Quantcast
Channel: Dreamworld
Viewing all 1171 articles
Browse latest View live

Darwin-játszma

$
0
0


4 kamaszlány, egy osztályközösség és az osztályfőnök. Mai regény, mai szereplőkkel, mai stílusban. Mészöly Ágnes húsbavágóan valódi és meglepően őszinte regényt írt, ami játszódhatna bármelyik szakközépiskolában, vagy gimnáziumban. Kata, Patrícia, Lidi és Zsófi eldöntik, hogy nem hagyják, hogy új osztályfőnökük, Kecskeméti Gábor uralkodjon felettük. A 4 lány összefog, és megalapítják a Darwin Daughters-t, aminek sötét és kegyetlen céljáról szól a regény.


Mészöly Ágnes: Darwin -játszma

Kiadás éve: 2014
Oldalszám: 304
SBN: 9789631197990

Fülszöveg:
Minden olyan bonyolult...
Kata egy elitgimnáziumba jár, ő a legjobb matekos, rendszeresen maratoni távokat fut, a fiúkat le sem tudja vakarni magáról, és ráadásul az anyja is jó fej. Valami még sincs rendben az életében. Három barátnőjével együtt ő is úgy gondolja, minden könnyebb lenne egy másik osztályfőnökkel. Kata, Patrícia, Lidi és Zsófi titkos szövetséget köt: ők lesznek a Darwin’s daughters, az evolúció titkos ügynökei. Az osztályfőnökük ellen indított, kamasz daccal teli bosszúhadjárat szinte észrevétlenül durvul el. Ki tudja megmondani, hol a határ?
Itt és most, velünk, körülöttünk, bennünk játszódik és lüktet tovább a könyv szereplőinek élete.
Ennek a történetnek tétje van. Annyi bizonyos, hogy nem lányregény...




Hamarosan...


Kata visszaemlékezéséből a legvalóságosabb szemszögből olvashatjuk el a tragikus történések elindulását, ami egyre és egyre tart ahhoz a végponthoz, ahonnan nincs már visszaút. Az evolúció törvénye még egy szakközépiskolában is megfigyelhető, és fájdalmas meglepetéseket tartogat az olvasónak.

Tarts velünk te is, a Könyvfesztivál után te is részese lehetsz a Darwin játszmának. Addig is ajánljuk figyelmedbe a könyvet, amibe ITT BELEOLVASHATSZ!




Ne feledd, hamarosan jönnek a bejegyzések, és te is megtudhatsz mindent Darwinról és a kamaszok tervéről, ami nagyon sok ember életét megváltoztatja.



Wendy Higgins - Angyali győzelem

$
0
0


A Maxim kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Wendy Higgins Angyali győzelem című regénye, mely az Angyali gonosz trilógia zárókötete. Ennek örömére a Blogturné Klub tíz bloggere bemutatja az Óriások és hercegek végső, epikus összecsapását.

2015. április 14-től egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Wendy Higgins: Angyali győzelem

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616193
Oldalszám: 392 oldal
Fordító: Béresi Csilla

Fülszöveg:
Eljött az idő a leszámolásra. A jóslat hamarosan beteljesedik, és bár egyre több szövetségese akad Annáéknak, de a fenyegetés is nő. A hercegek minden eszközt bevetnek, hogy megállítsák a lázadó óriásokat. És ahogy minden háború, ez is áldozatokkal jár.
A helyzet egyre kiélezettebb, a nyugtalanság és a félelem lassan mindenkit felőröl. Miközben Anna menteni próbálja szeretteit, maga válik a fő célponttá. Minden percről percre változik körülötte, és senkiben sem bízhat. Mikor a Bujaság hercege ellene küldi szerelmét, Kaidan Rowe-t, el kell döntenie, mennyit kockáztat. A sorozat legérzékibb és legpörgősebb kötete újra összegyűjti az óriásokat, hogy kivívják szabadságukat.

Saját véleményem:
Az Angyali győzelem nagyjából - néhány nap eltéréssel - ott veszi fel a fonalat, ahol a második kötet véget ért. Anna és Kaidan távol vannak egymástól, amit, ha tehetnek, chat beszélgetésekkel próbálnak áthidalni. De vigyázniuk kell, le ne bukjanak a démonszellemek és az árulást sejtő hercegek előtt. 
Anna mindeközben arra vár, hogy beköltözhessen az édesapja által szerzett egyetemi kollégiumba, ám addig is meg kell húznia magát, ezért nevelőanyjától különválva rója az országutakat, nehogy a nyomára akadjanak. Néha-néha azonban összefut régi barátaival is. 
A probléma akkor kezdődik, amikor a házasságtörés hercegének egyik lánya teherbe esik Anna barátjától, a másik pedig felszívódik haragjában. Az ikrek óvatlansága viszont jelentősen veszélyezteti az óriásszövetségesek tervét. S ha felelőtlenségük nem lenne éppen elég probléma, még a hercegek is egyre inkább úgy vélik: Anna az áruló, és nála van az Erény Kadja is. Így hát mindent elkövetnek annak érdekében, hogy kiderítsék, a lány valóban szűz-e, vagy nem, ami a jóslatban foglaltatott tisztaság kérdése miatt fontos.

Wendy Higgins trilógiája rögtön az első kötettel betornázta magát a kedvenceim közé. Kaidan Rowe, a bujaság hercegének ördögien szexi fia teljesen levett a lábamról szenvedélyes, szarkasztikus stílusával, akárcsak maga, a merész, szókimondó és igencsak kényes témákat boncolgató történet. Kifejezetten tetszett, hogy az írónő a démonibb oldalról próbálta bemutatni az angyalok-démonok-nefilimek harcát, és hogy ehhez egy olyan hősnőt választott, aki képes volt fejlődni. A kötet végén pedig kaptunk egy olyan szituációt/problémát, ami igencsak feladta a leckét, mind a szereplőknek, mind nekünk, olvasóknak. Emlékszem, akkoriban rengeteget agyaltam azon, vajon mi sül ki végül ebből az egész Pokol vs. Menny küzdelemből. Több elméletem is volt, de az biztos, hogy arra, amit a harmadik kötet tartogatott, nem számítottam. 
Most kettős érzések bujkálnak bennem. Egyfelől romantikus énem tapsikolva ugrál, másrészt viszont haragszom. Annyi, de annyi potenciál rejlett ebben a háborúban, és úgy egyáltalán a karakterekben is, és Wendy Higgins nem aknázta ki a lehetőségeit. Nem teljesen.

A történet a végső összecsapásra fókuszál. Hercegek, óriások egyaránt készülnek a mindent eldöntő csatára. Pontosabban, a hercegek mindent elkövetnek annak érdekében, hogy meghiúsítsák az ősi jövendölésben foglaltakat, míg óriásaink a háttérben várakoznak a megfelelő pillanatra. Ez az őrjítő, balsejtelmekkel és fenyegetésekkel teli várakozás pedig a könyv nagyjából háromnegyedét teszi ki.
Annának és társainak nem pusztán lapulniuk kell, és vigyázni, nehogy lebukjanak, de egymás társaságát is amennyire csak lehet, kerülniük kell. Főként Annának és Kaidannek nem szabad együtt mutatkozniuk. Csakhogy amikor Kai apja döntő lépésre szánja el magát - ki akarja deríteni, szűz-e Anna, és erre a feladatra fiát szánja -, akkor a kis csapatnak mérlegelnie kell. A választás nem könnyű, amikor Kaidan vagy a világ megmentése áll a mérleg két nyelvén.

Anna és Kaidan továbbra is nagyon szenvedélyes páros, kapcsolatuk pedig egyre hevesebb. Rengeteg közös jelenetük van, akadnak köztük viccesek, pimaszak, de szomorúak, meghatóak, sőt igencsak fülledtek is. 
Romantikus pici szívem minden olyan résznél, ahol együtt voltak, valósággal olvadozott. Még a sziruptartalom sem igazán érdekelt. Egyszerűen a ragaszkodásuk, a szerelmük és a vágyaik annyira uralták az adott jeleneteket, hogy teljesen kikapcsoltam és csak lubickoltam a boldogságban (vagy a fájdalomban).
Ellenben az már kevésbé tetszett, hogy szép lassan megcserélődtek a szerepek. Kai a féltésével egy egészen más oldalát mutatta meg, és hazudnék, ha azt mondanám, néha nem éreztem papucsnak. Én a magam részéről jobban szerettem azt a Kai-t, aki kezdetben volt. Bár azért azt elárulom, hogy Kaidanból nem veszett ki minden bujaság és pimaszság. Huh, de meleg itt a levegő... 
Ami Annát illeti, ő viszont rengeteget fejlődött. A trilógia végére kemény, badass csajszi lett, határozott véleménnyel.

A fináléban fontos szerep jut a többi óriásszövetségesnek is, akik egytől-egyig imádni valóak. Zania, Kopano, Blake, Ginger és Marna mind-mind megcsillogtatják azt az oldalukat, amiért kedveljük őket. Az ikrek egymáshoz fűződő viszonya pedig minden eddiginél jobban megmutatkozik, miután egyikük teherbe esik (nem árulom el, melyikük). A baba miatti kétségbeesés, fájdalom, aggodalom és a közelgő elmúlás tudata mélyen átszövi a történetet, s intenzív részét képezi annak. Minden egyes pillanat, legyen az boldog vagy keserű, torokszorító annak tudatában, hogy a kedvenceid egyikének lehet, hogy már csak hónapjai vannak hátra.
Az írónő ezen húzása rettentően meglepett. Folyamatosan kerestem a kiutat, vártam, hogy mikor bukkan fel egy kiskapu. És hogy van-e? Nem árulom el.
De az ürömbe öröm is vegyül, mert kedvenceink révbe érni látszanak. Legalábbis szerelmi téren. Nagyjából mindenki párra lel, ami eleinte nem is zavaró, én például még örültem is neki, de amikor 10-20-30 oldalon keresztül nem történik semmi, csak szívecskék repkednek a levegőben, hát az kicsit sok tud lenni. Mintha Upendibe csöppenne az olvasó.Ám tény, hogy ennek megvannak a maga előnyei is - főként ha az a sok-sok hormonoktól fűtött pár egy légtérbe kerül, kiváló hallással és szülői felügyelettel megspékelve.

Amivel viszont egyáltalán nem tudtam mit kezdeni, az a végső összecsapás. Az írónő egészen jól kezdte el felvezetni azt a részt. Megvolt a maga dramaturgiája, ami miatt még a logikai bakikat is elnéztem. Ott zizegett a feszültség, a várakozás és az előkészületek izgalma, a hercegek általi nyomás, az árulások és miután az idegeim pattanásig feszültek, mit kaptam? Egy kis csihi-puhit. Jó, volt akció, meg veszteségek, de egyszerűen nem akartam elhinni, hogy az a sok várakozás, őrlődés köteteken át, ilyen módon és ennyivel elintéződött! Mintha Wendy Higgins megfáradt volna. És az a legbosszantóbb, hogy tudom, többre képes ennél. Ebben a részben is megmutatta egy-egy korábbi összecsapásnál, vagy a hoteles résznél.

Az Angyali győzelem az akció helyett inkább az érzelmekre, valamint a különféle (testvéri, baráti, szülői, szerelmi) kapcsolatokra és az azokban felbukkanó kérdésekre lett kihegyezve, ami egyáltalán nem gond, mivel ezek mindegyike képes volt érzelmileg megmozgatni. Együtt sírtam, nevettem, izgultam vagy éppen olvadoztam a szereplőkkel. Számtalan gyönyörű pillanatnak lehettem tanúja, amik pihe-puha takaróként ölelték körbe a szívemet. Imádtam a közös vacsorát, a Patti-Anna vagy Belial-Anna jeleneteket, akárcsak a...hmmm.... szexi chatelést. De legnagyobbat azon a helyen dobbant a szívem, ahol és ami keretbe foglalta a trilógiát. A helyszín és az ok, amiért ott voltak, akik ott voltak... lehet rózsaszínnek nevezni, ám én teljesen elolvadtam tőle. 
Most pedig fáj búcsút venni a történettől és a szereplőktől. Minden hibája ellenére, élveztem az utolsó nagy kalandunkat, mely azért jócskán követelt áldozatokat, akiknek hiányában jelenleg óriási űr tátong a szívemben. Az igazi édes szúrást mégis az epilógus vége vitte be. Libabőröztetően szép!
Köszönök minden mosolyt, könnycseppet, lerágott körmöt, szívdobogást, és köszönöm, hogy megismerhettem Kaidan Rowe-t.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő:  Kaidan, Anna, Marna, Blake, Patti, Belial
Kedvenc jelenet: ott és az akkor történtek, a chatelés Kai meztelen hátsójával, közös vacsi
Negatívum: a nagyösszecsapás
Borító: 5/5



10 hely, ahol Kaidan megcsókolná Anna-t


"Hello. Szóval, szórakozzunk egyet. Anna, mint tudjátok elég lelkes tud lenni, ha új dolgokról vagy helyekről van szó. Könnyű a kedvére tenni, hiszen átkozottul hálás mindenért, így arra gondoltam összegyűjtök néhány olyan helyet, ahol kettesben eltölthetnék egy kis időt... ööö.... romantikus hangulatban. Mindannyian tudjuk, mennyire "romantikus" vagyok... vagyis ezt értsétek úgy, hogy egy kicsit csókolózgatnák. Satöbbi. :) Remélem, tetszik a listám. Tudom, hogy igen."


10) Az Eiffel-torony tetején (és a liftben, ami felvisz...)



9) Privát sífelvonóban, az Alpokban



8) Egy vitorláshajón Bora Borán



7) Egy vonaton Európán keresztül (igen, átsmárolnánk az egész kontinenst)



6) Egy vízesés alatt Horvátországban



5) Egy dél-afrikai vadrezervátumban



4) Egy londoni szórakozóhelyen a fal mellett (Visszatérnénk a gyökereimhez.)



3) A svédországi Jég Hotelben



2) Egy sátorban az ausztráliai vadonban.



És az első számú hely, ahol meg akarom csókolni Anna-t (a miértet majd megértitek az Angyali győzelem után):

1) Egy gondolában az olaszországi Velencében




Nyereményjáték


Mostani játékunk során úgy döntöttünk, nem térünk el az Angyali gonosz sorozat turnéinak megszokott, keresztrejtvényes feladványaitól, így ezúttal is némi agytornára lesz szükségetek ahhoz, hogy megnyerhessétek a kiadó által felajánlott 3 darab Angyali leszámolás c. regény egyikét.
Méghozzá nem is akármilyen agytornára! Az egész sorozatot érintő kérdésekkel találkozhattok az egyes állomásokon. De pánikra semmi ok, ha emlékeitek kicsit megkoptak volna, a korábbi turnéinkon megtaláljátok a válaszok zömét.
10+1 kérdés nem állhat Kaidan és közétek!

Feladat:
1) Az állomásokon található kérdések megfejtését írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe.
2) Vízszintesen haladva töltsétek ki a keresztrejtvényt.
3) A keresztrejtvény főmegfejtését írjátok be a rafflecopter erre kijelölt sorába.
4) Csak az vesz részt a sorsoláson, aki mind a 10 kérdést, plusz a főmegfejtést is megcsinálja! 
5) A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre. Sok szerencsét!


Mai kérdés:
10. Mi volt abban a dobozban, amit az elhunyt nővér hagyott Anna-ra?






Nézzetek be a többi állomásra is

04/14 Deszy könyvajánlója
04/15 MFKata gondolatai
04/17 Insane Life
04/18 Kelly Lupi olvas
04/19 Angelika blogja
04/20 Always Love a Wild Book
04/21 CBooks
04/22 Függővég
04/24 Dreamworld
04/25 Könyvszeretet

Sarah J. Maas - Az orgyilkos pengéje

$
0
0


Az Üvegtrónban már mint legendás orgyilkost ismerhettük meg Celaena Sardothient. De vajon hogy lett legendává? Mi tette legyőzhetetlenné? Milyen kalandokban vett részt, mielőtt a bányákba került, kik álltak hozzá közel és kik befolyásolták az életét?
Ezt mind megtudhatod, ha követed 5 állomásos Az orgyilkos pengéje turnénkat április 16-a és 24-e között. És ha ügyesek vagytok a játékunkban, még akár meg is nyerhetitek a könyvet!


Sarah J. Maas: Az orgyilkos pengéje

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633991398
Oldalszám:
Fordító: Hetesy Szilvia

Fülszöveg:
Celaena Adarlan legfélelmetesebb orgyilkosa.
Az orgyilkosok törvényei szerint teljes engedelmességgel tartozik mesterének, de ő senkire sem hallgat, és csak társában, Samben bízik.
Celaena öt kockázatos küldetésre indul távoli szigetekre és ellenséges sivatagokba, ahol a rabszolgák felszabadításáért küzd, és egyben elégtételt akar venni a kegyetlen királyon. Ám eközben megszegi mestere, Arobynn parancsait, egy ilyen árulásért pedig elképzelhetetlenül súlyos büntetés jár…
Fedezd fel az öntörvényű hősnő sötét és izgalmas világát, és tudd meg öt fordulatos előzménytörténetben, hogyan kezdődött az Üvegtrón sorozat legendája!

Saját véleményem:
Celaena Sardothien és az ő története már az Üvegtrónban magával ragadott, az Éjkoronában pedig végérvényesen elvarázsolt. A pörgős, izgalmakkal és rejtélyekkel teli sztori mellett, az írónő egy igazán rendkívüli, badass, bátor főszereplőt alkotott meg, akinek a talpraesettsége mellett azért be-bepillanthattunk nőiesebb énjébe. 
A regényekben sokat hallhattunk az orgyilkos múltjáról, illetve a vele történt tragédiákról, amik már akkor is szívfacsaróak voltak, ám az orgyilkos pengéjének öt novellájában ezek némelyikének élesben is szemtanúi lehetünk.

Sokat gondolkodtam azon, miként írhatnék hitelesen, mégis spoilermentesen erről a kötetről, végül azonban arra jutottam, nem térek ki egyesével minden novellára, mivel az öt történet együtt adja ki a nagy egészet. Hiába vannak külön, és játszódnak más-más helyszínen, sorban haladva állnak össze egy kerek történetté, melyben megismerhetjük azt a Celaenát, aki azelőtt volt, hogy a király orgyilkosává vált volna. 

Az első novellában (Az orgyilkosok és a kalózok fejedelme), ami tulajdonképpen mindennek az alapja, Celaena és orgyilkos munkatársa, Sam, különleges küldetést kap Arobynntől. A Koponya-öbölbe kell menniük, hogy kicsikarjanak a híres Rolfe kalózkapitánytól egy kis elégtételt, egy a csoportjukat ért kár miatt. 
Legalábbis ők így tudják. Csakhogy a levél, amit a kapitánynak átadnak, egészen mást tartalmaz. Arobynn rabszolgákat vásárolt Rolfe-tól, és a két orgyilkosnak ezt kéne leszállítania... S ekkor merül fel a kérdés, Arobynn miért távolítja el hetekre a két legjobb emberét? 
Lényegében ebből a kalamajkából indul ki minden. Ennek az útnak a következtében - a többi novella során -, válik Celaena azzá, akivé. És ekkor alakul ki szép lassan Sam és a lány közötti mély szerelem.

Kettejük kapcsolata nagy utat jár be. Majdhogynem ellenségekből előbb megtűrt társak, majd szövetségesek, barátok, végül pedig ... hát... szerelmesek lesznek.
Őszintén bevallom, a könyv elején, amikor az orgyilkos gyűlésen ültek, hiába olvastam Sam nevét, nem esett le, hogy ő AZ a Sam. Annyira unszimpatikus volt, hogy az valami hihetetlen. Sokáig egyáltalán nem tudtam kedvelni. Ám amikor szövetségesekké váltak Celaenával, akárcsak a lányban, bennem is megváltozott valami. Egészen másként kezdtem látni a fiút, és lapról lapra jobban kedveltem. Ugyanakkor végig ott lebegett előttem sorsuk végkimenetele. 
Nagy hatalom a tudás, de néha bizony keserű. Chaol fan vagyok, és teljes szívemből neki szurkolok, de Sam megingatott. Sarah J. Maas pedig szívfacsaró és igen intenzív érzéseket kiváltó módon képes szerelmi szálakat alkotni.

De nem a szerelem az egyetlen vagy legfontosabb ebben a kötetben. Az orgyilkos pengéje tele van váratlan, meglepő fordulatokkal, soha nem tudhatjuk, mi történik, vagy mit cselekszenek a következő pillanatban a karaktereink, egyszóval az első szótól az utolsóig tűkön ülhetünk az izgalomtól.
Celaena pedig újabb és újabb tulajdonságát csillogtatja meg. Láthatjuk ridegnek, közönyösnek, hidegvérű bérgyilkosnak, szarkasztikusnak, dühösnek, felsőbbrendűnek, vagy éppen emberinek.
Sok új szereplő is felbukkan, kisebb-nagyobb jelentőséggel, kiváltképp érdemes figyelni a harmadik novellában megjelenő hercegnőre, mert a későbbi regényekben - remélhetőleg - még lehet szerepe.

Mindent egybevetve azt tudom mondani, ha olvastátok a regényeket, akkor ezt semmikép se hagyjátok ki, ha pedig nem... akkor akár ezzel is kezdhettek. Voltaképp azok nélkül is érthető. 
Ha létezik olyan novella, vagy novellák, amiket érdemes elolvasni, akkor az ez. Az írónő rettentő jól felépítette - ami igen ritka. Látszik, hogy mennyire a része ennek a világnak, milyen mélyen érzi a szereplőit. Szíve-lelke benne van Az orgyilkos pengéjében (is).
Összességében tehát ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy több mint jó, izgalmas, pörgős, fordulatos, helyenként pedig szívszorító fantasy-t olvasni. Ki lehet hagyni, de nem érdemes, ha szeretnétek tényleg megismerni, és egy jóval átfogóbb képet kapni Celaenáról. És van benne egy Chaol-Dorian cameo is!


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő:  Celaena, Sam, Rolfe
Kedvenc jelenet: az utolsó novella úgy, ahogy van
Negatívum: a tudat, aminek birtokában voltam Samet illetően
Borító: 5/5




Nyereményjáték


Egy kis nyomozásra invitálunk benneteket. Minden blogon találtok egy-egy híresebb halál esetet. A feladatotok, hogy kitaláljátok melyik ismert történelmi vagy fikcionális személy az áldozat.
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz. A nyerteseknek kiértesítést követően 72 órájuk van válaszolni az emailre, azután újabb nyertest sorsolunk.


Egy valyriai eredetű nemesi család trónörököse volt. A köznép szerette és magas testalkatával, sötét indigó szemeivel és hosszú ezüst hajával gyönyörűnek számított. Ezüst hercegnek is nevezték. Rendkívül okos, Csendes természetű, tehetséges zenész és ügyes lovag volt. Hat testvére és két gyermeke volt. Életét Trident folyón vesztette, mikoris egy párbajban elesett. Halálát követően feleségét és a két gyereket is megölték. A halálát előidéző háborúért részben ő maga felelős, hisz elrabolt egy gyönyörű északi nőt, kinek kezét ellenségének ígérték.




Nézzetek be a többi állomásra is

04/16 Deszy Könyvajánlója
04/18 Függővég
04/20 Kelly & Lupi olvas
04/22 CBooks
04/24 Dreamworld

Morgan Rice - A sárkányok dühe

$
0
0


Már a harmadik rész érkezik A varázsló gyűrűje sorozatból, és ha lehet, a sorozat egyre izgalmasabb.
Mi is újabb kalandra indulunk Thorral, a messzi Ködszigetre, ahol az ismeretlennel kell szembenéznie. Eközben persze Királyudvarhelyen is zajlanak az események, szóval garantáljuk, hogy nem fogtok unatkozni három állomásos turnénkon, április 24-e és 28-a között. Tartsatok velünk, és ha szerencsétek van, még a könyvet is megnyerhetitek!


Morgan Rice: A sárkányok dühe

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616209
Oldalszám: 280 oldal
Fordító: Komáromy Zsófia

Fülszöveg:
Ti el tudjátok képzelni, milyen is lehet a sárkányok dühe?
Tovább folytatódik Thor harcossá válásának nagyszabású történetét, ahogy a légió átkel a Tűz Tengerén a sárkányok Ködszigetére. Ám ahogy elképzelhetetlen szörnyekkel találják szemben magukat, a százpróba kiképzés hamar élet-halál harccá válik, és nem mindenki éli túl.
Eközben a Gyűrű egyre nagyobb veszélybe kerül. Kendricket bebörtönzik, így Gwendolynra hárul a feladat, hogy megmentse őt és apja gyilkosának nyomára bukkanjon. De eközben az ő élete is veszélybe kerül. Ám a legnagyobb fenyegetés a McCloudok támadása.De a hatalomtól megrészegült, gőgös és kegyetlen Gareth meg tudja-e akadályozni Királyudvarhely leigázását? Történet a becsületről és bátorságról, sorsról és végzetről, és persze varázslatról.

Saját véleményem:
Thor és a többiek kalandjai tovább folytatódnak, ám ezúttal külön-külön. Szereplőink egyre távolabb kerülnek egymástól fizikailag és problémáikat tekintve is, így az eddigieknél is több szálon haladunk előre A sárkányok dühében.

Erec feleségkereső körútján, már az előző kötetben talált magának egy egyszerű, szegénynek tűnő lányt, akin első pillantásra megakadt tekintete, és aki annyira felkorbácsolta érzelmeit, hogy képtelen volt kiverni őt fejéből. A helyzet továbbra is változatlan, így hát Erec eltökéli, hogy feleségül kéri a lányt, kinek kezét egy 100 napos lovagi torna során reméli elnyerni.
Első pillantásra - a lovagi tornával és a leánykéréssel - az ő történetük kilóghat a többi közül, melyek így vagy, úgy, de kapcsolódnak. Ám a látszat sokszor csalóka. Elistaire körül rengeteg a rejtély és a kérdőjel. Senki nem tudja ki ő, honnan jött, vagy mi a rendes neve, s ő maga sem hajlandó elárulni. Egyelőre mindenki - beleértve minket is - annyit tud, hogy egy parasztlány, aki hét évre a helyi kocsma tulajdonosához szegődött. De talán mondanom sem kell, hogy mennyire nyilvánvaló, hogy ő nem csak egy nevesincs lányka.
Roppant kíváncsi vagyok, milyen szerepet szánt neki az írónő. Tippjeim ugyan vannak, de igencsak kezdetleges formában.

Erec mellett természetesen ott vannak a McGill testvérek, akiknek az élete többnyire a király meggyilkolása és az új uralkodó körül forog. 
Kendricket, a király fattyú-, mindenki által tisztelt és szeretett fiát börtönbe zárják gyilkosság vádjával, melynek büntetése halál, így ő most parkolópályára kerül, helyette Gwen és Gareth lép előtérbe. 
Gwen esetében kifejezetten tetszik, hogy kötetről-kötetre fejlődik, mind erősebb és elszántabb lesz. A szülei által pátyolgatott és elkényeztetett királylányból önálló, talpraesett, elszánt uralkodójelölté avanzsál. 
Jó érzékkel folytatja nyomozását apja halálának ügyében, miközben a tömlöcben sínylődő féltestvéréért, valamint vissza-visszaeső, iszákos bátyjáért is küzd. Mindezek következtében pedig egy egészen új oldalát ismerhetjük meg. A hűséges, kedves lány megmutatja, szeretteiért mi mindenre képes, és hogy milyen erő lakozik benne. Ebből kifolyólag több emlékezetes pillanattal is megörvendeztet bennünket, melyek közül három személyes kedvencem is van: az orgyilkossal való küzdelme, a Godfrey-s kocsmai beszélgetés - itt mutatkozik meg, mennyire erős a testvéri kötelék közöttük -, és az, amikor helyreteszi anyját és annak szolgálóját.

Vele szemben pedig ott van Gareth, a történet jelenlegi főgonosza, akivel kapcsolatban továbbra is kettős érzéseim vannak: egyrészt undorító a viselkedése, másrészt viszont baromi érdekes a pszichológiája. Az pedig, hogy a hangja egyre több teret kap, még izgalmasabbá teszi. Félre ne értsetek, nem helyeslem a döntéseit, de az, hogy beleláthatunk abba a folyamatba és mozgatórugókba, amik miatt azzá vált, akivé, kétségtelenül emberibbé és sajnálatra méltóbbá teszik. 
Most, hogy király lett, ezek csak méginkább fokozódnak. Milliónyi teher nehezedik a vállára - melyeket persze javarészt önmagának köszönhet -, a királyság ügyeitől kezdve, a királlyá válásának áldozatától, a kardon át a néppel szemben kivívott tiszteletig, minden. Nem véletlen, hogy esetében kulcsmondattá vált "a vér vért kíván" szlogen. 
Meddig maradhat trónon? Milyen ára van uralkodásának? Megérte-e, hogy király lett? Mi a fontosabb: a rang vagy az élet? - Gareth élete nagyjából ezek köré a kétségek köré összpontosul. 

De Thorról sem feledkezhetünk meg, aki A királyok sorsa végén százpróbára indult társaival együtt. 
Thornak rengeteg megpróbáltatással kell szembenéznie, millió akadály gördül elé: veszedelmes lényekkel kell megküzdenie, túl kell élnie az időjárási és környezeti viszontagságokat, idegen népektől kell engedélyt szereznie, miközben egyik társa állandó fenyegetést jelent számára. És természetesen a címben sem véletlenül szerepel a sárkány szó. Nem egyszerű harcossá kell válnia, annál jóval nagyobb szerepet szánt neki a sors. Ám addig hosszú út vezet, tele veszéllyel, rejtélyes jövendölésekkel - önmagára és Gwenre vonatkozóan - és jósálmokkal. 

És persze a McCouldokról sem feledkezhetünk meg, akik gőzerővel megindulnak a Gyűrű felé, s tanúbizonyságot tesznek méltán elhíresültté vált kegyetlenségükről. 

Mindezek fényében elmondható, hogy a harmadik részben igencsak szerteágazó problémákkal találjuk szembe magunkat, ami egyfelől izgalmas - a kedves írónő jó érzékkel naná, hogy mindig akkor és úgy hagyja ott az adott fejezeteket, hogy tövig rághassunk körmünket, és csak még egy kicsit tovább akarjunk menni, hogy megtudjuk, mi történik majd -, másrészt viszont megvannak a hátrányai. 
Számomra a több szál miatt picit lassan indult be a sztori, és sokszor - legfőképp Thor és Erec esetében - úgy éreztem, mintha elnagyoltak lettek volna a tényleges történések. Kicsit bővebb kifejtésnek jobban örültem volna, mert maga a történet stílusa és váza viszont rengeteget fejlődött és komolyodott. 
Összességében én még mindig nagyon szeretem ezt a sorozatot, amit szívből ajánlok minden könnyedebb fantasy-t kedvelőnek, és fontos: nem csak gyerekeknek, mert véleményem szerint ez elsősorban nem nekik szól, bármennyire is abba a kategóriába akarják itthon vagy külföldön gyömöszölni. És a borító se rettentsen el senkit: az a fontos, ami belül van. És az pedig egy fordulatos, kalandos, varázslattal és fantasy elemekkel teleszőtt, gyönyörű képleírásokkal, és szerethető karakterekkel fűszerezett, könnyed kikapcsolódást nyújtó könyv. Apropó, említettem már, hogy újfent gyilkos függővéggel van dolgunk?


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő:  Thor, Erec, Khron, Godfrey, Gwen, Kendrick
Kedvenc jelenet: Thor és a druida beszélgetése, és a Gwen-Godfrey jelenet a kocsmában
Negatívum:
Borító: 5/2




Nyereményjáték


Thornak egy legendás sárkánnyal is szembe kell néznie a Ködszigeten. Hogyan is bizonyíthatná ennél jobban bátorságát?
Ha Ti is tanúságot akartok tenni a bátorságotokról, találjátok ki a képek alapján, hogy a turné résztvevői milyen sárkányokkal néztek már szembe életük során.
Ezután már nincs is más dolgotok, mint beírni a Rafflecopter dobozba a sárkányok nevét.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz, a nyertesek jelentkezését pedig az értesítő e-mail kiküldésétől számított 72 órán belül várjuk, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
Sok szerencsét!






Nézzetek be a többi állomásra is

04/24 Deszy könyvajánlója
04/26 Dreamworld
04/28 Könyvszeretet

Tara Sivec - Életek és édességek

$
0
0


A Könyvmolyképző jóvoltából megjelent Tara Sivec szókimondó és vicces, Csábítások és csemegék című sorozatának második része. 
Claire, Carter és Gavin együtt élik mindennapjaikat, mint egy átlagos család. Carter viszont nagy dologra készül, szeretné megkérni Clare kezét és minden probléma innen indul… 
Öt blogger állomásán olvashattok a könyvről és ha játszotok, tiétek lehet akár a három nyereménykönyv egyik példánya!


Tara Sivec: Életek és édességek

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633992807
Oldalszám: 272 oldal
Fordító: Farkas János

Fülszöveg:
Carter, Claire és a banda visszatér, és készen állnak, hogy elkezdjék közös életüket. De vajon tényleg készen állnak?
Túl egy pokoli leánybúcsún, pornófüggőségen, zsemle-baseballon és egy elrontott lánykérésen, túl azon, hogy rájönnek, mindkettőjük családja csupa sültbolondból áll, Carter és Claire végül elkezdi megkérdőjelezni a köztük lévő kötelék erősségét.
Vajon a barátaik csak tovább rontják a helyzetet kellemetlen megjegyzéseikkel és kotnyeleskedésükkel, vagy meggyőzik a párt, hogy a „boldogan éltek, míg meg nem haltak” néha tényleg kezdődhet sörponggal is?

Saját véleményem:
A Csábítások és csemegék tavaly óriási kedvencem lett, és bár nagyjából lezárult, én mégis valami többre vágytam, ami nem csak úgy félbemarad az üzlet közepén, hanem keretbe foglalja Carter és Claire történetét. Arról nem is beszélve, hogy ebből a dilis csapatból egy végtelenített változat sem lehet túl sok. Így hát óriási lelkesedéssel vetettem bele magam az olvasásba.
Nem volt semmiféle elvárásom, azt leszámítva, hogy szeretnék jókat nevetni, és minél több időt eltölteni Gavinékkel. Ezt pedig meg is kaptam. Nem mondom, hogy jobb lett, mint az első rész, mert nem, de az a Tara Sivec-féle varázs tagadhatatlanul megvolt benne. Na, meg elég csak ránézni a - magyar - borítóra, ami végképp nem árul zsákbamacskát. Vidám színek, cukorkák, 4 ever-es szív, és "Egy cukormázas örökkön-örökké" szlogen. Ebből bárki rájöhet, hogy itt egy édes, romantikus befejezésről van szó. Ergo én inkább mondanám ezt egy novellának, mely elvarrja a nyitva maradt szálakat, mint tényleges folytatásnak.

A történet fővonalát a házasság, illetve lánykérés témaköre teszi ki.
Carter és Claire hónapok óta együtt élnek, közösen nevelik fiukat, Gavint, és igyekeznek összecsiszolódni. De ugye nem véletlen az a mondás: lakva ismerszik meg a másik.
Mind a kettejüknek megvannak a maguk rigolyái, szokásai, feladatai, amiket össze kell egyeztetniük. Claire például alig tud aludni Carter horkolásától, és emiatt idegbeteg gyilkossá válik éjjelente.
Carter pedig mindeközben, mit sem sejtve szerelme gyilkos hajlamairól, folyton folyvást keresi a megfelelő alkalmat a nagy kérdés feltételére. Terveket sző, megálmodja és amennyire csak lehet, kivitelezi a pillanatot, de valami, az utolsó másod percekben mindig közbejön.

Carter és Claire párosa továbbra is eszméletlen(ül idióta)! Ha nem bénáznak, akkor éppen totál elbeszélnek egymás mellett, holott mind a ketten ugyanazt akarják, csak túl makacsak vagy félénkek beismerni, és ebből rengeteg vicces szituáció születik. A könyv jelentős részében a könnyeimet törölgetve nevettem rajtuk.
Édesek, nem normálisak, elmebetegek - tehát tökéletesen passzolnak.

De nem pusztán együtt fergetegesek, hanem külön-külön is.
Carternek most kicsit kevesebb saját hang jut, mint előzőleg, ám aggodalomra semmi ok, azért őt sem kell hiányolnunk. Mindössze arról van szó, hogy tényleg a lánykérést tervezgeti állandóan.
Sokszor viszont úgy megsajnáltam. Erején felül minden követ megmozgat azért, hogy a legtökéletesebb módon, helyen és szituációban tehesse fel a nagy kérdést, csakhogy minél jobban akar teljesíteni, annál inkább sablonos és elcsépelt lesz - legalábbis Claire elképzeléseit tekintve. Ami, ha neki nem is, de nekünk, olvasóknak mindenképpen felejthetetlen pillanatokat ígér. És hát mire valók a jóbarátok - Drew és Jim -, ha nem arra hogy bátorítsák? Naná, hogy arra, hogy jól kiröhögjék Cartert! Hülyeségben tehát mindenképp számíthatunk a srácokra. Drew például most is hozza szokásos, szexmániás, szabadszájú, vulgáris formáját, és persze az idióta feliratokkal teli pólói sem maradhatnak el.

Claire viszont több dolog miatt is előtérbe kerül: házasság-, család-, barátok és az üzlet. Így javarészt az ő szemén keresztül követhetjük végig, miként kezeli vagy éli meg ezeket, a jól bevált Claire-féle, szarkasztikus stílusban.
Őszinte leszek: imádom ezt a csajt! Ami a szívén, az a száján, legyen szó bármiről és bárkiről. Soha nem kertel, kimondja, amit gondol a maga nyers valóságában. Őrült, dilis nő, de lehetetlen nem szeretni.
Olyan belső monológokat folytat le, hogy néha úgy kellett a számra tapasztanom a kezemet, nehogy hülyének nézzenek a körülöttem ülők, min vihogok annyira.
Tetszettek az olvasó felé való kiszólásai, a részeg vagy befüvezett randalírozásai, vagy a Carter családja előtti beégései. Igen, jól olvastátok: Carter szülei és nagymamája is színre lép, méghozzá nem is akárhogy!

Mindent egybevetve én rettentően élveztem ezt a részt is. Az Életek és édességek ugyanolyan vicces, szókimondó, vulgáris, és üdítő lett, mint a Csábítások és csemegék. És persze Gavinből sincs hiány!
Ha pedig nem egy tényleges folytatásként, hanem egy kiegészítő novellaként/szórakozásként kezelitek, és elkönyvelitek, hogy ez a színtiszta "Boldogan éltek, míg meg nem"-ről szól, akkor nagy csalódás nem érhet senkit. Nagy csavarok helyett viszont Gavin, Carter, Claire, a barátaik és családjaik garantálják a szórakozást.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő:  Claire, Carter, Drew, Liz, Jenny, Jim, Gavin, Rachel
Kedvenc jelenet: a lánybúcsúztatón történtek és a következményei
Negatívum: Nyúl Úrfit hiányoltam
Borító: 5/4




Kedvcsináló idézetek


"Tehetetlen dühömben már a matracot ütöttem-rúgtam, miközben némán sikoltozva szidtam a faszszopó horkolókat, akik nincsenek tekintettel azokra, akik halkan alszanak, és letéptem róla a takarót, és az arcába csaptam a párnájával, amit a feje alól ráncigáltam ki, miközben befogtam az orrát.
Ne ítélkezzetek felettem, oké? Én nem tudok rendesen aludni!
És különben is, épp csak addig fogtam be az orrát, amíg nem kezdett fuldokolni a saját nyálában. Mihelyt meg tudott szólalni, részletesen elmesélte az álmát, amiben azt hitte, meg fog fulladni, és miközben fuldoklott, rájött, hogy lefekvés előtt elfelejtette mondani, mennyire szeret. Igen, volt bűntudatom. És igen, azzal tettem jóvá, hogy szexeltem vele hajnali ötkor, és nem, nem vallottam be, hogy én akartam megölni álmában.
Kellenek titkok is egy párkapcsolatban."

"Lenyeltem a hatalmas falat sütit, és próbáltam nem arra gondolni, ahogy az lábakat növeszt, és egyenesen a seggemhez rohan, miközben vajtól csillogó lábnyomokat hagy a csípőmön maga után."

"Nagyon is romantikus vagyok.
Épp ma reggel hagytam Carternek (aki még aludt) egy dobozzal a kedvenc sütijéből a gombóccá gyúrt párnája mellett: fehér csokiba mártott összetört burgonyachipseket és karamellával megszórt pereceket. Úgy gondoltam, ez majd felkészíti őt arra az üzenetre, amit a doboz mellett hagytam neki, és amiben azt írtam, hogy ha még egyszer felhajtva hagyja a vécéülőkét é a seggem akaratom ellenére fürdőben részesül reggel hatkor, pillanatragasztót kenek a makkjára, amíg alszik. Még néhány X-szel és O-val is kiegészítettem az aláírásomat.
Ki mondta, hogy a romantika halott?"

"- Erről jut eszembe. Van valamim a számodra - mondta, azzal elvette a vállamról a karját és a hátára fordult, hogy benyúlhasson a farmerja zsebébe.
- Azt akarod mondani, hogy egy ajándék van a nadrágodban a számomra? Mert meg kell, hogy mondjam, buliztam már jó néhányszor a nadrágodban. Legutóbb majdnem agyrázkódást is kaptam.
 Carter mélyebbre nyúlt a zsebében, és méltatlankodva nézett rám.
- nem az én hibám, hogy felkészületlenül ért, hogy le akartál pippantani út közben. Azt hittem, nem érzed jól magad, és csak le akarod hajtani a fejedet az ölembe. Amikor egy férfi hímvesszője hírtelen felbukkan a mozgó autóban szombat este, akkor BIZTOS, hogy történnek bizonyos akaratlan csípőmozdulatok."

"Carter hozott nekem füldugókat! TÉNYLEG szeret!"

"Beszélnem kellett a fiamnak a madarakról és a méhekről, itt az autóban, apám felé menet. Eleve nem értem azt a kifejezést, hogy ,,a madarak és a méhek". Mégis, hogy taníthatná ez meg a gyereket arra, hogy mi a szex? Mikor látsz olyat, hogy egy szürke galamb meghúz egy fehéret, vagy, hogy egy házi méh berakja egy poszméhnek? Jobb lenne, ha inkább azt mondanák ,, a marhák és a lovak". Pont valamelyik nap hajtottunk el egy állattartó telep mellett, és az egyik marha épp a másikon ügyködött, amikor Gavin így szólt:
- Jaj, de cukik, nézd, anya! Az egyik tehén megölelte a másikat!"

"- Nem akarsz kimenni a WC-be? - kérdezte Carter felvont szemöldökkel.
- Nem, most nem kell pisilnem - feleltem, és felé hajoltam, hogy újra megcsókolhassam.
Olyan fincsi volt, mint a bor, a napfény és a kiscicák.
-Nem úgy értem, hogy WC-zni menjünk a WC-be. Azért menjünk, hogy berakhassam neked - mondta nevetve és horkantgatva.
- Te olyan romantikus vagy. Mondd még egyszer! - feleltem, nagy szempilla-rebegtetés közepette.
carter a vállam fölött a többiekre pillantott, aztán vissza rám.
- Komolyan mondom. Senki nem figyel. Simán kiosonhatnánk a WC-be, senki nem venne észre minket. Gyors leszek.
- Aha, tényleg, folytasd csak! Ez annyira izgató - feleltem monoton hangon."




Nyereményjáték


A kötetben Carter és Claire saját maguk módján szeretnék a másik tudomására hozni, milyen jó lenne, ha a másik igent mondana. A mostani nyereményjáték is ezen alapszik, olyan könyveket kell megtalálnotok borítók alapján, amelyekben a főszereplők összeházasodnak.
Ez nem ennyire egyszerű, csak egy részletet láttok a borítóból és azt adjuk meg, ki az írónő.
Kis segítség: Minden esetben a magyar borítóról találtok részletet.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.


Író: Stephenie Meyer





Nézzetek be a többi állomásra is

04/19 Insane Life
04/21 Bibliotheca Fummie
04/23 Deszy könyvajánlója
04/25 Kristina blogja
04/27 Dreamworld

Jessica Sorensen - Callie, Kayden és a megváltás

$
0
0


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Jessica Sorensen Callie, Kayden és a megváltás című regénye, a Véletlen sorozat második része. Ennek örömére a Blogturné Klub tíz bloggere egy blogturné keretein belül bemutatja Callie és Kayden szívszorító történek folytatását!

2015. április 21-től mindennap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Jessica Sorensen: Callie, Kayden és a megváltás

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633992852
Oldalszám: 368 oldal
Fordító: Komáromy Zsófia

Fülszöveg:
A sötét titok, amit Kayden hosszú évek óta rejtegetett, végül csak napvilágra került. Ám az még ennél is rosszabb, hogy a fiút súlyos testi sértéssel vádolják. Egyedül az óvhatná meg a becsületét, ha Callie elárulná az igazat – Kayden viszont soha nem kérné ezt tőle. Inkább hajlandó megtenni bármit, hogy megvédje őt… még akkor is, ha emiatt le kell mondania az egyetlen lányról, akit valaha szeretett.
Callie tudja, hogy Kaydenen ismét eluralkodnak a démonai, és kétségbeesetten szeretné megmenteni. Ám ehhez szembe kell néznie legsúlyosabb félelmével, és el kell árulnia legfájdalmasabb titkait. A csönd megtörésének puszta gondolata is rémisztő – de nem annyira, mint az a fenyegetés, hogy örökre elveszítheti Kaydent.A szíve mélyén Callie tudja, hogy eljött az idő: el kell felejteniük a múlt fájdalmát. Barátai, Seth és Luke segítségével tervet sző, hogy megmutassa Kaydennek, milyen életük lehetne együtt. De vajon meg tudja győzni, hogy új életet kezdjenek… vagy már késő?

Saját véleményem:
A második rész néhány nap eltéréssel ott veszi fel a fonalat, ahol az első - galád módon - véget ért.
Kayden kórházban van, Callie pedig minden idejét a váróteremben tölti kétségek közt, ugyanis a családtagokon kívül senkit nem engednek be a fiúhoz.
Callie rettentően szenved, folyamatosan a vérbe fagyott Kaydent látja maga előtt. Egyetlen bátorítója Seth, aki egy percre sem tágít mellőle, és folyamatosan ápolja a lelkét.
Aztán a kötelesség úgy hozza, hogy vissza kell térniük az egyetemre, ahol Callie egyik napról a másikra, zombi módjára vonszolja magát - képtelen bármi másra összpontosítani, a gondolatai folyton folyvást ugyanoda ugranak vissza.
Mindeközben Kaydent átviszik egy intézetbe, mivel anyjának köszönhetően, minden orvos úgy hiszi, önmagában tett kárt. Terapeutája pedig szüntelenül ugyanazokkal a kérdésekkel bombázza, csakhogy Kayden nem hajlandó válaszolni rájuk. Menthetetlennek érzi magát, elzárkózik mindentől és mindenkitől, csak és kizárólag azon agyal, miként okozhatna magának újabb és újabb fájdalmakat, és hogy miként taszíthatná el magától Callie-t, hogy az ne szenvedjen miatta...

A történet ezúttal javarészt Kayden és az ő problémái köré összpontosul. Az, hogy az apja kis híján végzett vele, hatalmas lavinát indít el benne. Teljesen összeomlik, megtörik, darabjaira hullik. Az első rész vicces, pimasz Kaydenje eltűnik, helyette pedig előbukkan az igazi, a sebezhető, kétségek közt vergődő, szeretethiányos fiú.
Jessica Sorensen részéről óriási húzásnak tartom, hogy ennyire előtérbe helyezte Kaydent, és hogy ezúttal az ő szenvedésére fókuszált. Rengeteg sebzett lelkű álompasiról olvastam már, ám ilyen intenzíven és mélyrehatóan egyiküket sem ismerhettem meg. Viszont azt kell mondanom, engem ezerszer jobban megviselt ennek a fiúnak a gyötrődése, mint általában a lányoké szokott - pedig azért azok is igen erőteljesen hatnak rám.
Jessica félelmetes módon képes egymás után pakolt szavak halmazával érzelmeket közvetíteni, melyek egyszerre emberiek, hihetőek, rohadtul fájdalmasak, meghatóak, érzékiek és még sorolhatnám. Mintha tengernyi érzelem akarna kiszakadni a lapok rabságából - és sikerül is nekik.

Kayden új - vagyis pontosabban az igazi - oldala... kínzó. Sok esetben lassabban tudtam haladni vele, mint Callie-ével. Nem azért, mert nem tetszett, vagy hajamat tépkedtem volna tőle, hanem a kilátástalansága miatt. Mintha vele együtt én is egy nagy ingoványba süppedtem volna, ami egyre csak húzott és húzott lefele.
Kayden egyfelől küzdött a családi problémáival, valamint a vagdosási és a fájdalom iránti igény kényszerével, másrészt pedig végig egy csiki-csuki játékot játszott Callie-vel. Idegőrlő és szívet tépő volt az, ahogyan egyik pillanatban közel engedte magához a lányt, és el sem eresztette, majd a másikban óriásit taszított rajta. Amikor már végre azt hittem fellélegezhetek, újra a start mezőn találtam magam.

Callie mindezzel szemben rengeteget fejlődött. Megmutatta, hogy lélekben sokkal erősebb, mint azt bárki is gondolta volna róla.
Kayden mellett rájött bizonyos dolgokra, amikért ezúttal nem félt kiállni és harcolni. Komolyan mondom, néha csak lestem rajta, de irtó büszke voltam rá.
Ő egy nagyszerű hősnő, akit könnyen lehet szeretni, azonosulni vele, és a valóságban is létező problémái- , illetve az azok révén bejárt útja miatt, megkockáztatom, hogy akár még példaképként is funkcionálhat.
Bízom benne, hogy minél kevesebb emberrel esik meg az, ami vele, de akár más gondra kivetítve is tanítójellegű lehet az, ahogyan rálép a gyógyulás útjára.

Ami pedig Callie és Kayden kapcsolatát illeti... nos, az megjárja a hadak útját, ám ettől függetlenül rettentő mély, őszinte, tiszta, szenvedélyes, perzselő, és vad. Ők ketten olyan elemi páros, hogy az ritkaság. Amikor együtt vannak, akkor nem csak zizeg a levegő, de fel is robban! Jó példa erre az az egy-két fülledt, 18 pluszos tartalmú jelenet, ami helyt kapott a regényben.

Viszont Jessica Sorensen regény nem létezhet barátok nélkül - akik, teszem hozzá, legalább olyan sérültek, mint hőseink, és míg az első részben csak súroltuk ezeket, addig itt kicsit jobban is kibontakoznak. Luke ügyét például igazán ötletesen beleszőtte az írónő ebbe a kötetbe, ezzel mintegy előkészítve az ő könyvének a terepet. Seth pedig... róla ugyanazt tudom mondani, mint korábban. Seth és Callie barátsága egészen különleges és fontos alappillére a sztorinak. Egymás támaszai. Ha az egyiknek gondja van, a másik ott van mellette, bátorítja, kirángatja a szomorúságból, vagy pátyolgatja.

Összességében tehát én legalább annyira imádtam Callie és Kayden történetének második részét, mint az elsőt. Keserédes történet szerelemről és annak gyógyító erejéről, melyben a perzselő romantika mellett tanúi lehetünk két, sérült fiatal megpróbáltatásainak és esetleges gyógyulásának. Mindehhez pedig remek karakterek, sok humor, szórakoztató barátok társulnak. A lezárás pedig dermesztően valóságos! Emiatt pedig szívesebben olvasnám a róluk szóló 3. könyvet, mint Luke trilógiáját a sorozatban, mivel számomra maradtak szép számmal elvarratlan szálak.
Ha érdekelnek a kényes témákat boncolgató regények, akkor ezt semmiképp ne hagyd ki!


Pontszám: 5/5*
Kedvenc szereplő: Callie, Kayden, Seth és Luke
Kedvenc jelenet: Callie és Seth barátsága, a maratoni éjszaka, és a leveles történet
Negatívum: -
Borító: 5/5




Nyereményjáték


Mostani játékunk során a helyes pasiké és a motoroké lesz a főszerep. Nektek pedig nincs más dolgotok, mint az egyes állomásokon található képek alapján kitalálni, melyik filmes vagy sorozatos fiúra gondoltunk, és beírni a karakter (nem a színész nevét kérjük, hanem az általa megformált figuráét) nevét a rafflecopter megfelelő sorába. Ha mind a tíz állomást teljesítettétek, esélyetek nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott három Callie, Kayden és a megváltás c.könyv egy példányát. 
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő e-mailre. Sok szerencsét!!






Nézzetek be a többi állomásra is

04/21 Deszy könyvajánlója
04/22 Media Addict
04/23 Kristina blogja
04/24 Angelika blogja
04/25 CBooks
04/26 MFKata gondolatai
04/27 Kelly Lupi olvas
04/28 Tekla könyvei
04/29 Zakkant olvas
04/30 Dreamworld

Karen Akins - Időhurok

$
0
0



A Gabo kiadó jóvoltából megjelent Karen Akins időutazós sorozatának első kötete, az Időhurok. Ennek örömére öt blogger teszi közzé véleményét a könyvről, továbbá néhány érdekességet is megtudhattok a történettel kapcsolatban.
Sőt, ha játszotok, akkor megnyerhetitek a kiadó által felajánlott három példány egyikét!


Karen Akins: Időhurok

Kiadó: GABO SFF
ISBN: 9789634060321
Oldalszám: 332 oldal
Fordító: Heinisch Mónika

Fülszöveg:
A tizenhat éves Bree Bennis olyan iskolába jár, ahol az időutazás kötelező tantárgy, és szó szerint veszik a történelmi kirándulásokat. Miután háromszor is kudarcot vall a XXI. századba tett félévi küldetésén, mert véletlenül túszul ejt egy fiút, már az ösztöndíja forog kockán. 
Amikor visszaszökik a múltba, hogy hallgatásra bírja a fiút, nem megy elég messzire: Finn közben három évvel idősebb lett, ráadásul meg van róla győződve, hogy szerelmesek egymásba Bree-vel, vagyis a lány jövőbeli énjével, aki közel sem tartja olyan elviselhetetlennek. Még tovább bonyolódik a helyzet, amikor Bree akaratán kívül magával viszi Finnt a XXIII. századba, majd rájön, hogy valaki üldözi, aki nem csak őt akarja tönkretenni, hanem a múltat, a jelent és a jövőt is.

Saját véleményem:
Valószínűleg nincs olyan ember, akit ne foglalkoztatna az időutazás témája. Ez alól én magam sem vagyok kivétel. Imádom az ilyen témájú könyveket és filmeket, mivel egyrészt jó elfilozofálgatni a miérteken, másrészt pedig rajongok a történelemért - milyen jó lenne, ha csak pár órára is, de visszaröppenhetnénk egy-egy korba!
Nagyjából pont ezek miatt keltette fel az érdeklődésemet Karen Akins regénye is. Na, meg a gyönyörű eredeti borítója miatt, amiért még mindig vérzik a szívem. Részleteit tekintve a magyar változat sem csúnya, de... ha semmit nem tudtam volna a regényről, tuti nem emeltem volna le a polcról, mert egészen mást sugall, mint az eredeti. Ám bármennyire is fáj beismernem, a Sánta Kira által tervezett kép jobban tükrözi a regény tudományosabb-időutazósabb mivoltát.

A történet elején Bree, a félévi vizsgája során a XXI. századba kerül, hogy teljesítse feladatát. Azonban rossz anyagi helyzete miatt - édesanyja kómában van, a kórházi számlák pedig egyre csak nőnek, akárcsak a sulisak -, egy plusz, jól fizető, nem egészen legális munkát is elvállal, melynek értelmében el kell juttatnia valakinek egy csomagot.
Talpraesett lány lévén jól veszi az akadályokat, egészen addig, míg meg nem ismerkedik Finnel, a bosszantó, gorombáskodó, helybéli fiúval, aki egészen véletlenül pont ott lakik, ahova Bree-nek a csomagot kéne vinnie. Ám a helyzet tovább bonyolódik, amikor Bree megtudja, hogy a srác családjában ismerik az időutazókat, sőt mi több, az egyik családtag is az. A sok bonyodalom közepette viszont vészesen fogyó ideje miatt, nem talál rá arra a helyre, ahova vinnie kéne a rábízott szállítmányt. Amivel önmagában nem lenne gond, ha vissza tudná vinni a megbízónak a dobozt... csakhogy véletlenül sikerült ottfelejtenie Finnéknél.
Bree-nek nem marad más választása, vissza kell mennie, amit fondorlatos módon véghez is visz. Terve mégis balul sül el, mert nem a három hónappal későbbi időpontban érkezik meg, hanem három évvel később. Az igazi meglepetés azonban akkor éri, amikor Finn megcsókolja és a barátnőjeként kezeli - amit, mint kiderül, jövőbeli énjének köszönhet, aki nem csak ezt, de minden mást is megbonyolított. Végül, miután Bree megszegte az összes létező szabályt, véletlenül sikerül a XXIII. századba, magával hoznia Finnt, és az igazi kalamajka csak ekkor veszi kezdetét.

Az időutazás témája rengeteg buktatót rejt magában, és hazudnék, ha azt mondanám, az írónőnek sikerült mindent kiküszöbölnie. Ettől függetlenül viszont - számomra - egészen új és egyedi módon nyúlt mindehhez. Ráadásként pedig komoly, profi hátteret épített mindez köré.
Az időhurokban rettentő profi történelemmel rendelkeznek az időutazók. A XXIII. századi emberek már elfogadják ennek a képességnek a létezését, sőt mi több, iskolában oktatják minden csínját-bínját a mesterségnek, ahol a diákok többfelé szakosodhatnak. Itt az utazás nem mókából történik, hanem üzleti jelleggel.
Ennél mélyebben én most nem mennék bele, mert 1) tényleg nagyon komplex, szerteágazó; 2) ha akarnék sem tudnék. Néha annyira tudományos volt egy-egy dolog magyarázata, hogy komoly gondjaim adódtak az értelmezéssel. Egy idő után pedig meg sem kíséreltem mindent megérteni, inkább csak sodródtam az árral. És voltaképp ez az egyetlen hiba, amit fel tudnék róni: a túlmagyarázás/tudományosság.

A cselekmény ellenben iszonyat pörgős tempót diktál. Ha épp nem menekülünk, akkor kutatunk, nyomozunk, rejtőzködünk, vagy valami jó kis adrenalinnövelőt csinálunk. A lényeg: egyetlen percig sem unatkozhatunk! Hőseink egyik gubancból kerülnek a másikba. Ám, ami még ennél is érdekesebb, az a fura háromszög Finn, Bree és jövőbeli Bree között. Fogadjunk, most megemelkedett a szemöldökötök!

Hármójuk kapcsolata több szempontból is érdekes. Egyrészt a szerelmi szál így rengeteg vicces szituációt tartogat, másrészt, ami sokkal fontosabb: jövőbeli Bree kis jelei, amivel terelgeti jelenlegi önmagát. Olyan, mintha két különböző jellemű emberről lenne szó. Az idősebb megfontolt, ámde mégis bosszantó módon vezeti az általunk ismertet. Sokszor emberpróbáló az, aminek kiteszi (jelen) Bree-t. Ezért nem is meglepő, hogy Bree néha bizony szívesen megfojtaná jövőbeli énjét. Kuszának hangzik? A valóságban nem annyira az, de tény, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy képben maradhassunk.
Ami viszont az általunk ismert Bree-t illeti, én rettentően kedveltem. Talpraesett, okos, képzett lány, a belső monológjai és a szarkasztikus megjegyzései pedig egyenesen fantasztikusak! Persze vannak hülyeségei, de nagy részük érthető okból fakad. 
Finn.... Nem mondhatom, hogy belezúgtam, mert akkor Fummie válogatott kínzásoknak fog alávetni, de szédületes figura a maga levakarhatatlanságával. Bree-vel jó párost alkotnak.

Végül, de nem utolsósorban kiemelném a Chincoteage-szigetet, ugyanis szeretem, ha egy író valami kis extra érdekességet csempész a történetébe, legyen szó tárgyról, szokásról vagy egy új helyszínről. Ezáltal is színesíti az olvasói tudását.

Összességében tehát azt tudom mondani, hogy az Időhurok egy pörgős, nyomozással és izgalommal teli, finom humorral tűzdelt, romantikus, időutazós történet, jól kidolgozott háttérvilággal, és remek karakterekkel. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az időutazás témáját, és azon belül is kíváncsi egy új megközelítésre.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Finn, Bree
Kedvenc jelenet: Finn és Bree "első" csókja.
Negatívum:a kicsit túlkomplikált magyarázatok
Borító: 5/4




Chincoteague-sziget


Bree-t félévi küldetése a Chincoteague-szigetre szólítja, ahol többek közt Finnék is élnek. A regényben pedig néhány alkalommal megemlítik ennek a kis szigetnek a nevezetességeit: a pónikat. Na, de lássuk, mit érdemes tudni Chincoteague-ről.

Chincoteague Virginia államban található, népessége mindössze ~2950 főből áll. Pónijairól és az 1925 óta, évente megrendezésre kerülő Pony Penning Dayről híres, melynek során minden évben összeterelik a rezervátumban összegyűjtött pónikat (a Chincoteague-pónik alkotják a világ egyik utolsó elvadult lóállományát), áthajtják őket a városon, ahonnan végül átúsztatják őket a csatornán Chincoteague-szigetére, hogy a fiatal állatokat eladják. A terelést helyi, önkéntes tűzoltók végzik.
Az esemény mindig július utolsó szerdájára és csütörtökére esik. Szerdán hajtják át a lovakat, majd azt követően kezdetét veszi az aukció, csütörtökön (és pénteken) pedig visszaterelik a megmaradt állatokat Asseteague-be.

A városban egyébként több kis szálloda, panzió, kemping, fagyizó, mini golfpálya, étterem és strand található az odaérkező turisták igényeit kielégítendő. Valamint három múzeum is gondoskodik a kikapcsolódásról a 96,7 km 2-es szigeten.


A sziget és az ominózus híd






Nyereményjáték


Bree imádja a filmeket és ha tehetné, egész nap filmeket nézne. Ráadásul az időutazás igen érdekes dolog, ezért hát, utazzunk együtt az időben, méghozzá úgy, ahogyan Bree is szeretné. Filmekkel!
A feladatotok nem más, mint jellegzetes kép és egy a filmet összefoglaló mondat alapján kitalálni, melyik filmről van szó. Egy közös vonása mindegyikben van, valamelyik szereplő utazott az időben.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.


Segítség: "Történet egy időzsaruról."





Nézzetek be a többi állomásra is

Megnyílt az első Könyvmolyképző bolt - élménybeszámoló

$
0
0

Ma egy sokak által vágyott álom vált valóra. A Könyvmolyképző megnyitotta első könyvesboltját a Westendben, a régi Ulpius bolt helyén. 

Emlékszem, évek óta ábrándoztam arról, milyen jó lenne, ha lenne egy olyan bolt, ahol a kiadó könyvei vannak, és ahova személyesen be lehet menni nézelődni, tapizni, beleolvasgatni a regényekbe, és természetesen megvenni őket. Így amikor a Könyvfesztiválon megtudtam, hogy ez végre megvalósul, nagyon boldog voltam, az pedig már csak extra hab volt a tortán, hogy ilyen rövid időn belül megtörténik mindez.

Könyvfesztivál óta felcsigázva vártam, hogy elérkezzen a mai nap. Még a meghívómat is kitettem a polcra, hogy lássam. Aztán a kiadónak hála adódott egy olyan fantasztikus lehetőség, hogy meghívást kaptam a sajtós megnyitóra, ami kicsit korábban volt, mint a meghívós. Ha azt mondom, bezsongtam, mint egy méhraj, nem túlzok. Az utolsó napokban már alig vártam, hogy május 6-ra érjünk a naptárban. 
És megtörtént, elérkezett a nap. Jól elterveztem, hogy már órákkal korábban odamegyek, elugrom még elintézni egy-két turnés átvételemet, de annyira odaragadtam A szökött királyhoz (Jennifer E. Nielsen), hogy kicsit megcsúsztam. Mindezek után az egyébként is 20 percenként járó buszomból is kimaradt egy, és amikor 15:10-kor még a megállómban topogtam, már kezdett elönteni a pánik, hogy nem fogok odaérni 4-re. De akkor megjött a busz *ide képzeljetek ünnepélyes fanfárokat*... csakhogy a kedves sofőr úgy érezte, minden tűsarkas, fagyit nyalogató, totyogó nénit át kell engednie a zebrákon. Jól sejtitek, az idegeim kezdtem cafatokban lógni, de hála a 3-as metró hiperszupergigamegajófej vezetőjének - aki látta, hogy az életemért rohanok, pedig ő már csukná az ajtókat -, aki megvárt. Innen is köszönöm, életet mentett!

Öt perccel a megnyitó előtt, mint szélvész megérkeztem. Kifulladva, de boldogan konstatáltam, hogy még senkit nem engedtek be, és a blogger lányokat-fiúkat is megláttam. Egyből oda is csapódtam Deszy-hez, Fummie-hoz, Teklához, Lupihoz és Dave-hez, majd később megérkezett Kelly is.
Kintről nézegettük, hogy sürgölődnek bent a kiadó munkatársai, beszélgettünk, és örömködtünk, amikor ki-kiszúrtunk egy-egy ismerős könyvet. Aztán szép lassan felhúzták a rácsot, és megindultunk befelé.

Elsőre a külön Árnyvadász oszlopon akadt meg a szemem - Árnyvadászként kész Kánaán volt. Majd másodikként a mennyezeten. Az valami egészen elképesztő látványt nyújt! Könyvek lógnak le a plafonról! (Mielőtt a szívetekhez kapnátok, teljesen könyvbarát technikával lettek felfüggesztve, nincsenek megcsonkítva, megrongálva, könyvmolyhoz méltó módon ékesítik a boltot.)
Túljutva az első néhány ámuldozáson, amennyire tudtam, megpróbáltam feltérképezni, szemrevételezni a boltot. Azt kell mondanom, nagyon kifinomult, elegáns, a kiadóhoz méltó. Berendezését tekintve egyelőre még nincs nagy változás az ulpiusos korszakhoz képest. Körbe, három oldalon, a fal mentén vannak a fekete polcok, tele könyvekkel, középen néhány körbejárható "állvány", és a kirakati rész előtt, oszlopokon csücsülnek a zsákbamacskák.

Sokat nem nézelődhettem, épp csak annyi időm maradt a megnyitó előtt, hogy lőjek néhány képet (amiknek a minőségéért elnézést, de a telefonom csak erre volt képes). 

Maga a megnyitó igazán érdekes élmény volt. Katona Ildikó mesélt a kiadóról, az útról, ami a bolt megnyitásáig vezetett, jövőbeli terveiről, és szóba került a bolt üzemeltetése jelentette halálugrás is. Merthogy sokan merész dolognak tartják ezt a lépést az ulpius drámája után. Ildikó viszont elárulta, hogy bízik az olvasók jelentette védőhálóban, másrészt pedig jó tanulásnak, tapasztalásnak fogja fel az egészet. Az évek óta sikeresen működő webshop után a bolt egy merőben új élmény lesz a kiadónak és nekünk, olvasóknak is egyaránt. 
Elhangzott még, hogy a kiadó folyamatosan keresi az újabb helyeket, elsősorban a fővárosban, de a többi városban is mérik az igényeket - főként Szegeden. Év végéig nem kizárt, hogy újabb üzleteket is nyissanak, ám ezek létszámát 6-7 boltban maximalizálták, annál semmiképp sem akarnak többet. 
Ami ezt a boltot illeti, júliusig jelenlegi formájában, Pop Up boltként funkcionál, aztán majd júliusban bezárnak egy hónapra, hogy felújíthassák, és kiadó- és olvasó közelibbé tegyék. Ehhez már meg is találták a megfelelő céget. Kíváncsian várom, milyen ötletekkel rukkolnak elő. :)

Ildikó beszéde után lehetőségünk volt kérdéseket feltenni, amivel inkább a sajtós réteg élt, mintsem a bloggerek. Ennek egyszerűen az volt oka, hogy mi - beleértve minden olvasót, bloggert, kmk fant - jobban ismerjük őket. Hogy egy példát mondjak: volt aki a garanciajegyekre kérdezett rá, tehát ezt a részt nem firtatnám.
A tapsvihar után pedig elszabadult a Pokol. Na jó, az nem, de mindenki megindult nézelődni.
Fummie-val én betámadtam a zsákbamacskákat, imádom találgatni őket. Vagyis imádtam volna, de csúnyán beletört a bicskám. A sokból össz-vissz hármat találtam ki. 
Ó, és egy gondolat elejéig visszaugranék Ildikó beszédéhez: lesz zsákbamacska a webshopban is valamikor! Úgyhogy, ha több poszt nem születne a blogon, ne haragudjatok, rájuk cuppantam, és azokat találgatom éjjel-nappal.

Ahogy Ildikó is említette, a boltban megtalálható minden könyvmolyképzős könyv - illetve jelenleg nem minden, mert én nem találkoztam a Mennyei tűz városával, a Touch novellával, vagy a Magisztériummal -, sőt, más kiadók népszerűbb kötetei is ott csücsülnek. Főként az alábbi kiadóktól: Ciceró (A beavatott sorozat), Alexandra (Trónok harca), Athenaeum, Ulpius (A szürke ötven árnyalata), Móra (LOL-könyvek), stb. A jövőben pedig tovább bővülhet ez a szekció is, attól függően, mire van igény. 

Nézelődés közben rettentően elszaladt az idő, főként úgy, hogy random kis beszélgetős csapatokat alakítottunk ki. Mire Deszy nekiállt blogturnés interjút készíteni velünk, már meg is kezdődött a meghívóval rendelkezők megnyitója. 
Az viszonylag rövidebb volt, de annál lelkesebb. Sajnos én nem sokat hallottam belőle, mert éppen a bolt túlsó végében álltam, de a hangulatban nem volt hiba.

Miután kezdett nagyon melegünk lenni, kilógtunk pár órára, és beültünk a mekibe fagyizni, hülyéskedni. Három költözés után végre sikerült találnunk egy olyan helyet, ahol mind a kilencen elfértünk (Deszy, Fummie, Dave, Anett, Tekla, Tibi, Petra és Rea), és onnantól nem volt megállás. Beszélgettünk mindenféléről, a boltról, Marvel filmekről, könyvekről, helyes pasikról, blogos-turnés dolgokról, és átnéztük az ajándékcsomagunkat, amit kaptunk. Végre van filmes borítós Csontvárosom! Alec ♥

Némi pihenés, hűsölés után visszamentünk a kiadó boltjába, de ekkor már inkább csak beszélgettünk írókkal, fordítókkal, ismerősökkel. Deszy szemfülességének hála pedig kiszúrtuk Kamper Gergőt, akit le is támadtuk, hogy dedikálja a Csontvárosunkat. Majd jól kiveséztük az Árnyvadász könyveket, fordítást, és minden ehhez kapcsolódó dolgot. Aztán befutott Bea is (On Sai), de nekem ekkor már sajnos haza kellett jönnöm... Kifele még azért kis híján szó szerint belefutottam Mazsi(drazsi)ba, aminek rettentően örültem, hisz vele mindig öröm beszélgetni. 

Összességében tehát ez egy remek nap volt. Számomra óriási élmény volt mind a szuper megnyitó, mind a kedves, nyílt kiadós munkatársakkal való találkozás, mind pedig az ismerősökkel való beszélgetés, nevetgélés. És nem csak könyvek között lehetett tobzódni, hanem finomságokat is lehetett kóstolni (nekem ez sajnos kimaradt). Erre a későbbiekben is lesz lehetőség, így ha tudtok, mindenképp menjetek be! Akár csak nézelődni is.

Köszönöm a meghívást a kiadónak, és szívből kívánom, hogy egy stabil háló tartsa meg őket, hogy minél tovább fenn tudjanak maradni, és elárasztani minket minden jóval. Sok Sikert!


Íme néhány kép a boltról:








Mészöly Ágnes - Darwin-játszma

$
0
0


Négy kamaszlány, egy osztályközösség és az osztályfőnök. Mai regény, mai szereplőkkel, mai stílusban. Mészöly Ágnes húsbavágóan valódi és meglepően őszinte regényt írt, ami játszódhatna bármelyik szakközépiskolában, vagy gimnáziumban. A Blogturné 4 bloggere vállalkozott arra, hogy megismeri a regény főszereplőit.

Patrícia, Lídia, Zsófi és Kata története rengeteg titokban bővelkedik, és ahhoz, hogy rájöjjünk mik is ezek, ahhoz egyre mélyebb és mélyebbre ásunk Kata visszaemlékezéseiben, hogy megismerjük a Darwin-játszmátés magát a lányokat is. A turné végén, ahogy az lenni szokott, meg is nyerheted a Móra Kiadó által felajánlott könyvet is. Tarts velünk, lépd át az iskola kapuit, és kövesd a kamaszokat egy olyan helyre, ahonnan nincs visszaút.


Mészöly Ágnes: Darwin-játszma

Kiadó: Móra
ISBN: 9789631197990
Oldalszám: 304 oldal

Fülszöveg:
Minden olyan bonyolult...
Kata egy elitgimnáziumba jár, ő a legjobb matekos, rendszeresen maratoni távokat fut, a fiúkat le sem tudja vakarni magáról, és ráadásul az anyja is jó fej. Valami még sincs rendben az életében. Három barátnőjével együtt ő is úgy gondolja, minden könnyebb lenne egy másik osztályfőnökkel. Kata, Patrícia, Lidi és Zsófi titkos szövetséget köt: ők lesznek a Darwin’s daughters, az evolúció titkos ügynökei. Az osztályfőnökük ellen indított, kamasz daccal teli bosszúhadjárat szinte észrevétlenül durvul el. Ki tudja megmondani, hol a határ?
Itt és most, velünk, körülöttünk, bennünk játszódik és lüktet tovább a könyv szereplőinek élete.
Ennek a történetnek tétje van. Annyi bizonyos, hogy nem lányregény...

Saját véleményem:
Ha követitek a blogot, láthattátok, hogy nem igazán írtam olyan regényekről, melyeknek a gimnáziumi élet állt volna a középpontjában. Sőt mi több, teljesen kimaradtam abból a sokak által kedvelt magyar sorozatból is, amely körül évek óta óriási felhajtás tombol. Nem véletlenül. 
Tartozom egy vallomással: ha rajtam múlt volna, a Darwin-játszma és én soha nem akadunk össze. Egyszerűen azért, mert nem szeretem a gimis éveket, ami a saját tapasztalataimra vezethetőek vissza. Nem, nem ért durva atrocitás meg semmi ilyesmi, egyszerűen az a korszak nem jött be, és nem is kívántam újraélni, ráadásul a tinihisztiből is kinőttem. Most viszont hálás vagyok annak, aki a kezembe nyomta a könyvet, merthogy a fülszöveg utolsó sora teljes mértékben helytálló: "Annyi bizonyos, hogy nem lányregény..."

A Darwin játszma több szempontból is különleges. Ebben óriási szerepe van a karaktereknek, akik egytől-egyig húsvér emberek, s éppúgy vannak negatív tulajdonságaik, tetteik, mint pozitívak. Másrészt pedig a téma is meglehetősen valóságos, kemény és sokkoló, és hogy tovább menjek, az írásmód is egészen egyedülálló. 

Eleinte azonban elég nehezen tudtam felvenni a fonalat; rögtön az első oldalon több idősíkban is ugrált a történet, és akkor még nem igazán tudtam hová tenni mindezt. Aztán, ahogy haladtam előre, szépen kikristályosodott előttem, hogy tulajdonképpen két formátumban követhetjük az eseményeket. De nem egyszerűen jelenben és múltban, annál sokkal komplikáltabban. 
A négy barátnő közül Kata narrálja a sztorit, az ő szemén keresztül látjuk az akkori jelent. Közben viszont, mintegy meg-megszakítva azt, beékelődik egy-egy levélrészlet. Ezek a részletek a sokkoló események utánról származnak, amikor is Kata egy isten háta mögötti tanyán, a nagymamáinál tölti a nyarat, és emészti a dolgokat. Miközben emészt és menekül a világtól, addig papírra veti gondolatait a történtekről. És ez még mindig nem a vége, bizonyos időközönként kitér benne az akkori jelenére is. Egyébként nem véletlenül írja ezt a naplószerűséget, ám ennek az okát nem árulom.

Tudom, mindez bonyolultnak tűnhet így elsőre, de hamar bele lehet rázódni.
Amit még kiemelnék az írásmóddal kapcsolatban, az az élethű, fiatalos nyelvezet. Mészöly Ágnes a szereplői korosztályához illő nyelvjárásban szól olvasóihoz. Ebből kifolyólag pedig olyan az egész, mintha a barátnőnktől hallanánk a történetet. Egyáltalán nem erőltetett, arckaparó vagy idegesítő. Fiatalos, hétköznapi és gördülékeny. A chatelős részekben megjelenő elírások, ékezetnélküliség, rövidítések, helyesírási hibák miatt pedig óriási pluszpont! Tényleg csak önmagamat tudom ismételni: baromi életszerűvé teszik a regényt.


A karakterekre kivételesen nem térnék ki. Sokan vannak, emberiek, nem is tudom őket egyértelműen egyik vagy másik kategóriába zsuppolni, arról nem is beszélve, hogy több ponton is más és más véleményeket váltottak ki belőlem, és spoilerezni sem akarok.
Ellenben, ha a négy lány csapatát nézem, kezdetektől ugyanaz az érzés motoszkált bennem. Pat, Lídia, Zsófi és Kata több tekintetben is olyanok voltak számomra, mint a Pretty Little Liars csajszijai. Összekovácsolta őket egy közös, piszkos kis ügy.

A csajok ki nem állhatják új osztályfőnöküket, és a szent cél érdekében összefognak ellene. Ez úgy nagyjából a könyv harmadánál történik meg. Előtte egy roppant hatásos bevezetőt letudva - amikor is megtudjuk, hogy Kata a tanyán mereng, Pat a pszichiátrián van, a harmadik lány fesztiválról-fesztiválra tántorog és rohamos tempóban teszi tönkre magát, míg a negyedik külföldre menekült családjával -, megismerjük azokat az okokat, melyek a csapat megalakulásához vezettek. 
Ebben a részben egy viszonylag átlagos gimis életet követünk, sulis - lecke, idióta tanárok, idegesítő osztálytársak -, családi-, baráti-, és pasi problémákkal teletűzdelve. 
A normalitást alátámasztandó, még egy osztálykirándulás is bejátszik, ami egyrészt átvezető a hétköznapiságtól a Darwin csapat megalakulásáig, másrészt teljesen jól illik a diákéletbe. 
Bevallom, nekem ez volt a kedvenc részem... nem véletlenül. A pécsi osztálykirándulást olvasva, felidéződött bennem, egy kísértetiesen hasonló, szintén pécsi, szintén hasonló eseményekkel és szituációkkal teli kirándulásom (csak mi akkor nyolcadikosok voltunk). A diákok viselkedése, kihágásai, viselkedése teljesen beszippantott, úgy éreztem, mintha én is egy lettem volna közülük. 
Köszönöm, hogy általuk újjáélhettem egy régi, de annál kedvesebb emlékemet. (Hát igen... mi sem voltunk szentek, az biztos. :D )
A későbbi eseményeket az erős spoilertartalom miatt szintén nem firtatnám. Helyette csak annyit mondok, hogy brutális volt. A meglehetősen zord jövőkép - hogy tudjuk, mi történik a csajokkal - semmi jóval nem kecsegtetett. Számos dolog megfordult a fejemben, hova fajulhat ez a kis Darwin-játszma, de be kell vallanom, ezek mindegyike rettentő ártatlan volt a valósághoz képest. A vége sokkoló, nagyot üt.

Mindent egybevetve, a Darwin-játszma megcáfolta az összes előítéletemet. Ez nem egy rózsaszín tiniregény, ahol a melyik pasival járjak téma a legfőbb probléma. Ez egy kőkemény történet a diákéletről, ami kemény témákat boncolgatva, azt is felfedi, amiről nem sokan beszélnek. Elsősorban tehát azoknak ajánlom, akik valami komolyabbra, elgondolkodtatóbbra vágynak.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Kata, (az egyik) Samu
Kedvenc jelenet: osztálykirándulás és a pia dugdosás
Negatívum: Pat eltűnése
Borító: 5/3




Darwin


Charles Robert Darwin (1809. február 12. – 1882. április 19.) angol természettudós, az evolúcióelmélet kidolgozója.

Darwin egy angliai kisvárosban, Shrewsburyben született, orvos apja ötödik gyermekeként és második fiúként. Már gyermekkorában lelkes természetbúvár volt, különösen a bogarak érdekelték, de hosszú sétái alatt jelentős növény- és ásványgyűjteményt is összeállított. Édesapja azt szerette volna, ha folytatja a családi hagyományt, és orvos lesz belőle, ezért 1825-ben elküldte az alig 16 éves fiút Edinburgh-ba orvostant tanulni.

Darwin nem egészen két évig bírta az orvosi szakon, de az - akkoriban még érzéstelenítés nélkül végrehajtott - operációk sokkoló élménye elriasztotta az orvosi pályától. Egy ideig szégyellte bevallani apjának a kudarcát, ezért 1826-ban még visszatért Edinburgh-ba - látszólag orvosi tanulmányait folytatni, de valójában természettörténeti szakra iratkozott be.

A Darwin további életét és a biológia tudományát alapjaiban megváltoztató esemény 1831-ben következett be. Darwin éppen egy geológiai túráról tért vissza szülővárosába, amikor egy levél várta volt egyetemi tanárától, George Peacocktól, amelyben lehetőséget ajánlott egy világkörüli tudományos úton való részvételre őfelsége Beagle nevű hajóján.

Darwint hazatérte után kitörő lelkesedéssel fogadták, de - talán ma meglepő módon - nem mint biológust, hanem mint kora egyik legkitűnőbb geológusát. 1839-ben megjelent első könyve, az Egy természettudós utazásai, amely hajóútjának máig érdekfeszítő leírása. 1839 egyéb szempontból is jelentős év volt Darwin számára. Megválasztották a Royal Society tagjává és megnősült, elvette egyik unokahúgát.

A család először Londonban telepedett le, de hamarosan egy London melletti faluba, Downe-ba költöztek, ahonnan Darwin 1882-ben bekövetkezett haláláig szinte ki sem mozdult. Életét jelentősen megkeserítette egy rejtélyes, máig azonosítatlan betegség, amelyről sokan úgy gondolják, hogy a hajóútján szerzett valamiféle trópusi kór lehetett.

Darwin jóformán hazatértétől fogva "kettős életet"élt. A nyilvánosság számára a Beagle fedélzetén tett utazását dolgozta fel, megfigyeléseit rendszerezte, könyveket szerkesztett és jelentetett meg. Magánemberként azonban "a fajok problémájával" kezdett el foglalkozni. 1837-ben nyitotta meg első jegyzetfüzetét The Transformation of Species (A fajok átalakulása) címmel. Ebben fejtette ki - csak saját magának - az evolúcióra vonatkozó gondolatait, miközben geológiai cikkeket publikált. Vizsgálódásait titokban tartotta, csendben gyűjtötte a bizonyítékokat elmélete alátámasztására. Tudta jól, mi vár azokra a tudósokra, akik megelőzik saját korukat.

(forrás: origoés wikipedia)




Nyereményjáték


A Darwin-játszma 4 főszereplőjének különböző feladatai vannak, amikor megfogadják, hogy kis csapatuk a Darwin Daughter's célját végrehajtják. A te feladatod nem lesz ennyire gonosz, de szükséged lesz hozzá némi keresgélésére. Minden blogban találsz egy linket, amin egy kép lapul, rajta betűkkel. A betűk segítségével egy Darwinhoz kapcsolódó “dolog” nevét keressük.

Keresd a turnéban résztvevő blogokon, és a Blogturné hivatalos oldalán lévő összefoglaló posztnál a linket, amik elvezetnek a betűkhöz. A 13 betűből kirakhatsz egy 3 szavas Darwinhoz kapcsolódó dolgot, amit a Rafflecopter dobozba beírva neked is esélyed lesz megnyerni a Móra Kiadó által felajánlott Darwin-játszma egyikét. Jó keresgélést! 




Nézzetek be a többi állomásra is

05/02 Zakkant olvas
05/03 Deszy Könyvajánlója
05/05 Insane Life
05/07 Dreamworld

Jennifer A. Nielsen - A szökött király

$
0
0


Jaron visszatér! Megszerezni egy koronát egy dolog, de megtartani azt és irányítani egy országot már egészen más. Nem kis kihívás ez, még egy olyan talpraesett embernek sem, mint a főszereplőnk. De mi vele tartunk, május 5-e és 11-e között három állomáson keresztül! Ugye Ti is kíváncsiak vagytok, milyen bonyodalmakra számíthat még? Mert abból bizony nem lesz hiány.
De ha ügyesen sakkoztok a kalózok között, egy példány ütheti a markotokat a könyvből!


Jennifer A. Nielsen: A szökött király

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633992784
Oldalszám: 360 oldal
Fordító: Szujer Orsolya

Fülszöveg:
A királyság a pusztulás szélén áll. A király eltűnt. Ki éli túl?
Alig pár héttel az után, hogy elfoglalta a trónt, egy gyilkossági kísérlet veszélyes
helyzetbe kényszeríti Jaront. A készülődő háborúról szóló pletykák beszivárognak a kastély falain belülre, Jaron pedig érzi a Carthyára lassan rátelepedő feszültséget. Hamarosan rá kell jönnie, csak akkor mentheti meg királyságát, ha lemond a trónról. De minél távolabb kényszeríti a sors a palotától, annál többet gondol arra, hogy vajon nem megy-e túl messzire?
Visszatérhet-e valaha? Vagy fel kell áldoznia saját életét, hogy megmentse országát?
A Hatalom-trilógia második része igazi hullámvasút, tele árulással és gyilkossággal, izgalommal és veszéllyel.
Kövesd a hős királyt!

Saját véleményem:
Jaron trónra lépése után sem ülhet békésen babérjain, népe nem tekint rá igazi királyként, mint ahogyan saját tanácsa sem. Ráadásul egy Carthya ellen irányuló háború is készülőben van, melyet mi sem bizonyít jobban, mint az uralkodói család temetési ceremóniája alatt őt érő támadás, melynek egyik vezéralakja egykori barátja, s egyben jelenlegi ellensége, Roden.
Roden a rövid kis összecsapás alatt egyértelmű üzenetet ad át Jaronnak, melynek értelmében az uralkodónak egy hete van önként feladni magát, különben a kalózok és Avenia közös erővel háborút indítanak Carthya ellen.
Mindezek után a királyi tanács, és közülük is leginkább Gregor, az őrség kapitánya, úgy vélik, Jaron helyére ki kell nevezni egy régenskirályt, míg a fiú el nem éri a nagykorúságot. A szavazásig pedig biztonságba kívánják helyezni uralkodójukat egy titkos rejtekhelyen. Csakhogy Jaront nem olyan fából faragták, hogy félreálljon. Így hát magánakcióba kezd, kijátszva mindenkit, ismét magára ölti Sage gúnyáját, és egymagában nekiindul, hogy beépüljön legnagyobb ellensége, a kalóz Devlin csapatába, aki évekkel korábban megkísérelte megölni azáltal, hogy felgyújtotta a hajóját.

"– Rémültnek tűnsz.
– Időről időre mindenki megrémül. Ezt egyedül a bolondok nem vallják be."


A hamis herceg a tavalyi olvasmányaim egyik legkiemelkedőbb tagja volt, és bár Sage/Jaron története nagyon belopta magát a szívembe, valami picike plusz mégis hiányzott ahhoz, hogy kedvencnek nevezhessem. Most viszont bőségesen kárpótolva lettem. A szökött király nem csak, hogy hozta az első rész színvonalát, de magasan túl is szárnyalta azt. Belőlem olyan intenzív érzéseket váltott ki, hogy már-már fizikai- és lelki fájdalmat jelentett, ha csak tíz percre is el kellett szakadnom a könyvtől.

Ezúttal a tét nagyobb, mint valaha. A kalózok - Jaron régi ellenségei, akik bosszúra szomjaznak -, Avenia, valamint a király saját emberei is Jaron ellen dolgoznak. A fiú szinte levegőt sem vehet a trónra lépési herce-hurca után, máris igen komoly problémákkal találja szembe magát. Meg kell védenie népét, koronáját, szeretteit, és saját magát, ami nem könnyű, tekintve, hogy jóformán Motton és Tobiason kívül senkiben sem bízhat. Át kell vernie mindenkit, bíznia a szerencséjében, a ravaszságában és saját erejében, hogy képes véghezvinni őrült, és teljességgel eszement tervét, melynek értelmében beépül a kalózokhoz. 
Ez pedig számos okból felér egy öngyilkossággal: egyrészt nem tudhatja, mikor bukkan fel az időközben kalózzá avanzsált Roden - aki könnyű szerrel felismerheti -, másrészt könnyen lebukhat az előtt a kalóz előtt, aki évekkel korábban megkísérelte megölni, harmadrészt pedig a kalózokról köztudott, hogy csak úgy nem vesznek be maguk közé akárkit, de az odaérkezőt sem engedik el... legalábbis élve nem.
Így hát Jaronnak előbb egy, a kalózokkal szoros szövetségben álló tolvajbandához kell csatlakoznia, s bizonyítania, hogy mennyire kiváló bandita, és megcsillogtatni egy olyan adut, amelynek senki nem tud ellenállni. 
Valljuk be, nem kis feladat, számos buktatót és veszélyt tartogat, de ha valaki képes megcsinálni, akkor az nem más, mint Jaron, vagyis Sage. 

Sage (ez a név szerintem sokkal jobban illik Jaron személyiségéhez) az első kötetben már megmutatta, mennyire talpraesett, ravasz, szabadságvágyó, szomorkás sorsú fiú. Ez ezúttal sincs másként. Rendkívül fondorlatos módon szövögeti terveit, és olyan szinten megvezeti a környezetét, akárcsak az olvasóit. Esküszöm, mindent elkövettem - tanulva az első részből -, annak érdekében, hogy a legapróbb jelre is figyeljek. Pislogni sem mertem, nehogy lemaradjak valamiről. Agyaltam azon, miből mi fog kisülni... Teljesen felesleges volt. Sage egy zseni! Olyan meglepetéseket tartogat a tarsolyában, amire senki nem számítana! Nem is tudom, hány alkalommal koppant az állam a padlóig...
Ugyanakkor a korona súlyos teherként nehezedik rá. Ennek következtében felnő, és minden korábbinál melankolikusabb, magányosabb lesz.
Nem elég, hogy alig vannak őszinte barátai, de még őket is bántania kell. Kivétel nélkül mind a hármukat. A legdurvábban pedig Imogent. És bár oka van annak, hogy el kell löknie magától, mégis nagy törést jelent mindenki számára az a szituáció.

Az Imogen szál egyébként rengeteg érdekességet tartogat a későbbiekben. Sok vicces, szívszorító, szívet melengető, izgalmas, vagy éppen fájdalmas jelenetben nyilvánul meg kettejük - egyáltalán nem tündérmesébe illő - kapcsolata.
Imogen mellett még felbukkan a többi régi ismerős is, ám Mott, Tobias, Amarinda hercegnő és Roden ezúttal kicsit a háttérbe szorul, helyettük új karakterek jelennek meg. Közülük Erick, a tolvajok kegyetlennek tűnő vezére, és a fiatal hírhozójuk, Fink a legszerethetőbb és legizgalmasabb.
Egyikükről sem mondható el, hogy csak jók vagy csak rosszak lennének. Megvan a maguk hibája, sokat ártanak Sage-nek, mégis elérnek az olvasóig. Fink kicsit olyan, mint Tobias. Kezdetben egy merész utcakölyöknek mutatja magát, de hamar kiderül, hogy mennyire gyerek még. Egy szórakoztatóan idegesítő gyerek. Erickről viszont nem mondanék semmit, a spoilerek miatt.

Az előző résznél azt írtam: "Ha valami negatívumot kellene mondanom, akkor talán a háttérvilág kiforratlansága lenne az." (...) "Ez viszont simán betudható annak is, hogy ebben a részben a herceg megalkotása volt a főszempont, nem pedig Carthya kormányzása". Jól sejtettem. A szökött királyban kinyílik előttünk a világ, új vidékeket fedezünk fel, és barangolunk be a mi álruhás Mátyás királyunkkal. Ezzel egyetemben pedig egy sor új probléma is felmerül. Sage közelebb kerülve népéhez, olyan információk birtokába jut, melyekről királyként tudomása sem volt. Bepillantást nyer a fosztogatásokba, a meg nem hallgatott panaszokba, és megtudja, mit gondolnak róla az alattvalói. És természetesen ami még ennél is lényegesebb: kitárul előttünk egy új világ. A kalózoké.

Mindent egybevetve nekem ez a rész sokkal, de sokkal jobban tetszett. Több volt benne az izgalom - kardpárbajok, nagy összecsapások, betörések, halálközeli pillanatok -, a humor - nagyon jó kis szócsaták folynak Sage és a többiek között -, sokkal eseménydúsabb volt, és új kultúrákat ismerhettem meg. Tehát egyetlen pillanatra sem unatkoztam. A vége viszont! Te jó ég! Falat kaparok a befejező kötetért.

Ajánlom mindenkinek, kortól és nemtől függetlenül, aki szeretne egy olvasmányos stílusban megírt, akciódús, kalandokkal teli, pörgős, fordulatos könyvet olvasni.


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő: Sage/Jaron, Imogen, Fink, Erick, Roden, Mott
Kedvenc jelenet: a Sage-Roden párbaj és az ahhoz vezető út
Negatívum: -
Borító: 5/4




Fanartok




  




Nyereményjáték


Jaron többek között a Kalózkirállyal is szembetalálja magát ebben a kötetben.
Ti sem érhetitek be kevesebbel! Minden állomáson találtok egy rövid leírást egy híres kalózról, a feladatotok az, hogy a leírások alapján kitaláljátok, melyik kalózról is van szó.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre szállít, a nyertesek jelentkezését pedig az értesítéstől számított 72 órán belül várjuk.


"Tortugától Port Royalig mindenhol ismerik a nevem, bár ha a kapitány lemarad, megharagszom! Az nekem kijár. Egy kis rummal esetleg kiengesztelhetsz."




Nézzetek be a többi állomásra is

05/05 Deszy könyvajánlója - Borítók
05/08 Dreamworld - Fanartok
05/11 Always Love a Wild Book  

Benina - Rekviem a szivárványodért

$
0
0


A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából megjelent Benina legújabb regénye, a Rekviem a szivárványodért, mely a  Tükör című sorozat első kötete. Ennek örömére a Blogturné Klub hét bloggere egy halálon túli világba kalauzol, hogy bemutassa Neszta és Damien szerelmének hátborzongató történetét!

2015. április 26-tól egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Benina: Rekviem a szivárványodért

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633736012
Oldalszám: 280 oldal
Illusztálta: Benina

Fülszöveg:
Előbb légy halott, hogy aztán élhess!
Neszta életvidám, ambiciózus, szerelmes…
… és halott.
Nem képes alakot ölteni.
Egyetlen ember hallja.
Egyetlen ember látja.
Egyetlen ember érzi, amit ő. 
Vőlegénye, a hajdani FBI-nyomozó, mára tanácsadó Damien Corner egy Tükrön keresztül képes kommunikálni a lánnyal, aki először semmire nem emlékszik az életéből. Damien kétségbeesett nyomozásba kezd – segítségére van Neszta húga, az autista Zorka.
A nővérek a közöttük feszülő, erős lelki kapocsnak köszönhetően érzelmi-szimbiózisba kerülnek. Neszta emlékei lassan térnek vissza, pedig sietnie kell, mielőtt az Árvák megkaparintják a lelkét. A Tükörben csak magára számíthat, és Hollóra, a különös, kalapos fickóra.

Damien számára mindenki potenciális gyanúsított, minden árnyékban támadás rejtőzhet, minden eltelt pillanattal közelebb kerül a paranoiához. Míg Neszta önmagának egyre halványuló másaként tengődik a Tükörben.
Neszta és Damien szerelmének hátborzongató története.
A Tükör fordulatos, halálon túli világba kalauzol, és ha elkezded olvasni, többé már nem ereszt.

Saját véleményem:
Évekkel korábban (amikor még bébi könyvmoly voltam) Benina volt az első olyan magyar szerző, akitől - minden aggályom ellenére -, könyvet vettem a kezembe. Már akkor teljesen elvarázsolt a stílusa és az egyedi világa. Ez később sem volt másként. Szinte szomjaztam arra a páratlan, különleges Benina esszenciára, amely minden egyes regényét átitatja. Aztán bekövetkezett az, amit legvadabb álmaimban sem gondoltam: Milán könyvében hatalmasat csalódtam. A Tükörre viszont nagyon régóta kíváncsi voltam, így minden félelmem ellenére, izgalommal és bizakodva vártam, hogy belefeledkezhessek Neszta és Damien történetébe.

Roppant hatásos, és rendkívül megdöbbentő módon találkozunk először női főszereplőnkkel, ugyanis Neszta éppen haláltusáját vívja, miközben egyre csak arra vágyik, hogy betoppanjon, és megmentse szerelme, Damien. Csakhogy a Rekviem a szivárványodért nem egy cukormázas sztori. Itt nincsenek happy endek. Remény, fájdalom, sötétség, elkeseredettség, küzdelem, félelem, kétségbeesés, titkok, versenyfutás az idővel ellenben annál inkább. 

Az eseményeket, melyeknek középpontjában a Nesztával történtek állnak, több nézőpontból követhetjük végig, s ezáltal szélesebb rálátást nyerünk az ügyre, mely igencsak komplikált és szerteágazó.
Damien, az állítólagos volt FBI ügynök, és egyben Neszta párja, az, akivel legtöbbször találkozhatunk. Nem véletlen, mivel ő az, aki legintenzívebben keresi eltűnt szerelmét. Fűt-fát megmozgat, hogy előkerítse. Egyik helyről rohan a másikra, keres, kutat, követi a nyomokat, miközben egy sorozatgyilkosság ügyébe is belevonják.
Damient egyébként kezdetektől fogva rejtélyes aura övezi, ami nagyrészt származásából fakad. Mindenki lázadóként emlegeti, természetfeletti ereje van, és bizarr ismertségei. Leegyszerűsítve: totál kiismerhetetlen figura, aki körül milliónyi kérdőjel vibrál. Az persze kiderül róla, hogy egy morcos, indulatos, heves természetű alak, aki minden lelkifurdalás nélkül gázol át másokon, ha Nesztáról van szó (kicsit olyan, mint Kellan Black a Bíborhajú első két részében), de hogy egészen pontosan ki ő, mi ő? 
Komolyan mondom, a vele kapcsolatos kérdések sokszor jobban fúrták az oldalamat, mint Neszta ügye. Hogy kaptam-e választ? Nem árulom el...
Mindezek mellett van még egy apróság, ami nem hagy nyugodni. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de az agyam a könyv feléig azon kattogott, hogy a fenébe képes Damien, a külföldről érkező "FBI ügynök" kommunikálni a magyar szereplőkkel? Mert oké, Nesztával és a fiatalokkal tud angolul. Na, de Neszta autista húgával és annak ápolóival? Ha pedig a származása miatt tud magyarul, akkor az FBI ügynök álcával nem fér össze.  *Az élet nagy kérdései*

Míg Damien a mi világunkban próbálja előkeríteni, majd megmenteni Nesztát, addig a lány egy furcsa, sötét helyre kerül, ami tele van félelmetes lényekkel, és egy testvérpárral, akik különböző célokból ostromolják. Mindennek tetejébe Neszta emlékei is eltűnnek. Magához térve nem emlékszik senkire, leszámítva Damient. Amnéziája pedig sorsdöntő szerepet játszik abban, végül mi lesz vele.
A testvérpár egyik tagja, a rejtélyes Holló, fellengzős modora ellenére igyekszik terelgetni. Jó tanácsokkal látja el arra vonatkozólag, hogyan mentheti meg magát az Árváktól és Ethontól, aki Hollóval ellentétben állandóan megkísérti a lányt, s szürreális víziókba vonja.

Hollót és Ethont imádtam! Két ellenpólust képviselnek, ám a maguk módján zseniálisak. Remek kalauzai annak a szürreális helynek, ahova Neszta kerül, mind kinézetükben, mind természetükben. Simán el tudnám képzelni őket, mint egy Tim Burton film főszereplői. 
Úgy látszik, én az ilyen alakokhoz húzok, mert a másik nagy kedvencem Remete, a dzsinn, aki bár nem sokat szerepel, mégis zseniálisan felépített karakter, iszonyat sok potenciállal. Akárcsak Zorka, Neszta autista húga. Az a kislány a történet  legnagyobb kincse és meglepetése.
Ami a cselekményt illeti, pörgős, mindig történik valami izgalmas, ami miatt izgulhatunk vagy kíváncsiskodhatunk, ám Benina előszeretettel táncolva olvasói idegein, naná, hogy mindig ott szakítja meg az adott karakter nézőpontját, amikor az tetőpontjára hágna. Minden egyes fejezet végére újabb és újabb rejtélyeket, kérdéseket halmoz fel, addig feszítve a húrt, míg végül már azt nem érezzünk, hogy kipukkadunk a sok talánytól, és akkor végre elkezdeti csepegtetni az infókat. Csak sajnos közel sem annyit, amennyit mi tudni szeretnénk. A könyv végére érve pedig hiába varrja el a gyilkosság szálát, sokkal több kérdőjellel hagyja ott ártatlan, tudásra szomjazó olvasóit, mint annak előtte. 

És bár fentebb azt írtam, hogy a cselekmény folyamatosan pörög, számomra mégsem az emelte ki a regényt a többi olvasmányom közül. Hanem a hangulat és a világ, az a plusz beninaság. Ha ez az esszencia nem lenne, akkor azt mondanám, hogy ez egy jó, de átlagos nyomozós- fantasy szállal fűszerezett sztoriról van szó. Így viszont több annál. Aki olvasott már valamit Beninától, az tudja, miről beszélek. 
A karakterek élnek, kiemelkednek a kétdimenziós világból. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy lehetnek bármilyen szépek, dögösek, mégsem fogsz beléjük zúgni... legalábbis nem a külsejükbe. A tetteik, az érzelmeik és az egyéniségük az, ami mágikus folyamként sugárzik, és árasztja el az olvasót. Átérzed és megéled azt, amit ők.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Zorka, Ethon, Holló, Remete
Kedvenc jelenet: Zorka és Remete jelenete, Zorka és Damien a fánál
Negatívum: az, hogy Damien előbb hazaugrik átöltözni/lezuhanyozni, mielőtt elkezdené keresni élete szerelmét, aki eltűnt; illetve volt 1-2 jelenet, amikor úgy éreztem, túl gyorsan letudtuk/átugrottuk, pl. Holló kiszabadulása
Borító: 5/4




Nyereményjáték


A regény borítója szimbolikus tartalommal rendelkezik, mivel a pillangók sok egyéb mellett a lélek fejlődését, és a halálból kialakuló életet is jelképezik. Így hát mostani játékunk során a lepkék lesznek a főszereplők.

Minden állomáson találtok egy kérdést, és három válaszlehetőséget. Nektek pedig nincs más dolgotok, mint a helyes megoldást vagy annak betűjelét beírni a rafflecopter megfelelő mezőjébe, majd ezt megismételni az összes állomáson, hogy esélyetek nyíljon megnyerni a kiadó által felajánlott regények egyikét.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.


A mitológiában melyik két istent ábrázolják pillangószárnyakkal?
A) Hüpnoszt (álomisten) és Tanatoszt (halálisten)
B) Gebet (föld istene) és Apóphiszt (sötétség istene)
C) Iriszt (szivárvány istennője) és Tithónoszt (fény istene)




Nézzetek be a többi állomásra is
05/10 Dreamworld
05/13 Tekla könyvei

Ismerd meg a Shadowhunters sorozat színészeit!

$
0
0

Az Árnyvadász fandom igazán szerencsés (vagy szerencsétlen - nézőpont kérdése), ugyanis a Csontváros filmes adaptációjának bukása után az a döntés született, hogy a Végzet ereklyéi tévésorozatként folytatódik tovább az ABC Family-nél. Vagyis nem is teljesen folytatás ez, inkább egy újrakezdés, amihez új stáb, új forgatókönyv, és új szereplőgárda dukál. De hogy mit is érdemes tudni az új színészekről? Nézzük...


Dominic Sherwood - Jace

1990. február 6-án született Kentben, dél-kelet Angliában. A maidstone-i Oakwood Park Gimnáziumban érettségizett le. Sikeres vizsgája után dráma és színház tagozaton tanult tovább, amit azonban félbehagyott, és elutazott Kenyába dolgozni. Hat hónap múlva tért csak vissza Londonba. Lassan egyre több munkalehetőséget kapott. Dolgozott modellként, majd 2010-ben beválogatták a brit szappanoperába, a The Cutba. 
2011-ben szerepelt a Sadie J vígjátéksorozat egy részében, majd egy évvel később feltűnt a Not Fade Away drámafilmben, ahol a fiatal Mick Jaggert játszhatta el. 
2013-ban a Mayday minisorozat egyik epizódjában bukkant fel, s ekkor kapta meg Christian Ozera szerepét is a Vámpírakadémia filmes adaptációjában. A film 2014. február 14-én debütált, de sajnos nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Dom ezután játszott még a Take Down c. thrillerben Jeremy Sumpter, Ed Westwick, és Phoebe Tonkin színészekkel.
Jamie-hez hasonlóan pedig Domtól sem áll távol a zenei pálya, ugyanis szerepelt Tchengiz: I want you to know című klipjében, majd 2013-ban megjelent Song for a Friend CD-je. Ezenfelül látható még Taylor Swift: Style című klipjében is, ami 2015. február 13-án került fel a netre.
Dominicnek akad még egy jellegzetessége: a szeme. A heterokrómiának köszönhetően egyik szeme kék, a másik pedig barna. 



Katherine McNamara - Clary

1995. november 22-én született Kansas City-ben, Missouri-ben. A Broadway-en kezdte pályafutását, mindössze 13 évesen, 'Fredrika Armfeldt' szerepében, az A Little Night Musicban, ahol nem kisebb sztárok mellett tündökölhetett, mint Catherina Zeta-Jones, vagy Angela Lansbury. Ráadásul a folytatásban is számítottak rá. Ezt egy sor rövidfilm és sorozatos beugró követte, egészen 2011-ig, amikor is szerepet kapott a Szilveszter éjjel című filmben, mint Lily. Ám az igazi ugródeszkád a Disney Channelen futó Maddison Highés vele Cherri O'Keefe karaktere jelentette számára. Ezután számos színpadi produkcióban és filmben bukkant fel. Mellette pedig kitűnő eredménnyel végezte el a középiskolát.
A színészet mellett Kat szenvedélye a tánc minden formája, beleértve a balettet, a tapet, jazzt, hip hopot, lírait, keringőt és a hulát. Ráadásul gitáron és zongorán is remekül játszik. Szeret énekelni és élvezi a dalszerzést, melyet mi sem bizonyít jobban, mint videoklipje.
Katet legközelebb, a Shadowhuters sorozat mellett, az Útvesztő következő részében láthatjátok, ahol Sonya bőrébe bújik.



Alberto Rosende - Simon Lewis

A spanyol-latin származású Alberto, vagy teljes nevén Alberto Carlos Rosende III. 1993. február 14-én született Martha Cristina Ferrucho és Alberto Carlos Rosende II első gyermekeként; egy öccse van, Diego.
2012-ben szerepelt az LCT Hairspray produkciójában, majd sajnálatos módon 2013-ban rákot diagnosztizáltak nála, ám a következő évben rákmentesnek nyilvánították.
Alberto a New York-i Tisch Művészeti Egyetemen kezdte meg a felsőoktatásba eső tanulmányait, majd 2014-ben két félév erejéig a Stonestreet Studios színészképzőjébe járt.
A többiekkel ellentétben nem szerepelt túl sok filmben, mindössze egy rövidfilmet, és egy mellékszerepet tudhat magáénak a Zsaruvér c. moziban.
Amiben viszont nagyon is hasonlít a többiekre - soha nem találjátok ki! -, az az, hogy tőle sem áll távol az éneklés.



Emeraude Toubia - Isabelle Lightwood

Kanadában született, majd Brownsville-ben, Texasban nőtt fel, felmenői révén pedig mexikói és libanoni vér is csörgedezik ereiben.
Karrierje tíz évesen kezdődött a Televisánál, ám ekkor még nem került be a köztudatba.
Később, tizenhat évesen egy ruházati boltban dolgozott, miközben több szépségversenyen is részt vett, melyeken igen szép eredményeket ért el, nem egy alkalommal meg is koronázták. 
A valódi sikert azonban a 2008-as év és a Nuestra Belleza Latina tv-show (szépségverseny és valóságshow keveréke), és annak első helyezése hozta meg számára. Azután több kampányban és világhírű márkák reklámjában is feltűnt (Maybelinne, JC Penney, State Farm, Garnier Fructis, Sony).
Ekkor kezdett el foglalkozni a színészkedéssel is. 2009-ig egy sorozatban, és a Model Latina második évadában tűnt fel; utóbbinál ötödik helyezést ért el. 2013-tól viszont számos amerikai és venezuelai sorozatban kapott mellékszerepet egy-egy epizód erejéig, többek között a Nickelodeonon futó latin-amerikai En mi Cuadra nada Cuadra-ban, ahol Elizabeth-et alakította az Oscar-díjra jelölt Adriana Barraza oldalán. 
Meglepő módon Emeraude-tól sem áll távol a zenei pálya... Hogy miért? Hallgassátok meg ide kattintva



Matthew Daddarioa - Alec Lightwood

New Yorkban született, és ott is nevelkedett. Származását tekintve olasz, magyar, ír és angol felmenőkkel is büszkélkedhet, a nővére pedig nem más, mint a Percy Jackson filmjek Annabeth Chase-e, vagyis Alexandra Daddario. (Alexandrán kívül még egy húga van.) 
Matthew az indianai Bloomington egyetemen tanult, majd 2010-ben, a frissen megszerzett diplomája után kezdett el először meghallgatásokra járni. Elsőként az Amazon Kindle és a Burger King reklámjaiban bukkant fel, s ezt követte első komolyabb szerepe a Kísértésben (Breathe In), ahol Aaront alakította.
Ezek után szerepelt még néhány filmben, melyek közül a hazai közönség számára az Elpuskázva - ahol Channinget formálta meg -, és a Csapatjátékos - Danny bőrében - lehet ismerős.
A Shadowhunters sorozat kapcsán extra érdekesség, hogy Matt először Jace szerepére jelentkezett, ám amikor Cassie meglátta, azt mondta, tökéletes Alec lenne, így arra a meghallgatásra is jelentkezett.



Harry Shum Jr. - Magnus Bane

1982. április 28-án született Costa Rica-ban, Limón városában kínai szülők gyermekeként. Öt éves volt, amikor szüleivel és testvéreivel az Egyesült Államokba költöztek.
A középiskola után San Franciscóban folytatta tanulmányait különböző táncstúdiókban. Folyamatosan képezte magát, melynek eredményeként hamarosan felkérték, hogy csatlakozzon a Bay Areas Culture Shock és a Mind Over Matter tánccsoportokhoz. Később Los Angelesbe költözött és pár nap múlva már a  Kaci turnéján táncolt. Nem sokkal később azonban a televízió nézők is megismerhették. Ő volt az egyetlen férfitáncos a BET (Black Entertinment Television) Comic View c. műsor 2002-es évadában. Ezen felült szerepelt egy ismert iPOD reklámban is, miközben olyan sztárokkal dolgozott együtt, mint Beyoncé, Mariah Carey, Jennifer Lopez vagy éppen Jessica Simpson.
A videoklipek (S Club 7 - Alive, Destiny Child - Lose My Breath, Mariah Carey - It's Like That) mellett a filmek világában is kapott kisebb szerepeket, ahol elsősorban szintén tánctudása miatt alkalmazták. Pl: You Got Served, Stomp The Yard, Step Up 2: The Streets, Step Up3D 
2009-ben aztán rámosolygott a szerencse, amikor bekerült az egyik legnépszerűbb sorozatba, a Gleebe. Ő játszotta Mike Changot, azaz a "másik ázsiait".
Közben pedig készült egy websorozat is Harry főszereplésével, így a The Legion Of Extraordinary Dancers-ben ismét megcsodálhattuk tánctudását. 2012-ben A bátyám árnyékában című filmben kapott szerepet, amelyben BooBoo Stewart és Joan Chen voltak a partnerei. 



Alan Van Sprang - Valentine Morgenstern

1971. június 19-én látta meg a napvilágot a kanadai Alberta tartománybeli Calgaryben.
Karrierjét 1994-ben kezdte a Robin's Hoods amerikai drámasorozattal, de komolyabb főszerepét csak a 2000-ben debütált D.C. című amerikai tévéfilmsorozatban kapta meg. 
2003-ban Tink-et alakította a Kórhatár című kanadai sci-fi-ben, de ez az éve egyébként is nagyon sikeresen telt, ugyanis rengeteg filmben kapott jelentősebb szerepeket, többek között játszott a János evangéliuma című életrajzi filmben, ahol Júdást formálta meg. 
Következő szerepe egy kanadai thrillerben, a Halálklinikában volt, ahol Lawrence Taylor bőrébe bújt.
2005-ben a szokottól eltérően Mitchell Stone-t játszotta az Ara-para című vígjátékban. 2008-ban pedig a Tudorok filmsorozatban 8 epizódon keresztül láthattuk. Később, 2011-ben a Halhatatlanok című filmben bukkant fel, mint Alan Dareios. Ám a mai fiatalság számára leginkább a Reign - Uralkodónő c. jelenleg is futó sorozatból lehet ismerős, ahol haláláig Henry király bőrében gonoszkodott és bujálkodott. 
Fun fact: JRM és Alan is szerepelt a Tudorokban, és mind a ketten voltak már Henry királyok.



Isaiah Mustafa - Luke Garroway

1974. február 11-én született Portlandben, Oregonban. 
Később az arizonai egyetemen történelmet tanult, valamint kosarazott és futballozott is. 1995-ben az Arizona State Sun Devils csapat fogójátékosa volt, '97-ben pedig a Rose Bowl-on is játszott. S noha középiskolai tanárnak készült, egy sportügynök, tehetségét látva azt javasolta, lépjen be valamelyik NFL csapatba, ennek következtében pedig 1997-2000 között Isaiah több csapatban is megfordult a holtszezonokban: Tennessee Oilers, Barcelona Dragons, Oakland Raiders, Cleveland Browns, Seattle Seahawks. 
Miután 2000-ben végül otthagyta a Seattle Seahawksot, a színészi pályára koncentrált, valamint megnyitotta Jo Jo Grill nevű éttermét  Los Angelesben. Bár az étterem bezárt, a színészi pályája virágzásnak indult. 
2005-től számos filmben és sorozatban bukkant fel kisebb-nagyobb szerepek erejéig. Többek között láthattuk őt az NCIS- és NCIS: Los Angelesben, az Ármány és szenvedélyben, a Castle-ben, a Charlie angyalaiban, a Nikitában, vagy a Förtelmes főnökökben.
A rengeteg  filmszerep ellenére, legtöbbeknek mégis az Old Spice reklámokból lehet ismerős, nem véletlen, hogy a valódi sikert, 2010-ben ez hozta meg számára. 
Isaiah egyébként nagy képregény rajongó, melyet mi sem bizonyít jobban, minthogy lányát egy Batman karakterről, Harley Quinnről nevezte el.


... folyamatosan bővül, ahogy érkeznek a többiek is

(forrás: starity, wikipedia, wikia, imdb)

Jenny Han - Örökké nyár lesz

$
0
0


A végéhez ért Jenny Han sikersorozata, a Nyár-trilógia. A főhőseink immáron a főiskola padjait koptatják, Bellynek pedig végre döntenie kell Jeremiah és Conrad között, annál is inkább, mert egy esküvő is kilátásba kerül. Vajon kit választ Belly?

A Blogturné Klub négy bloggere nehéz szívvel búcsúzik a kedvelt sorozattól, kövesd velünk végig a turnét, és megnyerheted a könyv egy példányát is!


Jenny Han: We'll Always Have Summer - Örökké nyár lesz

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633992739
Oldalszám: 280 oldal
Fordító: Tóth István

Fülszöveg:
Két testvér – Egy igaz szerelem.
A nyár sosem lesz már ugyanolyan.
Belly csak két fiúba volt szerelmes életében, és mindkettőjük vezetékneve: Fisher. Miután az utóbbi két évet Jeremiah-val töltötte, szinte teljesen biztos abban, hogy megtalálta benne a lelki társát.
Szinte.
Conrad még mindig nem tette túl magát a tévedésén, hogy elengedte Bellyt, még ha Jeremiah-ról mindig is tudta, hogy Belly hozzá tartozik. Amikor a lány és Jeremiah elhatározza, hogy összeköti az életét, Conradnak rá kell ébrednie: most vagy soha – vagy elmondja Bellynek, hogy szereti, vagy örökre elveszíti. A lány kénytelen szembenézni az érzéseivel és az igazsággal, amivel valószínűleg mindig is tisztában volt. Nem kerülheti el, hogy összetörje egyikük szívét.

Saját véleményem:
A második rész vége óta eltelt két év, s ezalatt az idő alatt mind a három főszereplőből egyetemista lett. 
Belly első-, míg Jeremiah másodéves ugyanabban az intézményben. A lány továbbra is az a visszahúzódóbb típus, inkább a kollégiumban lakik, minthogy beköltözzön egy lányszövetségbe, emellett tökéletesen elvan két barátnőjével, Taylorral és Anikával. A többi szabadidejét pedig Jere-rel tölti, akivel a középiskola utolsó évében jöttek össze. 
Ezalatt a két év alatt Jeremiah és Belly kapcsolata barátiból őszinte, tiszta, mély és igaz szerelemmé alakult. Olyanná, amilyenre a fiú mindig is vágyott. Jövőjüket illetően tele vannak álmokkal, tervekkel. Már azt is elképzelték, miként töltik majd a hamarosan beköszöntő nyári vakációt.
Csakhogy egy utolsó, év végi partin, a bulizós, laza, állandóan pörgő Jere-ről Belly valami olyasmit tud meg, amit legvadabb álmaiban sem gondolt volna, s ez a felismerés szétszakítja őket. Rengeteg fájdalom, és milliónyi könnycsepp után mégis kibékülnek, méghozzá nem is akárhogy. Hogy Jere bizonyítsa szeretetét, megkéri Belly kezét...

"Te vagy a tej a turmixomban. Örökkön-örökké, szeretlek: J."

Nagy reményekkel vágtam bele ebbe a történetbe. Tudtam, hogy most végre az a fiú kerül előtérbe, aki kezdetektől fogva a kedvencem volt, és akinek mindig is szurkoltam. Így hát rettentő boldog voltam, hogy Jenny Han átugrotta a sok huzavonát, és egyből egy kiforrott szerelmespárt teremtett. 
Jere és Belly kezdetben kifejezetten aranyos páros volt. Végre nem árnyékolta be a kapcsolatukat Conrad. És bár Belly utalt rá, hogy az első nagy szerelme ő volt, mégis azt éreztem, hogy képes volt őt elengedni, és teljes mértékben a másik Fisher fiúra koncentrálni, ami kifejezetten jót tett neki. De ami ennél is fontosabb: elhittem, hogy tényleg szerelmes Jere-be, és nem csak kényszermegoldásként tekint rá.
Aztán ugye beütött a krach, és napvilágra került a titok, ami engem személy szerint teljesen letaglózott. Az én szememben Jeremiah a legundorítóbb dolgot követte el, amire egy férfi képes. Hiába volt rá egy mondvacsinált mentsége. Szerencséjére azonban nem velem, hanem Belly-vel volt dolga, aki átélve a poklok poklát, mégis megbocsátott neki, és ez egészen a regény központi eleméig, az esküvőig vezetett.

Ha őszinte akarok lenni, bennem elég negatív érzéseket keltett ez a gyors eljegyzési- és esküvői mizéria. Még úgyis megemelkedett volna a szemöldököm, ha Jere és Belly között minden rendben van, hisz jóformán Belly épp csak betöltötte a 18-at, és a viselkedésük alapján sem érettek még meg egy olyan mértékű felelősségre, amivel a házasság jár. De úgy, hogy Jere megtette amit... Nem hinném, hogy egy ekkora őrültséggel helyre lehetne hozni azt a dolgot.
A történetben pedig tökéletesen beigazolódik, hogy mennyire éretlenek még ehhez. 

Két fiatal csetlés-botlásának lehettem szemtanúja, akik eleinte hirtelen felindulásból, majd később már puszta dacból is elhatározták, hogy véghezviszik eszement tervüket. Csakhogy a kezdeti lelkesedés hamar teherré, kötelezővé, nyűggé és színtiszta szenvedéssé vált. 
Megszervezni egy esküvőt nem könnyű dolog. Főként akkor nem, ha nincs mellettünk a párunk, hogy segítsen. Merthogy ebben az esetben ez a helyzet állt fenn. 
Miután mindkettejük családja ellenezte a házasságukat, Belly a nyaralóba menekült, hogy onnan irányíthassa, tervezgethesse a lakodalmukat. De a nyaraló és Cousins Beach nem lett volna az igazi emlékek nélkül. Ebben az esetben pedig Conrad jelentette a múltat. 

"(...) csupán attól, hogy eltüntetünk valamit, az még nem szűnik meg létezni." 

Karaktereket tekintve bár Belly továbbra sem lett a kedvencem, mégis el kell ismernem, nagy utat járt be az első rész óta. Felnőtt, bizonyos tragédiáknak és fájdalmas történéseknek a következtében változott, ugyanakkor megmaradt annak a határozatlan kislánynak, aki volt. De jó hír, hogy már nem akartam minden oldalon péklapáttal agyonütni, csak minden harmincadik oldal után, és akkor is inkább egy józanító pofonnal térítettem volna észhez. 

A Fisher fiúk viszont jóval komplikáltabb esetek. Jere-t egy kedves, barátságos fiúnak ismertem meg, Conradot pedig egy bunkó taplónak. Ellenben itt mintha szerepet cseréltek volna. Komolyan mondom, soha nem hittem volna, hogy én egyszer Conrad drukker leszek, de itt végig azt éreztem, hogy ő az, akit Bellynek teremtettek, és nem az öccse. 

Conradról sok minden kiderül, hogy mit miért tett. És azt is láthatjuk, ezek milyen nyomot hagytak rajta. Előnyére vált, hogy elvették tőle a legnagyobb kincsét, mert így megtapasztalhatta, milyen is a szeretett személy hiánya. 
Szerettem a helyes és helytelen közti vívódásait olvasni, azt ahogyan megpróbált választani az öccse, a szerelem, és a saját boldogsága között. És bár megérdemelte a szenvedést, amit Jere és Belly párosának látványa jelentett, mégis sokszor majd' meghasadt érte a szívem.

Jere-ben azonban óriásit csalódtam. Ha racionálisan nézem, azt mondom, a viselkedése tökéletesen tükrözte a korabeli srácokét, hozzá mérten már kevésbé. Egy egészen új oldalát ismertem meg. Eltűnt a nyári Jere, és átadta a helyét az igazinak. Azt pedig nagyon nem kedveltem. Állandóan bulizott, a haverjaival lógott (ami nem gond, csak egy bizonyos ehhez kapcsolódó jelenetben akkora tapló volt, amekkorát még nem látott a világ), sőt néha még egy kis fű is becsúszott. Kicsit az volt az érzésem, hogy most, hogy már az övé volt a lány, felengedett, ellazult, és nem értékelte, azt amije volt, mert hát úgyis az övé, minek küzdeni érte?

Ha a történet egészét nézem, akkor talán ez az a rész, ami a legkiforrottabb, leglendületesebb. Az esküvői előkészületek és a sok vita, a konfliktusok görgetik előre a cselekményeket, számos vicces, romantikus vagy fájdalmas pillanatot tartogatva.
Ugyanakkor érezhető, hogy ez egy nagy egész lezárása, mely tökéletesen keretbe foglalja az egész sztorit. Mint mindig, most is visszatérünk oda, ahol minden kezdődött, a nyaralóhoz. Újra felbukkannak a valaha volt nyarak emlékei, Susannah, és a szerelmi háromszög eltitkolt érzései. Jenny Han pedig gyönyörűen szövögeti a szálakat, hol a jelenben, hol egy találó visszaemlékezés során. 
Én a magam részéről mostanra döbbentem rá, mennyire is hozzám nőtt ez a három dilinyós tini, és az ő kis nyaraik. Egyszerű kis nyári olvasmánynak tituláltam, sok bosszantó tétlenkedéssel, a felszín alatt mégis ott bujkált egy bensőséges hangulat, ami megérintette a szívemet. 

Ami a befejezést illeti, minden spoiler nélkül annyit mondok, Jenny Han a legjobb választás mellett döntött. Mindannyian tisztában voltunk azzal, hogy valakik, vagy akár mindannyian sérülni fognak ennek a lehetetlen helyzetnek a következtében, de ennek így kellett lennie. Bár azért az utolsó fejezetek alatt izgultam ám rendesen, hogy mi sül ki ebből a katyvaszból.
Szóval a végére érve azt mondom, ha szeretnétek egy aranyos, ámde keserédes nyári olvasmányt, akkor a Nyár trilógia megfelelő választás.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Belly anyukája, Conrad, Taylor
Kedvenc jelenet: Susannah levele és Conrad vallomása
Negatívum: Jeremiah tette és viselkedése
Borító: 5/4




Playlist a sorozathoz






Nyereményjáték


A regényben fontos szerepet kap egy bizonyos esküvő, amit természetesen a tengerparton rendeznek meg.

A mostani játékban híres sztárok tengerparti esküvőiről láthatsz képeket, feladatod, hogy a rafflecopter doboz megfelelő sorába írd be, kik vannak a fotón!

Az Örökké nyár lesz egy példányát nyerheted meg. A győztessel a sorsolás után felvesszük a kapcsolatot, ha 72 órán belül nem válaszol, újra sorsolunk. Sajnos a kiadó csak Magyarország területére postáz.






Nézzetek be a többi állomásra is

05/10 Media Addict - Borítók
05/13 Zakkant olvas - Idézetek
05/16 Dreamworld - Playlist
05/19 CBooks

Könyvheti könyveső, avagy várható megjelenések

$
0
0

Közeledik a Könyvhét (június 4-8.), ami egyben azt is jelenti, hogy rengeteg új könyv jelenik meg hazánkban. 
A bejegyzésben kiadónként találhatjátok meg azokat az újdonságokat, melyeket ellátogatva az eseményre, bezsebelhettek. Annak pedig, aki valamilyen oknál fogva nem tud eljutni személyesen a Könyvfesztiválra, rendelési linkekkel igyekszem megkönnyíteni a dolgát. 


Könyvmolyképző


Jennifer L. Armentrout: Opposition - Ellenállás

Oldalszám: 384 oldal
Sorozat: Lux 5. (befejező kötet)
Értékelésem: 5 pont - hamarosan
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Katy tudja, hogy a luxenek érkezésének éjszakáján a világ megváltozott. Nem hiszi, hogy Daemon örömmel fogadja a saját fajtáját, hiszen a luxenek azzal fenyegetőznek, hogy minden embert és hibridet kiiktatnak a földön. Azonban a jó és a rossz közötti választóvonal elmosódott, a szerelem pedig könnyen a végzetévé – mindannyiuk végzetévé válhat.
Daemon mindent megtesz, hogy megmentse, akit szeret – akkor is, ha ez egyenlő az árulással.
Egy valószínűtlen ellenséggel kell társulniuk, hogy esélyük legyen túlélni az inváziót… 


Katie McGarry: Crash Into You - Szívkarambol

Oldalszám: 496 oldal
Sorozat: Feszülő húr 3.
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
– CSÓKOLJ MEG! – suttogja Isaiah. – Akkor beolvadunk a környezetünkbe.
A szívem tébolyultan dobog.
Isaiah dögös pasi. Ijesztő és dögös.
Miért akarhat egy ilyen srác egyáltalán közel kerülni EGY MAGAMFAJTA LÁNYHOZ?
A sikerszerző Katie McGarry újabb kirobbanó története egy jó kislányról, aki a vakmerőségre is hajlamos, egy dörzsölt srácról, akinek nincs vesztenivalója, és egy száguldó tempóban szövődő szerelemről.
Színjeles tanulmányi eredmény, dizájnerrucik, kifogástalan élet – ennyit várnak Rachel Youngtól. A magániskolába járó tizenegyedikes lány azonban titkol ezt-azt jómódú szülei meg basáskodó bátyjai elől… sőt, épp két újabb tétellel gyarapította a listát. Az egyik, hogy sötét országutakon szokott száguldozni vadidegenek társaságában a Mustangjával. Hát a másik? A tizenhét éves Isaiah Walker – egy nevelőszülőknél fölcseperedett, tetovált srác, akivel szóba állnia sem lenne szabad. Ám miután a szürke szemű, átható tekintetű fiú a segítségére siet, többé nem tudja kiverni a fejéből.
Isaiah is rejteget titkokat. A lakóhelyéről és Rachel iránti tényleges érzéseiről. Csak az hiányozna, hogy belegabalyodjon egy gazdag csajba, aki nyilván csak a kaland kedvéért kívánkozik a város rossz hírű, déli fertályára – még ha ránézésre valóságos angyal is ez a lány.
Amikor azonban közös szenvedélyük, az aszfalton száguldozás mindkettejüket életveszélybe sodorja, hat hetük marad, hogy kiutat találjanak. Hat hét, hogy kiderítsék, meddig hajlandók elmenni egymás megmentéséért.


Mindee Arnett: The Nightmare Affair - A Rémálom-ügy

Oldalszám: 344 oldal
Sorozat: Akkordél Akadémia 1.
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: puha 

Fülszöveg:
A tizenhat éves Porka Evergím késő éjjel betör egy házba, de nem azért, mintha bűnöző volna. Nem: Porka egy Rémálom.
Szó szerint.
Nem elég baj, hogy ő az egyetlen Rémálom az Akkordél Akadémián, a mágusfajták bentlakásos iskolájában, és kénytelen hírhedt anyja árnyékában élni, de mikor betör Eli Bookerék házába, minden sokkal bonyolultabbá válik. Eli nagyon jóképű, ezért a mellkására ülni és az álmaiba hatolni már nem is lehetne kínosabb.
Pedig az lesz.
Eli egy gyilkosságról álmodik. A helyszín az Akkordél.
Nem sokkal később az álom valóra válik. Porkának most már követnie kell a nyomokat – részint Eli álmain belül, részint odakint –, hogy megállítsa a gyilkost, mielőtt további embereket ölne meg. És mielőtt az illető rájönne, miben sántikál Porka, és kiválasztaná soron következő áldozatául… 


Cassandra Clare - Sarah Rees Brennan: Az Árnyvadász Akadémia

Oldalszám: 80 oldal
Sorozat: Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 1.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Miután mondénként, aztán vámpírként élt, Simon nem gondolta volna, hogy egyszer még árnyvadász lehet belőle, ma azonban megkezdi tanulmányait az Árnyvadász Akadémián.
Vajon lehet-e belőle ugyanaz az ember, aki vámpírként volt? Képes lesz-e megint hőssé válni, és megfelelni a barátainak, Isabelle-nek, és legfőképpen önmagának?


Cassandra Clare - Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Oldalszám: 80 oldal
Sorozat: Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 1.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Simon megtudja, mi a legszörnyűbb bűn, amit egy árnyvadász elkövethet: az, ha cserben hagyja a társait. A XIX. század elején Tobias Herondale megszökött egy csatából, és hagyta meghalni a többi árnyvadászt. Bűnéért halálra ítélték, azonban soha többé nem tért haza, így a Klávé a felesége életét vette el az övé helyett. Simon és a többi diák elborzad a barbár tettről szóló történet hallatán, főleg, miután kiderül, hogy a nő terhes volt. De lehetséges-e, hogy a gyerek életben maradt? Talán ma is él egy elveszett Herondale valahol a világban?


Colleen Hoover: Losing Hope - Reményvesztett

Oldalszám: 376 oldal
Sorozat: Reménytelen 2.
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Colleen Hoover, New York Times sikerlistás szerző valósággal megbabonázta olvasóit a Hopeless-szel. A történet egy hányatott sorsú lányról, Skyról szól, aki összetalálkozik rég elvesztett gyermekkori barátjával, Dean Holderrel. A fiú segít a sokkoló családi múlt feltárásában, így Sky végre elcsitíthatja magában a mély sebet hagyó emlékeket és érzéseket.
A Hopeless Sky szemszögéből mutatta be az eseményeket, a Losing Hope pedig bepillantást enged Dean Holder történetébe, akit régóta kísért a kislány elvesztése. Úgy érzi, kudarcot vallott, amiért nem tudta őt megmenteni. Holder életét beárnyékolja a megbánás és a bűntudat. Sohasem hagyott fel Sky keresésével, mert úgy érzi: ha megtalálná, tovább tudna lépni végre. Arra viszont nem számított, hogy a találkozás pillanata még kínzóbb fájdalmat hoz.
Holder a Losing Hope-ban meséli el, hogy a tizenhárom évvel korábbi események miként hatottak az ő és családja életére, s hogyan lett magányos küldetés számára a lány megmentése. A végleges gyógyulást azonban csak a Sky iránt érzett szerelem hozhatja el…


Adam Sternbergh: Akkor hajrá!

Oldalszám: 248 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Spademan egykor kukásként dolgozott. Még mielőtt az a bomba felrobbant volna a Times Square-en, még mielőtt a felesége meghalt, a város pedig elnéptelenedett volna.
Most bérgyilkos.
A közeli jövőben New York megmaradt lakossága két élesen elkülönülő kasztra tagozódik. A gazdagokéra, akik megengedhetik maguknak, hogy egy virtuálisan létrehozott valóságba „becsatlakozva” meneküljenek egy jobb világba, illetve azokra, akik a lepusztult utcákat róva igyekeznek életben maradni. Spademan az utóbbit választotta. Új munkája nem sokban különbözik a régitől: hulladékeltakarítás. Nem tesz fel kérdéseket, gyorsan dolgozik, és jól bánik a tapétavágóval. Viszonylagos nyugalma azonban véget ér, amikor egy gazdag és befolyásos hittérítő azzal bízza meg, hogy ölje meg a lányát. Az elsőre egyszerűnek tűnő feladat váratlanul veszélyessé válik – célpontjának van egy sokkoló titka, Spademannek pedig megvannak a maga szabályai. Két tűz közé kerül, és nagyon óvatosan kell manővereznie ahhoz, hogy életben tudjon maradni.
Adam Sternbergh első regénye kemény, erőszakos, vicces, lebilincselő, gyengéd és briliáns.

 
Neal Shusterman: Unwind - Bontásra ítélve

Oldalszám: 384 oldal
Sorozat: Unwind disztológia 1.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha
 
Fülszöveg:
Mi lesz, ha a szüleid téged is szétbontatnak?
Szép új világ?
Egy olyan társadalomban, ahol a nem kívánatos kamaszok testrészeit újrahasznosítják, három szökevény száll szembe a rendszerrel, amely „szétbontaná” őket.
Connortól meg akarnak szabadulni a szülei, mert túl sok a baj vele. Risa árva, és azért jelölték ki bontásra, hogy spóroljanak a költségeken. Lev szétbontását szigorúan vallásos szülei már születése pillanatában eldöntötték. A véletlen sodorja őket egymás mellé, és a kétségbeesés tartja össze őket, ahogy árkon-bokron át menekülnek, miközben tudják, hogy az életük a tét. Ha sikerül megérniük a tizennyolcadik születésnapjukat, már nem bánthatják őket – de amikor egy egész világ vadászik rájuk, a tizennyolc nagyon-nagyon távolinak tűnik.
Te vajon túlélnéd?


Hank Phillippi Ryan: A másik nő

Oldalszám: 528 oldal
Sorozat: Jane Ryland 1.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Jane Ryland csillaga felfelé ível a televíziós riporterek között… amíg egy nap nem hajlandó kiadni informátora nevét, és emiatt mindent elveszít. A kegyvesztett újságíró nem elégszik meg az unalmas feladattal, amit rásóznak, így hamarosan nyomozni kezd az egyik szenátorjelölt szeretője után – és már csak néhány nap van hátra a mindent eldöntő választásokig.
Jake Brogan, a bostoni rendőrség nyomozója egy gyilkosra vadászik. Már két azonosítatlan női holttestet is találtak hidak közelében, így a detektívet folyamatosan újságírók hada követi, hogy árulja el, valóban a „Hidas Gyilkos” vadászik-e a fiatal bostoni nőkre.
A holttestek száma egyre nő, a választás pedig közelebb van, mint gondolnánk. Jane és Jake rájönnek, hogy a két ügy kapcsolatban áll egymással. Úgy tűnik, olyan gyilkossal állnak szemben, aki bármire hajlandó, csak hogy elkerülje a botrányt.
Mocskos politika, piszkos játszmák és megdöbbentő fordulatok. A másik nő – egy lebilincselő sorozat első kötete! Csábítás, árulás és halál – a győzelemhez ezúttal sokkal többre lesz szükség egyszerű szavazatoknál.


Maggie Stiefvater: A hajsza 

Oldalszám: ??? oldal
Sorozat: Szellemállatok 2.
Értékelésem: -
Rendelési link: kemény

Fülszöveg:
Erdász világában csak kevesen tudnak olyan szellemállatot megidézni, mint Conor, Abeke, Meilien és Rollan. Olyan kapcsolat fűzi őket a szellemállatukhoz, ami révén emberfeletti képességek birtokába jutnak.
És ha másképp is lehet szellemállatot szerezni? Mesterségesen létrehozni a kapcsolatot, így az embert teljes hatalommal ruházni fel? És ha olyasvalakinek ajánlják fel ezt, aki határtalanul önző?
A négy fiatalnak még ideje sem volt összemelegedni, és még szellemállataik képességével sincsenek igazán tisztában. Ennek ellenére szembe kell szállniuk egy brutális ellenféllel, aki minden szabályt megszeg, hogy legyőzze őket.


Jeff Kinney: A nagy kiruccanás 

Oldalszám: 224 oldal
Sorozat: Egy ropi naplója 9.
Értékelésem: -
Rendelési link: kemény

Fülszöveg:
Egy kirándulás a családdal jó móka – kivéve, persze, ha az a család Heffley-éké! Az utazás ígéretesen indul, de aztán hamar beüt a balhé. Benzinkúti mosdók, megkergült sirályok, egy kis koccanás, meg egy elszabadult malac – Greg Heffley frankóbb nyári szünetet is el tudna képzelni ennél. De még a legcudarabb kirándulásból is válhat kaland – ezt a kalandot pedig nem fogják egyhamar elfelejteni sem Heffley-ék, sem az olvasók!


Richard Paul Evans: Az Ampére csatája

Oldalszám: 432 oldal
Sorozat: Michael Vey 3.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Michael, Taylor, Ostin és az Elektroklán tagjai elpusztították az Elgen legjelentősebb erőművét, ám most egymástól elszakadva kénytelenek járni a dzsungelt. Az Elgen szövetséget kötött a perui hadsereggel, és csak Michaelnek sikerült elkerülnie, hogy fogságba ejtsék. Barátainak bíróság elé kell állniuk terrorizmus vádjával – ami akár halálbüntetést is jelenthet számukra –, így Michaelnek igencsak nagy szüksége lesz éles eszére és különleges képességeire, ha ki akarja szabadítani őket.
Időközben dr. Hatch és hűséges elektromos gyermekei birtokukba vették az ES Ampère szuperjachtot, amelyet az Elgen főhadiszállásként használ. Az Elgen teljes flottájával az irányítása alatt Hatch most ismét Peru felé veszi az irányt, hogy hadseregét összegyűjtve elindítsa harcát a világuralom megszerzéséért.
Michaelnek mielőbb ki kell szabadítania a barátait, majd annak is meg kell találnia a módját, hogyan fékezhetné meg Hatch nagyravágyó törekvéseit. Ám a küzdelmét segítő szervezetben már nem bízhat. Hatch pontosan tudja, hogy Michael és az Elektroklán közeleg. Felkészült a harcra. 
Vajon megnyerheti-e az Elektroklán az Ampere csatáját? Vagy Michael szerencséje véget ért?


Egyéb megjelenések:
- Elizabeth Wein: Fedőneve Verity 


Maxim kiadó


David Levithan - John Green: Will & Will

Oldalszám: 304 oldal
Sorozat: önálló
Értékelésem: 4 pont - hamarosan
Rendelési link: itt megrendelheted

Fülszöveg:
Egy hideg estén Chicago legelhagyatottabb sarkán Will Grayson belebotlik… Will Graysonba. Két tinédzserfiú ugyanazzal a névvel, akik eddig külön utakon jártak, most belekezdenek valami újba, valami váratlanba, ahol két szív egymásra talál egy középiskolai musicaldarabban.


Alice Hoffmann: Gyönyörű Titkok Múzeuma 

Oldalszám: 356 oldal
Sorozat: önálló
Értékelésem: 4 pont - itt elolvashatjátok
Rendelési link: itt megrendelheted

Fülszöveg:
A történet New York-ban játszódik a huszadik század mozgalmas első két évtizedében. Két nagyon különböző ember szenvedélyes, feszültségekkel teli szerelmi története. Helyszín: Coney Island. Coralie Sardie a Gyönyörű titkok múzeuma nevű mutatványosház tulajdonosának lánya. A parti sétány melletti intézményben a lelkes közönség furcsa lényeket tekinthet meg. A kitűnő úszó Coralie apja „múzeumában” sellőként szerepel más furcsa lények, a Farkasember, a Pillangólány és a százéves teknős mellett. Egy éjjel Coralie megpillant egy nagyon helyes fiatalembert; a férfi a holdfényben fákat fotografál a Hudson folyó mentén.
A fotográfus Eddie Cohen; orosz emigráns, aki elhagyta közösségét és szabósegédi munkáját. Amikor Eddie a hírhedt Triangle gyár tűzesetét fényképezi, egy fiatal nő eltűnésének titokzatos ügyébe keveredik.


Alan Bradley: Vörös hering mustár nélkül 

Oldalszám: ??? oldal
Sorozat: Flavia de Luce rejtélyei 3.
Értékelésem: -
Rendelési link: itt megrendelheted

Fülszöveg:
Az alattomosan okos és rendíthetetlen tizenegy éves nyomozó, Flavia de Luce elmegy egy jósnőhöz, de nem számít arra, hogy szerencsétlen párát majdnem halálra verve fogják megtalálni a saját lakókocsijában. Megtorlás ez, mert egyesek szerint a jövendőmondó elrabolt egy gyermeket évekkel ezelőtt? Hogyan köthető ez az eset az eltűnt gyermekhez? Flavia sötét tettek és veszélyes titkok árnyát érzi.


Sherry Gammon: Kibírhatatlan 

Oldalszám: 388 oldal
Sorozat: Port Fare 3. (befejező rész)
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: itt megrendelheted

Fülszöveg:
A jóképű és vicces Booker Gattónak elege van mindenből – a nőkből, a régi életéből, mindenből. Már csak a barátai kedvéért morzsolgatja csöndes hétköznapjait Port Fare-ben azt követően, hogy emberpróbáló nyomozói állását feladta a békésebb jogi praxisért. Az egykor csinos és sikeres szép lány, Tess Selleck mindent és mindenkit hátrahagyva menekül a férfitől, aki lerombolta az álmait, ráadásul az életére tör. Booker és Tess váratlanul egymásra találnak, ám a múltjuk vészjósló árnyat vet rájuk. Nagyon kétséges, hogy a két megsebzett léleknek van-e közös jövője. Vajon a szerelem és a bizalom segíthet rajtuk, vagy éppen ezek az érzések válnak kibírhatatlanná?




WOW kiadó


Penelope Douglas: Bully - Szívatás

Oldalszám: 344 oldal
Sorozat: Fall Away 1.
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Végre magyarul is olvasható Penelope Douglas nagysikerű sorozata, a Fall Away!
A nevem Tate. Valamikor ő is így hívott. Most viszont szóba sem áll velem. De békén sem hagy.
Régen a legjobb barátom volt. Aztán egyszer csak ellenem fordult. Mindennap megkeserítette az életemet. Elérte, hogy megalázzanak, kirekesszenek, pletykáljanak rólam. A szívatásai egyre kegyetlenebbé váltak, szinte belebetegedtem abba, hogy folyamatosan meneküljek előle. Még Franciaországba is elmentem egy évre csak azért, hogy elkerüljem.
De mostanra elegem lett a rejtőzködésből. Talán ő nem változott meg, de én igen. Itt az ideje, hogy felvegyem vele a harcot, és visszavágjak neki.
Többé nem hagyom, hogy terrorizáljon.
Harc, titkok, múlt és jelen. De mit hoz a jövő? Hova vezet Tate és Jared szenvedélyes kötéltánca? Minderre választ ad a sorozat első kötete.


Cassia Leo: Fekete doboz

Oldalszám: 304 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Magával ragadó történet, tele titkokkal, rejtélyekkel és meglepő fordulatokkal.
Főszereplői megállíthatatlanul sodródnak egymás felé:
Egy 19 éves lány, aki meghalni indul Los Angelesbe, mert úgy érzi, képtelen tovább megbirkózni a betegségével és a múlt tragikus árnyaival. A családja semmit nem sejt a tervéről.
Egy 21 éves fiú, aki sötét titkokat rejteget. A lelkét nyomasztó terhek mégis szelíddé, szeretettel telivé tették. Keserű gondolatait csodálatos dalokban fogalmazza meg.
A Fekete doboz, amely nemcsak egy különleges dal, hanem egy könyv címe is. Ráadásul tényleg létezik egy fekete doboz, de senki nem tudja, mi van benne, és hol van a kulcs, amelyik nyitja.
Bár nem sejtik, ők hárman nem először találkoznak, de most a sorsuk elkerülhetetlenül, véglegesen összefonódik. Újabb és újabb titkokra derül fény, s a múlt rejtélyei lassan átadják a helyüket az elfogadásnak, a megértésnek… és végül talán a szerelemnek.


Kim Karr: Kötődés 

Oldalszám: 352 oldal
Sorozat: Connections 1. 
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Végre magyarul is olvasható Kim Karr nagysikerű sorozata, a Connections!
Dahlia London lelkét apró darabokra törte egy kegyetlen tragédia. Úgy érzi, a szerelmével együtt a boldogságtól is búcsút kellett vennie. Örökre.
Hiába telnek az évek, a szomorúságot nem tudja maga mögött hagyni. Ám amikor megbízzák, hogy készítsen interjút River Wilde-dal, a The Wilde Ones zenekar frontemberével, akiért egy régi, véletlen találkozásuk óta titkon rajong, mindketten lángra gyúlnak. Minél több időt töltenek együtt, annál jobban elmélyül a kapcsolatuk. Dahlia végre elhiszi, hogy megtalálta a lelki társát.
A gyász és a folyton kísértő múlt azonban ismét a felszínre tör. Vajon elkezdődhet-e így kettejük közös jövője? Vagy az élet még tartogat elképzelhetetlen fordulatokat?
A sorozat különös történettel indul, tele fájdalmasan felkavaró és lüktetőn izgalmas dallamokkal, akárcsak az a kétarcú zenei világ, amelynek kulisszái mögé bepillanthat az olvasó.


Amanda Maxlyn: Mi lesz velem? 

Oldalszám: 320 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Az élet olykor tréfát űz velünk.
Négy év óta mindenki csak a végzetes betegségben szenvedő lányt látja bennem.
De nem vagyok hajlandó sírni.
És feladni sem fogom.
Egy komoly kapcsolat a legutolsó dolog, ami mostanában szóba jöhet nálam, de a Parkerrel töltött éjszaka felforgatja a világomat. Ő kitartó, és tudja, mit akar. Engem.
Nem bánik úgy velem, mintha törékeny lennék.
Ám sejtelme sincs az igazságról, én pedig még nem állok készen arra, hogy bevalljam neki.
Mert mi van, ha ez mindent megváltoztat?
Tizenhét éves voltam, amikor az életemből tragédia lett.
Huszonegy, amikor rám talált a szerelem.
Aundrea McCall vagyok. Ismerd meg az utat, amit végig kell járnom.


Calia Read: Szétcsúszva 

Oldalszám: 328 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Naomi Carradine vagyok.
Hat hónapja még boldog voltam.
Egy hónapja diliházba zártak.
Tegnap Lachlan meglátogatott. Megcsókolt. És azt mondta, kezd elmenni az eszem.
Órákkal később Max belopózott a gondolataimba. Emlékeztetett arra, hogy nem vagyok őrült, és hogy szüksége van a segítségemre.
Néhány perce, amikor próbáltam összerakni a múltamat, még távolabb sodródtam a valóságtól.
És most… mindenki azt hiszi, megbolondultam. De tudom, hogy ő létezik, és kellek neki.
Te hiszel nekem?


Duba Gábor: Szabadon foglak

Oldalszám: 328 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
A nevem tudták, az arcom ismerték. De csak én tudtam, ki és mi van mögötte.
Csak azért illeszkedtem be mindenhol, hogy ne lássák, valójában kilógok a többiek közül. Másként gondolkodtam és másként láttam a világot, mint a többi 18 éves.
Egy nap mégis rátalált valaki a hozzám vezető útra. Mindent nekem adott, és aztán el is vette tőlem.
A sokkból megértettem, hogy minél több olyan pillanatot kell megélnem, amely éppen akkor jó, eltalál, felráz vagy rendbe tesz.
Minden ajtón benyitottam.
Fű, pia, menekülés, bulik és új barátok az életemben: egy domina, egy leszbikus lány és egy díler. Feszíteni akartam a húrt, nem féltem semmitől. Hajtott a kíváncsiság, meg akartam tudni, ki vagyok igazán.
És most itt van ez a férfi. Ideküldték nekem valahonnan, hogy elvegye az önkontrollomat, és cserébe megkapjam önmagamat.
Szinte az apám lehetne, és mégis… Tudok annyit róla, ami ahhoz kell, hogy még többet akarjak. 




Móra Kiadó


Marni Bates: Menő-riadó Kambodzsában*

Oldalszám: 312 oldal
Sorozat: Smith Gimi 3.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Nincs olyan szitu, amit Chelsea Halloway ne tudna megoldani! Elvált szülők? Nem probléma. Az expasija belezúgott a gimi legbénább csajába? Csak idő kérdése, és észre téríti a srácot. De azzal még a rettegve bálványozott Menő-királynő sem tud mit kezdeni, hogy a szülei egy évre Kambodzsába (!) küldik tanulni, egy rakás stréber fősulis közé. A társai hígagyú libának tartják, ráadásul a tanára egy drogbáró fogságába kerül. Most Chelsea-re vár, hogy megszervezze a mentőakciót, és kijuttassa a csoportot az országból − lehetőleg élve. Még azt az idegesítő(en szexi és szuperokos) Houstont is, aki az beszólásaival az őrületbe kergeti.


Marni Bates: itt a vége, lúzer véle!* 

Oldalszám: 344 oldal
Sorozat: Smith Gimi 4.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Áll a bál a Smith gimiben! Az egész suli bezsongva várja a tavaszi bulit, három diáknak viszont olyan fordulatot hozhat ez az este, amire egyáltalán nincs felkészülve…
Melanie a csajkódex miatt nem mer járni a barátnője öccsével. De irtó nehéz ellenállni Dylannek, aki maga a két lábon járó kísértés.
A lúzer Isobelt az egyik legszexibb srác valamilyen rejtélyes okból randira hívja. A lányt már ettől is kitöri a frász, hát még attól, hogy a kamu kapcsolat Spencerrel esetleg valódira fordulhat.
Corey álmában sem gondolta, hogy egy rocksztárral járni ennyire bonyolult. Vajon elég erős a szerelmük Timmel, hogy megküzdjenek a folytonos médiacirkusszal, na meg a melegellenes tüntetőkkel, akik próbálják kitiltani őket a buliból?
Lehet, hogy ez a bál mégsem lesz mindenkinek leányálom…


Németh Eszter: Kötéltánc

Oldalszám: 240 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha
 
Fülszöveg:
Konrád Lia tizenhét éves vidéki lány. A fullasztó kisvárosi környezetben hiába keresi az egyensúlyt két élet, két fiú, de legfőképp a külvilág és saját elvárásai között. Torz tükörben látja önmagát, titkos blogjában vall arról, hogyan hagyják cserben egymás után szülei és barátai…
Németh Eszter blogregényében megdöbbentő hitelességgel mutatja be az 1995 után született digitális generáció útkeresését.
„Mindig lenyűgözött a kötéltáncosok látványa. Levegőt is alig mertem venni, mintha én egyensúlyoztam volna a kötélen. Aztán egyszer láttam egy kötéltáncost leesni. És egy villanásra kiült a nézők arcára az, amit nyíltan nem vallottak volna be: énjük egy darabkája titkon erre a zuhanásra várt. Hasonló élményt élhet át, aki elolvassa ezt a regényt. Lesznek pillanatok, amikor azt kívánjuk, bárcsak… És a végén, amikor elszégyelljük magunkat, rádöbbenünk, hogy ez a könyv épp annyira szól rólunk is, mint a főszereplő lányról, Liáról. Aki se nem angyal, se nem ördög. Csak egy lány: kötéltáncos.” – Pacskovszky Zsolt író, műfordító, a Szabadesés szerzője




GABO SFF


Moskát Anita: Horgonyhely

Oldalszám: 448 oldal
Sorozat: önálló
Értékelésem: ? pont - hamarosan
Rendelési link: puha
 
Fülszöveg:
Egy birodalomban, ahol a föld oda köti az embert, ahová megszületett, csak azoknak van reménye a vándorlásra, a kereskedelemre és a hatalomra, akik várandósak. Ebben a nők uralta, különös mágiával átitatott világrendben három rendkívüli személy keresi a kitörés lehetőségét.
A könyvtárhajójához kötött Vazil titokban az egyenjogúság eszméjét hirdeti és a nők vándorlásának okait kutatja, hogy egy napon mindenki szabad lehessen. Lánya, Helga azonban szabadulna a hajótól, ahová születése óta kötődik, ezt pedig csak egyféleképpen teheti meg: ha teherbe esik, minél előbb. Lars a föld férfiak számára tiltott mágiáját űzi, ami által különleges hatalomra tesz szert – ez pedig az egész világukat felforgathatja.
Moskát Anita merész témát feszegető, lenyűgöző regénye felülbírálja az előítéleteket, és egy sötét és kíméletlen történeten belül keresi a választ a kérdésre, hogy mi a szabadság és a mások feletti uralom ára.


Daryl Gregory: Afterparty 

Oldalszám: 408 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha
 
Fülszöveg:
Az okosdrog-forradalom utáni években bármelyik drognyomtatóval és internetkapcsolattal rendelkező középiskolás képes drogokat letölteni és kinyomtatni, vagy akár újabbakat kitalálni. A piacon megjelenő dizájner drogok legalattomosabb típusát, a fogyasztó hitét is átprogramozni képes Jelenlétet szentségként adja egy új egyház, amely az elesettek között vadászik prédákra. Amikor egy hajléktalan kamaszlány a Jelenléten keresztül rátalál Istenre, és függősége miatt elzárják, az elvonási tünetek hatására végez magával.
Lyda Rose, ugyanannak a pszichiátriai intézetnek egy másik problémás betege sötét titkot hordoz: ő volt az egyik tudós, aki kifejlesztette, majd eltussolta a Jelenlétet. Egy paranoiás kormányzati ügynök és egy képzeletbeli orvos segítségével nekilát felkutatni a drog készítőit, hogy életeket mentsen és helyrehozza a hibáját – ezzel őrült utazás veszi kezdetét egy olyan Amerikában, ahol a valóság a kábítószeres lázálmoknál is riasztóbb.


Helene Wecker: A gólem és a dzsinn 

Oldalszám: 504 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: kemény

Fülszöveg:
Chavát egy kabbalista mágiát űző rabbi keltette életre a tizenkilencedik század végén egy férfi kívánságára, aki feleségre vágyott – ebbe az agyaggólembe azonban szokatlan módon emberi kíváncsiságot plántáltak. Miután Chava gazdája meghal a tengeren, a gólem egyedül érkezik meg New Yorkba, ahol útmutatás nélkül, önmagának kell boldogulnia.
Ahmad dzsinn, a tűz teremtménye, aki az ősi szír sivatagban született. Évszázados rabságából egy manhattani bádogos szabadítja ki, Ahmadot azonban egy törhetetlen vaspánt továbbra is ehhez a világhoz láncolja.
A gólem és a dzsinn a helyüket keresik az Újvilágba özönlő emigránsok között. Hiába ellentétes a természetük, egy véletlen találkozást követően barátságot kötnek. Hamarosan ráeszmélnek, hogy egy óvilági hatalom a nyomukba eredt – és ez a létüket fenyegető sötétség fontos döntés elé állítja őket.


Brian Staveley: A császár pengéi 

Oldalszám: 504 oldal
Sorozat: A csiszolatlan trón krónikája 1.
Értékelésem: -
Rendelési link:  kemény

Fülszöveg:
A császárt meggyilkolták, és az Annur Birodalom rendje felborult. A halott uralkodó három gyermekének azonban a gyász mellett egy mélyre hatoló összeesküvéssel is meg kell birkóznia.
A császár lánya, Adare a fővárosban hajszolja apja gyilkosát, akit azonban a császári család istennője látszik pártolni, és Adare hamarosan magára marad az udvar intrikái közt. Öccsét, Valynt, aki a birodalom legveszélyesebb alakulatánál hadapród, egy óceán választja el a palotától, azonban több gyanús baleset után ráeszmél, hogy az ő élete is veszélyben van – akárcsak Kadené, a trónörökösé, aki egy messzi kolostorban tanulmányozza az Üres Isten szerzeteseinek ősi tudását. Ám mielőtt Valyn Kaden segítségére siethetne, még ki kell állnia az elit hadsereg titokzatos és halálos próbáját.
Brian Staveley regénye egy vibrálóan izgalmas és feszült játszmákkal teli trilógia első kötete, amelyet máris Brandon Sanderson, George R. R. Martin és Patrick Rothfuss műveihez hasonlítanak.


Paolo Bacigalupi: A kételygyár* 

Oldalszám: 394 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha 

Fülszöveg:
A kamasz Alixnek egy jómódú amerikai család tagjaként nincs túl sok problémája, egy nap azonban felkeresi egy titokzatos srác, aki azzal szembesíti, hogy minden, amit az életéről tud, hazugság. Apja abból szerzi pénzét, hogy hiányosan tesztelt gyógyszereket forgalmazó gyárakat véd az áldozatok követeléseivel szemben. Alixnek számolnia kell a lehetőséggel, hogy az eszes és vonzó idegennek, aki egy fiatalokból álló radikális aktivista-csapat feje, talán igaza van, és az események felgyorsulásával el kell döntenie, hogy lebuktatja-e azt az embert, aki felnevelte és mindent megadott neki.




Gabo - Ciceró


Kiera Cass: A koronahercegnő* 

Oldalszám: 372 oldal
Sorozat: Párválasztó 4.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha
 
Fülszöveg:
35 UDVARLÓ. 1 HERCEGNŐ. KEZDETÉT VESZI EGY ÚJ PÁRVÁLASZTÓ.
Eadlyn hercegnő kislánykora óta hallhatta a véget nem érő történeteket arról, hogyan ismerkedett meg édesanyja az édesapjával. Húsz éve történt, hogy America Singer benevezett a Párválasztóba, és elnyerte Maxon herceg szívét, akivel azóta is boldogan éltek. Eadlyn mindig is igen romantikusnak találta szülei tündérmesébe illő történetét, habár soha eszébe nem jutott volna a nyomdokaikba lépni. Ha rajta múlik, a házasságot addig halogatja, amíg csak lehetséges.
Csakhogy egy hercegnő sosem rendelkezhet maradéktalanul az élete felett, így bármennyire hevesen tiltakozik is, Eadlyn sem kerülheti el a saját Párválasztóját.
Eadlyn egyáltalán nem számít arra, hogy saját története a szülei meséjéhez hasonlóan boldogan végződik. Amikor azonban megkezdődik a versengés, talán mégis mutatkozik arra némi esély, hogy az egyik udvarló elnyerje a szívét, felfedje az összes előtte álló lehetőséget, és ezzel azt is bebizonyítsa, hogy Eadlyn számára korántsem olyan lehetetlen rátalálni a saját boldogságára, mint azt képzelte. HÚSZ ÉVVEL EZELŐTT ÉDESANYJA NYERTE EL A KORONÁT.
ELJÖTT VAJON AZ IDEJE ANNAK, HOGY EADLYN HERCEGNŐ IS RÁTALÁLJON AZ IGAZ SZERELEMRE?


Papp Dóra: Tükörlelkek 

Oldalszám: 390 oldal
Sorozat: Tükörlelkek 1.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Kriszti és Orsi nem is lehetnének különbözőbbek.
A végzős Péterfi Krisztina mintadiák. Színötös mindenből, illemtudó, népszerű lány, a szülei szeme fénye. Legalábbis kívülről ez látszik. Olyan titkai és gondolatai vannak, amelyeket még önmagának sem mer bevallani, nemhogy a szüleinek vagy a környezetében bárkinek is. De, mint tudjuk, a titkok egyfolytában azért küzdenek, hogy előbb-utóbb felszínre kerülhessenek…
Fekete Orsolyát úgy becézik: Tragédia. Ő az a lány, aki a saját rettenetes, kibírhatatlan stílusába és az üvöltő metálzenébe menekül a problémái elől. A lány, akinek mindenki ismeri a titkát, de a teljes igazságot csak ő és a legjobb barátja, Eszter tudja. A lány, aki verekszik, cigizik, káromkodik, és úgy általában háborúban áll az egész világgal, és aki hosszú évek óta küszködik az egyszerű emberi kapcsolatokkal. De ez változhat, csak kell valaki, aki segít neki ebben…


 M. J. Arlidge: Ecc, pecc*

Oldalszám: 396 oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Ez él, az meghal.
Más választás nincs.
A lány félholtan jött ki az erdőből.
A története hihetetlen volt. Mégis igaz.
Minden egyes iszonyú szava.
Pár nap múlva előkerül egy másik kétségbeesett megmenekült – lassan összeáll a séma. Az áldozatokat kettesével rabolják el, és szörnyű választás elé állítják őket: ölsz vagy megölnek.
Az életedet vagy az eszedet veszítenéd el inkább?
Helen Grace felügyelő a démonait legyűrve kapaszkodik fel a csúcsra.
A láthatatlan szörny utáni nyomozás során felmerül, hogy a megoldás kulcsa a túlélőknél – a gyilkos eleven névjegyeinél – lehet.
És hiába jár sikerrel, újabb ártatlanok halnak meg… 




Főnix Könyvműhely


Andrew Lane: Fekete jég

Oldalszám: ~ 300 oldal
Sorozat: Az ifjú Sherlock Holmes 3.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Az ifjú Sherlock Holmes élete legszemélyesebb bűntényével kerül szembe. Bátyját, Mycroftot egy holtest mellett találják késsel a kezében - egy bezárt szobában. Sherlockon kívül senki más nem hisz az ártatlanságában, így neki kell a rejtélyes eset végére járni.
Az ügy szálai Londonból Moszkvába vezetnek, ahol Sherlock megpróbálja kideríteni, kinek áll érdekében bemártania bátyját, és vajon miért.
Ha nem jár sikerrel Mycroft akasztófán végzi...

 

Vivien Holloway: A hóhér kötele

Oldalszám: ?? oldal
Sorozat: Winie Langton történetek 3.
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Winie-t elfogják, és bár ki tudna szabadulni a börtön rácsai mögül, nem hajlandó szökevényként élni. Így az igazságszolgáltatás kétes rendszerére bízza magát, annak ellenére, hogy a bíróságnak nem szokása szabadon engedni a vádlottakat. Odakint William a Langton családdal összefogva mindent megtesz, hogy tisztázza a lányt, de lehet, hogy ez sem lesz elég, hogy megmentse Winie-t a hóhér kötelétől.


Pokoli teremtmények, pokoli szerkezetek

Oldalszám: ??? oldal
Sorozat: -
Értékelésem: -
Rendelési link: puha

Fülszöveg:
Holden Rose, Peter Sanawad, Imre Viktória Anna, Habony Gábor, Hudácskó Brigitta, A. M. Aranth,  Mickey Long, Benyák Zoltán, Bajkán László, Patrick J. Morrison, Vivien Holloway, Hertelendy Anna novellái




 *-gal jelölt könyvek megjelentek május végén

Stephanie Laurens - Breckenridge vikomt, a megmentő

$
0
0


„… a Cynter hölgyek nagyon félelmetes erőt képviselnek.”
– Stephanie Laurens: Breckenridge vikomt, a megmentő

Az Cynster nővérek trilógia első része nem mindennapi kalandokat tartogat...


Stephanie Laurens: Breckenridge vikomt, a megmentő

Kiadó: Gabo
ISBN: 9789636899240
Oldalszám: 496 oldal
Fordító: Bozai Ágnes

Fülszöveg:
Tisztelettel meghívunk mindenkit Heather Cynster menyegzőjére, de előtte még elrabolják, veszélybe kerül és Breckenridge vikomt vakmerő módon megmenti. 
Heather Cynster elhatározta, hogy a londoni báltermekben felkutatja saját hősét, aki képes őt annyira levenni a lábáról, hogy feleségül menjen hozzá, ezért kilép a biztonságos világából, és bátran elmegy egy estélyre. 
De az ígéretes férjvadászatot megzavarja a közbelépő Breckenridge vikomt, aki menteni szeretné a lányt a botránytól, és emiatt még nagyobb veszélybe sodródik, amikor egy titokzatos úr elraboltatja Londonból. Az elszánt Breckenbridge pedig bebizonyíthatja Heathernek, hogy ő az igazi hőse, akit annyira keresett.

Saját véleményem:
A történelmi romantikusok műfajában még nagyon kezdőnek számítok, sajnos nem sokhoz volt ezidáig szerencsém, de amihez igen, azt nagyon szerettem - és egyre inkább otthonosan érzem magam a műfajban. 
A legtöbb esetben - tudom, hogy nem kéne, mert hát a belső a lényeg, blabla - a borítók szoktak eltántorítani az olvasástól. Biztos láttátok már azokat az olcsó, erotikus pózokban tetszelgő, festményszerű párokat, ahol a férfiak izmai csak úgy duzzadoznak... Na, ilyen esetekben szoktam azt mondani, hogy kösz, nem. Ellenben Stephanie Laurens Cynester nővérek trilógiájának magyar kiadására elég csak ránézni, hogy egyből beinduljon a borítómániások nyálelválasztása. Bevallom, jómagam is így figyeltem fel rá, aztán a fülszöveg is meggyőzött arról, hogy minket az ég is egymás teremtett, szóval bumm, így került a kezembe Breckenridge vikomt, a megmentő. Mármint a könyv. Bár azért a drága vikomt ellen sem tiltakoznék, ha megkeresne... Na, de nem ez a lényeg, hanem a történet.
A fülszöveg nem árul zsákbamacskát. Rögtön az első mondatból kiderül két fontos részlet is, ami nem baj, mert hát nem a végkifejlet a lényeg, hanem az odáig vezető út, ami bizony elég rögös. 

A regény egy roppant hatásos prológussal indít, mely kellően felpiszkálja az olvasó fantáziáját, és milliónyi kis kérdőjelet varázsol annak buksija köré. Ám nem marad sok idő ezen rágódni, ugyanis az események gyorsan felpörögnek, amikor az egyik kétes estélyről hazatartó Cynster lányt, Heathert elrabolják. Ezzel egyidejűleg megkezdődik az őrült hajsza, mivel az egésznek akad egy szemtanúja, Breckenridge vikomt személyében, aki azonnal a hölgy nyomába ered.
Csakhogy nem egy egyszerű elrablásról van szó, annál jóval komplikáltabb az ügy, és amikor erre főhősnőnk is rájön, igen merész dologra szánja el magát. Úgy dönt, nem szökik meg fogvatartóitól, inkább némi puhatolózással megpróbálja kideríteni, milyen okok állnak a - családjára is kiható - dolgok hátterében, illetve, hogy kihez és milyen szándékkal viszik. Ebben pedig társává avanzsál a jóképű vikomt, aki állandóan követi Heatheréket, s akihez a lány éjszakánként ki-kiszökik, hogy elmondja, mit sikerült kiderítenie. 

A kalandos utazásnak köszönhetően számos kisebb-nagyobb, skót települést barangolunk be, melyek nem csupán gyönyörű háttérelemként szolgálnak, de rengeteg izgalmat is tartogatnak. Én a magam részéről rettentően imádtam a regény ezen részét. Volt egy különleges hangulata a napközbeni vándorlásnak, és az esti megállóknak. Különösen az utóbbiaknak...Mindehhez pedig társult a több nézőpont, ami még színesebbé és érdekfeszítőbbé varázsolta az egészet. 

Heather személyében egy igazán talpraesett, okos lányt ismerhetünk meg, aki egyfelől őrült, másfelől viszont igazán bátor. Tipikus önfejű hősnő - én éppen ezt kedveltem benne. Hihetetlenül leleményes leányzó, már ami a faggatózást illeti. Zseniális módon próbál egyről a kettőre jutni elrablóinál. Természetéből adódóan pedig szédületes párost alkotnak a nála idősebb, jóképű, sötét hajú, erős, elszánt vikomttal.
Óriási pluszpont az írónőnek, hogy adott teret a szerelem kibontakozására. Noha kezdettől megvolt a szikra Heather és Breckenridge között, az elrablással és a nyomozással sikerült úgy szövögetnie a szálakat, hogy a kapcsolatuk elemről-elemre építkezzen, így az olvasó valóban érezhette a köztük feszülő kémiát, és a kialakuló szerelmet.
Mellettük azonban volt még valaki, aki - főként - a történet első felében igen fontos volt, ő pedig nem más, mint az a nemes, aki elraboltatta a lányt. Nos, ő egy igen érdekes karakter, azonban több tekintetben is jókora homály övezi.  És ha másért nem is - de -, már pusztán miatta is kíváncsi lennék a folytatásokra, mivel az ő szála az, ami átível a trilógián.

Attól a ponttól, hogy a sorozatot összefűző bonyodalmat elhagytuk, egészen új dolog került a fókuszba: a romantika. 
Eleinte nagyon édes és szórakoztató volt a vikomt és a lány közti huzavona, azonban egy idő után nekem sok volt a dráma. Rengeteg oldal épült azokra a kérdésekre, hogy szeret, nem szeret? Kimondja, nem mondja? Hozzám jön, nem jön hozzám? Egy bizonyos pont után már csak szerettem volna összekötni őket, és rájuk ordítani, hogy adjanak már lentebb a makacsságukból, félelmeikből, vagy az elveikből. Ami viszont nagyon is működött köztük, az a kémia. És mint történelmi romantikusból, innen sem hiányozhatott a sok testiség. Az általam olvasott regényekkel ellentétben azonban itt egész finoman fogalmazott a szerző. Tehát ez senkit ne tartson vissza. Nekem, aki nem kedveli a sok nyers erotikus tartalmat, teljesen emészthető volt.

Összességében tehát én nagyon élveztem a Cynster nővérek történetének első részét, ajánlom mindenkinek, aki kedveli a történelmi romantikusokat, vagy csak valami kalandos, izgalmas, romantikus, szórakoztató történetre vágyik. 
Gyönyörű tájak, érdekfeszítő titkok, remek mellékszereplők, perzselő szenvedély, és egy csipetnyi boszorkányság - ez mind megvan a Breckenridge vikomt, a megmentőben. Engem megvett a folytatásra, alig várom, hogy beszerezhessem!


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Breckenridge, Heather, titokzatos nemesünk, és a gyerekek
Kedvenc jelenet: a vallomás
Negatívum: a sok szenvedés
Borító: 5/5




Borítók







Nyereményjáték


Heather és Breckenridge kalandos útjuk során számos kisebb - nagyobb skót településen megfordultak. Játékunkban arra kérünk titeket, hogy a közreadott képek alapján nyomozzátok ki a helységek neveit.
Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyerteseknek 72 órán belül válaszolniuk kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.

 


Nézzetek be a többi állomásra is

05/20 Angelika blogja - Kedvenc jelenet
05/22 MFKata gondolatai - Ékkövek
05/24 Deszy könyvajánlója - Gretna Green
05/26 Dreamworld - Borítók
05/28 CBooks


David Levithan & John Green - Will & will

$
0
0


Mi történik, ha két bestseller szerző összefog? Nos, eláruljuk: a Will & will történik, és persze garantálható a siker. John Green és David Levithan két Will bőrébe bújtak. Will Graysonnak lenni pedig nem is olyan egyszerű - rögtön két szemszögből is megtudjuk ezt.
A Will & will blogturnéban május 23-tól 12 napon keresztül mutatjuk be a két drusza kalandjait, és ha ügyesen lavíroztok a nyereményjáték musicaljei között, még nyerhettek is a könyvből!


David Levithan - John Green: Will & will - Egy név, két sors

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616223
Oldalszám: 304 oldal
Fordító: Komáromy Zsófia

Fülszöveg:
Will Grayson megismerkedik Will Graysonnal. Az egyik fiú okos és különc, akinek egyik alapszabálya: mindentől és mindenkitől tartja a távolságot. A másik dühös és depressziós, életének egyetlen fénypontja egy internetes barátság. Egy hideg éjszakán Chicago egyik legfurcsább pontján a két fiú útja keresztezi egymást. Ettől a pillanattól kezdve világaik összekeverednek, az életük visszavonhatatlanul egybefonódik. A Chicago különböző kertvárosaiban lakó két Will Grayson mintha nem is ugyanazon a bolygón élne, pedig Evanston nincs is olyan messze Naperville-től. Amikor a sors ugyanarra a meglepő helyre sodorja őket, a két fiú azon kapja magát, hogy hirtelen minden a feje tetejére áll, szembesülnek elkövetett hibáikkal, és esélyt kapnak a változtatásra. Régi és új barátaik – köztük a nagyon nagy és nagyon csúcs Mini Cooper, vérbeli focista és káprázatosan tehetséges musicalszerző – segítségével a két Will végül úrrá lehet szívügyein, mi pedig tanúi lehetünk egy olyan zseniálisan szuper gimis musicalnek, amelyhez foghatót még nem látott a világ.

Saját véleményem:
A Will & willre azóta kíváncsi voltam, hogy John Green vízesést csinált a könnycsatornáimból a Csillagainkban a hibával. Aztán erre még rátett egy lapáttal David Levithan a Nap nap utánnal, amit szintén nagyon kedveltem, szóval gondolatban a Maxim kiadó nyakába vetettem magam, amikor megláttam, hogy kiadják a két Will Grayson történetét.
Úgy vágtam bele az egészbe, hogy semmit nem tudtam a regényről, mert hát vannak olyan esetek, amikor bizonyos nevek éppen elegendő löketnek bizonyulnak. Persze voltak elképzeléseim, de mint kiderült, ezeket egy laza mozdulattal a kukába is hajíthattam, merthogy ez a két őrült és zseni - "különös, milyen gyakran jár együtt ez a két vonás" - valami egészen forradalmit alkotott.
Ám mielőtt rátérnénk a történetre, fontosnak tartom megjegyezni, hogy sajnos nem indult zökkenőmentesen a kapcsolatom a könyvvel. Kétszer kellett nekifutnom, egész egyszerűen nem kötött le, a stílus is fura volt, és hiányzott az a plusz, amiről tudtam, hogy mind a két szerzőben megvan. Szerencsére többen is mondták, hogy ne adjam fel, mert a két Will Grayson találkozásától jó lesz ez... és igazuk lett. Tehát ha netán ti is hasonló válságba jutnátok: Ne adjátok fel, mert egy csodától fosztanátok meg magatokat!

"Nehéz hinni a véletlenben, de bármi másban még nehezebb."

Adott két fiú, két Will, más-más élettel, barátokkal és problémákkal, akik sokáig nem is tudnak egymásról, majd egy szerencsés-szerencsétlen véletlen folytán útjaik keresztezik egymást.
Egyikük egy igazán különc fiú, aki azzal, hogy kiáll gyerekkori, meleg barátja mellett, elvágja magát a suli társadalmi rétegétől, így két haverján, Jane-en és Mini Cooperen kívül nem marad senkije. Állandóan morog, méltatlankodik, zsörtölődik, s gőzerővel azon van, hogy távol tartsa magától az olyan személyeket, akik iránt gyengédebb vagy mélyebb érzéseket táplálhatna. Emiatt sokszor sértő módon viselkedik a lánnyal, akinek nagyon is bejön, és akivel Mini minden trükköt bevetve igyekszik összehozni.
Hozzá hasonlóan a másik Will sem egyszerű, átlagos tini. Komoly depresszióval küzd, amire gyógyszereket szed, kerüli az embereket, egyedül Maura csüng rajta, s próbálkozik nála folyton-folyvást, annak dacára, hogy Will nem épp barátságosan hárítja a közeledését. A srác számára egyetlen menedék létezik, az esti chatelés pasijával, Isaackel, akivel a távolság miatt még nem találkoztak.

Az első ~ 100 oldalon tehát a két Will életébe és gondjába nyerünk betekintést, ami számomra sokszor unalmas volt eseménytelensége vagy éppen monotonitása miatt. Nem láttam, merre szeretnénk haladni.
Ami ellenben nagyon tetszett, az a két hang elkülönülése. Will és will sok dologban hasonlít, mégis különbözőek, akárcsak megálmodóik. A nyelvezet alapján akkor is könnyen rájöhetnénk, kinek a fejében vagyunk épp, ha nem lenne jelölve. De van, méghozzá roppant egyedi módon: David Levithan Willjének szövegéből disszidáltak a nagybetűk. 

"(…) ha az ember nem mondja ki az igazat, akkor az igazság néha nem válik valóra."

Fentebb említettem már a nagy találkozást, ami azon a ponton jön létre, amikor a két Will jelentős lépésre szánja el magát. Noha Will és will nem lesz szerves része a másik életének, még csak barátok sem lesznek, mégis kulcsfontosságú szerep jut találkájuknak. Onnantól kezdve fontos dolgokra döbbennek rá magukkal, környezetükkel és mentalitásukkal kapcsolatban, és a történet is ekkor indul be igazán. Persze nem kell nagy dolgokat várni, nem akciófilm ez, itt az emberi fejlődésen és -kapcsolatokon van a hangsúly, ami nagy erőssége a szerzőpárosnak. Önmagunk megtalálása, elfogadása, valamint a barátság és szerelem (azonos- és különböző neműek között) témája az, ami előtérbe kerül, és amiről bőségesen olvashatunk gyönyörű vagy éppen merengésre késztető gondolatokat.
John Green és David Levithan korábbi regényeikben már bizonyították, mennyire otthon vannak a mai fiatalság lelkiválságaiban, és azok ábrázolásában. Igazán élethűen képesek visszaadni a karaktereik korosztályát foglalkoztató kérdéseket és azok feldolgozását. Az ő nyelvükön szólnak hozzánk, s ezzel együtt elérik, hogy valóban eltöprengjünk mondandójukon. 

Maga a cselekmény elhanyagolható, a mondandója már kevésbé.
Van valaki, aki amellett, hogy legalább olyan fontos - ha nem fontosabb - karakter, mint a címszereplők,  össze is köti  a két Will sztoriját. Mini az az ember, aki hiányában ez csak egy két külön vágányon sikló vonat lenne, így azonban, hogy mind a két Will életében jelen van, egésszé varázsolja azt. Továbbá neki, illetve musicaljének köszönhető az az aprócska cselekmény is, ami van.
Imádom a musicalek világát, szóval kicsi szívem valósággal táncot járt minden egyes pillanatban, amikor ezzel kapcsolatban volt valami. Az pedig külön öröm volt, hogy ennyire intenzív jelenlétet kapott, és hogy a kezdetektől egészen a végkifejletig követhettük a Mini musical sorsát. A szereplőválogatás, a próba, a forgatókönyv átírása, az előadás összerakása, a dalszöveg részletek (zseniálisak!), majd végül maga a produkció, mind-mind olyan elemek voltak, amik megtörték az egyébként elég melankolikus és komor hangulatot.
Mindezek mellett a szerzők rengeteg easter egget rejtettek el olvasóik számára korábbi történeteikből. Többek között akad itt Isaac, hintás és pados beszélgetés, fesztivál, kibiztosított gránát, stb., stb. Nem akarom mindet lelőni.

Összességében tehát én - a kezdeti zökkenők ellenére - nagyon szerettem Will és will szókimondó sztoriját, a nagybetűs Willel pedig könnyen tudtam azonosulni - meggyőződésem, hogy attól függően, mi magunk milyenek vagyunk, mit rejtegetünk, vagy mi rejlik bennünk, kicsit jobban húzunk egyik vagy másik sráchoz, attól függetlenül, milyen az "apukájuk" stílusa.
Elsősorban azoknak ajánlom, akik bírják az írók stílusát, vagy kedvelik a kicsit depressziósabb, életigazságokkal, elgondolkodtató kérdésekkel teli történeteket, ahol az emberi fejlődés, az önmagunk elfogadása, és a szeretet áll a középpontban.
És bár nem ejtettem róla szót, mert teljesen hétköznapinak éreztem (amennyire meg tudom külső szemlélőként ítélni), de az azonos neműek közti vonzalom is óriási hangsúlyt kapott, ám olyannyira természetesen kezelték ezt, ahogy szerintem mindenkinek kéne, mert nem betegségről van szó. Szóval az LMBT (GLBT) szál keresőinek is jó kis csemege.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Will & will, Jane
Kedvenc jelenet: musical
Negatívum: az eleje
Borító: 5/2
Tetszett?Rendeld meg!




Fanartok










Nyereményjáték


A Will & willben az egyik legegyedibb szereplő, Mini Cooper musicalt rendez. És hát legyünk őszinték! Meg is tudjuk érteni, hogy ennyire szereti a zenés színházat.
Mostani játékunkban azt szeretnénk tesztelni, ti mennyire vagytok otthon a musicalek világában: Minden állomáson találtok egy képet valamelyik musicalből, és nincs más dolgotok, mint kitalálni, melyikből, majd a darab címét beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába!
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz, a nyertesek jelentkezését az értesítő e-mailtől számított 72 órán belül várjuk, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.






Nézzetek be a többi állomásra is

05/23 Kelly és Lupi olvas - Fanmade videó
05/24 CBooks
05/25 Angelika blogja - Idézetek
05/26 MFKata Gondolatai - Fanmade előzetes
05/27 Dreamworld - Fanartok
05/28 Tekla könyvei
05/29 Könyvszeretet
05/30 Media Addict - Borítók
05/31 Zakkant olvas
06/01 Bibliotheca Fummie
06/02 Always Love a...
06/03 Deszy könyvajánlója

Cathy Cassidy - Cseresznyés ábránd

$
0
0


A Kolibri Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Cathy Cassidy: Cseresznyés ábrándok című regénye, a Csajok és csokik sorozat első része. Ennek örömére a Blogturné Klub hat bloggere egy blogturné keretein belül bemutatja Cherry Costello édes és szórakoztató történetét.

2015. május 19-től egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Cathy Cassidy: Cseresznyés ábránd

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9786155450662
Oldalszám: 368 oldal
Fordító: Angyalosy Eszter

Fülszöveg:
Öt lány, öt nézőpont, öt könyv.
Cherry története, a Cseresznyés ábránd az első.
Cherry Costello élete hamarosan örökre megváltozik.
Somersetbe költözik az apukájával, ahol egy új anyuka és egy csomó vadiúj testvér vár rá.
Rögtön az első napon megismeri Shay Fletchert, aki annyira szívdöglesztő, hogy az már közveszélyes. Csakhogy Shay foglalt: Cherry új mostohatestvérével, Honey-val jár.
Cherry pontosan tudja, milyen kockázatos Shayjel barátkoznia – hiszen ezzel mindent tönkretehet. Csakhogy ez még nem jelenti azt, hogy távol is tudja tartani magát tőle…
Csajok és csokik. Egy könyvsorozat, melyben minden testvérnek megvan a maga története… Neked melyik lány lesz a kedvenced? Talán a Cseresznyés ábránd főhőse, Cherry? Az a lány, akinek tejeskávé színű a bőre, sötétbarna szeme pedig mandulavágású. Akinek élénk a képzelete, szórakoztató a társaságában lenni, és aki mindig kiáll magáért.

Saját véleményem:
A történet főszereplője a 13 éves Cherry, akiről hamar kiderül, mennyire kilóg osztálytársai közül. A skót apától és japán édesanyától származó lány lételeme a füllentés. Előszeretettel talál ki komplett sztorikat magáról, családjáról, vagy bármiről. Fantáziája kimeríthetetlen. Emiatt azonban nincsenek barátai, magányos, sőt gyakorta kerül az élcelődések középpontjába. Ráadásul tanárainak is megvan róla a véleménye.
Én a magam részéről eleinte nem igazán tudtam eldönteni, hogy kedvelem-e az élénk képzeletű, aranyos, sérült kislányt, vagy a szimpátiámat elnyomja a sok bosszantó kitalációja. Középiskolában nekem is volt egy olyan osztálytársam, aki hihetetlen, már-már szürreális történeteket talált ki (George Clooney-val ebédelt, a Disney on Ice műsorában korcsolyázott, Londonban elismert koris, testőrök kísérik, Julia Roberts a barátnője, stb., stb.), és őt is sokat piszkálták emiatt. Akkor, a másik oldalról nézve röhejes és szánalmas volt az egész. Ellenben az, hogy Cherry révén bepillanthattam a másik oldalba, sokat segített. Na, meg aztán Cherry egy végtelenül szimpatikus kiscsaj, könnyen átérezhetőek a problémái.
Kezdettől fogva látszik rajta, hogy nem véletlenül lett olyan, amilyen. A gondjait kompenzálandó egy általa elképzelt világba menekül, így olyan hamis emlékképekkel töltheti ki az életében lévő hézagokat, amitől többnek és jobbnak érzi magát.

Cherry élete nem könnyű, kislánykorától fogva édesapja neveli. Szegényesen éldegélnek bérlakásukban, és új ruhákra sem igazán futja Paddy csokigyári selejtező munkájából. Mindez azonban megváltozik a nyári szünidő eljöttével, amikor is összecsomagolnak, hogy Paddy új barátnőjéhez költözzenek Angliába.  Ezzel pedig valóra válni látszik Cherry egyik legnagyobb álma: a család.
A lány édesanyja elvesztése óta - ami a regény egyik aprócska titkát is rejti - másra sem vágyik, mint egy szerető, gondoskodó anyukára, és testvérekre. Ebből pedig látszólag nincs hiány a Tanberry családban, ahol 4 mostohatestvér és egy bűbájos pótanya, Charlotte várja. A három  fiatalabb lány lelkesedéssel fogadja Cherry-t, azonnal össze is barátkoznak vele, azonban a legidősebb testvér, Honey egy percig sem leplezi ellenszenvét.
A történet innen válik igazán érdekessé, egyszerre több bonyodalmat is kapunk.
Elsőként ott van Cherry állandó problémája: a hazudozás, ami számtalan galibát okoz. Annyira megszokta, hogy állandóan füllentsen a környezetének, pusztán azért, hogy érdekesebbnek mutassa magát, hogy már akarva-akaratlanul is ezt teszi.
A regény elejétől Cherry nagy utat tesz meg. A lány, aki eleinte nem talál kivetnivalót egy kis színesítésben, lassan rádöbben, hogy ez nem helyes, és hogy vannak olyanok, akik önmagáért is tudják kedvelni, azonban mire idáig elér, egy sor hazugság van a háta mögött. Ezekből kihátrálni pedig lehetetlen. Hacsak nem fedi fel az igazat, ami szintén félelmetes dolog.
Kifejezetten érdekes látni, egy-egy helyzet, tett vagy személy miként befolyásolja őt ebben, és hogy milyen irányba tereli. A plusz poén az egészben, hogy bár vannak átlátszó ferdítései, akadnak olyan szituációk is, amikor képtelenség eldönteni, hogy éppen az igazat mondja vagy sem. Bevallom, engem sikerült megvezetnie egy igen fontos kérdésben. 
Cherry ferdítéseiből viszont egyenes út vezet a második bonyodalomig, Honey-ig.
Honey  kezdettől fogva látja, mit művel újdonsült mostohatestvére, amiért meg is veti, ám mégsem ez a fő oka a köztük feszülő ellentétnek. A legidősebb Tanberry lány súlyos gondokkal küzd. Szülei három évvel korábbi válása óta képtelen feldolgozni a történteket, még mindig abban az álomképben él, hogy ők egy család, és anyja újra vissza fogja fogadni édesapját, akit mindennél jobban szeret. Emiatt viszont az ellenséget, és boldogságuk akadályát látja a Costellokban. Minden tőle telhetőt elkövet, hogy elüldözze őket. Terveket kovácsol, sértegeti és megbántja Cherry-t, Paddy-vel pedig úgyszintén bunkón viselkedik. Elzárkózik a családtól, kivonja magát mindenből, állandóan megsértődik, kiabál, duzzog, morog. Egyedül barátja, a jóképű Shay Fletcher képes hatni rá.

Ámde Shay maga a harmadik komplikáció. Rögtön első találkozásukkor egy hullámhosszra kerülnek Cherry-vel, és a kémia is beindul köztük. Mindössze egy bökkenő van: Shay Honey pasija, ergo tiltott terep. S noha Cherry igyekszik minél inkább ellökni magától a fiút, az éjszakánként többször is meglátogatja a kerti vándorkocsiba száműzött lányt. Ilyenkor Cherry Sakura szomorú múltjáról mesél, Shay pedig hasonlóan bús dallamokkal kíséri a történeteket gitárján.   
Talán nem titok, ha elárulom, vonzalom, majd szerelem szövődik köztük. Rituáléjuknak köszönhetően jobban megismerik egymást, mint bárki más.
Nagyon szerettem kettejük jeleneteit, annyira aranyosak voltak együtt! De Shay teszetoszasága sokszor rettentően dühített. Ahelyett, hogy kilépett volna egy nem működő kapcsolatból, és mert volna nyitni afelé, akihez a szíve húzta, nem tett semmit. Állandóan Honey lelkével foglalkozott, nem törődve Cherry-vel. Ha azonban úgy tartotta kedve, egyből rohant szegény lányhoz.
Ettől függetlenül viszont imádtam őt. Hát igen... lányból vagyok. Neki meg van kötött sapija és gitárja, megtört énje, csónakja... Ugye, hogy esélyem sem volt nem belezúgni?

A három főszál viszont nem lenne igazi a gyönyörű helyszín - angliai vidék, kis magánszállóval a tengerparton -, remek mellékszereplők - Skye, Summer, Coco, Paddy, Charlotte, Tekergő, Fred -, és a töménytelen mennyiségű csokoládé nélkül! Ezek egyvelege teszi igazán hangulatossá és élővé a regényt. Ám közülük is kiemelkedik a csoki szerepe, hisz nem véletlenül lett ilyen édes a borító, és a sorozatcím sem random keletkezett.
Cherry apukája saját csokoládé bonbon gyártásba fog, s ez szerves részét képezi a történetnek. A vállalat megalakulását az alapoktól kezdve végigkövethetjük: egyedi ízesítésű csokoládék, bonbonkészítés, csokifesztivál - hát ki tudna ennek a sok finom édességnek ellenállni? És még csak nem is hizlal!

A Cseresznyés ábránd egy igazán édes, aranyos, ízig-vérig csajos, nyár- és csoki illatú könyv, amit 12 éves kortól 99-ig és még azon túl is bátran ajánlok! A Csokoládé és a Charlie és a csokigyár filmek szerelmeseinek pedig egyenesen kötelező!
Ha tehát egy igényes, bájos, üdítő olvasmányra vágytok a vízparti kikapcsolódáshoz, akkor Cherry Costello története legyen az. Nem fogjátok megbánni.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Cherry, Shay, Skye, Coco, Paddy, Tekergő & Fred
Kedvenc jelenet: Shay-Cherry éjszakái, a csokifesztiváli készületek és a fesztivál
Negatívum: hogy mindenki szemet hunyt Honey viselkedése felett
Borító: 5/4




Ismerd meg Cherry-t és Honey-t!







Nyereményjáték


Mostani játékunk során a csokié lesz a főszerep.
Minden állomáson találtok egy csokoládés idézetet, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni, melyik könyvből származik az aktuális bölcs gondolat. Ha ez megvan, akkor a könyv és az író nevét nevét írjátok be a rafflecopter megfelelő mezőjébe, hogy esélyetek nyíljon megnyerni a kiadó által felajánlott nyereménykönyv egyikét. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.


Mai idézet:
“A pénz nem boldogít, de a pénzen vehetsz csokit, és az már közel áll a boldogsághoz.”




Nézzetek be a többi állomásra is

05/19 Zakkant olvas - Bonbonos képek
05/22 Deszy könyvajánlója
05/24 MFKata gondolatai
05/27 CBooks
06/30 Dreamworld
06/02 Kelly & Lupi olvas

Jennifer L. Armentrout - Opposition

$
0
0


Hamarosan megjelenik a Könyvmolyképző kiadó jóvoltából a Luxen sorozat befejező kötete, az Opposition - Ellenállás. Végre megtudhatjuk mi lesz Katy és Daemon sorsa. Vajon elég erős a szerelmük ahhoz, hogy minden fájdalmon és nehézségen túljussanak?


Jennifer L. Armentrout: Opposition - Ellenállás

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633993569
Oldalszám: 384 oldal
Fordító: Miks-Rédai Viktória

Fülszöveg:
Katy tudja, hogy a luxenek érkezésének éjszakáján a világ megváltozott.
Nem hiszi, hogy Daemon örömmel fogadja a saját fajtáját, hiszen a luxenek azzal fenyegetőznek, hogy minden embert és hibridet kiirtanak a Földön. Azonban a jó és rossz közötti választóvonal elmosódott, a szerelem pedig könnyen a végzetévé – mindannyiuk végzetévé – válhat.
Daemon mindent megtesz, hogy megmentse, akit szeret – akkor is, ha ez egyenlő az árulással.
Egy valószerűtlen ellenséggel kell társulniuk, hogy esélyük legyen túlélni az inváziót. Azonban amikor már lehetetlen eldönteni, ki van mellettük és ki ellenük, a világ összeomlik körülöttük. Talán fel kell áldozniuk mindent, a legdrágább kincsüket is, hogy a barátaik és az emberiség fennmaradását biztosíthassák…A Földön háború dúl. És akármi lesz a vége, az életben maradottak számára a jövőben minden megváltozik.

Saját véleményem:
Az Origin brutálisan kegyetlen függővége után úgy vágytam erre a részre, mint Daemon egy falat csokis sütire. De míg a félisten luxen jóízűen elnyammogja az édességét, addig én 384 oldalon keresztül görcsbe feszült gyomorral, és tövig rágott körmökkel, szinte pislogás nélkül izgultam végig kedvenceim sorsának alakulgatását.
Minden túlzás nélkül állíthatom, a regény harmadánál már azon gondolkoztam, mikor húzza rám valaki a kényszerzubbonyt, és visz be a diliházba, mert már-már az őrület szélére sodródtam.
Egyik akcióból csöppentem a másikba, és amikor én kis naiv azt gondoltam volna, elértünk a legnagyobb csávához, és ennél rosszabb nem lehet, akkor rá kellett jönnöm, hogy de bizony... "Cseberből, placcs, egyenesen a vederbe."Vagy azt is mondhatnám:Oppositiont olvasniolyan, mintha extrém sportot űznél. Legalább annyi adrenalin termelődik benned cirka 100 oldal alatt, mintha kilöknének egy  repülőből, ejtőernyővel a hátadon.

"Régen volt egy tervem arra a valószínűtlen esetre, ha bekövetkezne a világvége. Valami olyasmi szerepelt benne, hogy felmászom a háztetőre, és torkomszakadtából eléneklem az R.E.M It's the End of the World as We Know It (And I Feel Fine) című számát, de hát a való életben ritkán lehetünk ilyen menők."

A történet néhány nap eltéréssel ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt. A Black ikrek csatlakoztak a bolygónkra érkező luxenek csapatához, Katy-ék pedig a kis menedékházban várják visszatérésüket, ami csak nem következik be. Azonban az élet megy tovább, az origineknek és a hibrideknek - kiváltképp a terhes Beth-nek - pedig szükségük van élelemre, és néhány nélkülözhetetlen dologra, így hát Katy és Archer, megkockáztatva a lebukást, elmennek a helyi szupermarketbe. Csakhogy a kis beszerzőtúra hamar tragikus és merőben drámai fordulatot vesz, amikor megjelennek a luxenek, akik egyáltalán nem olyan kedvesek, aranyosak vagy ártatlanok.

Az előző kötetek során rengeteg dolgot tudhattunk meg a luxenekről, köszönhetően a Black testvéreknek, mely információknak a birtokában a legtöbben elkönyvelhettük, hogy ebben a játékban bizony ők a jófiúk... Na, ezt felejtsétek el, mert bizony nem azok. Legalábbis nem mindenki.
Mint minden fajnál, úgy náluk is léteznek kivételek - ezek lennének Daemonék, és még néhányan -, de többségük kegyetlen, hatalommániás, gonosz lény. A legkisebb lelkiismeret furdalás nélkül tiporják el ez útjukba kerülőket. Ölnek, pusztítanak, feldúlják a világot. Céljuk, hogy a Földet is meghódítsák, és uralmuk alá vonják.
A legalattomosabb módon, a legjobb helyekre férkőznek be, átvéve a politikusok, tanárok, és más, köztiszteletnek örvendő emberek helyét.
Ámde a dolog nem áll meg ennyiben; ó, nem. A nagy luxenközösség magához vonzza a már évek óta a Földön rejtőzködő társaikat, és egyfajta mentális kapcsolat révén beléjük táplálják terveiket, s az emberek gyűlöletét. Durván fogalmazva, agymosást végeznek rajtuk.

A szupermarketes epikus öldöklés/csata után Katy a helyi luxentáborban köt ki, ahol egy fikarcnyit sem törődnek épségével vagy jólétével, és ebbe beleértendő Dee és Daemon is. Utóbbitól méginkább elvárják, hogy luxenhez méltóan viszonyuljon egykori szerelméhez, ami nulla érzelmet takar.
Katy rengeteg borzalmat kénytelen elviselni, fizikai és lelki terrort egyaránt, és bár nem ölhetik meg, az már mindenki számára világos: létezik rosszabb a halálnál. Például a szerelmünk ridegsége, megvetése, gorombasága, vagy a kép, amikor más nővel az oldalán látjuk. Hogy a legjobb barátnőnk szemében megcsillanó undort és öldöklési vágyat irányunkba már ne is említsük...
Az egész regényben talán ez a rész a legmegrázóbb, s egyben érzelmileg a legintenzívebb - a későbbi arumossal egyetemben. Látni és érezni Katy fájdalmát, borzasztó. Mindennek tetejébe Jennifer olyan ördögi mód tekergeti a szálakat, hogy nem minden esetben lehet tudni, kinek mik a szándékai.

"- Szeretlek - jelentette ki hihetetlenül csillogó szemmel. - Ha az életed veszélyben van, megteszek mindent, hogy biztonságba juttassalak. Erre késztet a szerelem. Igaz?"

A rengeteg katyvasz mellett azonban olykor-olykor jut idő a szerelemre is, ami ha lehet, a világvége eljöttével még égetőbbé és szenvedélyesebbé alakul. Katy és Daemon ha csak tehetik, kihasználják azokat az aprócska pillanatokat, amelyek megadatnak számukra, legyen szó ártatlan érintésekről, csókokról, vagy együttlétről. Az írónőnek pedig hatalmas elismerésem, hogy megtalálta az ízlésesség, a virágnyelv és a perzselő vágy közti középutat, akárcsak a szerelmi szál és az akció között is. Egyik sem ment a másik rovására.

Az egyetlen dolog ami nem tetszett, az a "nagy összecsapás". A sorozat, és a befejező kötet felvezetése mind-mind nagyon grandiózusra sikeredett, ellenben a háború baromira össze lett csapva. Mintha jött volna a jótündér keresztanya, suhintott volna a pálcájával, és huss, gond egy szál se.
Mindennek dacára mégsem tudok haragudni Jenniferre, mert még utoljára minden eddiginél szélesebbre tárta előttünk a világát (gondolok itt pl.: az arumokra), pörgős, filmszerűen látványos, csavaros, sokkoló, veszteségekkel és meglepetésekkel teli finálét hozott össze, ami méltó lezárása Katy és Daemon történetének, akik nagy utat tettek meg, és ezalatt észrevétlenül felnőttek. A búcsú viszont kegyetlenül nehéz.
Nehéz elengedni a kezüket, mert az életem részévé váltak, mégis boldogan teszem, hisz Jennifer az Oppositionben újra megmutatja, miért is szerettek bele milliók, köztünk én is, az Obszidiánban: Újra átélhetjük Daemon és Katy csipkelődéseit, játékosságukat, a köztük zizegő kémiát, felbukkannak a régi háttérelemek, amik kultikussá váltak: könyvek, blogolás, és az ehhez kapcsolódó utalások, a kertészkedés, tollbökdösés, stb. S mindehhez lenyűgöző mellékszereplők is párosulnak, újak és régiek egyaránt. És ide nekem a rozsdás bökőt, hogy ezután a rész után, minden Lux fan követelni fogja az Obsessiont, vagyis Hunter történetét. (Tessék vele a kiadót zaklatni gőzerővel!)
Nem húzom tovább a szót: Katy, Daemon, és a többiek, a szívemben örökké helyetek lesz! Köszönöm, hogy részemmé váltatok.


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő: Daemon, Katy, Luc, Archer, Hunter Lore, Dee
Kedvenc jelenet: a fürdőszobai verekedős, Katy áldozata,és lakberendezés Lore házában
Negatívum: a nagy összecsapás
Borító: 5/4




Borítók









Nyereményjáték


A mostani turnéban rendhagyó módon nem egy, hanem két játékban vehettek részt. Mivel ez egy sorozat zárókötete, ezért ismeritek már a történetet, világot és a karaktereket.
Első játékban idézetek alapján kell kitalálnotok, melyik könyvből származik a részlet és beírni a Rafflecopterbe. (Az idézetes játékban résztvevők között két nyertest sorsolunk ki.)
Második játék már nehezebb. No, de ne ijedjetek meg! - A feladatotok, hogy fanartot vagy valami a könyvhöz kapcsolható alkotást küldjetek el nekünk a Rafflecopteren keresztül vagy emailben (blogturneklub@gmail.com - tárgy: Daemon invázió ) Ez lehet rajz, festmény, digitális vagy kézi, kollázs, varrt, újságkivágás, videó, kedvenc idézet kreatív felhasználása stb. Magyarán bármi, csak a fantáziátokat engedjétek szárnyalni! (A játékban egy nyertest sorsolunk ki. Kész műveket feltöltjük a Facebookra, egy mappában összegyűjtjük őket. Határidő: Június 5. éjfél )
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.


"Hogy élhet így bárki ezen a bolygón, ezekben a testekben, amiknek az emlékei nem maradnak a múltban, ahova tartoznak?"




Nézzetek be a többi állomásra is

05/23 Media Addict
05/25 Deszy könyvajánlója
05/27 Angelika blogja
05/29 Kelly Lupi olvas
05/31 Dreamworld - Borítók
06/02 MFKata gondolatai - Trailer
06/04 Insane Life

Cassia Leo - Fekete doboz

$
0
0


Mikki és Crush történetét jelenteti meg hamarosan a WOW Kiadó, melyet a new adult rajongók már repesve várnak. A New York Times és USA Today bestseller listás szerző Cassia Leo: Fekete doboz című könyvében egy megrázó szerelmi történetről olvashattok!
Érdemes követni az öt állomásos blogturnét, a vélemények és érdekességek mellett egy példány nyereménykönyv vár kisorsolásra a kiadó jóvoltából. Sok szerencsét!


Cassia Leo: Fekete doboz

Kiadó: WOW Kiadó
ISBN: 9789631223958
Oldalszám: 304 oldal
Fordító: Molnár Kamilla

Fülszöveg:
Magával ragadó történet, tele titkokkal, rejtélyekkel és meglepő fordulatokkal.
Főszereplői megállíthatatlanul sodródnak egymás felé:
Egy 19 éves lány, aki meghalni indul Los Angelesbe, mert úgy érzi, képtelen tovább megbirkózni a betegségével és a múlt tragikus árnyaival. A családja semmit nem sejt a tervéről.
Egy 21 éves fiú, aki sötét titkokat rejteget. A lelkét nyomasztó terhek mégis szelíddé, szeretettel telivé tették. Keserű gondolatait csodálatos dalokban fogalmazza meg.
A Fekete doboz, amely nemcsak egy különleges dal, hanem egy könyv címe is. Ráadásul tényleg létezik egy fekete doboz, de senki nem tudja, mi van benne, és hol van a kulcs, amelyik nyitja.
Bár nem sejtik, ők hárman nem először találkoznak, de most a sorsuk elkerülhetetlenül, véglegesen összefonódik. Újabb és újabb titkokra derül fény, s a múlt rejtélyei lassan átadják a helyüket az elfogadásnak, a megértésnek... és végül talán a szerelemnek.

Saját véleményem:
Amikor tudomást szereztem a WOW Kiadóról, és az első körben megjelenő könyveikről, Cassia Leo regénye volt az egyik, amiről azonnal tudtam, hogy kell nekem. A fülszöveg rettentően felkeltette az érdeklődésemet, arról nem is beszélve, hogy imádom a repülőtéri sztorikat, különösen az ott megismerkedős-szerelembeesős fajtákat.
A fentebbiek- valamint a kézfogós, rózsaszín feliratos külföldi borító alapján (ami nagy kedvencem) egy titkokkal teli, kicsit kesernyés, ámde aranyos, new adult románcot vártam... hát nem egészen azt kaptam. A Fekete doboz jóval több annál. Nem a cselekmény vagy a tálalás miatt, hanem az üzenete és a hangulata végett.
Engem teljesen megbabonázott. Ennek a regénynek szíve és lelke van. Sok-sok feketeséggel, de legalább annyi szeretettel is. Rettentő fájdalmas, szomorú, sőt olykor olyan, mintha a szívedet tépáznák, mégis libabőröztetően csodaszép.

"(…) nem minden történetnek van jó vége, de ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes elolvasni."

A történet két sérült fiatalról, fekete dobozról, sorsról és szerencséről szól. Ám mielőtt bármi egyebet mondanék, muszáj megemlítenem a címet, ami miatt fejet hajtok az írónő előtt, hisz többszörös jelentést hordoz magában, és mind-mind irtó fontos része Mikki és Crush kapcsolatának. Nem árulom el miért, jobb ha magatok fedezitek fel. Na, de nem is húzom tovább a szót:
Egy fenemód izgalmas, felcsigázó, és egyáltalán nem happy endet sugalló prológus után megismerkedünk főhősnőnkkel, Mikkivel, a 19 éves lánnyal, aki épp búcsúlevelét rejti el szobájában. A lány súlyos mentális betegséggel küzd - bipoláris -, és többedszeri próbálkozás után, ismételten arra készül, hogy öngyilkos legyen. Ehhez egész komoly tervet kovácsol, mindent elrendez, még családjával és legjobb barátnőjével is elhiteti, hogy állásinterjúra utazik L.A.-be. Egyvalamivel azonban nem számol.
Amikor Mikki a repülőtérre érkezik, egy helyes idegen hidegzuhanyként közli vele a tényt, miszerint a járatukat elhalasztották, így kénytelenek még néhány napig a városban maradni. Csakhogy Mikki egyáltalán nem akar hazamenni, főként úgy, hogy családja már nagy valószínűséggel megtalálta levelét... Úgyhogy végül a sráccal, Crush-sal marad.

Mikkivel kapcsolatban eleinte vegyes érzéseim voltak. Vagy talán inkább azt mondanám, nehéz volt megérteni és átérezni a benne végbemenő folyamatokat. De ahogy lapról-lapra egyre jobban megismertem, mind könnyebbé és könnyebbé vált, mígnem végérvényesen belopta magát a szívembe. Érdekes és egyben gyötrelmes volt látni, milyen érzelmek, gondolatok keringenek benne. 
Voltam és éltem már hasonló mentális betegséggel küzdő személy közelében, így többé-kevésbé tapasztaltam, milyen hangulatingadozásokkal járhat ez az egész, mégis egészen új élmény volt a másik oldalról látni a dolgokat. És még így is csak egy halovány képet kaphattam arról, milyen lehet gyógyszerek ködében, vagy labilisan élni, s pont emiatt nem tudtam hibáztatni Mikkit, hogy végre szabad akar lenni. Hisz ő csak az orvosok, az állandó parancsolgatás, valamint a bódító tudatlanság kombinációjától szeretett volna megszabadulni, és végre szabadnak érezni magát. Egyetlen célja volt, hogy végre egyszer az életben ő irányíthasson - az életét, a testét és a tudatát. Mert ha mindez nem lenne elég, Mikkinek van még egy titka, ami már csak só a sebre. Ettől a lánytól az élet és az emberek mindent elvettek, amit csak lehetett...

"Amint a felszínre hozod azokat az emlékeket, amelyeket évek hosszú során át megpróbáltál elrejteni, hirtelen mindenhol ott vannak."

És itt jön a képbe Crush, a 21 éves srác, aki Mikkihez hasonlóan szintén L.A.-be tart, hogy ott egy profi stúdióban felvehesse élete első számát. Ám míg a családja arra vár, hogy befusson, neki nincs más vágya, mint önmagának bizonyítani, és gyógyulni, merthogy rengeteg múltbéli démonja van.

Őszintén szólva nehéz bármit is mondani Crush és Mikki titkairól úgy, hogy véletlenül se spoilerezzek el semmit, mégis elmagyarázzam, miért is annyira sorsszerű a találkozásuk.
Noha idegenek, az életük mégis több ponton egymásba fonódik, és ahogy ezek sorra derülnek ki, az valami elképesztő. Cassia Leo nornákat megszégyenítő módon csavargatja a szálakat, mi, olvasók pedig nem győzünk ámuldozni. 
Ami viszont igazán fontos ebben a történetben, az Crush és Mikki egymásra való hatása, ahogy a másik áramköreire hatnak és segítenek annak a megnyílásban.
Kapcsolatuk gyönyörű utat jár be, lépésről-lépésre kerülnek közelebb a másikhoz, és gyógyítgatják partnerük lelkét. Olyan az egész, mintha az érzékek óvatos, lassú táncát járnák, miközben fokozatosan feltárulkoznak. A szennyesük ellenben sokkoló. Készüljetek fel, hogy a titkaik tényleg nagyon kemények, ráadásul az írónő sem finomkodik. Mindent a maga nyers és durva valóságában tár elénk, amitől az egész csak még brutálisabb. De pont ez teszi azzá, ami. Különlegessé. 
Azonban Mikkiék mellett van még valami, ami kulcsfontosságú: a Fekete doboz. Egy könyv és egy hozzá tartozó valódi dobozka, ami úgyszintén összeköti a fiatal párost, és amit együtt kell megfejteniük és kinyitniuk. De, hogy hol lehet a kulcs, és mit rejthet a doboz? Azt ki kell nyomozniuk...

Mindent egybevetve én imádtam ezt a könyvet. Darabokra törte a lelkemet, sokszor gyomorforgató volt, dühített a saját tehetetlenségem, drukkoltam Mikkinek, Crushnak, a kapcsolatuknak, és csak reméltem, hogy ez egy olyan könyv, aminek lehet - ha nem is happy end, de - jó vége. 
Maga a befejezés tetszett, a tálalás már kevésbé. Számomra a regény többi részéhez képest összecsapottabb lett, továbbá rengeteg kérdés maradt bennem a Fekete dobozokkal kapcsolatban is - emiatt vontam le 1 pontot a maximumból. 

Összességében tehát ajánlom azoknak, akik szeretnének egy igazán életszagú, komorabb, sötétebb hangulatú, komoly témákkal foglalkozó, ámde mégis romantikus, aranyos belsős poénokkal teli könyvet olvasni két fiatal szerencsés találkozásáról, és arról, milyen gyógyító ereje lehet a szerelemnek... ha lehet.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Crush (mindenkinek járna egy ilyen pasi), Mikki, Hugh nagyapa
Kedvenc jelenet: Fekete doboz előadása, és bár nem konkrét jelenet, de Crush figyelmessége és óvatossága Mikkivel szemben
Negatívum: Rina, valamint Mikki szülei (akik szerintem baromi felelőtlenek, ha elengedik egyedül LA-be a többször öngyilkosságot megkísérelt lányukat)
Borító: 5/2




Borítók






Nyereményjáték


Minden állomáson kiemelt betűk várnak összeolvasásra, melyeket a rafflecopter doboz megfelelő sorába kell írnotok. Egy kis segítséget természetesen adunk a megoldáshoz!Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az értesítő e-mailre.


Segítség a mai feladványhoz:
Az egyik szereplő twitter neve.




Nézzetek be a többi állomásra is

05/27 Deszy könyvajánlója - Fanmade trailer
05/29 MFKata gondolatai - Pinterest
05/31 Angelika blogja - Playlist
06/02 Dreamworld - Borítók
06/04 Kelly & Lupi olvas

Sherry Gammon - Elviselhetetlen

$
0
0

A Maxim Kiadó Könyvhétre jelenteti meg Sherry Gammon: Port Fare trilógiájának harmadik részét Elviselhetetlen címmel.

A Blogturné Klub ez alkalommal rendhagyó turnét tart, kicsit felelevenítjük a sorozat második részét is, ami a Hihetetlen címet viseli.

Érdemes követni a turné hat állomását, ugyanis a végén egy példány Elviselhetetlen című könyv kerül kisorsolásra, a  Maxim kiadó felajánlásában.


Sherry Gammon: Elviselhetetlen

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615240
Oldalszám: 384 oldal
Fordító: Kocsis Anikó

Fülszöveg:
A fiatal, jóképű és vicces Booker Gatto nemrég hagyta ott veszélyekkel teli munkáját, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott életet kezdhessen. Egyetlen dolog hiányzik számára a boldogsághoz: egy igazi társ. De a szerelem elkerüli, és a múlt árnyai még fogva tartják a szívét. De bármennyire is próbálja kizárni az életéből az érzelmeket, nem tudja nem észrevenni a gyönyörű és okos Tesst.
Tess Selleck bujkál. Egy olyan kapcsolatból próbál kilépni, melyben mindennapos a megaláztatás és a szenvedés. Egy erőszakos és durva férfi elől menekül, aki egykor a férje volt. Tess átmenetileg nyugalomra talál Booker mellett, aki napról napra vonzóbb számára, de a bizalmatlansága a férfiakkal szemben óvatosságra inti. Kétséges, hogy a két megsebzett léleknek van-e közös jövője. Vajon a szerelem és a bizalom segíthet rajtuk, vagy éppen ezek az érzések válnak elviselhetetlenné?

Saját véleményem:
Booker Gatto történetére azóta kíváncsi voltam, hogy az első részben megismertem. Akkor ez a jóképű, humoros, és igen heves természetű nyomozó olyannyira felkeltette a figyelmemet, hogy már alig vártam a pillanatot, amikor végre belőle is többet kaphatok.
Hát... azt azért nem állítanám, hogy az Elviselhetetlen végére Booker túladagolásom lett. Nem tudom, én vagyok-e telhetetlen, ha róla van szó, vagy valóban kevesebb jutott belőle, mint anno Seth-ből és Cole-ból, mindenesetre nekem egy kicsit kevés volt, a női szereplő ezúttal (is) hangsúlyosabbra sikeredett.

Maga a történet egyébként az eddigiekhez híven két szálon fut, s a két főkarakter szemszögéből követhetjük végig az eseményeket, melyben természetesen az ő múltjuk és jelenük játszik főszerepet.
Az egyikük maga Booker, aki időközben otthagyta korábbi, stresszes állását, és helyette saját ügyvédi irodát nyitott. A másikuk pedig Tess, Booker titkárnője, aki az olvasók számára már ismerős lehet a Hihetetlenből. Tess egészen pontosan az a recepciós lány a kórházból, aki folyamatosan rosszul volt a vértől, és meglehetősen furán viselkedett.
Örülök, hogy az írónő őt szemelte ki Book párjául, hisz egyrészt őket az ég is egymásnak teremtette, másrészt a második részben annyira érződött, hogy Tess körül valami nem stimmel, hogy csalódott lettem volna, ha Sherry Gammon nem aknázza ki a benne rejlő lehetőségeket (na, meg az oldalam is kilyukadt volna a kíváncsiságtól).

A korábbi kötetekkel ellentétben ezúttal nem két ismeretlen emberről van szó. Booker és Tess hetekre visszanyúló munkakapcsolatot ápol, sőt tetszenek is egymásnak, csak egyikük sem mer lépni, ki ilyen, ki olyan okból. És lényegében ezzel meg is érkeztünk az egyik cselekményszálunkhoz.
Booker korábbi félresikerült házassága óta képtelen hosszú-, vagy ha már itt tartunk, bármilyen távú kapcsolatot létesíteni. Egyetlen nőben sem bízik, túl nagyok az elvárásai - még egy komplett listája is van arról, milyen álmai hölgyeménye. Így hát hiába unszolják barátai, és hiába tetszik neki Tess, nem mer lépni. Fél a csalódástól és a veszteségtől. 
A kémia viszont kémia, még egy ilyen önfejű pasi sem tud az útjába állni. Titkárnője kedvességével, látszólagos félszegségével, precizitásával teljesen elvarázsolja az exnyomozót. Szinte napról napra kerülnek közelebb egymáshoz.
Csakhogy Tessnek is megvannak a maga démonai. Méghozzá nem is akármilyenek, melyek meggátolják abban, hogy bármilyen romantikus viszonyba bonyolódjon a férfiakkal. Azért pedig, hogy megérthessük őt, és átérezhessük a gondjait, egészen a gyökerekig kell visszanyúlnunk, ami bizony jó pár sötét évet takar.

Sokat gondolkoztam azon, mennyire másszak bele a témába, mivel valamilyen szinten elég spoileres, ugyanakkor annak hiányában nehéz átadni a gondolatokat. Végül azonban úgy döntöttem, amennyire csak lehet, körbetáncolom a témát. 
A Tesszel történtek sajnos nem számítanak újdonságnak a hétköznapi életben. Nagyon is létező probléma, amiről nem lehet eleget beszélni, és manapság egyre több író mer hozzányúlni, és valamiféle üzenetet közvetíteni általa az olvasóinak.
Sherry Gammon pedig kiváltképp bátor. Egyáltalán nem szépít, nem finomkodik, mindent a maga brutálisan nyers módján ábrázol. Olyannyira, hogy sokszor már lelkileg fájt olvasnom a sorokat. Képtelen voltam felfogni, miként bír elviselni egy ember, egy törékeny lány ilyesmit. Nem ez volt az első könyvem ebben a témakörben, mégis ez ütött a legnagyobbat. Amihez a valósághűség mellett a precíz, szépen kidolgozott forma is nagyban hozzájárult. 
Az írónő a múltban és a jelenben vegyesen lavírozva, mindig kellő időben adagolta az újabb és újabb morzsákat, melyek nagy hordereje miatt Tessé lett a regény 75%-a. 
De azért nem kell félni, Bookerből is kapunk, mindössze kevesebbet. Bónuszként viszont neki is van egy sötét titka, amiről senki más nem tud rajta kívül. Tess mellett azonban szép lassan kitárulkozik. 
Kettejük kapcsolatára jellemző az építőjelleg. Sérüléseik miatt könnyen megtalálják a közös hangot, az esetek többségében mindig tudják, mire van szüksége a másiknak, s közben észrevétlenül is gyógyítgatják egymást. Az összegabalyodásról nem is beszélve. 
Kifejezetten vicces, ahogy majd' meghalnak a másik érintése után, mégis tartják magukat a szabályaikhoz, amit egyébként a fenébe kívánnának. Mind a ketten ugyanolyan forrófejűek, és ez bizony rengeteg izgalmas szituációt szül. Ha nem épp sóvárognak a másik  iránt, akkor gőzerővel ugratják egymást, vagy fogadásokat kötnek. És hát emlékeztek arra a listára, amit fentebb említettem? Nem árulok el nagy titkot azzal, ha elmondom, Tess az összes pontnak megfelel. Hívhatjuk klisének vagy sorsnak, a lényegen nem változtat: öröm nézni, ahogy egy nő formálja, és olykor-olykor letöri a nagyképű Booker Gatto szarvát.

Mindemellett kapunk még rengeteg izgalmat, sok-sok kegyetlenséget, jó kis fogadásokat, egy hasfogós autóvakszolást, perzselő romantikát, őrült exfeleséget, és persze feltűnnek régi kedvenceik is, méghozzá igen sokszor. Egyedül az utolsó fejezet nem tetszett, nekem az túl sok, túl nyálas, és túl összecsapott lett, ellenben az epilógus csodaszép keretet ad a trilógiának. Azzal végződik, akivel annak idején minden kezdődött.
Összességében tehát én nagyon szerettem ezt a részt is, ajánlom azoknak, akiknek bejöttek a korábbi kötetek, akik pedig nem olvasták azokat, ne habozzanak. A Port Fare trilógia legnagyobb erőssége a családban - úgy is, ha nem vérszerinti -, és a barátságban rejlik.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Tess, Book, Lilah, Meggymag, Seth, Cole
Kedvenc jelenet: Booker női ruhában, a bikram jóga, és a házassággal kapcsolatos fogadás
Negatívum: az összecsapott idilli befejezés
Borító: 5/4
Tetszett?Rendeld meg!




Bikram jóga


A regény női főszereplője, Tess imádja a Bikram jógát, amit forró jógának is neveznek. És, hogy mit érdemes tudni róla? Íme:

"A Bikram jóga 26 gyakorlat egymásra épülő sorozata, melyet bárki, bármilyen életkorban elkezdhet. Az ászanákat Bikram Choudhury választotta ki és állította sorrendbe úgy, hogy az adott testhelyzet - a jótékony hatásai mellett - felkészítse a szervezetet, előnyújtsa az izmokat és a szalagokat a következő gyakorlatra.

Minden óra 90 percesés 38-40°C-ra felfűtött teremben végzendő. Ennél a hőmérsékletnél az izmok, szalagok lazábbak, könnyebben nyújthatók, így a sérülésveszély kockázata lényegesen lecsökken. A meleg hatására az izzadás fokozottabb, így a méreganyagok kiválasztása jóval hatékonyabb.

Egy 90 perces óra alatt, a gyakorlatok segítségével átmozgatjuk teljes testünket, izomzatunkat és az összes belső szervünk friss, oxigéndús vérhez jut."
(forrás: Bikram Jóga)


A képre kattintva nagyobb méretet érhettek el.
Tess és Booker 10 feladatot végez el, ezek közül pedig hétről esik szó a könyvben, ezeket láthatjátok bekeretezve




Nyereményjáték


Mostani játékunk során Tessé lesz a főszerep. Minden állomáson találtok egy hozzá kapcsolódó képet, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni, mi is az a dolog, majd beírni a választ a Rafflecopter doboz megfelelő sorába! 
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére az értesítő e-mailre válaszolni. Sok szerencsét!






Nézzetek be a turné többi állomására is

05/30 Kelly és Lupi olvas - Hihetetlen turné
05/31 MFKata gondolatai - Hihetetlen turné
06/01 Book Heaven - Hihetetlen turné

06/03 Dreamworld - Bikram jóga
06/05 Kelly és Lupi olvas
06/08 Deszy könyvajánlója
Viewing all 1171 articles
Browse latest View live