi állomásra is

02/11 MFKata gondolatai - Interjú Haránt Artúrral
02/13 Dreamworld - Sárkányok a mesékben
02/15 Deszy könyvajánlója

Brigid Kemmerer - Spark

$
0
0

A kanóc meggyulladt... Gabriel Merrick pedig szó szerint a tűzzel játszik az Elementálok-sorozat második kötetében. A forróság nem csak a tűzet jelenti Gabriel számára, hanem félénk padtársa, a titkokkal teli Layne is.

Ne állj ellen a csábításnak, engedd, hogy megismertessük veled Gabrielt, a második Merrick-fivért a Szikra blogturnén! Ha rád mosolyog a szerencse, megnyerheted a Könyvmolyképző kiadó által felajánlott három nyereménykönyv egyikét is!


Brigid Kemmerer: Spark - Szikra

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633991855
Oldalszám: 472 oldal
Fordító: Vallató Péter
Tetszett? Vidd haza!

Fülszöveg:
Gabriel Merrick a tűzzel játszik. Szó szerint.
Néha még uralja is. Máskor viszont képtelen rá.
Gabrielnek mindig ott voltak a testvérei, különösen az ikerbátyja, Nick. Amikor viszont egy gyújtogató hoz káoszt a városukra, minden jel Gabrielre mutat. Csak épp nem ő gyújtogat.
Ráadásul mintha senki sem hinne neki. Kivéve Layne-t, a félénk, kitűnő tanuló tizedikest, aki magas nyakú garbóban és farmerben jár – és teljesen feldúlja Gabriel érzelmeit. Layne nagyon jól megérti, milyen az, ha családi problémákkal küzd az ember, és érti a titkokat is. Neki is van jó néhány.
Gabriel nem engedheti meg, hogy Layne rájöjjön, milyenek is a testvérei, a képességeik, és milyen veszélyek leselkednek rájuk. Van azonban néhány olyan kockázat, amit nem hajlandó vállalni.

Saját véleményem:
Annak idején, a Storm értékelésemben Gabrielt emeltem ki, mint kedvenc karaktert. Egészen pontosan ezt írtam róla: "Az én kedvencem egyértelműen a lobbanékony, tűz elemmel bíró Gabriel lett. Az ő személyisége, karizmája egészen egyszerűen lehengerlő (...)". Ennek ellenére sokat lamentáltam azon, hogy folytassam-e a sorozatot, mert bár a hibái ellenére tetszett a könyv, hosszútávon mégsem hagyott bennem annyira mély nyomot, hogy mindenáron olvasni akarjam a Merrick tesók történetének folytatását. Most viszont rettentően örülök, hogy megadtam neki az esélyt, hisz felülmúlta minden képzeletemet! És annak is örülök, hogy nem Gabrielé lett a kezdőkötet. Mégpedig azért, mert a Storm során bőven jutott időm megérteni, kitapasztalni, hogy Brigid Kemmerer a természetfelettit csak mellékes elemként alkalmazza. Ehelyett sokkal hangsúlyosabbak nála a különféle emberi érzelmek, -kapcsolatok, illetve azok alakulása, és ehhez jön extraként az elementál lét, valamint annak minden velejárója, nem pedig fordítva.
Ami a Szikrát illeti... kezdetben elképzelésem sem volt, miként folytatódhat a sztori Gabriel főszereplésével úgy, hogy jóformán Becca és Chris része sem lett lezárva, nem is beszélve a Becca apja jelentette csavarról.
Nos, a válasz igen egyszerű: ahogyan az elementálság meghúzódik a háttérben, úgy az Őrzőkkel való konfliktusuk is szépen lassan alakulgat, és minden egyes kötet hozzátesz valami apróságot a várható nagy fináléhoz (legalábbis bízom benne, hogy az valamivel látványosabb lesz, mint az eddigi fantasy rész). Ez a Spark esetében tényleg apróság, jóformán az elején és a végén kerül említésre.

A történet nagyjából ott folytatódik, ahol az előző véget ért. Becca és Chris próbálkoznak a randizással, Huntert mindenki kerüli, Nick gyógyulgat, Michael viszi tovább a vállalkozását, Gabriel pedig újra és újra elemzi magában, mit rontott el akkor, amikor Becca apja elfogta ikertestvérét. Ám nem sokáig nyalogathatják sebeiket, ugyanis az, hogy Becca apja nem iktatta ki őket, egy sor új problémát vet fel. A veszély továbbra is fennáll, és ezért minden eddiginél fontosabb, hogy meghúzzák magukat.
A bökkenő csak az, hogy Gabrielt egyre intenzívebben foglalkoztatja az eleme, és míg a többiek könnyen kapcsolatba léphetnek a sajátjukkal, addig számára a tűzzel való érintkezés nem annyira egyszerű.
Folyamatosan gyűlik benne a feszültség, ami a legrosszabb pillanatban ki is tör belőle, s ennek hála magára haragítja a testvéreit (és mindenki mást a környezetében), nem is kicsit. A vitájuk annyira elfajul, hogy az ikertestvérként hozzá legközelebb álló Nick, kis híján megfojtja. Mindannyian őt okolják, és ez a helyzet a napok múlásával nem, hogy javulna, méginkább romlik. Gabriel végül ott talál menedéket, ahol soha nem gondolta volna: Hunter oldalán.
Kifejezetten érdekes látni, hogy a nagymenő, magabiztos, temperamentumos, szabadszájú fiú miként éli meg a magányt, s hogyan dolgozza fel azt, hogy a családja ennyire kiközösíti.
Gabriel érzései igazán emberire sikeredtek. Teljesen érthető eszmefuttatásokkal rukkol elő, s teszi mindezt úgy, hogy a karaktere nem csap át egy siránkozó, depresszív egyénné. A sérelmei és fájdalmai mellett ugyanúgy ott van benne a tűz és a szenvedély, mint máskor.
Hozzáteszem, vele ellentétben a többiek mérhetetlen haragját mind a mai napig nem tudom mire vélni. Lehet, hogy Gabriel hibázott, de az a szintű utálat, hiszti és vádaskodás, amit a nyakába zúdítanak... Beccát, a barátnőjét, Christ és Nicket olykor szívesen felképeltem volna, rettentően irritáltak. Néha még Michael is, bár ő azért komplexebb eset. A Gabriellel folytatott beszélgetéseit például nagyon szerettem. Jó volt bepillantani a múltjukba, és egy kis szeletét megismerni annak, miért lett olyan a legidősebb Merrick fivér, amilyen.
És ahogyan már említettem, Gabriel a sors furcsa fintoraként Hunter mellett találja meg a vigaszt, megnyugvást és minden egyebet, amire szüksége van. Ahelyett, hogy elítélnék a másikat, segítenek egymásnak megtalálni önmagukat, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy lángoló épületekben kell rohangálniuk és embereket menteniük titokban. (Ami bőven tartogat adrenalin dús pillanatokat)
De persze nem maradhat el a romantika sem, ami egy tizedikes lány, Layne képében érkezik. Gabriel akkor figyel fel rá, amikor a matekzseni megmenti őt egy röpdoga alkalmával.
Layne amúgy egy teljesen átlagos lány, igyekszik beleolvadni a tömegbe, nem visel kirívó ruhákat, nem pasizik, ehelyett a tanulásra és az igencsak bajos családjára koncentrál. Van egy siketnéma öccse, aki hozzá hasonlóan élcelődés tárgya a suliban, egy ügyvéd apja, aki szinte sosincs otthon, és egy olyan anyja, aki elhagyta őket, mivel nem tökéletesek. Emellett reggelente lovagol, és mindent elkövet, hogy szörnyű titkára ne derüljön fény.
Összességében egy igazán szerethető lány, főként azért, mert sok hősnővel ellentétben nincsenek idiótaságai. Nem akar több lenni, mint ami.
Gabriellel együtt nagyon aranyosak, imádtam az ugratásaikat, a felelsz vagy mersz játékukat, mely során fokozatosan megnyíltak egymásnak, továbbá a másikra való hatásukat. Érezhetően működött köztük a kémia. És pluszpont, hogy elérték nálam, hogy egyáltalán ne gondoljak arra, hogy ennek a történetnek természetfeletti elemeket is tartalmaznia kéne. Sőt! Őrzők és mindenféle hülyeségek helyett még többet akartam belőlük. 
Mindent egybevetve, nekem ez a rész ezerszer jobban bejött, mint a Storm. Teljesen magába szippantott. Ráadásul érdekesebb témákat feszegetett: iskolai erőszak, lovaglás, állatok szeretete, sportolók, önkéntes tűzoltósdi, és Layne testvére révén a jelelés. Talán azért is éreztem közelebb magamhoz a Szikrát, mert középsuliban nekem is volt egy siketnéma barátnőm, és Brigid Kemmerer annyira élethűen adta vissza azt, amivel ez jár, vagy ahogyan megnyilvánul, hogy újra felidéződtek bennem az emlékek, egy-egy jelelés, szinte kedvem lett volna mutogatni (igen, barátnőm miatt megtanultam). Úgyhogy én azt mondom, aki szerette az első részt, az mindenképp olvassa el, akit pedig nem annyira fogott meg, az is adjon ennek még egy esélyt. Sokkal pörgősebb, összetettebb, a szereplők is milliószor szerethetőbbek, és nem csak suliból áll a történet. Romantika, izgalom, humor, szenvedély és rengeteg tűz - ez mind a Spark.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Gabriel, Hunter, Layne
Kedvenc jelenet: az összes Gabriel-Layne, illetve a futás utáni Hunter-Gabriel beszélgetés
Negatívum: Chrisék viselkedése
Borító: 5/5




AxelJordan


AxelJordan nem más, mint a Spark borítójának előterében lévő modell, aki nem is annyira modell, mint inkább zenész. Csak és kizárólag két könyv fedlapján találkozhattok vele, melyből az egyik a Spark, a másik pedig a sorozat kiegészítő novellája, a Breathless. Megtalálhatjátok őt facebookon, twitteren, valamint a személyes honlapján.

Végül, de nem utolsósorban, íme néhány fotó róla:








Nyereményjáték


Azt ugye tudjuk, hogy Gabriel Merrick szeret a tűzzel játszani - és a tűz is szívesen játszana vele… Ahol pedig tűz van, ott előbb-utóbb felbukkannak a tűzoltók is, akik nagy szerepet kapnak a Szikrában.

A játék során jól ismert tűzoltókat mutatunk nektek különböző filmekből és sorozatokból, nektek a feladatotok, hogy felismerjétek őket, és megírjátok, mely filmben, vagy sorozatban láttátok őket.A nyeremény a Könyvmolyképző kiadó felajánlásában három példány a regényből! Sajnos csak Magyarországi lakcímmel rendelkező játékosok jelentkezését tudjuk elfogadni.





Nézzetek be a többi állomásra is

02/09 Media Addict - Könyvtrailer
02/12 Insane Life - Tűzoltók
02/15 Dreamworld - AxelJordan
02/18 Bibliotheca Fummie - Idézetek
02/21 Deszy könyvajánlója

Kleinheincz Csilla - Üveghegy

$
0
0

Kleinheincz Csilla egy különleges világba vezette be az Ólomerdő című regényében az olvasókat. Az utazás folytatódik az Üveghegyben, ahol még többet megtudhatunk Emese sorsának alakulásáról. Kövesd te is a három állomásos blogturnét, amelyet ennek az igazán különleges fantasymesének szentelünk! Ráadásul 3 szerencsés meg is nyerheti a regényt, ha helyesen válaszol a lent feltett kérdésekre!


Kleinheincz Csilla: Üveghegy

Kiadó: Gabo SFF
ISBN: 9789636899943
Oldalszám: 384 oldal
Illusztálta: Cserny Timi Pookah

Fülszöveg:
„Elég szörnyű dolgokat művelünk egymással puszta szeretetből.”
A tündér Lóna visszatért, lánya, Emese azonban képtelen megbocsátani neki, hogy egykor elhagyta. Az öntörvényű lány inkább a saját útját keresi a tündérek varázslatos birodalmában, amely fenyegető változások előtt áll. Nincs könnyű dolga, hiszen meg kell tanulnia varázsolni, elfogadni Lónát, és elengedni a múltat.
Emese nem tud lemondani a vágyairól, még ha ezeknek nem is csupán ő fizeti meg az árát. Miután megszegi a tündérek egyik legnagyobb tabuját, kénytelen elszánni magát: az emberi életet választja, vagy Héterdő legendáit és varázslatait? Mindkét világban hosszú útra indul, hogy meglelje a válaszokat, ám döntései meghatározzák a családja és a tündérek sorsát is – de hogy a lány hős lesz-e vagy romboló, azt talán még a végzetnők sem tudják.
Az Ólomerdő hét éve várt folytatása két kisregényt tartalmaz, amelyek újra igazolják, hogy Kleinheincz Csilla sorozata elvárásainkra rácáfoló fantasy, egyúttal nagyon is emberi konfliktusokat bemutató családtörténet a döntések súlyáról.

Saját véleményem:
Az Ólomerdő végén történt váratlan események érezhetően nagy hatással vannak az életben maradt karakterekre.
Lóna, megszabadulva az Özvegy átkától, igyekszik helytállni az emberek-, valamint a tündérek világában egyszerre. Ám hattyútündérként egészen más értékrendekkel bír, s a gondolkodása is nagyban különbözik a halandókétól. Ugyanakkor egy félig tündér-félig ember kislány anyjaként ezek az eltérések még inkább kiéleződnek. Hiába szeretne szerető és felelős szülője lenni Emesének, a dolog közel sem annyira egyszerű... 
S Lónához hasonlóan Emese sem találja a helyét. Nem tudja ki ő, melyik világba tartozik, milyen célt szolgál az élete. Súlyos hibájáról, mely fél karjába került, nem is beszélve.
A lány egyszerre érzi otthon és mégis kívülállónak magát a Rengetegben és az emberi világban egyaránt. Mind a két hely az otthona, és egyik se. Így hát útra kel, hogy válaszokat találjon, csakhogy útja során egyre gyakrabban botlik bele az Ezüstkezű legendájába, és minél több képzeletbeli ajtót nyit ki, annál több megoldásra váró feladat zúdul a nyakába. Fájdalmas titkok, elfeledett történetek, kitörni készülő lázadások...

"De olykor, hogy valóban visszatérhessen valaki, előbb messzire kell mennie – és szörnyeket kell legyőznie, kincseket találnia, hogy amikor újra hazaviszi a lába, az lehessen, aki valóban ő."

Míg az Ólomerdő önmagában egy komplex történet volt, addig ez a kötet két kisregényből áll. Az elsőben Lóna kerül előtérbe, a másodikban pedig Emese. Ám az mind a kettőről elmondható, hogy az akciódús jelenetek helyett, a hangsúly ezúttal a lelki részre kerül. A lányoknak szembe kell nézniük tetteikkel, és azok következményeivel, továbbá meg kell találniuk önmagukat, hogy beteljesíthessék azt, amire hivatottak.

Ami a könyvet illeti, bevallom, kezdetben kicsit megrémültem, mivel tavaly, az ólomerdős interjúban Csilla elárulta, hogy a kedvenc szereplőmet ebben a kötetben sajnos nélkülöznöm kell (és hát Rabonbán híján a Rengeteg olyan, mint szivárvány színek nélkül - legalábbis az én kicsi szívemben). A lehetőségek így hát igencsak leszűkültek, konkrétan két főre, akik közül korábban egyik sem igazán lopta be magát a szívembe. Utólag visszagondolva azonban, hálás vagyok, hogy bepillanthattam a lelkükben zajló harcokba. De nem is húzom tovább az időt, térjünk rá a lényegre:
Az Üveghegy címet viselő kisregény nem sokkal István halála után játszódik. Adél és Emese gyászol, Lóna viszont igyekszik erdője úrnőjeként és anyaként viselkedni. Fejébe veszi, hogy lányát magához költözteti, és kitanítja a tündérlét minden csínjára-bínjára.
Ám mind a ketten erős személyiségek. Emese akaratos kislány, aki nemcsak, hogy haragszik anyjára annak évekkel korábbi eltűnése miatt, de még István halála miatt is őt okolja. Lóna pedig képtelen elviselni az emberi allűröket, zsarnokságot. Ebből kifolyólag, újsütetű kapcsolatuk nem alakul túlságosan zökkenőmentesen.
A cselekmény többé-kevésbé az ő anya-lánya viszonyuk kompromisszumkötéséből áll. Végigkövethetjük milyen engedményeket tesznek, miként próbálnak meg nem idegenekként, hanem rokonokként működni. Nagy szavak helyett apró lépésenként közelítenek egymás felé, már amennyire ez természetükből fakadóan lehetséges.
Számomra például kifejezetten érdekes volt látni, hogy az alapjáraton magányos típusú, magának való Lóna, hogyan próbál emberi értelemben vett anyaként viselkedni, mindazok után, amiket tett. Első perctől érződik rajta, hogy szereti a gyermekét, csak nem tudja, hogyan és milyen formában mutassa ezt ki úgy, hogy a tekintélye is megmaradjon, Emese anyaképének is megfeleljen, és saját egyénisége se csorbuljon.
Rettentően összetett, izgalmas személyiség. Sokszor hibázik, de ha az olvasó odafigyel rá, minden lépése, ha nem is megérthető, de érthető. Én ebben a rövid kisregényben nagyon a szívembe zártam ezt az aranyos, makacs, indulatos nőt. Jót tett a karakterének, hogy bizonyos mértékben ingoványos terepre került. Emese mellett megtapasztalhatta milyen szeretni és féltékenynek lenni. A civakodásaik éppoly' szórakoztatóak voltak, mint azok a pillanatok, amikor tanítgatták a másikat. Imádtam a közös iralás órákat, a gyógynövényismeretet,  és igazán sajnáltam, hogy olyan hamar véget ért ez a kisregény. De még milyen véget! Csilla akkorát csavart az addig nyugis történetszálon, hogy nem győztem a padlóról összekaparni az államat. Mondjuk ki: kisebb sokkot kaptam.

"Elég szörnyű dolgokat művelünk egymással puszta szeretetből."

Miután sikerült többé-kevésbé feldolgozni az előző csattanót, kíváncsian estem neki a Kősárkánynak, melyben néhány év elteltével, Emese vándorévbe kerül. Ez annyit tesz, hogy útra kerekedik, hogy megtalálja valódi önmagát, és rájöjjön, mit szeretne kezdeni az életével, hol képzeli el azt, milyen céljai vannak.
A történet kezdetben két szálon fut - amire a tagolás miatt kicsit nehezen jöttem rá, eleinte csak néztem, hogy most mi van. Az egyiken Emese embervilágbeli útkeresését ismerjük meg, ami a mostani sztori előtt játszódik, s inkább csak hozzátesz a jelenlegi főrészhez, amikor is a lány Szépországba, a tündérek országába indul.
Az igazsághoz hozzátartozik az, hogy Emesét, mint karaktert sosem kedveltem. Az én szememben ő egy kissé önző, hisztis, önfejű kislány - és ezt továbbra is tartom.
Nem éreztem azt a nagy mozgatórugót, ami emögött a fene nagy útkeresése mögött rejlett. Persze, csinált hülyeségeket, elveszítette az apját, ingázott a két világ között, mégis hiányzott az érveléséből az a löket, ami ahhoz kellett volna, hogy megértsem, miért most indult el, miért nem akkor, amikor megtette, amit... Ettől eltekintve az útja viszont nagyon tetszett.
A kalandja által előttünk, olvasók előtt is egészen új színterei nyíltak meg ennek a gyönyörű, veszélyes és rejtélyes világnak.
Elhagyva a Rengeteget bebarangolhatjuk az Üveghegyet, megismerhetjük Szépország tündérfalvait, azok működését, a tündérek falvakban betöltött szerepeit. Részt vehetünk egy fergeteges vásári kavalkádon, mely tengernyi színt, varázslatos hangulatot, és  útkereső, tündérfiatalok tehetségének kibontakozását mutatja be. És ez még közel sem minden!
A békés, csupa báj világ hátterében bizony akadnak olyanok, akik másként gondolkodnak, éreznek, mint a többség. Lázongás szele járja körbe a varázslatos világot, s rettegett lények ébredeznek.
Bizony, a kép nem véletlen. A tündérek mellett a sárkányok is felbukkannak! A spoilertartalom miatt róluk nem mondok semmit, csak azt, hogy igen jelentős szereppel ruházta fel őket Csilla, és rengeteg mítosz, legenda kapcsolódik hozzájuk és teremtéstörténetükhöz a könyvben.
Sárkányfanatikusként léleksimogató volt a jelenlétük. És - végre! - végre úgy istenigazából megmutatták, milyenek ők természetüknél fogva. Veszélyesek, kiszámíthatatlanok, félelmetesek, hatalmasak... és szerethetőek. A hozzájuk fűződő háttértörténet pedig egészen egyszerűen zseniális és egyedi!
Összegezve tehát azt mondom: az Üveghegy elképesztő lett! Más, mint az első rész, de talán éppen emiatt, nekem sokkal jobban is tetszett. Közelebb került a szívemhez - Lónával és a sárkányokkal együtt.
Minden megvan benne, ami csak kell: útkeresés, féltékenykedés, kaland, tündérek, varázslatok, sárkányok, izgalmak, rengeteg fájdalom, könny, szívfacsaró pillanatok, elképesztő háttérvilág, csodálatos helyszínek, titkok, rejtélyes jóslatok, és egy olyan befejezés, ami után sikítok a folytatásért... és Rabonbánért! Sok-sok Rabonbánt kérek! És sárkányt.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Lóna, Kő, sárkányok, Firene, Ispiláng, Kökény
Kedvenc jelenet: Kő és Emese szertartása
Negatívum: Emese hisztijei
Borító: 5/5




Dreamcast


A Dreamcast készítése előtt még csak nem is sejtettem, mekkora fába vágtam a fejszém. A fejemben ugyanis minden szereplőről élénk képek éltek, csakhogy mivel még nem találták fel a google/pinterest és egyéb helyek keresőjébe való gondolatátviteles keresést, így hát Firene-vel, Kővel és Adéllal igencsak meggyűlt a bajom.
Ami Lónát és Emesét illeti, velük viszont rettentő könnyű dolgom volt. Emese az Ólomerdőtől kezdve Katniss húgaként, Primként élt a buksimban, és az Üveghegy első kisregényében Lóna arca is körvonalazódott előttem. Számomra ő külsőre-belsőre olyan, mint a Trónok harca Cersei-je (Lena Headey).






Nyereményjáték


Aki szeretne Emese és a tündérek világába elutazni, nincs más teendője, mint kitölteni az alábbi Rafflecoptert, és izgulni, hogy ő legyen a 3 szerencsés nyertes egyike! Varázsolni nem ér. :)
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesek jelentkezésére 72 óra áll rendelkezésre a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.




Nézzetek be a többi állomásra is

02/16 Könyvgalaxis - Playlist
02/18 Deszy könyvajánlója - Üveghegy pinterest
02/20 Dreamworld - Dreamcast

Patrick J. Morrison - A Holló hatalmában

$
0
0


A Főnix Könyvműhely sorra jelenteti meg az izgalmas, letehetetlen ifjúsági regényeit a fiatal olvasók nagy örömére. 
A Blogturné Klub három bloggere most Patrick J. Morrison: A Holló hatalmában című regényét mutatja be, mely a Nostradamus Levelei sorozat első része. Érdemes követni a bejegyzéseket, szokás szerint a turné végén egy példányt kisorsolunk az akciókban és talányokban bővelkedő történetből - azok közül, akik mindhárom állomás kérdésre jó választ adnak.


Patrick J. Morrison: A Holló hatalmában

Kiadó: Főnix Könyvműhely
ISBN: 9789637051609
Oldalszám: 200 oldal

Fülszöveg:
2025-ben egy rejtélyes vihar hatására örökre megváltozik a világ.
Miután a kilenc éves, különleges képességekkel megáldott Noszter Ádám szüleit elragadja egy megmagyarázhatatlan fényjelenség, a fiút csupán egyetlen cél vezérli, megtalálni őket mindenáron. Ám sorsa látszólag másra szánja őt: két évvel szerettei elvesztése után tagja lesz egy tíz-tizenkét éves gyerekekből álló csapatnak, akik az időben utazva egy középkori látnok, Nostradamus útmutatásait követik, és az emberiség jövőjének megvédéséért harcolnak egy nagyhatalmú titkos társaság ellen.
Első küldetésként Ádám vállalja, hogy visszamegy 1844-be, és segít megóvni a híres író-költő, Edgar Allan Poe ellopott levelét a Holló Szövetségétől. Hamarosan azonban kiderül, ellenségei már tudnak érkezéséről…
A Nostradamus Levelei sorozat nyitó darabja hajmeresztő kalandokon és váratlan fordulatokon keresztül repíti olvasóit a végkifejlet felé, számtalan sejtelmes titokról lebbentve fel a fátylat, miközben a színfalak mögött természetfeletti erők ádáz küzdelme dönti el a világ sorsát.
Képzeld azt, hogy tizenegy éves időutazó vagy, és rajtad múlik az emberiség jövője!
Ha nem adod fel, győzhetsz, ám ha veszítesz, örökre a Holló hatalmába kerülsz!

Saját véleményem: 
2022. december 26. estéje ugyanolyannak indul, mint az összes többi. A Noszter család is békésen teszi a dolgát, amikor egyszerre hirtelen látomás tör Ádámra és apukájára, mely egy perceken belül bekövetkező Megavihar pusztításának képét vetíti előre számukra. 
A háromtagú család mindent hátrahagyva elindul, hogy menedéket találjon magának, ám próbálkozásuk kudarcba fullad. A vihar kellős közepébe csöppenve kénytelenek szembenézni sorsukkal: a vadul tomboló szélvihar, mint sok mást, úgy a tízéves Ádám szüleit is elragadja. Az árván maradt Ádám ezek után kitanulja az utcai élet minden csínját-bínját. Elsőosztályú tolvaj válik belőle.
Néhány évvel később, újabb betörést készül végrehajtani, némi csoki és élelem reményében, csakhogy mutatványa nem várt fordulatot vesz. A házban egy egész seregnyi fiatallal akad össze, akik eleinte üldözik, s lőnek rá, majd elkapják, őrizetbe veszik. Noha a fiúnak sikerül meglógnia tőlük, némi kálvária után mégis visszakerül menedékükre, ahol megdöbbentő dolgokkal szembesül. Kiderül, hogy a gyerekek, hozzá hasonlóan egytől-egyig időutazók, akik Nostradamus jóslatai alapján próbálják megakadályozni, hogy a világ elpusztuljon. Ráadásul mindannyian az ő érkezésére vártak.
Ádámnak fontos küldetést kell végrehajtania: vissza kell utaznia 1844-be, hogy segítsen a híres költőnek, Edgar Allan Poe-nak megszerezni egy levelet.

A könyvre elsőként a sorozat címe, majd később a fülszöveg miatt figyeltem fel. Nostradamus és Edgar Allan Poe neve egy történetben, hát valljuk be, elég nagy húzóerő. Mind a ketten olyan személyek, akik így vagy úgy, de felcsigázzák az embereket. Nem véletlen, hogy annyi film és regény nyúlt már hozzájuk, mint - csúnya szóval élve - alapanyaghoz, ám arról elképzelésem sem volt, miként férhetnek meg egy sztorin belül. És mégis lehetséges.
A Holló hatalmában-nal viszont bajban vagyok. Olvasás közben végig vegyes érzések keringtek bennem. Az alapsztori rettentően tetszett, de a kivitelezése már kevésbé. Szerintem egy ilyen remek kis anyagból sokkal, de sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni.
Adott volt egy Megavihar, ami lerombolta Budapestet, sőt szinte az egész világot. Majdhogynem teljesen megszűnt az áramszolgáltatás, és a modernkori embereknek vissza kellett térniük egy korábbi időszak életstílusához az anyagtakarékosság miatt. Ennek az eredménye pedig egy jó kis steampunkos háttérvilág lett, ahol a kütyük és a gőzgépek vették át az uralmat, kiegészülve a millenniumi korokat idéző közlekedési eszközökkel (fiákerekkel). Eddig számomra teljesen rendben volt minden. Odáig vagyok a steampunkért, a fémes, ködös hangulatáért, amely egyszerre modern és régi. De az, hogy ehhez még hozzájöttek mindenféle hipermodern közlekedési eszközök, fegyverek, mutánsok, stb., nekem már túl sok volt. Vagy lézerfegyverek és szuperhős ruhák legyenek, vagy steampunkosak. A kettő együtt kissé kaotikus, hát még akkor, ha mindenféle természetfeletti lények is párosulnak hozzájuk.
Az az érzésem volt, mintha a szerző fogott volna mindent, ami az eszébe jutott, majd bedobálta őket egy turmixba és tálalta. Az viszont már egyéni ízlés kérdése, hogy kinek csúszik mindez egyszerre, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. 
A könyv egyébként két részre tagolódik és mind a kettőben pörögnek az események, sosincs megállás.
Az elsőben a (2025-ös) jelenben vagyunk, ahol megismerjük Ádámnak azt az énjét, amit az árvaság hozott ki belőle, valamint végigkövetjük az utat, miként kerül az időutazók közé, és szembesül azzal, hogy voltaképpen ő is közéjük tartozik, miközben a mozgatórugója kezdetektől ugyanaz: megtalálni a szüleit.

A Menedékhelyen élő fiatalok és vezetők érdekes karaktereknek tűntek, kicsit sajnáltam, hogy nem kaptam belőlük többet, főleg Lillából és Mr. Gatsby-ből (igen, az a Gatsby). Illetve hát voltaképpen az egész megalakulásukra, történetükre kíváncsi lettem volna, mert csak nagyon célirányosan jöttek az infók, és azok is leginkább olyanok voltak, amik Ádám küldetéséhez kapcsolódtak. Rengeteg kérdés maradt bennem: miért csak a magyarok? egészen pontosan hogyan is működik ez az időutazósdi? hogy változhat meg valami a múltban most, ami egyszer már megtörtént, de most mégsem? Tudom, tudom, ne kukacoskodjak, de az időutazás témája igazán összetett és bonyolult. És az, hogy az író részletesen megmagyarázva kitért egy-két - szerintem jelentéktelenebb - momentumra, még több kérdést vetett fel. Néha jobb, ha bizonyos dolgokat meghagyunk a fantáziának, mintha megpróbáljuk megmagyarázni a majdhogynem lehetetlent.
A Nostradamus versikék viszont telitalálatok. Nagyon ötletes megoldásnak tartom, hogy a híres látnok képességét, és valóban létező 4 soros versikéit átalakítva, történetre szabva alkalmazta Patrick J. Morrison. És ezzel tulajdonképpel minden zökkenő nélkül be is tudta vonni Poe-t.
A könyv második részében ugyanis az időutazás és a Poe-küldetés kerül előtérbe. Ádám egy rettentő gyors - és összecsapott - felkészítés után az 1844-es év Baltimore-jában találja magát, ahol rengeteg kaland és csavar vár rá.
A korleírás tökéletes, jól átjön a 19. század sejtelmes, misztikus és veszélyekkel teli világának hangulata. Már-már maga előtt látja az olvasó az embereket, a gőzös hajókat, a macskaköves utcákat, a tilosban mulatozó, ópiumozó embereket, stb.
És tulajdonképpen a kalandok is izgalmasak, amikbe Ádám keveredik. Ügyes, talpraesett, csavaros eszű fiú módjára jól kivágja magát egy-egy szituációból. Számomra sokkal jobban is tetszett az emberi ereje. Addig, amíg újra be nem kúszott a szuperhősös, szuperképességes rész. De miután a srác átváltott Mission Impossible Tom Cruise-módba, bevallom, elvesztettem az érdeklődésemet. Megintcsak sok volt az a mutatvány, ahogy megpróbálta teljesíteni a küldetését. És az, hogy az ellenségei leálltak vele, és betanult szerepként, szinte már-már kötelezően bevallották minden mozgatórugójukat és titkukat... Ilyen nincs. Egy gonosz, ha ki akar nyírni, nem fogja nekem előtte elmesélni az élettörténetét.
Összességében tehát úgy gondolom, hogy A Holló hatalmában egy jó alappal rendelkező, érdekes témákra épülő történet, mely itt-ott vérzik. A borító hátulján lévő 9 éves korhatárral ellenben én azt mondanám, hogy 12 éves kortól ajánlom. Nem a brutalitása vagy hasonlók miatt, inkább azért, mert sok benne az olyan történelmi, vagy technikai magyarázat, ami egy 9 évest nem fog lekötni, mint ahogyan a sok monológ sem. De a kaland és rejtélykedvelő nagyobb fiúk, lányok már minden gond nélkül élvezhetik. Pörgős, izgalmas, hangulatos kis történet, ami a hibái ellenére bizony tartogat váratlan fordulatokat.


Pontszám: 5/3
Kedvenc szereplő: Baltazár, Mr. Gatsby, Lilla
Kedvenc jelenet: inasos rész
Negatívum: stílusok keveredése, Ádám kiképzése, a Levéltáros magyarázata, vízköpők
Borító: 5/4




Nostradamus


Michel de Nostredame, vagy latinosított nevén Nostradamus, (Saint Rémy, Franciaország, 1503. december 14. – Salon, Franciaország, 1566. július 2.) a francia reneszánsz neves alakja; IX. Károly francia király udvari orvosa, képzett csillagász-asztrológus, misztikus jós, látnok, gyógyszerész. Kortársai körében nemcsak pestisdoktorként, hanem látnokként is ismert volt, utóbbi tevékenysége alapozta meg máig tartó hírnevét. Az emberiség jövőjére vonatkozó jóslatai, melyeket A próféciák (más néven (A) Centuriák) c. könyvében hozott nyilvánosságra, sokak szerint ugyanis teljesültek, illetve teljesülnek.
Az utókor által Nostradamusról kialakított vélemények széles skálán mozognak.
Bár sok jóslat értelmezésében eltérnek, de általában egyetértenek abban, hogy megjósolta a francia forradalmat, Napóleon és Hitler fellépését; mindkét világháborút, ezen kívül többnyire olyan események előremondásában is egyetértenek, mint a német V1 szárnyas robotbomba felfedezése, a Hirosima és Nagaszaki elleni atomtámadások, avagy Louis Pasteur működése. Ezen művekre szintén jellemző, hogy a legtöbb ilyen könyv nagyjából egybehangzóan állítja, hogy Nostradamus megjósolta az adott könyv megjelenésének idején történt fontosabb aktuális eseményeket, mint például a holdraszállást, Diana hercegnő halálát, a Challenger-katasztrófát.


Anekdotái:
A róla szóló irodalom gyakran idézi egy olyan jóslatát, mely szerint, egyszer amikor Itáliában találkozott egy szerzetessel, letérdelt előtte és Őszentségének szólította. Kb. 45 évvel később a szerzetest V. Szixtusz néven pápává választották. Az ilyesfajta anekdoták hitelessége sokszor kérdéses, esetenként Nostradamus halála utáni hamisítványoknak bizonyulnak. Fennmaradtak azonban olyan jóslatai is, melyeknek van írásos bizonyítéka; például asszisztense, Chavigny jegyezte fel a Nostradamus saját haláláról adott jóslatot is; amikor a halála előtti este Chavigny elbúcsúzott tőle, Nostradamus azt mondta: „Nem fog látni életben hajnalkor.”

Levelei:
Jóskönyve előszavában fiához, Caesarhoz írt levelében általános, pesszimista jellegű rövid jövendölést fogalmazott meg a világ sorsáról (Isten irgalma egy ideig nem fog kiáradni, Fiam, amíg jóslataim többsége be nem teljesedik. Ezek beteljesednek a nagy forradalom megvalósulása által. Többszörös sötét viharban szétzúzom és széttöröm őket, nem kegyelmezek, mondja az Úr.).
Fontosabbak azonban azok a megjegyzései, melyek a könyve egyik kiadását kísérő levélben küldött II. Henrik francia uralkodónak, ezek segítenek versei értelmezésében. Ebben a levélben a jóslatokhoz, jósversekhez vezető és a könyve összeállításában alkalmazott munkamódszeréről is írt.

Próféciái:
A próféciák, mely mű az idők során több, egyre bővülő kiadást ért meg, négysoros (ritkábban hatsoros) versekből áll, ezek a jósversek, melyeket Nostradamus százas csoportokba, centuriákra osztott. Néha emiatt magát a könyvet is (A) Centuriáknak nevezik. A centuriák mellett a könyv egyéb, nem jóslat célzatú verseket is tartalmaz (ezek általában nem négy, hanem hat sorosak).
Nostradamus látomásai már több éve tartottak, míg arra kezdett gondolni, hogy ezek mások számára is fontosak lehetnek.
A könyv több, egyre bővülő kiadást ért meg. Első kiadása 1555-ben jelent meg Lyonban (ennek minden példánya elkallódott); a második 1557-ben jelent meg, és mint erről a próféciák címlapja értesít, az elsőhöz képest 300 új verset tartalmaz. Nostradamus a II. kiadás megjelenése után sem fejezte be a versek írását, 1558-ra még további háromszáz verset írt (VIII.-X. centuria). Ezeket az (egy évvel később meghalt) II. Henrik királynak szóló ajánlással látta el és neki elküldte; de életében nem jelentek meg. Posztumusz kiadás formájában, melyet Nostradamus rokonai és Chavigny állították össze, 1568-ban jelentek meg, Benoit Rigaud nyomdájában.

Nostradamus és Magyarország
Nostradamus élete végén, öregen és betegen kapta a megrendelést egy magyar főembertől, hogy írjon próféciákat Magyarországról. Ez a „nagyhírű és vitéz” nemzet fia háromezer ezüstöt fizetett Nostradamusnak ezért a munkáért, s a megrendelő személyében a 99. vers alapján gróf Zrínyi Miklósra ismerünk, a szigetvári hősre, aki valóban három hónappal élte túl a jóslatok szerzőjét, s 1566. szeptember 8-án halt hősi halált. Mint a vers megjósolja, a „pogány” török még valóban százhúsz évig uralja Magyarországot, és Zrínyi Miklós valóban két nép, a magyar és a horvát közös hőse.




Nyereményjáték


Minden állomáson egy-egy fontos szereplő betűit rejtettük el, melyeket helyes sorrendbe rakva kell beírnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába. Sok szerencsét a kis nyomozóknak!!
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő email-re!


Akit ki kell találnotok:
Az Asylum bolygón lévő Menedékhely vezetője.




Nézzetek be a többi állomásra is

02/17 Kelly Lupi olvas - Steampunk hangulat
02/19 Bibliotheca Fummie - Edgar Allan Poe
02/21 Dreamworld - Nostradamus

Bane krónikák 3. rész - Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

$
0
0

Cassandra Clare & Sarah Rees Breennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633737484
Oldalszám: 56 oldal
Fordító: Kamper Gergely

Fülszöveg:
Amikor a halhatatlan boszorkánymester, Magnus Bane részt vesz az előzetes béketárgyalásokon az árnyvadászok és az alvilágiak között a 19. századi Londonban, két nagyon különböző ember bűvöli el: Camille Belcourt, a vámpír és Edmund Herondale, az ifjú árnyvadász. Vajon azzal, hogy szíveket hódít meg, egyben oldalt is választ?

Saját véleményem:
Ez a kötet, felépítésében valahol az első és második rész közé tehető. Egyszerre érint három témát/szituációt, ugyanakkor mégis egy kerek egész történetet alkot.

A 19. századi Londonban, az Árnyvadászok és az Alvilágiak tárgyalásokat folytatnak egy esetleges békekötésről, melyen ki más is képviselhetné a boszorkánymestereket, mint Magnus Bane? Csakhogy Magnus figyelmét nem a száraz, magasröptű eszmefuttatások kötik le, hanem Camille, a csodaszép - nem mellesleg divatos - vámpírhölgy... és a dekoltázsa, valamint a később szószerint beeső, ifjú, szőke Árnyvadász, Edmund Herondale, aki a tárgyalást követően a boszorkánymester nyomába ered. És mint tudjuk, Magnus sosem veti meg egy vonzó fiú társaságát, még akkor sem, ha az illető esetleg nem fekete hajú, hanem szőke.

A Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale egyike azon novelláknak, amiket rettentően vártam. Ennek leginkább két oka volt. Az egyik a Pokoli szerkezetek sajátos hangulata és érzésvilága, míg a másik, Will szüleinek keserédes története.
Az előbbit maradéktalanul megkaptam. A kor szelleme és az a bizonyos megmagyarázhatatlan esszencia, ami azzá tette a Pokoli szerkezeteket, ami, megvolt itt is. Noha az írónők nem sok szót pazaroltak a tájleírásra, mégis egy-egy jól irányzott elemmel, utalással előcsalogatták belőlem az érzést. Láttam magam előtt a korabeli öltözékben díszelgő Árnyvadászokat és Alvilágiakat, a hűvösséget sugárzó tárgyalótermet, az Intézetben élő gyerekek és felnőttek sajátságos, bensőséges kapcsolatát, a londoni, macskaköves utcákat, a sejtelmes kandelábereket, vagy a lovaskocsikat. 
Ami viszont magát a cselekményt és a sztorit illeti, nagyon összecsapottnak éreztem. Persze, tudom, hogy ez egy 56 oldalas novella, amiben nem lehet mindent kifejteni, de számomra soknak tűnt egyszerre a béketárgyalás, Camille és Magnus kapcsolata, valamint Edmund Herondale és Linette szerelme. A maga nemében mindegyik megért volna egy saját novellát, mert így csak gyorsan ledaráltunk őket.
A béketárgyalás és Camille esetében ez még nem is zavart volna annyira. A kóstolókból lejött annyi, ami az alaptudásunkkal keveredve elegendő extra információként szolgált. Edmund Herondale lénye viszont elveszett.
Eleinte egy ízig-vérig Herondale mentalitású fiatal fiút kaptunk - szarkasztikus, dacos, önfejű, kellően magas egojú, fajtájának legjobb nefilimje -, aki Willhez és Jace-hez hasonlóan csak úgy sziporkázott. Imádtam a megszólalásait, a fölényes, felsőbbrendű viselkedését, ami Magnus lényével karöltve még sokkal zseniálisabb volt. És külön örültem, hogy harcosként is megnézhettük, milyen. Sütött belőle, hogy mi ő, és mi a hivatása.
És akkor jött Linette, és megtörtént, ami megtörtént. Nem mennék bele bővebben, de ha olvastátok a Pokoli szerkezeteket, akkor pontosan tudjátok, mi. Minden átmenet nélkül. Emiatt pedig egyszerűen képtelen voltam elhinni, átérezni az egészet. Edmund az egyik oldalon még fényesen ragyogott és egy imádnivaló seggfej énjét mutatta, majd a következőn megtört, mindent feláldozó hősszerelmesként tetszelgett. Mintha Jace-ből hirtelen Will lett volna.
Ámde mégiscsak Bane krónikák, és mint ilyen Magnus a főszereplő. Nos, ő teljes mértékben hozta a formáját. Ahol kellett, ott sziporkázott, és ontotta magából a jobbnál jobb beszólásokat, máskor pedig megvillantotta kevésbé vidám énjét. Sőt a végén még majdnem meg is könnyeztetett az a pár utolsó sor!

Továbbra is tartom, hogy a Bane krónikákat igazán csak a Magnus fanok és az elkötelezett árnyvadászok tudják élvezni. Nem feltétlenül a cselekményük pergőssége vagy erőssége miatt, sokkal inkább a rengeteg elejtett utalás, infómorzsa, és a már ismert karakterek felbukkanása miatt.


Pontszám: 5/3
Kedvenc szereplő: Magnus, Edmund Herondale
Kedvenc jelenet:démonos bevetés Edmunddal
Negatívum: összecsapottság
Borító: 5/2

A szürke ötven árnyalata - film

$
0
0

Nyelv: magyar szinkronos
Hossz: 125 perc

Tartalom:
Amikor Anastasia Steele, az irodalom szakos egyetemi hallgató interjút készít Christian Greyjel, az ifjú vállalkozóval, gyönyörű, okos és ijesztő férfival találja szemben magát. A nem e világban élő és ártatlan Ana megretten, amikor ráébred, hogy akarja ezt a férfit, és annak rejtélyes tartózkodása ellenére kétségbeesetten próbál közelebb kerülni hozzá. Grey, aki képtelen ellenállni Ana csendes szépségének, eszének és független szellemének, elismeri, hogy ő is akarja a lányt – de a saját feltételei szerint.
Ana, akit egyszerre ijeszt és izgat Grey szokatlan szexuális ízlése, habozik. Greyt minden sikere – multinacionális vállalkozásai, hatalmas vagyona, szerető családja – ellenére démonok gyötrik és az önuralom kényszere emészti. Amikor a pár vakmerő, szenvedélyes viszonyba kezd, Ana fölfedezi Grey titkait és tulajdon, sötét vágyait.

Saját véleményem:
A szürke ötven árnyalata az a jelenség, amit rengetegen imádnak vagy éppen utálnak, de - szinte - senkit nem hagy hidegen. Mindenkinek megvan róla a maga véleménye. És ez azóta így van, mióta megjelent (hazánkban) regény formájában.
Bevallom, nem olvastam még, sokáig nem is terveztem, egyszerűen azért, mert nem az én műfajom. Ha nem jön a film, szépen el is éldegélünk egymás mellett anélkül, hogy bármi közünk lenne a másikhoz.
De ugye jött a film, én meg nem vagyok strucc, aki homokba dugott fejjel tengeti napjait, így akarva-akaratlanul elértek hozzám a különböző információk. A szereplőválogatás körüli hisztéria, forgatási fotók, előzetesek és minden egyéb. Kíváncsi ember lévén pedig megnéztem a trailereket, és ciki, nem ciki, felkeltette az érdeklődésemet. Úgy döntöttem, ha mozikba kerül, adok neki egy esélyt, pont azért, mert bíztam benne, hogy nem tömik tele pornójelenetekkel - amik miatt tartok a könyvtől.
Jelentem, anyuval karöltve - ő abszolút kimaradt a szürke jelenségből - megnéztem, és értetlenül állok a világméretű felhajtás előtt. Ebbe beleértem mind a két oldalt. Látom, mit szeretnek benne annyian, és azt is, miért nem kedveli a másik oldal, de az a felturbózott hisztéria, ami kialakult körülötte, érthetetlen számomra. De van egy olyan gyanúm - hazai fújolókra értve -, hogy a többség a fordításból fakadó hülyeségek miatt mond Ana és Mr. Grey sztorijára kígyót-békát, vagy csak sikk utálni, mint az Alkonyatot; és mindössze kis százalék az, aki valóban úgy kritizálja, hogy látta/olvasta.
Mielőtt valaki azt hinné, Mr. Grey alárendelt fangirljévé váltam volna, szeretném tisztázni, hogy nem. Részemről ez az élmény teljesen semleges, közepes értékű. Ettől függetlenül nem ítélem el sem a rajongókat, sem az utálókat. Mindenkinek szíve-joga, mit érez. 

Ahogy fentebb említettem, magáról a történetről nem sokat tudtam, könyves ismeretek hiányában. Milliomos Christian, átlagos Ana, valami szerződés, alárendelt-domináns kapcsolat, a Fájdalom Vörös Szobája - nagyjából ezek a töredékek voltak meg a felcsipegetett infókból, de tényleges cselekményből semmi, szóval számomra minden új volt. 
A film eleje nagyjából ugyanúgy alakul, mint egy átlagos, romantikus film. Félénk, átlagos külsejű főhősnönk találkozik a helyes, jól szituált, mindenki által elérhetetlennek vélt herceggel, aki meglátja hölgyeményünkben azt a pluszt, amitől ő más, mint a többi nő, és ezért önmagából is többet mutat neki. Kialakul köztük a kémia, és - kis túlzással - állandóan a másikon agyalnak, ha nincsenek együtt. Puszta véletlenek folytán össze-össze futnak és egyre szorosabb kapcsolatba kerülnek. 
Nos, eddig nincs is semmi gond, Ana és Christian aranyosan ellavírozgat együtt. Vicces párbeszédeket folytatnak, csetlenek-botlanak, kerülgetik egymást. Mi anyuval például sokat mosolyogtunk Ana reakcióin, a burkolt utalásokon, és bizonyos szituációkon. Sőt, a romantikus vonal is teljesen rendben volt.
Aztán elkezdtünk belemászni Christian perverziójába, ami meglehetősen sokkolt volna, ha nem tudok róla, így viszont inkább csak elképedve szemléltem a dolgot. Igen, tudom, létezik ez az alárendelt kapcsolat, nem az írónő találta fel. Nem is ítélem el, aki szereti, csinálja, de tőlem távol áll, ezért hát megpróbáltam az egészet úgy felfogni, mint egy ismeretterjesztő filmet - elvégre is sok TABU adást láttam a Nat. Geon anno, ez a szexuális perverzió sem különbözik annyira tőlük.
Önmagában az, hogy Ana beleegyezik-e Mr. Grey feltételeibe... az ő dolga. Én biztos nem tenném, szerelem ide vagy oda. Úgy vélem, ha valakinek nincs erre hajlama, nem mozgatja meg a fantáziáját, akkor soha a büdös életben nem egyezik bele abba, hogy fellógassák a plafonra, megkorbácsolják és ki tudja még miket csináljanak vele, pusztán azért, mert szerelmes valakibe. Pláne nem ilyen rövid ismertség után. Ráadásul úgy, hogy éppen csak most vették el a szüzességét, vagyis bocsánat: Mr. Grey orvosolta Ana szüzesség problémáját. 
De könyörgöm, aki 21 évig várt arra, hogy odaadja magát valakinek, az néhány napos ismertség után, látva az áhított férfi igényeit, játékait - amiktől egyébként meg is rémül -, nem dobja csak úgy oda magát! Ugye? Vagy sikerült magamra öltenem az ártatlan naiva szerepét és ez tényleg megtörténhet? Ezen azért felhúztam a szemöldökömet. 
Ami viszont a 18 pluszos tartalmat illeti, meglepően jól megoldotta a filmes stáb. Féltem, hogy túl sok lesz, vagy áthajlanak soft pornóba, de meglepően lightosra sikeredett minden értelemben. A körülményekhez képest igényesen vitték filmvászonra az együttléteket, inkább csak sejtetve. És abszolút nem is volt sok, nem ez dominált (hehe, bocsi a szóviccért). Egy Trónok harcában azért durvább, merészebb dolgok történnek.

Ellenben a cselekménytől valahogy többet vártam. Lényegében olyan, mintha nem is lenne felépítve ez az egész, csak bepillantanánk két ember életének egy szakaszába. Egyszerre volt a semmihez hosszú a film és rövid. Elnyújtottnak éreztem, mégsem tudott történni valami jelentőségteljesebb. 
Nem láttam az Anában bekövetkező folyamatok közti átmenetet. Egyik percben megtetszett neki a vonzó férfi, flörtöltek, majd a következőben már Christian magángépével repültek a luxuslakosztályába, ahol megnézték a titkos szobát, orvosolták Ana problémáját és előkerült a szerződés, amivel kapcsolatban hősnőnk sokat lamentált. Két gondolkozás közbe mégis befért egy kis lepedőakrobatika Christiannel (annak ellenére, hogy nem írta alá a szerződést), vagy váratlanul jött távolságtartás. Ugyanez igaz a költözésekre, amit szintén nem értettem, és Mr. Greyre, aki világosan megmondta, mikre nem hajlandó soha, senki kedvéért, mégis az ellenkezőjét csinálta. Oké, oké, tudom, megtetszett neki a lány, de attól még nem lábalt ki a perverziójából.

Ami a színészeket illeti, maximális elismerésem. Nem vagyok hülye, biztos nem azért vállalták be, mert annyira vágytak egy kis szadomazóra, mégis hűen visszaadták a karaktereiket. 
Dakota tök jó naiva volt. Élethűen hozta az ügyetlenkedő, hétköznapi lányt, akárcsak a szerelmes és céltudatos nőt. Jamie pedig remekül prezentálta a férfi főhős két személyiségét, Christiant, a vállalkozót, a külvilág felé mutatott, normális pasit, aki beleszeret egy lányba, és Mr. Grey-t, a sérült, érzelemmentes, perverz dominánst.
Nem tudom a könyvben mennyire látszik vagy milyen mélyen szeret bele Anába Mr. Grey, a filmben viszont nekem bejött, hogy bár voltak pillanatai, amikor elgyengült (és azt az énjét kedveltem), mégis érződött nála az a fal, ami gátolja. És már csak azért el fogom olvasni valamikor a könyveket, hogy megértsem Christiant pszichológiailag. Vannak tippjeim, kíváncsian várom, mi jön be belőle.
A film vége pedig... te jó ég! Hát az brutális. Nagyon durva függővéget hagytak neki, és hozzáteszem, pont a legérdekesebb résznél. :D

Néhány gondolat elejéig kitérnék még az Alkonyat vonalra, valamint a sztori negatív hatásaira a tiniknél.
E. L. James soha nem titkolta, hogy a története egy Alkonyat fic, és nincs is ezzel gond. Számtalan egyezés van, például a megmentős jelenet, amikor Anát a bicikli majdnem elgázolja, vagy a Grey család vacsorája és Christian lánytestvérének betoppanása, a zongorás jelenet, stb.; de újfent nem értem az embereket. Ez soha nem volt titok, és ha az is lett volna, hány olyan regényt, filmet említhetnénk, ami egy korábbiból kölcsönzött elemeket? Na, ugye.
A tinikre való negatív hatással pedig megint csak nem tudok mit kezdeni. Az nem az írónő hibája, ha egy 13-14 éves kislány bemegy a boltba és megveszi ezt. Ennyi erővel leemelhet sokkal durvábbakat, sőt lehet meg is teszi, mégsem lázong érte senki. Ha az a tini normális értékítélettel rendelkezik, fel tudja fogni, mit szabad és mit nem. Tévedés ne essék, nem azt mondom, hogy ezt egy fiatal lánynak olvasnia kéne, mert nem, de ne legyünk álszentek, kamaszként mindenkit hajt a kíváncsiság. A szülő dolga, hogy leüljön a gyerekével és megbeszélje ezt.
És egyébként szerintem nem kor, hanem értelmi érettség kérdése az egész. 

Összességében tehát azt mondom, A szürke ötven árnyalata egy átlagos film, jó színészekkel, remek zenékkel, humorral, helyenként pocsék vágással, némi erotikával és megdöbbentő szexuális perverzióval, amin meg lehet botránkozni, vagy felfogni úgy, hogy erről is hallottunk. 
Nem lett a kedvencem, de nem is utálom. Kíváncsian várom a folytatást, és ha sikerül rávennem magam, tuti, hogy elolvasom a könyvet.




Böszörményi Gyula - Leányrablás Budapesten

$
0
0


A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából megjelent Böszörményi Gyula legújabb regénye, Leányrablás Budapesten címmel, mely az Ambrózy báró esetei sorozat első része. Ennek örömére a Blogturné Klub négy bloggere bemutatja a marosvásárhelyi lányok, és a kissé zord természetű mesterdetektív, Ambrózy báró szövevényes kalandját.

2015. február 26-tól egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Böszörményi Gyula: Leányrablás Budapesten

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633734407
Oldalszám: 336 oldal
Tetszik? Rendeld meg!

Fülszöveg:
1896-ban, a Milleniumi Ünnepségek forgatagában nyoma vész Hangay Emmának, a Marosvásárhelyről érkezett 16 éves leánynak. Négy évvel később titokzatos távirat érkezik tőle, amit jóval az elrablása után adott fel. Húga, a 17 éves Mili kisasszony azonnal a fővárosba utazik, ahol kezdetét veszi a rémálom, melyben egyetlen támasza a jó hírű, ám igen zord természetű mesterdetektív, Ambrózy Richárd báró.

Saját véleményem: 
Hangay Emma a Milleniumi Ünnepségek idejére Marosvásárhelyről Budapestre érkezik nagynénjéhez és unokabátyjához, hogy részt vehessen a fővárosban tartott rendezvénysorozatokon. Ám hajadonként nem mászkálhat egyedül, így hát ha nem is szívesen, de vele tart unokatestvére, Ottó.
Emma és a férfi együtt töltik a napot, majd este, hazafelé indulva, Ottó berántja a  sötétbe, ahonnan némi kálvária árán, a lánynak sikerül elfutnia... egyenesen egy csapat férfi markába, akik foglyul ejtik.
Négy év elteltével a Hangay család egy különös táviratot kap, melyet évekkel korábban Emma írt nekik.
A fiatalabb Hangay lány, Mili, eltökéli, hogy felutazik Pestre megkeresni nővérét, ahol némi bonyodalmat követően, több napnyi bezártság után végre sikerül elszöknie nénikéjétől. Visszatérve azonban sokkoló dolgot tapasztal: Róza nénit vérbe fagyva találja, s ettől annyira megrémül, hogy fejvesztve kiszalad az utcára, ahol áthajt rajta egy lovaskocsi.
Ezek után Mili kórházba kerül, majd reggel az Ambrózy villában tér magához, és megismerkedik annak különös lakóival: a kedves személyzettel, a barátságos és bölcs grófnéval, valamint annak fiával, a félkarú Richárd báróval. De a neheze még csak azután következik, hogy megtudja, valakik az életére akarnak törni. Így hát más lehetősége nem lévén, összefog Ambrózy báróval, aki az egyik legjobb nyomozó.

A könyvvel a Vörös Pöttyös facebook oldalon találkoztam először, amikor kikerült az akkori borítóval, ám akkor annyiban is hagytam. Aztán feltették a jelenlegi borító egyik kezdetlegesebb variációját, és az rettentően megtetszett, egyből rá is ugrottam a fülszövegre, aminél elég volt meglátnom a Marosvásárhely szót, tudtam, hogy kell nekem.
Hogy ez miért volt számomra döntő ok? Engedjétek meg, hogy röviden elmagyarázzam: noha én (a mai) Magyarországon születtem, a nagyszüleim Erdélyben élnek, egészen konkrétan Marosvásárhelyen. Ha nem is a fele, de a negyed életemet nyaralások, látogatások során ott töltöttem. Sokkal jobban imádom azt a várost, mint bármelyik másikat. A központi részét úgy ismerem, mint a tenyeremet. És ha már nem élhetek ott, akkor nagyon jól esik legalább gondolatban barangolni a jól ismert, szeretett utcákon, a főtéren, a nagyszüleim utcája mellett húzódó sínek mellett és a többi helyen. Böszörményi Gyula pedig úgy adta vissza ezeket a színtereket, hogy ha egy más korban is, de megelevenedtek előttem. Láttam az embereket, a tájat, a mentalitást és mindent. Ugyanakkor akadtak hátborzongató pillanatai is ennek a kalandnak. Például az, amikor a Református temetőben sétálgattunk azon sírok mellett, ahol az ük- és dédszüleim nyugszanak, vagy a ravatalozó közelében álldogálni, ahol a dédimtől búcsúztunk el. Számomra ez egy hihetetlen és új élmény volt. Ami aztán Budapesten folytatódott, ahol az író megint olyan utcákat, házakat választott, ahol szintén sokat jártam. Például az Erzsébet körúti lakás pont szemben van a rokonaink lakásával, ahol szintén éltem. De itt be is fejezem az engem érintő fun factokat. :)

A történet egyik legnagyobb erőssége a kor- és a helyszínrajzokban rejlik. Böszörményi Gyula valami egészen elképesztő módon képes az olvasó elé tárni a korabeli házakat, tereket, utcákat. Olyan, mintha a könyvet kinyitva a 19. század végi Budapestre csöppennénk, ahol konflisok gördülnek végig, elegáns hölgyek és urak sétálgatnak, cseverésznek. És ugyanez érvényes a villákra, bérházakra, a vándorcirkuszra és az elmegyógyintézetre is. Félelmetesen átjön mindegyik színtér atmoszférája. Mondhatnám, hogy olyan, mintha egy filmet nézne az ember, de az nem közelítené meg a valóságot. Ez olyan, mintha tényleg ott lennél, saját érzékszerveiddel tapasztalnád a téged körülvevő teret.
A gyönyörű, ámde abszolút nem unalmas leírások mellett, ez részben köszönhető a korhű beszédstílusnak is.
Ne ijesszen meg senkit, teljes mértékben fogyaszthatóúgy a fiatalabb, mint az idősebb olvasók számára. Sőt! Kifejezetten üdítő. Megvan a maga bája. Érezhető, hogy akkoriban még megadták egymásnak az alapvető tiszteletet az emberek. (Ha esetleg láttatok régi Kabos Gyula filmeket, akkor talán ahhoz tudnám viszonyítani.)  Ráadásul, a régies nyelvezet ellenére nincsenek benne nehéz vagy bonyolult kifejezések, amiket ne lehetne megérteni. Oké, egy-két székelyes párbeszéd elhangzik, de azt élőbeszédben is nehéz megérteni, ez a lényege, és tényleg csak nagyon kevésszer jelenik meg, azt jelezve, hogy az ország egyes területein milyen tájszólások lelhetőek fel.

A regény másik nagy erőssége a karakterek.
Mili fiatal, céltudatos, merész, makacs, bátor, forrófejű, barátságos lány, aki nem fél egymagában nekivágni az 550 km-es útnak hogy nővére nyomába eredjen. És amikor az események nem várt fordulatot vesznek, még eltökéltebbé válik.
A könyv nagyobb részét az ő narrációjában követhetjük végig, így ő az, akit leginkább megismerünk.
Kezdetektől fogva világosan látszik, hogy más szellemben nevelkedett, mint a fővárosi kisasszonyok. Természetesebb lány, aki nem zihálással, ájulással és mindenféle akkori női praktikával kezeli a helyzeteket. Épp ezért sokszor sérti is a báró vele szemben tanúsított viselkedése, hisz Richárd megrögzött nézetei szerint a nők ostobák, nem bírják a keményebb szituációkat. És ez bizony csorbítja hősnőnk büszkeségét. Nem is ok nélkül, mivel tényleg erőn felül teljesít a szent cél érdekében. Nem akarok spoilerezni, de olyan megpróbáltatásokat áll ki, amik bárkit megviselnének, nemhogy egy 17 éves lányt, távol az otthonától és szeretteitől. Szóval minden elismerésem az övé. Én nagyon megszerettem őt.

Aztán ugye ott van még a sorozat névadója, Ambrózy báró is, akinek a személyisége, és az azt körüllengő titkok kifejezetten érdekesek.
(Nekem például majd' kilyukadt az oldalam, hogy megtudjam, mi lett a fél karjával, vagy mit rejt a szobája. Talán még a rejtély megoldásánál is jobban piszkálták ezek a kérdések a fantáziámat. És hogy a választ megkaptam-e? Nem, nem árulom el.)
Ugyanakkor vele kapcsolatos az egyik negatívabb érzésem is. Az Ambrózy báró esetei sorozatcímből kiindulva azt vártam, hogy központi figura lesz, fontos szereppel. Nem mellesleg rengeteg potenciál rejlett benne, mégis alig volt jelen. Egyszer-kétszer megjelent a nyomozások helyszínein, vagy előállt egy ötlettel, de slussz, ennyinél ki is fújt. Nekem nem jött át, hogy mitől is annyira hihetetlenül zseniális nyomozó, aki képes felgöngyölíteni bármilyen ügyet.
Mindebből kiindulva nem értem a sorozatcímet. Mili sokkalta ravaszabb, tettre készebb volt; de persze ez a későbbiekben még változhat (igen, burkoltan arra célzok, hogy kérek még ebből a jégszívű, mufurc báróból...sokat!).
A többi szereplőre nem térnék ki egyenként, egyrészt azért, mert rengetegen vannak, másrészt véletlenül sem szeretnék lelőni semmiféle csattanót. Helyette csak annyit mondok, egytől-egyig önálló személyiségek, szerethetőek vagy éppen gyűlölhetőek, de mindenképpen nagyon emberiek, saját háttértörténettel.

A cselekmény fő részét a nyomozás képezte, mely idővel igencsak szerteágazott.
Úgy kb. a regény feléig tövig rágtam a körmömet, azon izgulva kik állhatnak az események hátterében, arról nem is beszélve, hogy amikor megcsillanni látszott egy-egy infó, szemszöget váltottunk, és egy másik karakter életébe csöppentünk, hogy ott ugyanezt eljátsszuk. (Rettentő idegőrlő tud ám lenni, ha az író mindig ott hagyja félbe, ahol a java jönne, de hát ilyen a könyvmolyok sorsa. Falni kell a lapokat, nincs mese.)
És talán pont emiatt lepődtem meg, amikor egyszer csak elkezdett összeállni a kép, és ha nem is teljesen, de mi, olvasók, megtudtuk a legfontosabb részleteket. Ám úgy voltam vele, biztos jön még valami csattanó, ami megkeveri az egészet... hát mégsem. Persze volt egy-két csavar, de azok egészen más jellegűek (és az egyiket úgysem hiszem el ^^ ) voltak.
Ennek ellenére mégsem tudom azt mondani, hogy bosszantott a dolog. Az, hogy több-kevésbé tudhatjuk, ki/kik tették, ami(ke)t, abszolút nem von el semmit a könyv élvezeti értékéből, hisz a karakterek ténykedései annyira lekötik az ember figyelmét, hogy nincs is időnk vagy akaratunk másra figyelni. Az egész sztori lendületes, magával sodorja az olvasót, kikapcsolja az agyát, átöleli és beburkolja.
Imádtam az egészet, úgy, ahogy van, elmegyógyintézettel (ami hátborzongató és szörnyű volt), vándorcirkuszi élettel (egészen más világ, sok bonyodalommal, kalanddal), budapesti ünnepségekkel, előkelő villákkal, furfangos, okos, rémisztő, szerethető karakterekkel, és mindennel együtt.
Sokat gondolkoztam azon, hányasra értékeljem, mert bár a szívem maximális pontszámot súgott, az apróbb hibái miatt viszont le akartam vonni felet, de kétheti gondolkodás során végül mindig ugyanott lyukadtam ki, a szívemnél. Lehet egy könyvnek hibája, de ha az úgy megragad, hogy nem tudom letenni, és beránt abba a világba, akkor az nem véletlen. Pláne úgy, hogy a befejeztével szószerint óriási hiányérzetem támadt, mert bizony én ezt folytatni akarom! Apropó, mikor jön már a második rész? Ilyen befejezés után, a kicsi szívem nem bírja sokáig.
A végére érve pedig nem tudok egyebet mondani: ha egy fantasztikus történetre vágytok, olvassátok el, kortól és nemtől függetlenül!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Mili, Ambrózy báró, Agáta mama, Terka néni, Kugler Tóni, Kaméleonka
Kedvenc jelenet:Mili és a báró szóváltásai
Negatívum: hiányoltam a báró intenzívebb jelenlétét
Borító: 5/5




Marosvásárhely


Marosvásárhely (románul Târgu Mureș) a régi nagy Magyarországhoz tartozott, ám 1947. február 10-én végleg Romániához csatolták, s ez azóta is így van. Ám azt fontos tudni róla, hogy a város lakosságának fele továbbra is magyar, sőt a román származású emberek igen jelentős része is beszél magyarul. Így, ha arrafelé jártok, gond nélkül tudtok kommunikálni. Sőt, helyenként még magyar árakkal, árucikkekkel, magazinokkal, könyvekkel, rádióval is találkozhattok.

Marosvásárhely rengeteg nevezetességgel büszkélkedhet, felsorolni is nehéz mindegyiket, de például itt van Báthory István várkastélyának romja (amit épp idén nyáron kezdtek el teljesen felújítani) a református vártemplommal, a Rózsák-tere, a Színház-tér, a Kultúrpalota, a Romulus és Remus szobor másolata, a Görög Katolikus egyház, a Bolyai Farkas Líceum, a Teleki-Bolyai Könyvtár (gyönyörű), a Somos-tető (a gyerekeket mesepark várja, a felnőtteket pedig ingyenes, szabadtéri edzőgépek), ahol az állatkert is van, vagy a Weekend telep (strand és minden ami a vízparti kikapcsolódáshoz kell), ami mellett minden évben megrendezésre kerül a Sziget-fesztiválhoz hasonló Félsziget-fesztivál, ahol szintén neves magyar és külföldi előadók lépnek fel és a hangulat - tapasztalatból mondom - fergeteges! Nyár végétől kezdve pedig hetente újabb és újabb ingyenes fesztiválok váltják egymást. Kutyakiállítás, Oldtimer fesztivál, repülős fesztivál, stb.

Képekben:

Somos-tető - edzőpark egyik része felnőtteknek

Somos-tető mesepark egyik házikója



a vár egyik bástyája és a fala kívülről

Katolikus templom (két torony), Ortodox székesegyház (sok kupola), és a ház, ahol Petőfi Sándor utoljára szállt meg (sárga épület)

A várban lévő református templom kapuja

A főtér egyik vége

Görög katolikus templom a főtéren

Polgármesteri hivatal a főtéren

Városháza a főtéren (előtte áll a Romulus és Remus szobor)

Kultúrpalota (főtéren)

Kultúrpalota

Főtér egyik fele

Virágóra a főtéren

Ortodox székesegyház a főtér másik felén

Ortodox székesegyház a főtér másik felén

Polgármesteri hivatal oldalról



És a sokat emlegetett Transylvania szálló:





Nyereményjáték


Az idősebb Hangay-lány azért érkezik a fővárosba, hogy részt vegyen a millenniumi ünnepségeken. Így arra gondoltunk, Titeket is körbevezetünk a 19. századi Magyarország néhány fontos helyszínén.
Nincs más dolgotok, mint az állomásokon látható képen alapján kitalálni, melyik fontos épületet, utat vagy várost ábrázolja, majd a megfejtést beírni a rafflecopter megfelelő mezőjébe.
Ha mindegyiket megfejtitek, esélyetek nyílik megnyerni a Könyvmolyképző által felajánlott könyv egy példányát!Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő email-re, különben automatikusan újrasorsolunk.





Nézzetek be a többi állomásra is

02/26 Tekla könyvei - Böszörményi Gyula
02/28 Deszy könyvajánlója - Jászai Mari
03/05 Media Addict - Beleolvasó
03/06 Dreamworld - Marosvásárhely 

Nicolas Barreau - Álmaim asszonya

$
0
0

A Park Kiadó jóvoltából már a második Nicolas Barreau kötet jelenik meg Magyarországon.

Az Álmaim asszonya egy igazi romantikus könyv, amely elrepít minket a szerelem városába, Párizsba.

A Blogturné Klub 5 bloggere március 3-tól minden másnap teszi közzé a véleményét, és még sok érdekes információt tudhattok meg a regényről, valamint a szokásos nyereményjáték sem maradhat el!


Nicolas Barreau: Álmaim asszonya

Kiadó: Park kiadó
ISBN: 9789633550809
Oldalszám: 168 oldal
Fordító: Fodor Zsuzsa

Fülszöveg:
Antoine-nak, a lelkes könyvkereskedőnek és meggyőződéses romantikusnak tíz telefonszáma és mindössze huszonnégy órája van, hogy újra megtalálja álmai asszonyát.
Antoine, a harminckét esztendős könyvkereskedő, aki hisz abban, hogy a regények a való életben is megtörténhetnek, kedvenc kávézójában egy nap megpillantja álmai asszonyát, aki mintha csak az égből pottyant volna oda. Antoine hezitál, nem tudja, hogyan szólítsa meg a nőt. Ám ekkor odalép egy másik férfi, és ezzel Antoine elszalasztotta a lehetőséget. Vagy mégsem? Kifelé menet az elbűvölő mosolyú, titokzatos nő leejt elé egy kártyát, rajta egy keresztnév, egy telefonszám és egy mondat: ,,Szívesen találkoznék magával." Antoine elmondhatatlanul boldog. Kisvártatva kétségbe esik. A becses telefonszám egy ostoba baleset következtében hiányos lesz. Antoine azonban minden nyomon elindul. A szépséges ismeretlen kalandos keresése során a legkülönbözőbb emberekkel találkozik, Párizs legnyüzsgőbb és legcsendesebb pontjain. Az idő Antoine ellen dolgozik. A barátai bolondnak tartják. A szíve nagy szaltókat ugrik, egyiket a másik után. De Antoine nem adja fel...

Saját véleményem:
Nicolas Barreau nevével már korábban is találkoztam, de az Álmaim asszonya volt az első könyv, amit olvastam tőle... és egészen biztosan nem az utolsó, ugyanis a történet, valamint a szerző könnyed, humoros stílusa teljesen elvarázsolt. A csodaszép, hangulatos borítóról már nem is beszélve.
Pontokba szedve összegyűjtöttem azokat a momentumokat, amik miatt belezúgtam  ebbe a 168 oldalnyi kis tüneménybe.

1) Történet
A történet mindösszesen 24 órát ölel fel, középpontjában Antoine, egy harminckét éves szingli, könyvesbolt tulajdonos pasi áll, aki egy szokásosnak tűnő napon, ebédszünet közben besétál kedvenc kávézójába. 
Az asztal, ahol ülni szokott foglalt, így hát kénytelen-kelletlen letelepedik egy másikhoz, hogy elfogyassza rendelését egy jó könyv társaságában, amikor is felfigyel a törzshelyén ülő vendégre, egy gyönyörű, szőke hajú hölgyre. Antoine-ba villámcsapásként hasít a felismerés, hogy álmai nőjével van dolga, így hát erőt gyűjt, hogy megszólíthassa őt. Csakhogy mire ez megtörténhetne, megjelenik egy jóképű pasi, akivel a szőkeség láthatóan igen közeli viszonyt ápol.
Amikor Antoine minden reménye elszállni látszik, álmai asszonya furfangos módon eljuttat hozzá egy cetlit a számával és azzal az üzenettel, hogy 3 órakor hívja fel. Ezek után a férfival madarat lehetne fogatni. Vígan járja az utcákat, míg várja, hogy az óra elérje az időpontot. De a sors fura fintoraként történik egy kis baleset a cetlivel, ami miatt olvashatatlanná válik az utolsó szám. Antoine-nak nem marad más választása, mint egyenként végigtárcsázni tíz variációt, és reménykedni, hogy sikerrel jár. 
A sztori tulajdonképpen innentől válik igazán érdekessé, kalandossá, izgalmassá és viccessé. Az a 10 szám és az időkorlát meglehetősen sok meglepetést tartogat mind Antoine, mind az olvasó számára. Ez a kis baleset egy szédületes kutatásba fordul, mely átível egész Párizson.

2) Helyszín
Mi lehetne tökéletesebb helyszín egy romantikus, álmodozó regényhez, mint a szerelem városa, Párizs? 
Nagyon jó kis alapot ad az ottani atmoszféra, az emberek mentalitása és az a leírhatatlan hangulat, ami Párizst jellemzi, hisz miközben Antoine megpróbálja felkutatni álmai asszonyát, keresztbe-kasul bejárja a város nagyját.
Számomra kiváltképp öröm volt, hogy nem a legismertebb helyszínekre került a főhangsúly, amikről már számtalan helyen olvashattunk, hanem az apró kisutcákra, eldugott boltokra, bárokra, múzeumokra. 
Az, hogy ilyen turisták számára ismeretlen helyszíneken barangolhattunk, adott egy plusz fűszert a történethez, amitől valóban elhittem, hogy a főszereplő oldalán futkározom, ízig-vérig francia lakosként. Imádtam a hangulatos kis bárokat, a kockaköves utcákat, az eső áztatta hidat, vagy azt, hogy Antoine szemén keresztül szemlélhettem a fényképezőgépüket kattogtató, szuveníreket vásárolgató, vigyorgó turistákat, az őrült, meglehetősen hazafias nézeteket valló taxissal való derbit, és még sokáig sorolhatnám, mi mindent.
Örülök, hogy a szerző ennyire ügyesen, nem direkt módon a képembe tolva tárta elém a háttérvilágot. Már csak abból a szempontból is ügyes húzás volt, hogy így nem nyomta el a cselekményt, inkább hozzátett, kiegészítette azt.

3) Antoine
A pasiszemszögből megírt könyveknél mindig van egy kis rizikófaktor: az írónők legtöbbször nehezen találják meg a karaktereik hangját, női olvasóként pedig szintén nem olyan egyszerű azonosulni velük. De - gondoltam én olvasás előtt -, lévén itt egy fiatal, helyes férfi íróról van szó, az első aggodalmammal nem lehet gond, és valóban nem is lett. 
Antoine egy átlagos pasi, a kicsit álmodozóbb fajtából, de hát végülis milyen is lehetne az, aki egy könyvesbolt tulajdonosa és imádja a regényeket? Ráadásul francia! 
Lapról lapra válik egyre szerethetőbb figurává. Mint könyvmoly, sok olyan gondolata van, amivel az olvasói réteg könnyen tud azonosulni, megérteni és magáénak érezni. Mindemellett rettentő vicces, kitartó és életszerű. Közel sem tökéletes a külseje vagy a belseje, megvannak a maga hibái, csetlik botlik, de egy olyan fickó, akiről simán elhiszem, hogy létezik. 
De még mennyire elhittem, hogy létezik! Egészen konkrétan, az agyam elkezdte azonosítani őt a könyvön lévő író képével, akinek az állítólagos önéletrajza teljesen egybevágott Antoinéval. Voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, azért ennyire hiteles a történet, mert a szerző önmagát vitte bele, és részben magáról mintázta a karaktert. Aztán, amikor megtudtam a szerző személyéről azt a bizonyos dolgot, amit Deszy extrájában olvashattok, nem akartam elhinni.
Ennek ellenére Antoine akkor is egy humoros fickó, akinek élvezet olvasni a belső monológjait., hát még a szerencsétlenkedéseit! Rengeteget nevettem rajta, és a bizonyos szituációkban produkált viselkedésén. Ő a motorja, a szíve-lelke ennek a könyvnek.

4) Romantika és kaland
Őszintén bevallom, ezidáig nem találkoztam még olyan regénnyel, ami úgy lett volna romantikus, hogy nem egy pár kálváriájáról szólt, hanem, mint jelen esetben, Antoine álmai nőjének megtalálásáról.
Tudom, eléggé paradox ez az állapot, mégis átlengi a szerelem érzése a sorokat, elvégre is ezzel a szédületes fickóval, álmai nőjét igyekszünk felkutatni.
Miután Antoine-ba belehasít a felismerés, hogy a szőke szépség álmai asszonya, megrögzötten azon fáradozik, hogy a balesetnek köszönhetően előkerítse őt. 
Jelentőségteljes csavarok és fordulatok helyett, az eszeveszett hajkurászásé a főszerep. Biztos láttatok már olyan filmet, amiben a főszereplő véletlenek sorozatának köszönhetően ide-oda lohol, és ha csak egy picivel is, mindig lekési a nagy pillanatot. Na, ez pont olyan. Mégis hihetetlenül élvezhető. Egyetlen pillanatig sem unalmas, nincsenek benne üresjáratok. Állandóan történik valami. Ide megyünk, oda megyünk, izgulunk, hogy Antoine végre sikerrel járjon, nevetünk a bénázásán, vagy a Dmitij-t kiáltó, szenilis nénin.

5) Stílus
A szerző stílusa olyan, mint maga a regény. Üde, hétköznapi, egyszerű, varázslatos, hangulatos, gördülékeny, vicces. Természetes, mintha nem is egy könyvet tartanánk a kezünkben. 
Olyan bájjal mesél, hogy egyre csak azt érzed, még-még-még! Minél több kell ebből a falatnyi kis csodából, és miközben azért drukkolsz, hogy Antoine révbe érjen, mégsem szeretnéd, ha befejeződne. 

Összességében tehát azt mondom, ha egy könnyed, szórakoztató, kedves, aranyos, romantikus és rendkívül szerethető történetre vágytok, akkor ez a Ti könyvetek. Ideális választás lehet egy borongós délutánra, lazítós estére, vagy felüdülésnek a vízpartra. Nem kell rajta agyalni, csak sodródni vele és élvezni mindazt, amit nyújt.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Antoine és a néni
Kedvenc jelenet: a taxisés a telefonálgatós
Negatívum: -
Borító: 5/5




A nő mosolya - film


Mi sem bizonyítja jobban Nicolas Barreau regényeinek sikerét, mint hogy a hazánkban is megjelent A nő mosolya c. regényéből film készült, mely 2014. november 22-én debütált Németországban.
A filmben Melika Foroutan alakítja Aurélie Bredint, míg Benjamin Sadler André Chabanaist. A teljes szereposztást ide kattintva tekinthetitek meg.
Sajnos hazai megjelenésről egyelőre nincs hír.

A könyv fülszövege:
Véletlenek pedig nincsenek! – vallja Aurélie Bredin, aki édesapja halála után átveszi egy kis párizsi étterem irányítását. Azon a végzetes novemberi napon, amikor olyan boldogtalannak érzi magát, mint még soha, a Szent Lajos-sziget kis könyvesboltjában különös könyvre bukkan: A nő mosolya című regény egyik helyszíne nem más, mint az ő vendéglője, a főhősnő pedig mintha…
Nem, ilyen nincs! Aurélie elhatározza, hogy utánajár a rejtélynek: meg kell ismerkednie a regény írójával. Csakhogy próbálkozásai sorra kudarcot vallanak, mígnem egy szép napon az író levele a postaládájába pottyan. Találkozásuk azonban egészen másképp alakul, mint ahogy elképzelte…

Képek a filmből:













Nyereményjáték


Feladat:
1) Minden bloggernél találtok egy képet, ami a könyv, illetve Párizs egyik helyszínét mutatja. A feladatotok az, hogy megírjátok nekünk, hogy mi is ez pontosan.
2) Ahhoz, hogy esélyetek legyen a könyvnyereményre, mind az öt feladványt teljesítenetek kell!
3) Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz, valamint ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol az e-mailben küldött értesítőre, akkor automatikusan új nyertest sorsolunk.






Nézzetek be a turné többi állomására is

03/03 Deszy könyvajánlója - A szerzőről
03/05 MFKata gondolatai - Borítók
03/07 Dreamworld - A nő mosolya film
03/09 Tekla könyvei
03/11 Zakkant olvas - Idézetek

Napi álompasik

$
0
0

A mai nap alkalmából könyves (és filmes) álompasikkal kívánok boldog nőnapot minden hölgynek! 

Apropó, ha tehetnétek, melyik fiktív (könyves/filmes/sorozatos) álompasitól kapnátok legszívesebben virágot/apró ajándékot/vacsit/stb.? 
Ha van kedvetek, írjátok meg megjegyzésben. Kíváncsi vagyok, ki a legkelendőbb úr. :)
Nem muszáj az alábbi képről választani, jöhet bárki.


Képen szereplő urak

felső sor, balról jobba:
- Damon Salvatore (Vámpírnaplók)
- Jace Wayland/Lightwood/Morgenstern/H. (Végzet ereklyéi könyvsorozat)
- Jamie Fraser (Outlander)
- Magnus Bane (Végzet ereklyéi és Pokoli szerkezetek könyvsorozat)

bal oszlop, lefelé:
- Patch Cipriano (Csitt,csitt könyvsorozat)
- Gideon de Villiers (Időtlen szerelem trilógia)
- Augustus Waters (Csillagainkban a hiba)
- Kaidan Rowe (Angyali gonosz trilógia)

jobb oszlop, lefelé:
- Hook kapitány (OUAT sorozat)
- Will Cooper (Slammed könyvsorozat) vagy Ezra Fitz (Pretty Little Liars)
- Négyes (Beavatott trilógia)
- Daemon Black (Lux könyvsorozat)

alsó sor:
- Jon Snow (Trónok harca/A tűz és jég dala)
- Klaus és Elijah Mikaelson (The Originals sorozat)




(a képre kattintva nagyobb méretben is megtekinthetitek)


Komal Kant - Mire jó a rosszfiú?

$
0
0


A LOL-könyvek sorozat újabb taggal bővül, ugyanis a Móra kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Komal Kant: Mire jó a rosszfiú? c. regénye. Ennek örömére a Blogturné Klub öt bloggere bemutatja Luca és Ashton zűrös párosának fergeteges történetét.

2015. március 1-től, minden másnap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Komal kant: Mire jó a rosszfiú?

Kiadó: Móra kiadó
ISBN: 9789631198560
Oldalszám: 320 oldal
Fordító: Kulcsár Júlia
Tetszett? Rendeld meg!

Fülszöveg:
Ashton keményen megdolgozott azért, hogy felküzdje magát a gimis tápláléklánc csúcsára. Amikor pozíciója váratlanul veszélybe kerül, bármire hajlandó, hogy mentse a menthetőt, még arra is, hogy segítséget kérjen a szomszédban lakó szexi rosszfiútól.
Luca és Ashton gyerekkorukban elválaszthatatlan barátok voltak, de évek óta szóba sem állnak egymással. A srácból mostanra tetkós, antiszoc rocker lett, aki enyhén szólva nem repes az örömtől, hogy kisegítse az elkényeztetett királykisasszonyt. Pláne nem úgy, hogy a pasiját kell alakítania!
A zűrös páros kezdetben legszívesebben megfojtaná a másikat egy kanál vízben, de az igazi gondok akkor kezdődnek, amikor kiderül, milyen félreértés miatt szakadt meg köztük a kapcsolat hét éve.
Eddig az tűnt lehetetlennek, hogy öt percnél tovább elviseljék egymást, most meg az, hogy öt percnél tovább levegyék a kezüket a másikról…

Saját véleményem:
Ashton valaha egy kedves, aranyos, egyszerű lány volt, ám egy tragédia következtében teljesen kifordult önmagából, s mostanra leghőbb álma az lett, hogy átvehesse a pomponcsapat kapitányságát és összejöhessen a suli legmenőbb pasijával.
Míg Ash otthon egy átlagos aranyos lány, aki odaadóan törődik öccsével, addig a suliban mindent elkövet, hogy a népszerű csapathoz tartozhasson. Nem számít mit kell ehhez tennie. Gond nélkül lenézi és kicsúfolja a kirekesztetteket, sőt ha kell, egykori legjobb barátját, az időközben tetovált rockerré vált Lucát és annak haverjait is a földbe tiporja a legapróbb lelkiismeret furdalás nélkül.
Csakhogy egy napon minden megváltozik. Legjobb barátnője tőrbe csalja, ráveszi Asht, hogy alázza meg egyik iskolatársukat, majd amikor a sekélyes szőkeség végre átvehetné a kapitányi posztot, Kance mindent kitálal az edzőnek. Mindezek után Ashtont felfüggesztik a csapatból, ráadásul az egész iskola ellene fordul, kiközösítik, megvetik, és teljesen egyedül marad. És ha ez még mind nem lenne elég, Kance lecsapja kezéről Olivert is, akiért olyan régóta epekedik...

Tartozom egy vallomással: engem ez a könyv teljesen beszippantott. Fénysebességgel faltam a lapokat, és azt kívántam, soha ne érjen véget. Nagyjából két hetet kellett várnom, hogy leülepedjenek bennem az érzések, különben most csak egy hosszú fangirl kitörést olvashatnátok. 
Nem mondom, hogy hibátlan regény, mert nem az. Számtalan dologba bele lehetne kötni, de az a helyzet, hogy baromira nem érdekel, hogy sablonos, egyszerű, még Ashton sekélyessége sem. Na jó, egy dolog talán mégis: a szemszínek leírásával ivósjátékot lehetne rendezni.
Ennek ellenére teljesen rabul ejtett. Úgy éreztem magam, mintha újra tinilánnyá váltam volna, annak minden előnyével, hátrányával, csacskaságával, bohóságával együtt. 
A Mire jó a rosszfiú? egy aranyos, humoros, könnyed, szórakoztató regény arról, hogy az életben nem szabad pusztán külsőségek alapján megítélni valakit vagy valamit. És ez az a mondanivaló, ami köré a történet épül.

Ashton személyében egy különös lányra ismerhetünk. Egyrészt rettentő felületes csajszi, aki a saját jólétéért bármire képes. Kicsúfolja, lenézi és megveti azokat, akik nem érnek fel a szintjére. A külsőségek embere - értve ezalatt a makulátlan külsejét, ruháit, és a jóképű és népszerű Olivert, akit meg akar kaparintani. 
Mondjuk ki nyugodtan: az a fajta szőke liba, akik a filmek/könyvek/valóélet menőcsajainak vezérét testesíti meg. Akinek az élete másból sem áll, mint a hírnévből.
Ám, ha megkapargatjuk ezt a csili-vili felszínt, akkor alatta egy egyszerű lányt találunk, aki egykor volt. 
Ash hosszú folyamat árán vált olyanná, amilyenné. Egyrészt nagy nyomást gyakorolt rá az az állandó megvető pillantás, amit az emberektől kapott az anyja múltbeli tettei miatt, másrészt a legnyomósabb ok: Luca. 
Lucával nem pusztán szomszédok voltak, hanem gyerekkori jóbarátok is. Mindent együtt csináltak, egészen addig, míg a fiú apja - aki Ashton életében is egyfajta apaként funkcionált - meg nem halt. A tragédia után a lány hiába próbálkozott a fiúnál, az elfordult, elzárkózott tőle. Teljesen elszigetelődött a külvilágtól, s emiatt megszűnt a barátságuk. 
Az eltelt évek során Ashtonhoz hasonlóan Luca is megváltozott. Tetováltatta magát, alapított egy rockbandát, és új haverokat szerzett.
Mostanra pedig kutya-macska viszonyba kerültek egymással. Ash lenézi Lucát és a haverjait a züllőt stílusuk miatt,  Lucáék pedig megvetik menő, mindenkin átgázoló csapatukat.

Eddig tiszta sor. Mind a két fél éli életét saját társaságával, küzd a céljaiért, de mint két egymás mellett elsikló vonat. Csakhogy, amikor Ash-t hátba támadja legjobb barátnője, és egyedül marad, olyanná válik, mint akiket lenézett. Sőt, még rosszabb, gonoszkodásainak és érdekismerőseinek hála, nem marad senki, aki kiállna mellette. De Ashtont nem olyan fából faragták, aki egykönnyen feladná. Így hát amikor a sors újra az útjába sodorja Lucát (aki időközben alakít külsején és így már inkább hasonlít álompasihoz, mint lúzerhez), új tervet eszel ki. Megkéri, hogy tegyenek úgy, mintha járnának, ezzel három legyet ütve egy csapásra: féltékennyé teszi Olivert, társaságot szerez magának, és megkaparintja a suli új trófeáját (Lucát).
Innentől kezdve olyanná válnak Lucával, mint két, ugyanazon a vágányon, teljes gőzzel egymás felé közelítő vonat. Ennek az eredménye pedig óriási robbanás.

Ash és Luca között kezdettől izzik a levegő. Hiába játsszák meg, hogy utálják egymást, még akkor is legszívesebben letépnék a másik ruháit. De mint tudjuk, a gyűlölet és a szeretet között igen vékony a határvonal, és ez esetükben tökéletesen érzékelhető is.
A történet nagy részét egyébként az ők se veled-se nélküled viszonyuk teszi ki. Noha mind a kettejüknek hiányzik a másik, és így vagy úgy, de vágynak rá, mégsem hajlandóak tenni az ügyben, vagy beismerni maguknak. Ennek hála azonban sok vicces vagy éppen tüzes pillanatnak lehetünk tanúi.
Imádtam a szóváltásaikat, és azt is, hogy másodpercek alatt jutottak el egyik véglettől a másikig (bizony, bizony, vannak fülledtebb jelenetek, természetesen a YA határain belül maradva, esetleg néha-néha egy icipicit átlépve azt). Rettentő jó kis páros.
Viszont, mint önálló karakterek...
Lucát nagyon-nagyon szerettem. Ő az a tipikus rosszfiúnak kinéző jófiú, akiben több rejlik, mint amennyit mutat. A tetoválásairól, a bandájáról, a kedvességéről és a pimaszságáról nem is beszélve.
Ashton... ő már egészen más ügy. Nem tudom azt mondani, hogy utáltam. Tulajdonképpen nagyon is megkedveltem őt. Ettől függetlenül akadtak pillanatok, amikor megráztam volna. A lekezelő stílusa miatt, és azért, ahogy kihasználta Lucát a saját jóléte miatt. De ez kellett a karakterfejlődéséhez, mert ő az, aki a legnagyobb változáson esik át. Tetszett, ahogy szép lassan magától döbbent rá dolgokra, és csiszolódott. Meg kellett élnie a legmagasabb csúcsot, lezuhannia, pofonokat kapnia ahhoz, hogy rájöhessen a hibáira, és arra, mik is a valódi értékek az életben.
Ami a többi szereplőt illeti, Kance egy igazi kígyó. Tökéletesen példázza azt, hogy a legjobb barátnőkből lesznek a legkegyetlenebb ellenségek, Oliver pedig az ügyeletes üresfejű, tesztoszteronbaba. Luca együttesének többi tagját ellenben szívesen megismertem volna jobban. Lazák, jófejek, olyanok, mint a tinik többsége, akik akár a haverjaid is lehetnének.
Összességében tehát úgy gondolom, ez a regény leginkább a tinikorosztályé (vagy azoké, akik szeretnék újra átélni ezt az időszakukat). Könnyed, fiatalos nyelvezetben, róluk és hozzájuk hasonló fiatalokról íródott sztori, minden olyan elemmel, ami ennél a korosztálynál dominál. Bulik, népszerűség, árulás, szerelmek, fellángolások, csacskaságok, ifjonti szenvedély. Tökéletes választás egy kellemes kis szórakozáshoz. Én pedig a magam részéről csak annyit mondok: szeretnék még Komal Kant könyveket, és ha minden ilyen LOL-könyv ennyire cuki, akkor holnap van egy körutam valamelyik könyvesboltba.


Pontszám: 5/5*
Kedvenc szereplő: Luca, Eddie, Ashton, Hadie
Kedvenc jelenet: tópart, a konyhai akció, a fűnyírás
Negatívum: a szemszínek leírása ezredszerre is
Borító: 5/5




A sorozatról


A Mire jó a rosszfiú? a With Me sorozat első kötete. Minden regényben más-más páros kerül a terítékre, ilyen szempontból tehát szorosan  nem kapcsolódnak össze.

1) Mire jó a rosszfiú? (Impossible)
Luca Byron & Ashton Summers története

2) Falling for Hadie
Hadie Swinton & Lincoln Bracks története (Hadie-vel már az első részben találkozhattok)

3) Wrong Side of Town
Estella Markson & Vincent Madden története

4) First Chances
Hadie Swinton & Eddie Cavallari története (mind a kettejükkel találkozhattok az első részben - Eddie Luca egyik legjobb barátja)

5) The Chase
erről egyelőre nincs infó






Nyereményjáték


Luca apja halála után megváltozott. Haját feketére festette, testére tetoválások kerültek, és megalapította saját garázsbandáját. Mi pedig elirigyelve tőle ez utóbbit, úgy döntöttünk, megteremtjük a magunk rockegyüttesét, méghozzá nem is akármilyen tagokkal! A casting során magyar és külföldi kiválóságok közül szelektáltuk ki azt az öt kedvencünket, akikből létrehoztuk a Szkeptikus Spirál btk-s változatát.

Nektek nincs más dolgotok, mint..

1) ...elindítani kedvenc rockzenéteket (természetesen csak a hangulat megalapozása végett javasolt, de nem kötelező).
2) …az állomásokon található információmorzsák alapján kitalálni, melyik híres zenészről van szó, majd beírni a nevét a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe. És ezt megismételni minden állomáson, hisz egy együttes csak akkor az, ha minden tagja megvan. (Kötelező!)
3) …keresni a blogturnés rockbandánknak egy frappáns nevet. (Nem kötelező, de extra pontokat ér.)
4) Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő email-re, különben automatikusan újrasorsolunk.


1976. december 25-én születtem a finnországi Kitee-ben. Nyolc éves voltam, amikor zongorázni kezdtem, de 16 éves korom óta a szintetizátor az igazi hangszerem.
1996 júliusában egy saját együttes ötletével álltam elõ, amit eredetileg egy akusztikus bandának szántam. Felkértem a zeneakadémiáról megismert jóbarátomat, Tarja Turunent vokalistának. Végül Tarja energikus hangja változtatta meg eredeti elképzeléseimet a banda zenei világáról, és így alakultunk át szimfonikus power metal irányba. A bandában egyébként minden dalszöveget én írok. Inspirációimat a fantasy világából, - nagy rajongója vagyok J. R. R. Tolkeinnek és Walt Disney-nek - és a filmzenékbõl - azon belül is Danny Elfman munkásságából - merítem.Bár jelenlegi bandák pihen, én azért nem tétlenkedem...




Nézzetek be a többi állomásra is

03/03 Kelly Lupi olvas - Pomponlányok
03/05 CBooks
03/08 Dreamworld - A sorozatról
03/09 Zakkant olvas - Fun factok

Marni Bates - Segítség, Youtube-sztár lettem!

$
0
0

A LOL Könyvek meghívására Marni Bates ellátogat a Könyvhétre, hogy magyar olvasóinak is dedikálhassa nagyszerű műveit.
Az örömhírt megtudván összeállítottunk egy különleges, Marni Bates blogturnét, ahol az írónő három sikerkönyvét mutatjuk be nektek.

Tartsatok velünk, ismerjétek meg a Segítség, Youtube-sztár lettem!, a Rocksztárt kaptam karácsonyraés a Láthatósági mellény lúzereknek szeleburdi történeteit!
A nyereményjátékról sem feledkeztünk el, a tiétek lehet egy meglepetés Marni Bates-regény!


Marni Bates: Segítség, Youtube-sztár lettem!

Kiadó: Móra kiadó
ISBN: 9789631198652
Oldalszám: 272 olda
Fordító: Béresi Csilla
Tetszett? Rendeld meg!

Fülszöveg:
Ismertnek lenni nagyon menő, ugye? Tévedés! A tizenhét éves Mackenzie-t például egyáltalán nem zavarja, hogy két barátján kívül a többi diák csak akkor vesz tudomást a létezéséről, ha a leckéjüket kell megírnia. Szóval igazi lúzer.
Ám a békés névtelenségnek vége, amikor hátizsákjával véletlenül padlóra küldi az egyik izomagyú focistát, sőt egy hisztirohammal kombinált újraélesztést is bemutat a fél suli előtt… A kínos jelenetről készített videó azonnal fölkerül a YouTube-ra, és több millió kommentelő, meg persze az egész gimi Mackenzie-n röhög. De amikor egy népszerű rockbanda klipet készít a felvételről, a lány egy csapásra sztár lesz. A szerelemben viszont ugyanolyan lúzer, mint volt. Mert mi van, ha túl későn jön rá, hogy a nagy médiacirkusz közben elszalasztotta a tökéletes srácot, akinek egyáltalán nem kellett a felhajtás ahhoz, hogy észrevegye őt…

Saját véleményem:
Mackenzie sok lánnyal ellentétben nem vágyik népszerűségre, jobban örül, ha szürke kisegér módjára, észrevétlenül meghúzódhat a tömegben. Pasizás és bulizás helyett inkább két barátjának és a tanulásnak szenteli az idejét. 
Hihetetlenül okos csajszi, órákon csak úgy remekel, ami miatt sokan ki is használják, ő pedig minden zokszó nélkül segít megírni a többi diák leckéjét. Sőt a hőn áhított Macbook miatt még azt is bevállalja, hogy korrepetálja töriből a suli hokikapitányát, Logant.
Ám egy átlagosnak tűnő napon minden megváltozik. Mack véletlenül lelök a lépcsőn egy menő focistát, majd sokkos állapotban, a fél suli előtt újraélesztést végez rajta, miközben a srác azért küzd, hogy lelökje őt magáról. És amikor Kenzie azt hinné, a dolog nem lehet ennél kínosabb, kiderül, hogy valaki felvette az egészet, és feltöltötte Youtube-ra, ahol villámsebességgel terjedésnek indult. Alig néhány nap alatt több milliós nézettséget produkál, hírességek csámcsognak rajta, sajtósok lepik el... ráadásul a RedySet nevű rockbanda beleszövi bénázását legújabb videoklipjébe, és ezzel méginkább beindul Mack körül a felhajtás. Hirtelen a figyelem középpontjába kerül, paparazzók elől bujkál, sztárokkal bulizik, és szép lassan belezúg tanítványába...

"– Neked szótár van a szíved helyén, Mackenzie – mondta lassan.
És már ott se volt. Visszament a házba.
– Enciklopédia – javítottam ki."

Ez a könyv egy tünemény! Lélekbonbon. Pont azt adja, amit remélünk tőle: néhány órányi önfeledt kikapcsolódást. Egyáltalán nem akar többnek látszani, mint ami - és ez óriási pozitívum. Fiatalos, lendületes, humoros, nagyon csajos, amolyan modern köntösbe öltöztetett hamupipőke sztori.

Főhősnőnk, Mackenzie, a történet elején egy szürke egérke, aki igyekszik beolvadni a tömegbe, mindemellett kissé stréber, bénácska, könnyen kihasználható. 
Mindössze két barátja van, Jane a tanulásmániás csaj, és Corey, a laza, saját neméhez vonzódó srác - ők hárman szinte elválaszthatatlanok. Corey és Jane igyekszik terelgetni Kenzie-t, ezzel minimumára csökkentve a bénáskodását, amire szüksége is van.
Ám ennek dacára Mack lúzersége nem az a béna fajta, amit már tucatnyi hősnő esetében olvashattunk. Meglepő módon nem irritáló, sokkal inkább szórakoztató. Jókat lehet nevetni ügyetlenkedésein. Emellett pedig egy olyan karakter, akivel könnyen lehet azonosulni.
Nagyon tetszett benne a szómenése. Ha számára frusztráló, kényelmetlen szituba keveredett, akkor azt általában csacsogással igyekezett kompenzálni. 
Biztos láttatok már olyat, aki csak mondja, mondja és mondja, anélkül, hogy levegőt venne, és a végére totál sületlenségekhez lyukad ki. Na, ő pont ilyen. 
Logan társaságában ez a képessége különösen kiéleződik, hisz nem igazán tudja megérteni, hogy egy olyan menő srác - akit egyébként ugyanezen ok miatt le is néz -, mint a hokicsapat kapitánya, miért pont őt, a névtelen kis senkit kéri fel arra, hogy korrepetálja. Egy olyan lányt, akin mindenki átnéz.

"Amint belebújtam az első magas sarkúba, kicsit más ember lettem…és nem voltam biztos abba, hogy vissza tudok-e változni valaha."

A Youtube-videónak köszönhetően azonban a történet új irányt vesz. Az addig szellemként lézengő lány egy csapásra a figyelem középpontjába kerül. Újságok, tv-műsorok, sztárok kezdenek el foglalkozni vele. Elárasztják ruhákkal, szebbnél-szebb kiegészítőkkel, és amikor a ReadySet nevű híres rockbanda felhasználja videóját legújabb klipjéhez, mindez tovább fokozódik.
Kenzie ott találja magát egy médiacirkusz közepén, érdekből közeledő diákokkal és minden mozdulatát leső riporterekkel. Az élete egy csapásra megváltozik. 
A gátlásos lány ezek után egyre több olyan dolgot próbál ki, ami a korosztályára jellemző, és bizonyos esetekben még túl is szárnyalja azokat, hisz azért nem minden tini barátkozhat össze egy rockbandával...
Ha ennek a csavarnak az egészét nézem, kapásból azt mondanám, nem túl reális. Sőt a klip okán szerzői jogokba is bele lehetne kötni, de ez a könyv nem erről szól. Marni Bates, mint jótündér keresztanya suhintott egyet pálcájával, és varázsolt Kenzie-nek egy tökhintót, megmutatva nekünk, hogy egy magunkfajta, egyszerű lánynak is járhatnak ugyanazok a kiváltságok, amik az elit, népszerűbb rétegnek.
Élveztem, hogy bár a romantikus szál kezdettől fogva megvolt, mégsem arra került a hangsúly, hanem magára Kenzie-re. 
Érdekes látni, hogy egy lúzernek titulált, béna csaj hogyan éli meg a népszerűséget, mikén dolgozza fel azt, és milyen folyamatokon megy át, míg megtalálja valódi önmagát. Ha úgy vesszük, ez a könyv Mack karakterfejlődésére épül leginkább. És ehhez társulnak az egyéb, szórakoztató funkciót betöltő momentumok: mint a vip koncert, az első házibuli, első részegség, stb. Továbbá külön kiemelném a barátság, és a barátok fontosságát, akik végig jelen vannak, és mindig segítik, támogatják a lányt, ha kell. És bár Jane is aranyos, mégis Corey az, aki leginkább a szívemhez nőtt. Hatalmas figura a maga pörgősségével, mentalitásával. Plusz pont, hogy Marninak sikerült érzékeltetnie a karakterével, hogy attól még, hogy ő a saját neméhez vonzódik, ugyanolyan ember, semmitől sem különb, mint más. Ráadásul kapott egy külön szerelmi szálat is, aminek a kialakulása meglepett, de örültem neki, és szívesen olvasnék Corey kapcsolatáról egy külön könyvet, ha már Jane is kapott...
De nem mehetek el szó nélkül Logan mellett sem. *sóhaj* Keveset szerepel, de amikor megjelenik, uralja a jelenetet. Biztos vagyok benne, hogy olyan srác, aki minden olvasó szívét megdobogtatja majd a pimaszságával, kedvességével, lehengerlő stílusával és a sármjával. Mackkel eszméletlenül aranyosak együtt, akár veszekednek, akár nem. Gyönyörű vagy éppen rettentő vicces jeleneteik vannak. 
Összességében tehát azt mondom, ha egy aranyos, üdítő, romantikus és vicces, kicsit álmodozó történetre vágytok, remek karakterekkel, és egy saját rockbandával - akinek a tagjai egytől egyik fantasztikusak -, akkor ez a Ti könyvetek! A Segítség, Youtube-sztár lettem! egy fiatal, tehetséges írónőtől, fiatalokról fiataloknak szól. Tele olyan dologgal, amit tiniként mi is megteszünk/megtettünk, vagy álmodtunk róla. Marni Bates stílusa és karakterei megvettek. Egészen biztosan folytatni fogom a sorozatot.


Pontszám: 5/5*
Kedvenc szereplő: Mackenzie, Logan, Corey, Tim, Jane
Kedvenc jelenet: Vicoria's Secret próbafülkés jelenete és a vége
Negatívum: -
Borító: 5/5




Idézetek


"– Eszerint törit tanulunk – tisztáztam a helyzetet. – És pénzt kapok érte?
– Miért, másfajta fizetségben reménykedtél? – Laza modora ellenére nem titkolta, milyen jól szórakozik. – Mert ha igen…
– A pénz rendben van – szakítottam félbe, és azt kívántam, bárcsak az ír-olasz génjeim ellenállóbbak lennének a pirulással szemben. – De miért van szükséged korrepetálásra? Elég értelmesnek látszol.
– És csak a kreténeknek lehet szükségük tanulótársra? Ezt akartad mondani?"
 
"A Victoria's Secretben dekkoltam Logannel, kezemben egy lila melltartóval és nyomomban a sajtóval.
Az életem vitathatatlanul furábbá vált, mint egy Tim Burton-film.
– Ide nem jut eszükbe bejutni – tájékoztatott Logan, mire leroskadtam a padlóra.
Bólintottam, és a lábfejemet bámultam.
– És… gyakran jársz ide?
Erre felnevetett. (…)
– Állandóan. Ide szervezem a randijaimat. Meghitt hely, nem?
– Szép a színhatás – mutattam a lila melltartóra és a rózsaszín ülőkére.
– A rózsaszín most a legmenőbb – mondta. – Állítólag.
Kihúztam a gumit a hajamból.
– Naná hogy! – vettem Menőre a figurát. – Én is tudom! Irtó milyen is… na, olyan!
– Pont olyan!"

"A srácok is megnéztek a folyosón, és szemlátomást leginkább az új, laza, szexi külsőm miatt. Vagy ez volt az ok, vagy mégis túl erősen húztam ki a szemem, és mindenki azt gondolta: „Huh, egy panda!”"

"– A srácok a szünetben csúfoltak. „Te Jane, én Tarzan” mondogatták. Kiskoromban tényleg a szívemre vettem – vigyorodott el. – Hanem Kenzie bevetette magát és a halálsugár-tekintetével rájuk rivallt: „Ő Jane, te hülye!”"

"Ami az észt és a szorgalmat illeti, Hermione Granger elbújhat Jane mellett. Ha nem temetkezik épp egy könyvbe az iskolai könyvtárban, akkor a Fikció Addikció antikváriumban tolja magába a cuccot."

"Logan Beckett ezzel szemben maga volt a tökély: klasszikus arcél, pénz, státusz, ráadásul ő volt a hokicsapat kapitánya. Hanem bocsássátok meg nekem, ha nem esem hasra ettől. Nem személyes érdem, ha valaki gazdagnak születik, szuper génekkel. A hoki sem bizonyít többet, mint hogy képes eltalálni a korongot. (Ide most képzeljetek egy kis szemforgatást.)"

"– Mindig az a legrosszabb, amikor nem tudunk valamit. Mert akkor ott marad az ember a megválaszolatlan kérdéseivel. "




Nyereményjáték


A Segítség, Youtube-sztár lettem történetének a kiindulópontja az, hogy a hősnő, MacKenzie véletlenül Youtube-sztár, majd alkalmi énekesnő lesz, miután feltöltenek róla a netre egy kellemetlen videót…
A mostani játékunkban jól ismert Youtube-sztárokat kell megtalálnotok, olyan előadókat vagy személyiségeket, akik a Youtube-nak által lettek (nemzetközileg) ismertek. Az adott személy nevét írd be a Rafflecopter doboz megfelelő sorába! A nyereményed egy meglepetés Marni Bates-regény lesz.


Egy amerikai testvérpár előszeretettel tölti azzal idejét, hogy közkedvelt filmek, népszerű sorozatok, rongyosra nézett videoklipek paródiáit rendezik meg, készítik a díszletet, a jelmezeket, a sminkeket, a frizurákat és ha mindez nem lenne elég: ők maguk játsszák a főszerepeket is, és mindössze egyetlen kamerával dolgoznak.
Első videójuk az Alkonyat paródiája volt, ám azóta több, közkedvelt alkotás feldolgozását láthattuk tőlük, például: Harry Potter, Vámpírnaplók, A Gyűrűk Ura, Sweeney Todd, Karib-tenger kalózai, Éhezők viadala, Eleven testek, stb.
(Annyit segítek, hogy a fiatalabb lánynak ugyanaz a két ember a kedvenc színésze/példaképe, mint nekem: Johnny Depp & Heath Ledger)




Nézzetek be a többi állomásra is

03/09 Media Addict - Segítség, Youtube-sztár lettem!
03/10 Dreamworld - Segítség, Youtube-sztár lettem!
03/11 Deszy Könyvajánlója - Rocksztárt kaptam karácsonyra
03/13 Kelly Lupi olvas - Rocksztárt kaptam karácsonyra
03/14 Media Addict - Láthatósági mellény lúzereknek
03/15 Kelly Lupi olvas - Láthatósági mellény lúzereknek

Joe Abercrombie - Half a King

$
0
0


Az Athenaeum kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Joe Abercrombie: Half a King - Az uralkodó című regénye. Ennek örömére a Blogturné Klub hat bloggere bemutatja a félembernek csúfolt Yarvi izgalmas történetét, melyben kiderül, hogy a fiú miként állja meg helyét a számkivetettek furcsa seregének élén.

2015. március 11-től egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Joe Abercrombie: Half a King - Az uralkodó

Kiadó: Athenaeum
ISBN: 9789632934075
Oldalszám: 384 oldal
Fordító: Bottka Sándor Mátyás

Fülszöveg:
Régen, mikor a világot Nap Anya és Hold Atya irányította, amikor a nomádok Tenger Anyához és Föld Atyához imádkoztak, Uthrikot, Gettföld nagyhatalmú királyát és trónörökösét, nagyobb fiát saját alattvalóinak cselszövése teríti le. 
Yarvi, a kisebb fiú, a „félember”, aki úgy született, hogy jobb kezén egyetlen, görcsös ujj van, egy nap arra ébred, hogy király lett. A vékony fiú fejére azonban nagy a Királyi Fejpánt, s bár teljesen alkalmatlan a feladatra, mégis csatába indul, melyre halott apja helyett vezeti népét. 
De hiába nyomorék, hiába kerül rabszolgasorsra, éles elméjével kitűnik társai közül, s a számkivetettek furcsa seregének élére áll. Yarvi útja talán éppen oda vezet vissza, ahonnan indult: cselszövők, árulók és királygyilkosok közé…

Saját véleményem:
Yarvi, a király legkisebb fia születési rendellenességgel jön a világra, jobb kezén mindössze egyetlen, görcsös ujj található, emiatt pedig mindenki félembernek bélyegzi. Így hát a fiú úgy dönt, beáll miniszternek, ezzel mintegy lemondva uralkodói címéről.
Hosszú éveket tölt tanulással, megfigyeléssel, ám amikor már csak karnyújtásnyira lenne tőle a felavatása, váratlan dolog történik. Apját, Uthrik királyt, és bátyját meggyilkolják egy béketárgyalásra vezető út során, s örökös híján Yarvinak kell betöltenie ezt a pozíciót.
A fiú teljesen kétségbeesik, hisz álmai egy csapásra szertefoszlanak, és olyan helyzetbe kényszerül, amit mindennél jobban igyekezett elkerülni. Ráadásul anyja és nagybátyja bosszúra szomjazik, s felkészületlenül belehajszolják az ifjú királyt egy olyan hadjáratba, melyben még önmagát sem tudja megvédeni, nemhogy egy egész sereget elvezetni... Csakhogy Yarvit elárulják, mélybe taszítják, amit mindössze óriási szerencséjének köszönhetően él túl. De még mielőtt magához térhetne, előbb egy rabszolgakereskedő ketrecében, majd egy iszákos kalóznő hajóján találja magát szolgaként. De bosszút esküszik, hogy megtorolja Odem árulását.

"- Az emberek képesek minden szörnyűségre, ami a meséhez kell."

Joe Abercrombie könyveivel már szemeztem egy ideje, de valahogy mindig elsiklottunk egymás mellett, ám a Half a Kinggel végre megtörtem a jeget! Ezzel mindössze azt szeretném tudatni, hogy úgy vágtam bele a könyvbe, hogy nem rendelkeztem semmiféle korábbi tapasztalattal az író műveivel kapcsolatban. A borító és a fülszöveg alapján viszont teljesen mást kaptam, mint amire számítottam.
A borítóból kiindulva egy érettebb korosztálynak szánt, vérbeli high fantasy-re asszociáltam, ami egyrészt csalóka, ha valaki ilyen indokok alapján szeretne belevágni, másrészt nem igazán éri el azt a korosztályt, akiknek tulajdonképpen ez szólna. (És azt már csak félve merem mondani, hogy szerintem nem kicsit spoileres is - de ez persze csak utólag derül ki.) Merthogy műfajilag ez inkább az ifjúságot célozza meg. Érzésre (nem tartalomra!) az Üvegtrónhoz tudnám hasonlítani, úgyhogy bátran ajánlom azoknak, akik nem keményvonalas high fantasy rajongók. És most, hogy ezt tisztáztuk, lássuk a többit.

A történet világfelépítése szenzációs! Egyébként is imádom az önálló világgal rendelkező sztorikat, jó új helyszínekről, törvényekről, vallásról és hasonlókról olvasni - ráadásul teljesen odáig vagyok a különleges hangzású nevekért, elnevezésekért -, mert megvan bennük az újdonság varázsa, tengernyi felfedezésre váró dologgal, és ez itt mind-mind jelen van.
Abercrombie mesterien adagolja az infókat. Nem rohanja le és zúdítja az olvasója nyakába a töménytelen mennyiségű magyarázatot, épp csak annyit és úgy mutat meg belőle, ami elegendő a kezdetleges megértéshez. Majd később továbbépítgeti, szélesítgeti a látókörünket. (És külön hatalmas elismerésem a fordítónak, akinek ilyen remekül sikerült magyarosítani a kifejezéseket, helyszíneket és minden egyebet.) Mondjuk azért az Istenhasadás előtti és körüli eseményekre, meg az elfekre kicsit bővebben kíváncsi lettem volna. Az a szál kissé - na jó, nagyon - hiányos, de megbocsátható, mivel nem képezi szorosan a regény részét (legalábbis jelenleg).
Ugyanilyen módon a karakterei felépítésére sem lehet panaszom. Egytől-egyig élő, sajátos személyiségjegyekkel rendelkező figurák, akiknek megvan a maguk története. Ha röviden jellemeznem kéne őket, azt mondanám: emberiek. Senki nem csak fekete vagy fehér. Ugyanúgy megvannak az erényeik, mint a hátrányaik, akárcsak nekünk, olvasóknak. A negatív szereplőknek éppúgy van érthető vagy kedvelhető részük, mint a pozitívaknak önző, önös hajtórugója. Rengeteg meglepetést tartogatnak számunkra, az biztos. De közülük is Yarvi az, akit jobban megismerhetünk.
A sztori elején egy alázatos, tanulásra szomjazó miniszternövendék (papnövendék), aki születési rendellenességének köszönhetően a háttérbe húzódik, a láthatatlanságot választja. Kívülről tudja az összes földalatti folyosót, ahol minden gond nélkül elkerülheti a vár lakóit. És pont ezért is éri váratlanul a királlyá való szentelése, és a ranggal járó rivaldafény, hisz a koronával a nép automatikusan különféle elvárásokat támaszt vele szemben. Csakhogy Yarvi felmenőivel ellentétben közel sem olyan jó harcos, aki csatákba vezethetné seregét. Csak egy báb az anyja és a nagybátyja kezében.

"(...) a dicsőséges harcosok éppen úgy halnak meg, mint mindenki más." 

Miután elárulják és az életére törnek, egyedül marad a nagyvilágban, kiszolgáltatva a természetnek, és tulajdonképpen mindenkinek. A baj természetesen meg is történik, népe leghatalmasabb ellensége elfogja, s noha megkíméli életét, eladja rabszolgának, ahol megtapasztalja, hogyan válhatnak emberek puszta vadállatokká. Ugyanakkor csavaros észjárásának hála, sikerül megvetetnie magát, ezzel is közelebb érve a szabaduláshoz és esküjéhez, miszerint megtorolja apja és árulója vétkét.
Egy kereskedőhajóra kerül, evezős rabnak, ahol keze miatt megvetik, s megjárja a pokol minden bugyrát. Azonban ez a kegyetlen szituáció az, ami meg is erősíti. Yarvinak rengeteg dolgon kell átesnie, hogy rájöjjön, vannak helyzetek, amikor az acél mit sem ér, az ész, a tudás és a logika ellenben annál többet. Ekképpen sikerül megnyerni evezőstársai, a morcos aggastyán, Rulf, és a fiatalabb Jaud barátságát.
A hajón töltött időszak váltakozó. Hol monoton, hol pörgős, ám az biztos, hogy kulcsfontosságú. Yarvi itt indul el azon az úton, hogy naiv, jólelkű gyerekből az életéért minden eszközt megragadva küzdő felnőtté váljon. S ez a folyamat fokról-fokra erősödik a könyv második felében, amikor szövetségeseivel kiegészülve nekivág az útnak, hogy behajtsa ígéretét.
Számomra viszont a bandukolós rész tartalmilag kevés lett. Csak mentünk, mentünk, mendegéltünk, volt egy-két izgalom, de olyan hamar megoldódtak, hogy izgulni sem volt időm, nem éreztem azt, mitől is kovácsolódott össze úgy a csapat. Kivéve egy alkalmat, a romoknál.
Ellenben a vége az brutálisan odacsapott. Ott olyannyira felpörögtek az események, szövetségek alakultak ki, nem várt fordulatok jöttel elő, titkok lepleződtek le, hogy nem győztem kapkodni a fejem. Annyira összezavarodtam, hogy már nem tudtam, kiben bízhatok, kiben nem, ki az ellenség és ki a barát. És itt, ezen a ponton érte el Yarvi személyiségének a változása a tetőfokát.
Mitöbb, a szerző bravúros csatajeleneteket tud teremteni, melyek minden alkalommal filmszerűen jelennek meg, és olyan feszített tempójúak, hogy az olvasó szinte lélegzetet sem bír venni az adrenalintól.
Mindent egybevetve tehát azt mondom, aki szereti az önálló világgal rendelkező fantasy-t, melyben a karakter fejlődése van előtérbe, kiegészítve lenyűgöző összecsapásokkal, az olvassa el. A szerző stílusa gördülékeny, az egész mű olvastatja magát, és bár lehet számítani egy-két dologra, azért meglepően sok csavarral számolhatunk, és egy ütős, meglehetősen emberi befejezéssel. Izgatottan várom a folytatást!


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Yarvi, Semmi, Rulf, Szumael, Laithlin és Jaud
Kedvenc jelenet: Yarvi legutolsó jelenete
Negatívum: a barangolós rész, amikor nem történt semmi
Borító: 5/3,5




Borítók










Nyereményjáték


Yarvi csonka jobb kezének köszönhetően sosem remekelt a kardforgatás művészetében. Ahelyett, hogy a vívást gyakorolta volna, elméjét pellengérezte. Megfigyelte a környezetében élőket. Tanulmányozta a helyzeteket és elraktározta a hasznos információkat, melyek később olyan szituációkban lehetnek segítségére, ahol az acél már hasztalan.
Mostani játékunk során éles szemre és jó megfigyelésre lesz szükség ahhoz, hogy megnyerhessétek a kiadó által felajánlott Half a King - Az uralkodó c. regény egy példányát.


Feladat:
1) Minden blogon találtok egy rövid leírást. Ezalapján keressétek meg azt a helyszínt vagy személyt, akire gondoltunk, és írjátok be a rafflecopter megfelelő mezőjébe a megoldást.
2) Jobbról balra, balról jobbra, lentről fel, fentről le, és átlósan is kereshetitek a neveket, helyeket.
3) A www.blogturneklub.com oldalon, a turné bejegyzésénél szintén találtok egy kérdést.
4) Ha kihúztátok az összes állomás megfejtését, a megmaradt betűkből egy olyan - fiktív - személy nevét kapjátok meg, akit születési rendellenessége miatt, Yarvi-hoz hasonlóan sokan lenéznek, csúfolnak - saját családja is megveti. Az ő nevét is írjátok be a rafflecopter megfelelő sorába.
5) Csak az nyerhet, aki minden feladatot teljesített!
6) Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő email-re, különben automatikusan újrasorsolunk.


Mai karakter:
Morcos, alacsony öregember. A félember idősebb evezőtársa a Déli Szél fedélzetén. Mielőtt eladták volna rabszolgának, harcos volt. Tizenkét évadot szolgált egy Halstam nevű kapitány mellett.



Nézzetek be a turné többi állomására is

03/11 Dreamworld - Borítók
03/13 Függővég - Extra állomás: trailer
03/15 Bibliotheca Fummie - Térkép
03/17 Tekla könyvei
03/18 Könyvszeretet - Folytatásokról
03/19 Always Love a Wild Book - Az íróról

Jessica Shirvington - Embrace

$
0
0


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából jelenik meg Jessica Shirvington könyve az Elhívás, amely a Violet Eden krónikák című sorozatának nyitó kötete.

A Blogturné Klub három tagjának értékelését olvashatjátok máricius 11 és március 13 között extrákkal fűszerezve, valamint a megszokott nyereményjáték sem maradhat el!


Jessica Shirvington: Embrace - Elhívás

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633739129
Oldalszám: 392 oldal
Fordító: Robin Edina

Fülszöveg:
Violet nem vágyik másra, csak hogy Lincolnnal lehessen. De a fiú olyan súlyos titkot rejteget, amely bármikor szétszakíthatja őket. És persze ott van Phoenix is. A lenyűgöző és kifürkészhetetlen srác, aki azonban mindig a lány mellett áll.
A világosság és a sötétség örök küzdelmének csapdájában vergődve – ahol az angyalok bosszúra szomjaznak, és az emberek hősként harcolnak – Violetnek el kell döntenie, mekkora áldozatot hajlandó hozni. És kiben bízhat…
A rossz döntés nem csupán az életébe kerülhet, hanem a végzetébe is.

Saját véleményem:
Violet élete évek óta ugyanabban a mederben csordogál. Kettesben él édesapjával - akit azonban rengeteg munkája miatt alig lát -, suliba jár, leckét ír, néha beadja derekát dilinyós barátnőjének, egy-egy shoppingolás erejéig, ám ha csak teheti, igyekszik minél több időt barátjával és egyben edzőtársával, a jóképű Lincolnnal tölteni.
Violet fülig szerelmes a nála idősebb srácba, aki azonban észre sem veszi őt, noha a lány minden alkalmat megragad arra, hogy együtt lehessenek, legyen szó futásról, falmászásról, mindenféle küzdő- és egyéb sportágakról, vagy egy hosszú beszélgetésről a srác lakásán.
Ám tizenhetedik születésnapján, Steph tanácsát megfogadva, Violet eltökéli, hogy bevallja érzéseit Lincolnnak. Az este azonban nem úgy sül el, ahogyan azt tervezi... De az igazi változást a másnap hozza el számára. Váratlanul szembesül a ténnyel, miszerint nem egy átlagos tinilány, hanem egy Grigori - angyali lélekkel rendelkező ember. De a bonyodalmak itt még közel sem érnek véget. Egy egész világ omlik benne össze, amikor megtudja, hogy Lincoln mindvégig hazudott neki, és nem véletlenül került a közelébe. Ráadásul megannyi szürreális információ kering agyában: angyalok közti háborúkról, elhívásról, csoportokról, és rengeteg egyébről. Teljesen összezavarodik, és ekkor talál rá Phoenix, a pokolian szexi bukott angyal, akiben végül támaszra lel...

"Higgy a hihetetlenben – mert az nem fog várni rád (…)."

Két ok miatt került a kezembe a könyv. Az egyik a meseszép borító, a másik pedig az angyalok. Utóbbiról úgy vélem, az angyalok, mint regénytéma, kimeríthetetlen forrásul szolgálnak az írók számára. Rengeteg oldalról meg lehet fogni őket, és az alapegyezések mellett azért az ilyen típusú regények általában tudnak valami újjal is szolgálni. Ez itt is áll, de majd lentebb kifejtem bővebben.
A sztori eleinte egy átlagos YA-ként indul. Adott egy egyszerű, minden idegesítő szokástól mentes hősnő, aki fülig bele van zúgva legjobb barátjába, noha az észre sem veszi (látszólag). Violet legnagyobb problémáját tehát egészen eddig a pontig a viszonzatlan szerelme képezi. Olvastunk már ilyet, nem újdonság. Sőt azt is tudjuk, hogy most következik az a bizonyos de.
Ahogy Vi eléri a bűvös 17 éves kort, édesapja átnyújt neki egy dobozt, amit még a szülés után elhunyt édesanyja hagyott rá örökül, azzal az utasítással, hogy most nyissa ki. Már a ládikó meglétét is ezernyi kérdőjel kíséri, ám a benne rejlő karperec és két levél, még annál is furább. Akárcsak a hősnőnk csuklója körül tekergő, kiszélesedett és megvastagodott erek. 
Ám az igazi csavar a lány születésnapját követő délelőtt jön, amikor Violet véletlenül megtudja, hogy Őrző vagy másnéven Grigori. Innentől kezdve kúszik be a képbe a fantasy-szál, pontosabban ez az egész angyal dolog, aminek bizony bőven akadnak pozitív és negatív oldalai is.
Azt mindenképpen kiemelném, és részemről óriási pacsi az írónőnek, hogy szépen, hosszasan kifejtette az angyalok eredetét, céljait és minden egyéb velük kapcsolatos dolgot. Ahelyett, hogy Violet képébe vágta volna, hogy: "Vi, Grigori vagy, döntsd el, vállalod, vagy nem, de igazából tök mindegy, miként döntesz, úgyis meg akarnak majd ölni", szépen, az egész történeten átívelve tárta fel a lánynak, és általa nekünk is ezt az egész háborút és teremtéstörténetet.
Látszott, hogy Jessica egészen a hivatalos alapokig - szeráfok, fejedelmek, stb - nyúlt vissza, és ezeken a tényeken szeretett volna nagyokat csavarni, ám nem hiába mondják, hogy a kevesebb néha több. Hiába szerettem a folyamatosan áramló információkat, azok olyan mennyiségben és minőségben jöttek, hogy bevallom, voltak pillanatok, ahol elvesztettem a fonalat. És a legfőbb probléma az, hogy maga a szerző is belezavarodott a saját képére formált rendszerbe, számtalan ellentmondással találkoztam.

Tényleges cselekmény egyelőre nem sok van. Ez a kötet inkább amolyan 392 oldalasra nyújtott prológus, amiben feltérképezzük a viszonyokat, egy-egy apróbb (ámde kegyetlen) összecsapással, és mivel mégiscsak egy YA regényről beszélünk, természetesen kell bele egy csipetnyi romantika is. Jó, ne szépítsünk: egy óriás merőkanálnyi.
Egyfelől adott számunkra Lincoln, akiről tudjuk, hogy tökéletes, helyes, kedves, odaadó, barátságos és az összes többi pozitív jelző, amit csak akartok. Sajnos azonban nagyon keveset szerepel ahhoz, hogy mi, olvasók tényleg komolyabban a szívünkbe zárhassuk, ezért meg kell elégednünk annyival, hogy Vi fülig bele van zúgva, mert... mert.
Tulajdonképpen, ha kinyitjátok az enciklopédiát a klisés jófiúk cikknél, akkor megtaláljátok Lincolt, minden tulajdonságával, vétkével és megmozdulásával egyetemben. Azzal, hogy eltitkolja Vi elől a lány származását, és azt, hogy nem véletlenül került a közelébe, mert az neki, aki... hát millió egy hősre illik.
De hála az égnek (bocsi, rám ragadtak Steph hülye szóviccei) és Jessicának, felbukkan Phoenix, a kétlábonjáró kiszámíthatatlanság.
Phoenix... *sóhaj* Árad belőle a veszély. Soha nem lehet tudni, mi igaz abból, amit mond és mi nem. Mégis tökéletes támaszt nyújt a lánynak. Kiáll mellette, pátyolgatja (ó, bár engem pátyolgatna), terelgeti és segíti.  
Nem is csoda, ha szerencsétlen Violet elbizonytalanodik. Lincoln árulása egyenesen Phoenix karjaiba taszítja őt, hiába ősellenségek fajtájuknál fogva. És az a helyzet, hogy Phoenix és Vi között nem kicsit működik a kémia.
Ezzel szemben Violett komplikáltabb eset. Kedveltem, mert izzasztó helyzetekben jól teljesített, nem pedig gyáva, hisztis liba módjára nyafogott. Ha kellett, igenis verekedett, ment előre, nem adta fel egyetlen pillanatra sem. Máskor mégis olyan sötét és korlátolt módon viselkedett, hogy az már fájt. Szinte csak a szájába nem rágták, amit...
Mindent egybevetve nem volt ez rossz. Akit nem zavarnak a klisék, vagy a már innen-onnan ismerős momentumok (TMI, Fallen, Őrző, Alkonyat, stb.), és érdekli egy új látásmódból ábrázolt, ámde ősi alapokkal operáló, angyalos ifjúsági regény, annak ajánlom. Az írónő rettentő olvasmányos stílusban ír, és a fantáziájával sincsen gond. A szereplői, ha nem is egyediek, de érdekesek; Phoenix pedig mindenképp megér egy misét. Én a magam részéről tuti folytatom, és kíváncsian várom, mi sül ki ebből az egészből.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő:Phoenix, Phoenix és Phoenix, Steph, Griffin
Kedvenc jelenet: kempingezős-hegymászós-látomásos
Negatívum: túlkomplikált magyarázat
Borító: 5/5
Tetszett?Rendeld meg!




Playlist*


(17. fejezet)

(31. fejezet)

(18. fejezet)

(24. fejezet)

(22. fejezet)

(12. és 23. fejezet)

(36. fejezet)

(9-10. fejezet)

(34-35. fejezet) 



*Az írónő által összeállított Playlist.





 Nyereményjáték


A könyv fejezetei elején az írónő különféle bölcsességeket válogatott össze. Ezekből választottunk ki mi is egyet-egyet, a ti feladatotok kitalálni, hogy kitől származnak ezek az idézetek!
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz, valamint ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol az e-mailben küldött értesítőre, akkor automatikusan új nyertest sorsolunk.


“Ha már tudod, mit akarsz, fele részben azt jelenti, hogy azt is tudod, miről kell lemondanod azért, hogy megszerezd.”




Nézzetek be a többi állomásra is

03/11 Kelly Lupi olvas - Érdekességek az írónőről
03/12 MFKata gondolatai - Angyalos borítók
03/13 Dreamworld - Playlist

Alan Snow - A vaszoknis ember

$
0
0


A Kolibri kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Alan Snow: A vaszoknis ember című regénye, a Doboztrollok sorozat második része. Ennek örömére a Blogturné Klub három bloggere továbbkíséri Sajthida város lakóinak kalamajkával és titkokkal teli életét, melyben Arthur veszélyes feladatra vállalkozik.

2015. március 13-tól egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Alan Snow: A vaszoknis ember

Kiadó: Kolibri
ISBN: 9786155234545
Oldalszám: 192 oldal
Fordító: Pék Zoltán

Fülszöveg:
Arthur és kalóz barátai nekivágnak, hogy kiszabadítsák a William otthonából elrabolt doboztrollokat és káposztafejet. Eközben minden erejükkel azon vannak, hogy megakadályozzák Suvasz ördögi tervét. De vajon bemerészkednek a baljóslatú Sajtpalotába is? Ha igen, vajon mit – és kit – találnak ott? És miféle alak az, aki vasból készült zoknit hord?

Saját véleményem:
Arthurék mindent megtesznek, hogy kiszabadíthassák eltűnt barátaikat, ezért szobát bérelnek a Sajtpalotával szemközti szállóban, hogy szemmel tarthassák azt, és az ott zajló eseményeket.
Első este Arthur, Muki és Tom vállalják a felügyeletet, s várakozásuk rögtön sikerrel is zárul, ugyanis megpillantják Suvaszt és embereit, amint eltűnnek a palotában.
Ezek után Arthur eltökéli, hogy egyedül beoson az épületbe és felderíti azt. A Sajtpalota pedig számtalan meglepetést tartogat a fiú számára: titkos laboratóriumokat, ahol többek között megleli elrabolt repülőszerkezetét, egy börtönt, tele alantvilági lényekkel és elrabolt barátaival, egy rejtélyes zárkát, amitől mindenki retteg, és ezernyi más meglepetést, melyet a palota, annak lakói, valamit szobái rejtenek. 
Arthur pedig bátran nekivág a mentőakciónak. Nagypapája segítségével tervet kovácsol, s ügyesen lavírozva a zegzugos épületben igyekszik megvalósítani azt. Ám Willbury és kalóz barátai sem ülnek karba tett kézzel, minden tőlük telhetőt megtesznek a kis hős, és az eltűnt lények kimenekítéséért

Az első rész befejezése után úgy vártam a folytatást, mint egy kisgyerek. Alan Snow remek steampunk világot épített fel, tele sajátos és izgalmas lényekkel, emberekkel és meglepő fordulatokkal. Az eseményeket kísérő kis illusztrációi pedig még mindig zseniálisak! Egy-egy képet percekig lehet elemezgetni, annyi érdekesség bújik meg bennük.
A vaszoknis ember mozgalmasság tekintetében viszont más, mint az első rész. Míg ott bejártuk szinte az egész várost a több nézőpontnak köszönhetően, addig itt leginkább a Sajtpalotára koncentrálódott a történet jelentős része.
Szerencsére a Sajtpalota azonban elég összetett, zegzugos épület, ahol rengeteg titokzatos szoba található, így mindig van valami olyan momentum, ami fenntartja a figyelmet és gondoskodik az izgalomról.
Alan Snow egyébként mestere az olvasó izgalomban tartásának. Minden alkalommal éppen annyit mutat, hogy többet akarj tudni, de a válaszokkal jóval fukarabban bánik. Inkább csak elhinti az apró információmorzsákat, húzza-húzza az idegeidet, és amikor már azt hinnéd, hogy na, most végre megtudod, paff, otthagy kétségek és kérdések között. Ez abból a szempontból jó, hogy a gyerekek nem vesztik el az érdeklődésüket, nem kalandoznak el másfelé, de ha nem gyerekként olvasod...

A vaszoknis emberben az eltűnt alantvilági lények megmentése mellett kicsit bővebb betekintést nyerünk Suvasz ördögi terveibe, és az annak megvalósítását elősegítő folyamatokba. Ez utóbbiak felnőtt fejjel bizonyos értelemben hátborzongatóak - szegény sajtok! -, mégis annyira virágnyelven vannak tálalva, hogy egy gyerek sem fog sírva fakadni. De egyébként is, Alan Snow nem az az író, aki félne merészebb eszközökhöz nyúlni. Elég csak Madame Frufrura gondolni, akinek a kiléte nekem csak a film miatt esett le.
És itt engedjetek meg egy kisebb kitérőt a film irányába: őszintén bevallom, a filmet nem szerettem. Egyrészt szerintem egy gyereknek túl félelmetes lett, másrészt akkor alig láttam benne valamit a Doboztrollok első részéből.
Ám most, a második rész olvasása közben egyre több olyan elemet fedeztem fel, ami ha megváltoztatva is, de ott megjelent, pl.: a doboztrollok kimenekítése a raktárból. De annak, hogy a mozifilmbe a három regény elemeit gyúrták bele, megvannak a hátrányai. Például a vaszoknis ember kiléte, akivel kapcsolatban vannak tippjeim... Ezzel csak azt akarom mondani: előbb a könyveket olvassátok el! Sokkal, de sokkal többet adnak élményben, világban, humorban és mindenben.

A Doboztrollok könyvek legnagyobb erősségei kétség kívül a kissé zizi, ámde annál viccesebb és szerethetőbb karakterekben, valamint a steampunkos világban rejlik. Imádom a sok kütyüt, furfangos szerkezetet! Akárcsak a szürreális lényeket, akiknél minden alkalommal elcsodálkozom, hogyan is pattanhattak ki a szerző fejéből! És emiatt (is) külön öröm, hogy ezúttal még többjüket ismerhetjük meg. Gondolok itt leginkább a Nyúlasszonyokra, vagy az Alantvilágban egyre inkább mozgolódó csoportokra, akik most, hogy otthonaikat elárasztotta a víz, egyre fentebb kénytelenek vándorolni, illetve a mosodás kalózokra, akik Arthurék pártjára állva, masszívabb jelenlétnek örvendhetnek.
Összességében tehát azt mondom, ha egy humoros, pörgős, rejtélyes és tartalmas mesekönyvet szeretnétek akár magatoknak, akár gyerekeknek, akkor a Doboztrollok tökéletes választás! Az írásmód nem túlkomplikált, könnyen megérthető, mégsincs lebutítva, a fordítás zseniális, a rajzok pedig gondoskodnak a vizuális élményekről. De előre szólok: a vége brutális! Megint olyan helyen és módon marad félbe, hogy legszívesebben falat kaparnék. Tudni akarom a titkokat és mindent!


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Arthur, Hal, Nyúlasszonyok
Kedvenc jelenet: kalózhajós szökés és a Nyúlasszonyok világa
Negatívum: a sajtokkal történtek :'(
Borító: 5/4,5




Here be Monsters


A Doboztrollok világa megunhatatlan, és ha a gyerekek, vagy akár mi magunk, a könyv mellett egyéb, vizuális élményre vágynánk Sajthida városainak lakóival, akkor ellátogathatunk az alábbi weboldalra, ahol ha csak egy kicsit is, de megelevenedik előttünk a város, és különféle extra tartalmak között böngészhetünk.   http://www.here-be-monsters.com/flash/







Nyereményjáték


Mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, mennyire ismeritek a Johnson-féle rendszertan-, és a Doboztrollok világának különleges teremtményeit.
Nincs más dolgotok, mint az állomásokon található rövid ismertetők alapján kitalálni, mely lény(ek)re gondoltunk, és a helyes megfejtést beírni a rafflecopter megfelelő sorába.
Ha mind a három állomást sikerült megfejteni, esélyetek nyílik megnyerni a Doboztrollok második részét, A vaszoknis ember című meseregényt, a Kolibri kiadó felajánlásának hála.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! Amennyiben a nyertes 72 órán belül nem válaszol a sorsolás után kiküldött értesítő emailre, úgy új nyertest sorsolunk!


“A közhiedelem szerint mélyen a föld alatt élnek, ők az Alantvilág dolgos méhei. Jelenleg keveset tudunk róluk, azon kívül, hogy kedvelik a káposztaféléket.”




Nézzetek be a többi állomásra is

03/13 Deszy könyvajánlója - Színező képek
03/16 Dreamworld - Here be Monsters
03/19 Kelly Lupi olvas

Viewing all 1177 articles
Browse latest View live